Aile Planlaması Kürtaj Nedir?Öncesi ve Sonrası Yaşadığımız Sorunlar ve Deneyimlerimiz

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

KÜRTAJDAN SONRA TEKRAR GEBELİĞİN VAR MI?

canım yok daha dün kan testi yaptırdım çünkü 39 gün oldu ve daha adet görmedim fakat negatif çıktı. kürtajdan sonra adet görmeden gebe kalınıyormuş fakat bende olmadı

Kürtaj olan varmı ,çok korkuyorum yazmışsın.Bu yanlışı yaparken korkun yokmuydu .Bence acı gerçeklerle yüzleşme zamanı gelicek eğer kürtaj olursan ,allah yardımcın olsun ,ama bu durumda allah yardım edermi bilmiyorum

ben hayatımda böyle beter bi ağrı görmedim allah kimseye böyle şeyler yaşatmasın lokal anestezi yapıldı bana güya ama hiç uyşma olmadı bağıra bağıra oldum kürtajı bebeğim öldüğü için oldum bilerek aynı acıyı daha önce yaşamış kişiler nasıl tekrar tekrar olurlar kürtaj bilmiyorum rabbim bir daha yaşatmasın aklıma geldikçe tansiyonum düşüyor ben etkisinden 7 yıldır kurtulamadım :S

canım bende oldum kürtaj.bebeğim ölüydü.korkacak hiçbişi yok zaten dr.seni bayıltıyo.ve uynadığında okadar derin bir acı bile hissetmiyorsun.sadece hafif sancılar oluyor ve kanaman oluyor adet gibi.ama ondan sonra kotrolünü ihmal etme sakın.içinde parça kalırsa bu aksi sorun yaratabilir.tejkrar diyorum korkacak hiçbişi yok.bu arada neden kürtaj oluyosun.yazarmısın

Anladığım kadarıyla bekarsınız ve bu bebeği istemediğiniz için kürtaj olacaksınız.
Daha bir kaç gün önce bebeği karnında öldüğü için kürtaj olmak zorunda kalan biri olarak size söyleyeceğim hayır hiç bir şey hissetmiyorsunuz genel anesteziyle alıyorlarsa şayet.
Her şey bir rüya gibi geliyor.
Biz istememize rağmen mecburen bebeğimizi kaybediyoruz.
Ve siz istemediğiniz için bir hayata son veriyorsunuz.
Hayat böyle maalesef...

Yukarıdaki arkadaşa katılmadan edemiyorum.
Evli değilseniz lütfen önlemini alın.
Göz göre göre bir hayata son vermeyin

evli olup kürtaj olan bütün kadınlar çok pişman oluyor bence bebeğin yaşama hakkını elinden alma kötü zaman diyorsun yA Allah HERKESİN NASİBİNİ VERİR SEN MERAK ETME NE OLUR CANA KIYMA

benim 19 haftalık bebeğim karnımda öldü. sunni ağrı ile normal doğum yaptırdılar sonra kürtaj yaptılar rahim içinde bişey kalmasın diye. 4 aralık bebeğimi kaybettiğim tarih. doktorum 3 ay korun dedi. ben 4 ay korundum. şimdi hamiş olmak istiyorum 5. aydayım.

12 nisanda ayrıldık minik kuşumdan 2 aylıktı kalbi hiç atmadı çok üzgünüm aynı şeyi yaşamaktan koruyorum allah herkese sağlıklı ve hayırlı bebekler nasip etsin

ocak ayında 9.5 haftalıkken zorunlu kürtaj oldum arkadaşlar, sebebi rahim içi kanama, 600 cc kadar bi kan birikmesi olmuş. ben en iyisi konuyu karıştırmadan baştan anlatiyim, hamile olduğum günlerden birinde kanamam oldu, ortalama 3-4 saat içinde yüksek miktarda kanama sebebiyle 2-3 pet değiştirdim fakat tamamen dolmuşlardı. normalde kanamaların olabileceğini duymuştum fakat tabiki hemen doktorumu aradım, bana yatıp dinlenmemi, devam ederse hastaneye gelmemi söyledi. o sırada eşimide aradım ve oda geldi, akşam saat 11 gibi tekrar pedime baktığımda tekrar dolmuş olduğunu görünce hemen hastaneye gittik. (ve ben bu arada hiçbir ağrı hissetmiyorum, kan akışını bile hissetmiyorum.) nöbetçi doktor ultrasonla baktıktan sonra doktorumla konuştular, biriken bir kanama olmadığını söyleyip, istirahat için beni eve gönderdiler. bu arada kanamamda durdu. sanırım 5-6 gün sonra tekrar gittik doktora, bu arada herhangi bir kanama yaşamadım. herşey normal gibiydi, fakat doktorum ultrasonla baktığında plesentanın üzerinde bir kanama oluştuğunu söyledi, ve bunun yüksek miktarda olması sebebiyle beni hemen hastaneye yatırdılar. doktorumun amacı kanamanın öncelikle azalıp çoğalmadığını takip etmekti. (tabi bir yandanda kanımın pıhtılaşma bişeylerini kontrol ediyorlar sürekli) ertesi gün tekrar baktığında bebeğimde hiçbir problem yoktu fakat kanama çoğalmamasına rahmen şekil değiştiriyor yayılıyordu. bizde oturduk konuştuk, doktorum bana ihtimalleri söyledi, belki 6 ay yatarak bebeğim dünyaya gelebilirmiş fakat bu küçük bi ihtimalmiş. yada 6 ay yatmayı kabul ettim diyelim, hastaneden çıkışımdan herhangi bir süre sonra bebeğim karnımda ölebilirmiş, yada ordaki kan birikmesinin yüksek miktarda olması sebebiyle beni zehirleyebilir, yada vücudumdaki kanın pıhtılaşma dengesini bozabilirmiş. yani şimdi anlıyorumki doktorumun tavsiye ettiği durum bebeği almaktı ama saolsun kendisi bana bütün ihtimalleri sayarak tercihimi vermemi istedi. bizde eşimle oturup konuştuk, sonuçta rahimimde oluşacak herhangi bir tatsızlık belki bu çocuğumuda doğuramadan ilerki hamileliklerimi engelleyebilirdi. zorda olsa eşimle kürtaj kararını aldık. bu gibi durumlar aslında zaten zorunlu kürtaja giriyormuş. fakat inatla kendi sağlığınıda tehlikeye atan anneler oluyormuş. kanamanın sebebine gelince, plesentayı tutmak için oluşan ufak damarlardan biri çatlamış. ordaki kanamaya bu sebep olmuş. aslında anlattıklarım bu başlıkla alakasız olabilir, tam okuyamadım bu başlığı ama siz hamile arkadaşlarımla paylaşmak istedim. doktorum kürtajdan sonra 6 ay hamile kalmamı tavsiye etmedi, çünkü normal kürtaj sayılmazmış, 1 saate yakın sürdü orerasyonum, kürtajdan sonra çıkan kan, koyu pıhtılar halinde çıkmış ve temizlemek çok zor olmuş. o yüzden kürtaj kararını alarak en doğru seçimi yapmışız. bu durumda zaten kesin düşük yaşarmışım. bunlarda operasyondan sonraki konuşmalarımızdı.. şimdi temmuzu bekliyorum, umarım sağlıklı bir gebelik yaşayabilirimmm..

arkadaşlar hepinize merhaba,
gerçekten yaşamayan bilemiyor, teselli edemiyor, hatta konuşmaları çok boş geliyor
buraya üye oldum çünkü benim gibi olan çok arkadaş var, oyüzden sanırım sizin desteklerinize ihtiyacım var
6 ay korunmasız ilişki sonucu hamile kalabildim ama çoğunuzunda başına geldiği gibi düşükle sonuçlandı, kürtaj oldum yani karnımda ölmüş 8 haftalıkken. Daha sonra 1 ay korunduk ve şuan 3. ayımızın içindeyiz hamile kalamadım henüz. Biliyorum çok erken olabilir ama birde eşime test yaptırdım sonuçlar normal çıktı ama normalin çok az üstünde çıktılar. Buda moralimi epey bozdu aslında sanki şu an artık hiç çocuğum olmayacakmış gibi geliyor o olan ise şans eseri bir hamilelikti ve ben bidaha bu duyguyu hiç yaşamayacakmışım gibi geliyor. Bu düşünceden kurtulamıyorum ne yazıkki. Aklımdan bir saniye bu çocuk düşüncesini atamıyorum.
Böyle sıkıntılar yaşayıpda birşekilde üstesinden geleniniz oldumu kızlar

Canim seni cok iyi anliyorum cunku bende senin gibi benzeri seyler yasadim..Evliligimin ilk yili cocuk istemedik..sonra istedigim zaman hamile kaldim ama uc aylikken dustu ve tam sekiz sene cocuk sahibi olmak icin mucadele verdim sonunda oldu ama umidimi kesipde dusunmedigim zaman yani cok dusunursen(biliyorum insanin elinde degil) uzulursen olmuyor hem sonra acele etme daha olur.Allahim cocuk isteyenlere muratlarini versin diyerek sevgilerimi gönderiyorum.

once herseyın hayırlısını versın
zor olacak ama sunu demek istiyorum aklına ne kadar çok takarsan o kadar bozuluyo
düsünmemeye calıs bırı olmadı die oburu de olmayacak die bi kaide yok bu ay olmaz dier ay olur
sıkma canını acele etme sen farkında olmadan bı bakmıssın hamıle kalmıssın :asigim:
umarım tum isteyenlerin bebisleri karınlarına duser mutlu haberler verirler bizlere a.s.

Ah canim unuttum yazmayi..esinizin testinin normalin biraz ustunde cikmis diyorsun ama burada ben tedavi olurken doktorum bana bazi zamanlarda erkeklerde normalin altinda cikabilir normaldir demisti cunku stres,yorgunluk v.s bu durumu etkiliye biliyormus ve son olarak hic unutmam söyle demisti"hergun yapmakla olmaz,yumurtlama zamaninda(onu kendin hesap edeceksin) dinlenmis olarak demisti.

inşallah dediğin gibi olur sinemcim. Mantıklı düşününce olmaması için bir sebep yok diyorum ama çoğunlukla mantıksız düşündüğüm için kendi kendimi yiyorum. İlk iki ay ateş ölçümü yaptım, psikolojik olarak ikisinde de kendimi hamile hissettim tamam oldu dedim ama ne yazıkki olmadı. Bu ay ovuluasyon testi almıştım ama yapmadım ateş de ölçmedim kendi haline bıraktım hangi gündeyim yumurtlama zamanındamıyım düşünmemeye çalışıyorum ama çok zorluyorum bu düşüncelerde olmamak için.

canım sakın üzülme aynı seyleri bende yasadım 3aydır korunmuyoruz bende merakla bekliyorum herkez kafaya takma rahatol diyo ama benim elimde deyil hemen olsun istiyorum simdilik tek ihtiyacımız sabır insallah en kısa zamanda hamile kalırsın ve kucagına alırsın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…