Aile Planlaması kürtaj olucam çok korkuyorum başından geçen anlatsın lütfen :(

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

cemo01

Üye
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2013
71
0
istemediğim bir gebelik yaşıyorum 5 haftalık hamileyim ve salı günü kürtaja girecem. iki çocuğum var ilki normal doğum kürtajın normal doğumdan daha zor olduğunu söylüyolar çok korkuyorum başından geçen bana anlatabilirmi acaba. nasıl bir süreç geçirdiniz neler yaşadınız kürtaj sonrası neler yaptınız vücudunuzda neler oldu ağrı sancı vb gibi şeyler araştırmalar yaptım ama yaşayan birinden dnlemek daha iyi gelecektir eminim..

merhaba.. kürtaj olmadığım için nasıl oluyor bişey diyemeyeceğim amaaa ne güzel hamile kalmışsın senin yerinde olmak isteyip olamayan o kadar çok insan varkii ne kadar şanslısın ki sen onlardan değilsin. küçüçük daha 5 haftalık diyorsun 6 haftadan sonra kalp seslerini de duyarsın inş. önce onun küçük kalpinin attığını bir dinle bir daha düşün.oda senden ayrılmak istemiyordur eminim.bak birde mübarek aylardayız eğer sağlık açısından senin için sorun değilse herşey yolunda olan biir gebelikse kıymaa gerçekten.benimki sadece bir tavsiye haddimi aştıysam kusura bakma.inşallah kararın değişir...

oofff şu mübarek günlerde şöyle konulara içim sızlıyor..2 çocuğun var doğumuda bilirsin kürtajıda..kürtajda genel anesteziyle uyutuluyosun ve hiç acı duyulmuyor...bi kez daha düşün kıyma bebeğine 2 evladın var birini öldür deseler hangisine kıyabilirsin...

ama ilk bebeğim 2 yaşında ikincisi premature onun noral bebekte daha çok ilgiye ihtiyacı var ve henüz 4 aylık bu bebeği doğurmam hem kızıma hemde minicik bebeğime haksızlık olmazmı?? ikinci gebeliğimdede aldırırım diyordum vazgeçtim kıyamadım daha sonra çok sorunlar yaşadım doktorlar alalım dedi hayati tehlikem olmasına rağmen aldırmadım erken doğum yaptım ama bunu doğurmakla iki çocuğumun bütün çocukluk yıllarını çalmış olucam beni bu karara iten bebeğimin ekstra ilgi beklemesi zaten

karnınızda ki ile kucağınızdakinin farkı ne ?
ben 7 senelik evliyim olmuyor bebeğim
6 kere tüp bebek tedavisi denedim
öyle çok zorluklar çektim ki ama olmadı olmadı
herkesin bir imtihanı var bu dünyada
Allahın kuluna olan merhameti bir ananın evladına olan merhametinden kat kat fazladır
herşeyde bir hayır vardır ...

canım kesinlikle yadırgamıyorum biraz sert bi uslüple yazmışım farkında olmadan..

ama bak söylediklerinle çelişiyosun güzel arkadaşım hem 2. gebeliğinde kürtaj düşünmüşsün sonra doğurma kararı almışsın..sonra tekrar hamile kalmışsın yine aynı şeyleri düşünüyorsun..

internet elinin altında korunma yöntemlerini araştırsaydın onunla alakalı bi konu açsaydın keşkee...önlemini alsaydın keşkee...şimdi diyosun ki karnımdakini doğurursam diğer iki bebeğime haksızlık olmaz mı? karnındaki meleğin yaşama hakkını elinden alıyorsun hangisi daha büyük haksızlık???

bebeğinin ekstra ilgisi yüzünden mi kıyacaksın kardeşine? yapma be canım yardım iste annenden,kayınvalidendenn kıymaa bebeğinee

Kıyamam ben ona.Canım Rabbim herşeyin kolayını verir.Bir kere düşmüş o oraya insan nasıl kıyar.Katılıyorum arkadaşlara iki evladından farkı ne ki onun.Yaşadıklarını şartlarını sen bilirsin elbet ama heleki bu mübarek günlerde..Yazamıyorum bile.
Ben kürtaj oldum.Ne hayaller kurduğum yavrumu bir ümit on hafta beklediğim bebiğimi aldılar.Olmaz dediler minicik kalbi atmadı.Fiziksel olarak hiç hissedilmeyen ama ruhumda acısı hiç bitmeyen bir işlemdi uyandığımda herşey bitmişti sonrasıda geçiyor zaten.Yinede sen bilirsin.

Kürtajdan korkma acımaz,
evladına kıymaktan, canını almaktan, vebalini taşımaktan kork bence.
Şu mübarek günlerde yazıktır , kıyma o masuma.

o bebeğin hasretini öyle çekenler varki bende dahil...ona ol diyen allah...bana ol demeyende allah...

bi soru sormuşsunn...kızıma ve bebeğime haksızlık olmazmıı ?? diye...ee onların ikisinin hakkını düşünüyorrsun peki ya karnındakinin onlardan farkı ne??yüzünü daha görmemiş olmanmıı??

seni anlamayada çalışıyorum...kolay demiyorum...zor daha bebegin küçük bi bebek daha belki eşinde stemiyordurr..?? ama düşün 4 aylık bebeginin ikiz oldugunuu..ikiz bebege bakıyormuşgibii..allah kimseye çekemediğini yüklemez be arkadaşım...allah yardım ederr..yakınında akrabaların yokmu...sonrasında muhakkak korun..

inan bana 2 evladına bak..bi an için onları öldürdüğünü düşünn.elinde neşterle..karnındakininonlardan hiç bi farkı yok...4 aylık bebegine kıysaydın şuandaolmazdı...şimdi karnındakininde canı varr..ve kesinlikle sağlık için değilse..onun canını alacaksınn..ve ahirette karşına gelecek anne beni neden onlardan ayırdın istemedin diyee..şimdi zor gelir ama sonra çok pişman olursunn..

garip cümleler kurmuşsun..son yazım diyorum bidaha yazıyorum...

demişsinki bunu dogurmakla 2 çocugumun çocukluk yıllarını çalmış olacagım..bu nasıl bi düşüncedir..buna nasıl sahip oldunn...onların bi kaç yıllık çocukluklarını çalacagını düşünüp vijdan yapıyorsunda...onun değil bi kaç yılı..canına ömrüne kıyacaksın yaaa...

Konuyu açma amacın kürtaj için kararsız olup olmadığın olmadığı için soruna cevap veriyorum. Kimse isteyerek bunu yapmaz öyle ya da böyle mecbur kalmışsın artık eminim ki çok üzülüyorsun daha da içini acıtmamıza gerek yok.
Genel anestezi iste lokalde içerisi uyuşmadığı için inanılmaz can yakıcı bir şey.
Sonrasında hiç bir sorun yaşamıyorsun.

bu mübarek günlerde kıyma o cana..
Sen karar veremezsin doğduktan sonra o olur, bu olur diye Allah öyle büyük ki daha o bebeğe doğmadan yiyecek ekmek, içecek su bahşediyor..Herşeyin hayırlısı de ve gerisini Rabbime bırak..Oda senin evladın sakın yapma günahı çok büyük, ahiretini düşün canım..

onu veren Allah rıskını da verır lütfen yapma bunu ama ılla da yapacaksan benım bebegım 14 haftalıktı suyu geldı yavrum öldü içimde sora drum kürtaj yapmalıyım dedı ve ben o çatala çıktım kesınlıkle senı korkutmak için soylemıyorum sakın ole düsünme ayrıca acı eşiğimde normal ınsanların üstundedır buna ragme hayatımda daha buyuk bı acı cekmemıstım belkı o an çocuumu kaybetmenın acısıda vardı eklendı ustune bılmıorum ama kesınlıkle çok canım yandı benı uyusturmadılar nsıl yapacaklarını önceden konus derım sana ama lutfennnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn lutfennnnnnnnnnnnnnnn yapma bunu onu senelerce ısteyenler ve ona sahıp olmayanlar da var bence yapmaaaaaa annelık duygusunu benden daha ıyı bılırsın ıkı yavru almıssın kucagına ama onar neyse o da oyle olacak onun yaşamasına dünyayı tanımasına ızın vermelısın bence

hala kurtajın doğum kontrol olarak kullanılmasına anlam veremıyorum okadar bılgıleneceğimiz yollar varken ben geçen sene doğum yaptım oğlumu 10 gun sonra falan sağlık ocağına götürdüm onu muayne ettıkten sonra dırek bana nasıl korunacaksın dıye doğum kontrol yollarını anlatmaya başladılar artık bır suru yolu var korunmanın üst üstte nasıl böyle sorumsuz davranıyorsunuz buna hakkınız yok
o karnınızdakınınde bır canı var bukadar basit değil onun uzuvlarını kopararak alacaklar karnınızdan bunları bır daha düşünün

cnm Allah yardımcın olsun zor bir durum seni anlıyorum küçük bebekle sana hiç de kolay diil ama bak bi kere bebeğine sana muhtaç sen varsan o var sen şimdi onun kılına zarar gelse dayanamazken karnında ki küçücük masuma nasıl dayanacaksın ben kürtaj acı verir mi vermez mi ne kadar zor bilmiyorum ama nasıl bişey olduğunu biliyorum o bebeği nasılda parça parça ettiklerini nasıl biraz biraz öldürdüklerini biliyorum ve o bebğin kürtaj yapan aletten nasıl kaçtığını o minicik kalbinin nasıl daha da hızlı attığını biliyorum gel şu mubarek günlerde yapma şu işi bebeğine sahip çık bol bol dua et rabbim senin bu kararına karşılık her türlü yardımcın olur inşallah...

içinde bulunduğum durum zaten çok zor ve beni birazda olsa teselli eden daha bebeğimin canlanmamış olmadı dün doktora gittim randevu verdi salıya daha kan pıhtısı canlanmamış dedi ve korunuyoduk zaten eşim korunuyodu iki kere korunmadan oldu oda takvime göre hesapladım ovulasyon günüme denk gelmiyordu nasıl olduysa tuttu emzirdiğim için diğer korunma yollarını seçemedim siprail akıntım olduğu için takmadılar sadece 3 aylık iğne yaptırabilirdim oda 6 ay adet görmeyebiliyormuşum o yüzden istemedim emzirme dönemim bitene yada siprail taktırabilene kadar eşim korunacaktı ama oldu işte 40. gün anne karnında rabbim nefes veriyo 40gün sonra canlanıyo benmki daha 40 gün olmadıki.. biliyorum bebek hasretiyle yanan o kadar insan var ve çok şükür benim iki tane evladım var ama üçüncüsü demek hepsinden bişe çalmak demek gelecek olan bebeğede sağlıklı bi gelecek sağlayabilecek vaziyette değiliz hepsinin bişeyinden kısarak büyütmek zorunda kalıcaz belki bi çok şey gözlerinde kalacak bakamadıktan gelecek sağlayamadıktan sonra ve daha canlı bile değilken kan pıhtısıyken bence aldırmamın bir günahı olmaz çünkü daha kalbi bile atmıyor..

haliniz çok zor ama bence de aldırmayın bu bebeği.belki ilerde diğe rçocuklarınızın başına bişey gelecek bu bebek sayesinde kurtulacaklar.doğum sonrasıda tüplerinizi bağlatın tamamen.

bence bebişine kıyma benimde olmuyo senın yerınde olmayı o kadar çok isterdim ki bu bebek senin kısmetin hayırlıymıski rabbim sana vermiş ama yinede sen bilirsin

vicdanının sesini böyle susturmaya çalışıosun.. o daha canlı değil!! günah olmaz... git bi hocaya sor bakalım günah olur muymuş olmaz mıymış? of ya,yazılacak çok şey var da işte.. ama sana tek bişey diyeceğim.. o bebeği aldırdığın an, kafanda binlerce soru dolaşacak.. kız mıydı erkek miydi? acaba kime benzerdi? şimdi ilk doğum günü olacaktı, şimdi okula başlayacaktı...sürüp gidecek bu böyle... kendi bebeğinin yaşama hakkını elinden alıosun.. bu nası bi psikoloji anlamıorum.. en acıtan tarafı da anneymişsin sen.. biliosun evlat ne demek.. ksr bakma, burdan kimsenin sana,iyi yapmışsın arkadaşım, diğer çocukların küçük, karnındaki de doğmayıversin diyerek, beklediğin teselliyi vereceğini zannetmiorum..

pardon kalbi atmadığı için günahı olmayacağı kanaatine siz nereden vardınız
hep bahaneler sıralamışsınız yok spiral olmamış,yok aşıyı siz istememişsiniz 6 ay adet görmeyebilirsiniz diye...bir masumun canından etmektense 6 ay adet olmayıverseydiniz nolurdu..adım kadar eminim eşim korunuyodu dediğinizde geri çekilme yöntemidir..

bizde peş peşe olduk 4 kardeş büyüdük kısıtlı imkanlarda hiç bi zaman aç kalmadık..anne-babamız bize azlada yetinmeyi öğretti,aza kanaat etmeyi öğretti,kardeşliği öğretti,kardeşlerle paylaşmayıı öğretti,merhameti öğretti,vicdan aşıladı bize...

2 yavrunuza bakın sonrada 1 bebeğinizi öldürdüğünüzde diğeri daha rahat yaşayacak hangisini öldürürdünüz? gözlerinin önüne getir..cennet annelerin ayakları altındadır diye bir hadis var..kendizi evlatlarınıza adayın mükafatınızı 2 cihanda alırsınız..
3. bebeğinizide artık öldürmeye vicdanınız el veriyorsaa artık daha bişey yazmıcam..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…