Aile Planlaması Kürtaj Nedir?Öncesi ve Sonrası Yaşadığımız Sorunlar ve Deneyimlerimiz

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
2.adette normale yakın oldu mu kanamanız...ben 2.adetımı bu ay oldu...ilk ay sadece lekelenme olmustu cunku...bu ay eskısı gıbı olmasada bıraz daha cok oldu...rahım yapısmasından o kadar cok korkuyorum kı gunun bırınde adet cok olduguma bu kadar sewınecegımı tahmın etmezdım:teytey:sizlerde durumlar nasıl pekı:uhm:

Arkadaşlar ben 26 ocakta kürtaj oldu ve yaklaşık 2haftadır şeffaf bir akıntım var adeim 4 gün geçti.Bu bir enfeksiyon belirtisi olabilirmi bazşına böyle birşey gelen varmı
Kürtaj olanlar yardım edin.............

benimde 2. adette ilkine göre artış olmuştu.ama daha fazla artmadı.bana da adetinin çok olduğuna sevineceksin deselerdi bir zamanlar gülüp geçerdim mutlakananiknanik:smiley-cool:

benimde 2. adette ilkine göre artış olmuştu.ama daha fazla artmadı.bana da adetinin çok olduğuna sevineceksin deselerdi bir zamanlar gülüp geçerdim mutlakananiknanik:smiley-cool:

adet bıttıkten sonra yanıma gel demıstı dr um ama maddıyattan gıdemedım...sen bı daha gıttın mı...bısey dıyo mu

canım henuz bır duzene gırmemesı normal...bu 2.adetın olacak degıl mı kurtajdan sonra...panık yapma...akıntın kokusuz ve beyazsa korkma...normal

canım henuz bır duzene gırmemesı normal...bu 2.adetın olacak degıl mı kurtajdan sonra...panık yapma...akıntın kokusuz ve beyazsa korkma...normal

evet canım akıntım beyaz ve kokusuz inşallah dediğin gibi olur 10 gün daha adet olmazsam doktoruma gidicem...

adet bıttıkten sonra yanıma gel demıstı dr um ama maddıyattan gıdemedım...sen bı daha gıttın mı...bısey dıyo mu

canım ben gittim dr.a bunu da yazmıştım rahimin yapışık olmasından bahsetti,ya tekrar kürtaj yapalım ya da spiral taktır dedi,ben henüz karar veremedim ne yapacağıma.büyük ihtimalle başka bi dr.a gidicem sengözlerimebaksanab

roselanda çok geçmiş olsun canım.a.s.a.s.benimde 9 haftalıkken bebeğimin kalbi durduğu için15 martta kürtajla alındı . DR .20 gün ilişki yasağı var dedi.hamilelik için 3 ay kesin ara vermek gerektini anlattı.bencede öncelikle sağlıklı bebeklerimize kavuşmak için önce bizim ruhen ve bedenen sağlıklı olmamız gegek. vücudumuzun kendini toporlayıp yeni bebek için kendini hazırlaması gerek .3 ay sabredelim arkadaşlar. a.s.

arkadaşlar kürtaj sonrası adet döngüsü eskisi gibi mi oluyor yoksa farklılaşma oluyor mu? ona göre ben bugün umutlanmaya başlıyacağım da eskisi gibi oluyorsa eğer :s

kızlar bende 22 şubatta 8 haftalık bebeğimin kalbi durduğu için kürtaj oldum. bu gün ayın 27.si ve ben daha hala adet görmedim. adet belirtisi de yok. siz kürtajdan sonra ne zaman adet gördünüz. yazarsanız sevinirim.

canım henüz beim adetime var ama Dr.um bana gebelik hormonları geç sıfırlanırsa adetimin gecikeceğini ve öncekilere görede de daha az olacağımı söylemişti.bi problem yoktur. ama çok gecikirse kontrole git.a.s.

arkadaşlar yanlız bu süre zarfında biz korunmadık. gebelik oluş olabilir mi acaba bu mümkün mü

arkadaşlar ben de 18 martta kürtaj oldum benimkinin dokusu bozılmuş 12 haftalıktı bence hepimiz 3 ay dikkatlice korunmalıyız yoksa yıpranmış rahimde 9 ay nasıl taşırsın * benim size bir sorum var kürtajdan sonra 7 gün normalden az adet oldum 3 gün sonra buğün tekrar ufak lekelenmeler oldu sizce bu normal mi ? karnım ağrıyor ve 3 5 damla lekelenme oluyor bilgilerinizi yazarmısınız? zaten psikolojim bozuktu bide böyle oldu üüüüüüüüüüüüüüüüüüüfffffffffff ççok selamlar Allah kimseye yaşatmasın

:teytey:--------------------------------------------------------------------------------

arkadaşlar ben de 18 martta kürtaj oldum benimkinin dokusu bozılmuş 12 haftalıktı bence hepimiz 3 ay dikkatlice korunmalıyız yoksa yıpranmış rahimde 9 ay nasıl taşırsın * benim size bir sorum var kürtajdan sonra 7 gün normalden az adet oldum 3 gün sonra buğün tekrar ufak lekelenmeler oldu sizce bu normal mi ? karnım ağrıyor ve 3 5 damla lekelenme oluyor bilgilerinizi yazarmısınız? zaten psikolojim bozuktu bide böyle oldu üüüüüüüüüüüüüüüüüüüfffffffffff ççok selamlar Allah kimseye yaşatmasın

Kızlar KÜRTAJ olan varmı.kürtaj olmam gerekiyor çok korkuyorum.çok acı veren birşeymi ne olur cevap yazarmısınız.

ben kürtaj olmadım ama spiralim içe kaçtığı için kürtaj gibi bi işlem geçirdim drum öyle söyledi.genel anestezi olursan hiçbişey hissetmezsin canım panik yapma

Ben kürtaj oldum canım ama bebeğim öldüğü için anesteji ile olduğu için bişey anlamadım.Ama sonrası daha kötü kanama çok oluyo,kıramp giriyo daha bir sürü şey ben 2 hafta kendime gelemedim.
Eğer bebeği istemediğin için kürtaj oluyorsan umarım canın yanar...Bidaha böyle bir aptallık yapmaz tedbirini alırsın......

Lokal anestezi ile kürtaj olursanız hiç bir acı hissetmemenize rağmen olup biteni gördüğünüz için psikolojik etkisinden kurtulmanız zaman alır..benneyaptımki
Ama genel anestezi işe kürtaj olursanız bayıltılınca geçici de olsa duyu fonksiyonlarınız ortadan kalkacağı için hiç bir şey hatırlamazsınız bile.:sm_confused:
Çok geçmiş olsun..:teselli:

benim bebeğimin kalbi duruğu için kürtaj olmak zorunda kaldım seni uyuttukları için bir şey hissetmiyorsun hatta istersen doktorun seni rahatlatıcı bir iğnede yapabiliyor bana yapmıştı bende senin gibi çok korkuyorum kürtajdan sonra da adet ağrısı gibi ağrın oluyor doktor ağrı kesici verecektir zaten o da ağrılarını dindirir. geçmiş olsun tatlım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…