Kuslarimiz Hakkinda Sorular ve Cevaplar

aa evet bu değişik bişey bizimki küp şeklinde beyaz yine, öyle alırız o zaman ne işe yarıycak bu gaga bileyleyecek bizimi ısırcak kerata:KK53:

Kalsiyum için ve gaga taşı görevi görüyor hem hoşlarına gidiyor...

Ben de 4 kuş var iki erke iki dişi haftada 4 tane mürekkep balığı kemiği kemiriyorlar..:104::104::104::104:

arkadaslar sızlere bır soru sorcam bana kızmayın ama benım cok tatlımı tatlı bı kusum var. gagasının altından ınce bı gaga uzamıs dıs tası var ama kafesınde hıc kullanmıo . bi komsumu geldı dun dedıki kusun gagaları uzayınca kesılır dedı yemek yıyemez dedı . babamda bu aksam kusun gagasının ucunu almıs ama baya bi kanamıs az oluo daha arcok korkuoruxzkadaslar acıl cevp verrmısınız kusuma bıse olurmu?:2:cok korkuoruzzz:2:

arkadaslar sızlere bır soru sorcam bana kızmayın ama benım cok tatlımı tatlı bı kusum var. gagasının altından ınce bı gaga uzamıs dıs tası var ama kafesınde hıc kullanmıo . bi komsumu geldı dun dedıki kusun gagaları uzayınca kesılır dedı yemek yıyemez dedı . babamda bu aksam kusun gagasının ucunu almıs ama baya bi kanamıs az oluo daha arcok korkuoruxzkadaslar acıl cevp verrmısınız kusuma bıse olurmu?:2:cok korkuoruzzz:2:

Kuslarin gagalarini kendi kendinize kesmeyin. Fazla kesmis ki kanamis. Mumkunse bir veterinere goturun baksin.

benim cici kuşun türleri dökülüyor mineral eksikliği var sanırım kaka da yiyo. kılıç balığı taşını aldm ama yemiyo. çok yaramaz 2 ay oldu yeni yeni elimden yedirmeye başladım. çok güzel ötüyor cicikuş diyebiliyor

benim cici kuşun türleri dökülüyor mineral eksikliği var sanırım kaka da yiyo. kılıç balığı taşını aldm ama yemiyo. çok yaramaz 2 ay oldu yeni yeni elimden yedirmeye başladım. çok güzel ötüyor cicikuş diyebiliyor

dışkısını yemesi mineral eksiliğindenmiş bizimkide yiyodu kuş kumu aldık suyuna vitamin koyduk artık yemiyo

dün kendime bir kuş aldım erkek 4 aylık ama kuşum çok sessiz ya eve alışmadığı için mi kafesin altında duruyor öyle sessizce yem yemiyor su içmiyor.bugün biraz sevmeye çalıştım kaçmadı sevdirdi kendini ama nasıl yemek yedircem ben buna:KK43:

dün kendime bir kuş aldım erkek 4 aylık ama kuşum çok sessiz ya eve alışmadığı için mi kafesin altında duruyor öyle sessizce yem yemiyor su içmiyor.bugün biraz sevmeye çalıştım kaçmadı sevdirdi kendini ama nasıl yemek yedircem ben buna:KK43:
Hayırlı uzun ömürlü olsun kuşun inşallah:KK34:
Yemliğinden yemiyorsa avcundan yedirmeye çalış..
Onu da yemezse kafeste yere dök aşağı inip yer..
Ben 1 aylıkken almıştım ilk günler öyle yiyordu kuşum...

Merhaba kızlar daha önce başlık açmıştım bu konuda ama cevap veren olmadı ankarda olup da muhabbet kuşunu veterinere götüreniniz varsa bana tavsiye ediceği bi veteriner var mı batıkent civarlarında kuşu rastgele bi yere götürüp daha kötü olsun istemiyorum ankarada olanlar cevap vereblir misiniz??????

Merhaba kızlar daha önce başlık açmıştım bu konuda ama cevap veren olmadı ankarda olup da muhabbet kuşunu veterinere götüreniniz varsa bana tavsiye ediceği bi veteriner var mı batıkent civarlarında kuşu rastgele bi yere götürüp daha kötü olsun istemiyorum ankarada olanlar cevap vereblir misiniz??????
Veteinerlik fakültesine götümüştük biz dışkapıda yeri..
Akşam acile gitmiştik ve daha ayrıntılı olsun diye de iç hastalıkları anabilim dalında Arif Kurtdede isimli hekime yönlendirdi bizi..
Bu hekime gitmedik ama bilgisini vereyim dedim..
Geçmiş olsun kuşuna
:26:

Benimde 2 tane güzeller güzelii muhabbet kuşum varr:KK9::KK9:
Ama bi türlü alışamadılar bize nasıl alıştırabilirizz:44::KK50:

Veteinerlik fakültesine götümüştük biz dışkapıda yeri..
Akşam acile gitmiştik ve daha ayrıntılı olsun diye de iç hastalıkları anabilim dalında Arif Kurtdede isimli hekime yönlendirdi bizi..
Bu hekime gitmedik ama bilgisini vereyim dedim..
Geçmiş olsun kuşuna
:26:

sizi arif hocaya kuş için mi yönlendirdiler acaba?

Forum için çok değerli bilgiler. Bu deneyim ve tecrübeleri bu forum ortamında bulmak çok güzel. Buraya yazılan her şey için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Allah razı olsun hepinizden. Sağolun.

selamlar benim bademim eş istiyordu hep kendi yansımasıyla konuşuyordu kuş sesi duyunca çıldırıyordu :KK52:birde acayip haraketleri vardı:KK1:ona dün eş aldım iki üç aylık bi kız fıstık ismide ama sanırım anlaşamadılar dün kafesten çıkarmadım bizim oğlan yaklaştı kız ısırdı sabah saldım ikisinide bizim oğlan bazen peşinde ama kız pas vermiyo cadı :2:şimdi kızımız kafeste kendi giriyo çıkıyo evi tanıyo bizim kafamıza omzumuza geliyo ama badem sabahtan beri kafese girmedi :KK1:sevmedi galiba kızı bir de çok durgun her zaman avize üstünde dururdu şimdi başka yerlerde tünüyo napıcam ben şimdi alışırlarmı yoksa badem le fıstığı götürüp bademin anlaştığı başka kuşmu alsam

$1390704_10201698510078897_1365633351_n.jpg evet kızımız mavi olan bizim bademimiz sarı bu yeni aldığımız acayipte ısırıyo

X