Mutfak Püf Noktaları Kurtlanan un ve bakliyata ne yapılır:(

pembemm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mart 2008
15
0
Arkadaşlar 5 kiloluk unumu açınca içinde kurt oluştuğunu gördüm çevredekiler eleyerek kullanılabileceğini söylüyor netten baktım ama bilimsel küçücük bilgiye rastlayamadım.Siz ne yapıyorsunuz?

Son düzenleme:
bende eleyerek yapıyorum canım oyle oldugu zaman ama en ıyısı bırdaha çıkınca aldığım yere gerı goturcem baska çaresı yok sanırım

Cevap için teşekkürler ama bir yanlış anlama oldu benim yanlış anlatımımdan kaynaklanan; ben unu alalı 2 ay olmuştur yeni olsa kesin alınan yere götürürdüm.Ben de eleyerek yaptım mecburen hatta bence şunu da yapmak lazım elerken dibini tam elemeden atmak...Yoksa tam olarak kurt oluşmamış minik yuvarlaklar var onlar elekten girebilir ıııy anlatırken de fena oluyorum Her seferinde elekten geçirmek en doğrusu ama bi de cidden sağlık yönünü bilmeyi çok isterdim.Saol canım

Direkt çöpe dökerim içinde kurt gezindiğini bile bile ben yiyeyem şahsen.............

:smiley-cool:

onu kullanmak stoyrsan öok iyi elemen gerek öyle geniş delikli eleklerde bir işe yaramaz tülden falan elersen ancak kullanılır hale gelir o da eğer azsa çok kurtlandıysa çöpe at gitsin saağlık daha öenmli

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…