Aile Planlaması Kürtaj Nedir?Öncesi ve Sonrası Yaşadığımız Sorunlar ve Deneyimlerimiz

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
bende ocakta kürtaj oldum şubatta ilk reglim çok az ve 2 gün sürdü. reglden sonra sende göğüs ağrısı oldumu bende var normalde her reglden önce göğüs ağrısı başlar regl olunca geçerdi bu defa geçmedi hala devam ediyor

Benim de ilk hamilelilğim 3. ay da kürtajla sonlandı. düşük yaptım geçen ay. Umarım aradan çok vakit geçmez tekrar hamile kalmam için

arkadaslar 43 gun oldu kurtaj olalı,,1 haftadır karnım ve kasıklarımda ağrı var ve coz az damla damla gelior...bu nedir ? neden sokulemiyor acaba

göğüs ağrısı bende de ama geçti zamanla umarım seninkide geçeryerimseniben

Selam Bende Kasim 29 Da Kurtaj Oldum Ama Dr Um Korunmana Gerek Yok Dedi Bence Sende Korunma Olursa Olsun Canim aslında normalde 1 yıl korunma verıyorlar ben bu hamılelıkten once 3 defa asılama 9nısan da mıkro tabıkı bunların sonucu negatıf ıkıncı mıkroma gıdecekken 6ay sonra hamıle oldugumu ogrendım ama maalesef uzun surmedı bebegımın kalp atısını duymayınca 9 haftalıkken alınmak zorunda kaldı.şimdi beklemedeyım baklaım allah hayırlısını versın hepimize

Son düzenleme:
arkadaşlar bende 20 gün önce bebeğim 9 haftalık iken kürtaj oldum .bebeğim ölmüştü.patolojiye gönderdik doktorum temiz çıktı. dedi. 3 ay korunun dedi sonra gel dedi. doktorum doğal seleksiyon olduğunu yani güçsüzlerin ölüp güçlülerin hayatta kalması olduğunu söyledi.1.5 senelik evliyim.korunmayı bıraktıktan 1 ay sonra hamile kaldım. acaba bundan sonrada kalabilme şansım nasıl olcak çok merak ediyorum.hemen hamile kalırsam sorun olurmu acaba?dr.herşey normal dedi. ama bilmiyorum.rahim filmi falan istemedi. çok üzüldüm.ama allah herşeyin hayırlısını versin.olur inş.hep beraber bebişlerimizi kucağımızaa alırız...

arkadaşlar ihmal etmeyin gidin dr a bende 2007 mayısta kürtaj oldum 26 da bir adet olurdum ilk adetim 31 . gün oldu ve gün olarak aynı yoğunluk olarak az oldu bi kaç ay böyle oldu şimdi gün olarak da yoğunluk olarakda aynı ama benimde başlama şekli değişti önceden ilk gün başladığı an kanama gelirdi şimdi önce lekelenme gibi oluyo ertesi günlerde kanama oluyo bir iki gün erken oluyo bi kaç ay önceki gibi ilk gün kanama şeklinde oldu bu ay yine lekelenme şeklinde başladı bilmiyorum neden

geçmiş olsun.ben de kürtaj oldum bebeğimin kalbi durduğu için.rahim dokusunun toplanması ve bir daha ki gebeliğe hazırlanması için 3 ay gebe kalmamaya özen göstermelisin.umarım o o zaman sağlıklı bir bebek dünyaya getirirsin. bol şans

Arkadaşlar,

Hepinize çok geçmiş olsun.
Umarım en kısa zamanda sağlıklı, mutlu ve huzurlu yeni hamilelikler yaşarsınız.
Yaşadıklarınız çok zor ve üzücü. senağlama
Bencede sağlıklı olması için korunmanız daha iyi olur bir süre. a.s.

bende 17 ocakta kürtaj oldum...dr.larım en az 4 ay korunacaksın dedı...zaten bende dusunmuyorum.kurtaj ıişleminden sonra hice yakın kanamam ıldu.1 hafta sonra kontrole gıttım.temız cıktı.ilk adetimi 50 gun sonra gördum ama eskisi kadar cok yoğun degıldı...korktum işin acıkcası...bilginiz var mı... dr a gıtmek için 2. adetıme de bksam mı dıyorum....paylasırsanız bılgılerınızı cok sevınırım

arkadaşım öncelikle geçmiş olsun.benim de kürtajdan sonra ki ilk adetim çok az oldu.ama 2. adetim normal oldu. istersen 2. adetini bekle.

bende 16 şubatta kürtaj oldum.adet olmadım daha. valla bende korkmaya başladım sorun çıkacak diye. umarım olmaz...herşeyin hayırlısı. arzuuuu canım sen nede kürtaj oldun?ben 2 aylık iken bebeğin kalbi durduğu için oldum.ve dr 3 ay korunun dedi sana ne dedi
?

roselenda eğer 16 şubatta kürtaj olmuşsan nisan başına kadar adet göremeyebilirsin .çünkü kürtaj sonrası adet görme 45-50 sonrasına kadar normal.ben 50 gün sonra ve çok az miktarda adet oldum.şimdilik endişelenmene gerek yok.

henüz çocuğa hazır değil evliliğim...çocuk istemiyor eşim.o hazır olmadığı sürece olsun istemiyorum..maddi olarak ta şu anda ona iyibir gelecek vaat edemıyoruz....1.5 aylıktı bebegım...sonradan cok vicdan azabı cektım baska mesele...ileride allahın bu yuzden bana hayırsız evlat vermesınden cok korkuyorum.bana dr 4 ay korun dedı...umarım vaktı geldıgınde hepımız sağlıklı ve hayırlı evlatlarımızı kucağımıza alırız...

sen gittin mi canım dr.a, gittiysen ne dedi?ben bu ayı sınır olarak koydum kendime birkaç gün içinde eskisi gibi olmazsa gidicem inşallah... haberdar ederim sizia.s.

ya bende cok korkuyorum,,kürtajdan sonraki adet hergun leke leke kanamam oluyor,sokulmuyor
bi problem oldu acaba ...cok korkuyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…