Aile Planlaması Kürtaj Nedir?Öncesi ve Sonrası Yaşadığımız Sorunlar ve Deneyimlerimiz

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
selam arkadaşlar

geçen sene nisan ayında kürtaj oldum reğlim aynen sizin dediğiniz gibi oldu az az kesinlikle yapışıklıktan ibaret kasım ayında dış gebelik geçirdim ameliyat oldum şu anda her şey normale döndü allah düşmanınım başına vermesin hemen doktora gidin kürtaj yaparken çok hırpalanıyor rahim biz farketmesekte

Ben de 9 haftalik bebegimin gelisimi durdugu icin subat 19 da kurtaj oldum :a015:kurtajdan sonra kanamam hic olmadi agrim da ama birkacgun evvel sanki icimden birsey cikacak gibi bir agri oldu regl olacagim sandim ama suan birsey yok:sm_confused: bir ay cincel iliski yok, 3 ay bebek yok dedi dr'um....cok zor kizlar yaaa fiziksel aci degil ama ruhsal olarak gercekten yipratici allah herkesi korusun..... :enbuyukkk:

geçmiş olsun canım ya,üzüldüm gerçekten.umarım şimdi iyisindira.s.a.s.

marticim bende 19 şubatta bebeğime veda ettim kalbi durmuş çok acı bişey allahım kimseye yaşatamsın benim 10 gün kadar kanamam oldu bidaha ne zaman olur bilmiyorum dr banada 1 ay ilşki yasağı koydu 3 ay da gebe kalmasan iyi olur kendini toparlarsın dedi ama bekleyebilirmiyim bilmiyorum inş en yakın zamanda allahım bizlerede sağlıklı sıhatatlı hayırlı bebekler nasip eder.

cnm valla ben 9 ay sonra kaldım vücutlan alakalı bişi bu korunmayı istiyosan korun ama zaten kütdiede olmuyoki bi kaç ay gerekiyo

kızzlar bugün hepimiz için bir iyilik yaptım,tabi en çok kendim için:içelim:doktora gittim.bana rahim yapışmış olabilir dedi,kontrol etti,bu arada yapışıklık varsa onu ancak rahim filmiyle görebilirlermiş.bana 2 tavsiyede bulundu,söylediğine göre yapacak başka birşey yokmuş.1.si tekrar kürtaj olmakmış,buna cesaret edebileceğimi pek sanmıyorum ben!!! 2.si de spiral taktırmakmış,dediğine göre bir taşla iki kuş vurmuş olurmuşumlülülülülülü bununda ilkinden kalır yanı yok bence.ya kızlar ya ben canımın acımasına dayanamıyorum yaaaaaaayerimseniben

ben kasım başlarında kürtaj oldum.adetim o zamandan bu yana azaldı hem gün sayısı, hem de miktar olarak...bu konuda bilgisi olan var mı?doktora gitmli miyim sizce?kafamçokkarıştı

canim ben de yilbasinda kanamam gelmesi sonucu 7 haftalikken düsük yaptim ve kurtaj oldum.kurtajdan sonraki 10 gun az az gelen kanamam oldu 10 gun sonra bitti,,,ustune 2 adet gordum...

canim sen kac haftalikken kurtaj oldun ve ne zamandir adetin gelmiyo???

umarim hersey yolundadir Allah birdaha yasatmasin

arkadaslar bende gittim doktora ,rahim temiz ama cok uzulduğum ve sıkıntı yaptığım için kist oluşmuş yani çatlaması gereken yunurta çatlamamış o yuzden az adet görmüşüm ilaç verdi 10 gun kullanıcam sonra adet gorecekmişim,ilaçla duzelicek dedi..inşallah duzelir..

canım ben adet oluyorum ama hem gün sayısında hemde miktarında azalma var,ben 6 haftalıkken kürtaj yaptırmıştım.dün doktora gittim alttaki yazıyı okursan orda doktorun dediklerini de yazdım canım.inşallah yaşamayız tekrarŞeniz

inşallah düzelir canım yaaa...ben başka bir doktora gitmeyi planlıyorum gidebilirsem tabi,dün doktorun söyledikleri beni pek tatmin etmedi

merhaba arkadaşalar 10 martta kürtaj oldum. arkadaşların desteğiyle kendimi toparladım ve şimdi 1 ay dinlendikten sonra 2 adetimin 5 günü doktora gidicem. galiba yumurta çatlatma yapacak. yumurta çatlatma yaptıranlar, yapacak olanlar yazılarınızı bekliyorum. hepinize sevgiler

merhaba bende 16 şubatta bebeğimin kalbi durduğu için kürtaj oldum 2 aylıktı.se nede oldun?ben ilk reglimi 19 martta oldum.neden çatlatma iğnesi olacaksın bende regli bittikten sonra gitmeyi düşünüyorum.kontrol için...

geçmiş olsun canım.bende 15 martta bebeğimin kalbi atmadığı için(missed abortus) kürtajla alındı.senin hamile kalışın normal kalmadınmıki niye çatlatma yapılıyo:uhm: ayrıca daha kaliteli ve yumurtlama olması için önceden gonopen diye bir ilaç da içmen geregir.sonra çatlatma yapılıyo.

merhaba bende 10 martta boş gebelik nedeniyle kürtaj oldum. öykümde çikolata kisti olduğu için hamile kalmam çatlatma tedavisiyle oldu. Tabiki takdiri ilahi. Cenabı Allah hakkımızda hayırlısı dedik. Allahım isteyen herkeze versin.(Amin) şimdi 1 ay bekleyip doktora gidicem. bakalım ne olacakCADIARZU

bende 2 aylıkken bebeğim görülmedi. o yüzden oldum şimdi doktor kontorülünde hamile kalabilmek için uğraşıyoruz. tabiki Allahım isterse. Hepimize bebişler versin sağlıklı, mutlu, hayırlı inşallah:çok üzgünüm:

slm kizlar bende y1.ayda 7 haftalik hamileyken kanama geldiginden dr a gittim.dr um bebek rahime tutunamamis ve ölmüs dediler sonra da kurtaj oldum dr sonra 3 ay korunman gerek dedi 2 ayi doldurdum 1 ay kaldi ama hala unutabilmis ve atlatabilmis degilim n e yazik ki....cok kötü bir olay Allah kimsenin basina vermesin...insallah tekrar hamile kalirim dr um kontorlde hersey iyi bir sorun yok kurtajini iyi yapmislar dedi korkma tekrar hamile kalirsin dedi cok sükür...ama ben bekleyemiyorum cok sabirsizim yaaaa ne olacak bu halim bilmmiyorum insallah basima bir daha gelmez cunku birincisinde iyice dagildim 2.yi kaldiracak gücüm kalmadi...

Pinar80 canim benimki de 7 haftalikti dr 3 ay korun dedi sonra yapabilirmisim...sen de 3 ay bekle bence...7 haftadan buyuklere 6 ay demisti cunku...Allah bir daha yasatmasin canim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…