Aile Planlaması Kürtaj Nedir?Öncesi ve Sonrası Yaşadığımız Sorunlar ve Deneyimlerimiz

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
eyvah..ne yapıcam...kanamam az az geliyor...bide şunu farkettim..dışarı çıkıp dolaşıp geliyorum ya da hareket halindeyken gelior..acaba hareketsizliktenmı oluyor

arkadaşlar bende hemen hemen 3 aylık bebeğimi kaybettim kalbi durmuş ve 19 şubatta bebeğimi aldılar dr 1 ay ilşkiye girmeyin dedi ve 5 6 ay hamile kalma kendini toparla dedi fakat ben çok istiyorum bebek1 ay ilşki yasağına uyarım fakat 5 6 ay bekleyemem sanırım allahım aratmadan versin inş sağlıklı sıhatlı hayırlı bebeişler getiririz dünyaya
bu arada hepinizede geçmiş olsun allahım bidaha yaşatmasın

eyvah..ne yapıcam...kanamam az az geliyor...bide şunu farkettim..dışarı çıkıp dolaşıp geliyorum ya da hareket halindeyken gelior..acaba hareketsizliktenmı oluyor

arkadaşlar hakkaten hareket çok önemli ben bu ay epeyce hareketliydim kızım sayesinde sanki normale dönüyo gibi geldi bana bi de dediğin gibi oturuken birşeycik yok kalkıp yürümeye başladın mı Allah versin!!!!!!!!!laelaelaelaelae

arkadaşlar bende kürtaj oldum birbucuk ay oldu doktorum bile diyo hemen hamile kalırsın dedi ama ilk adetini bekle dedi ondan sonra kalırsın dedi

arkadaşlar benim ikitane düşük oldu üçüncüsünde kürtaj oldum ikinci düşükten bir ay sonra hamile kaldım allahım kimsenin başına vermesin gercekten cok acı bir durum cünkü benim hep üstüstte oldugu icin okadar canım yanıyoki aklıma geldikce ama allahım aratmıyo veriyo ginede allah isteyen herkese versin

arkadaşlarhepinize geçmiş olsun allah bidaha yşatmasın benimde başıma geldi 2.5 aylık hamileydim ve bebeğimin kalbi durmuş kurtaj olmak zorunda kaldım 1 ay ilşki yasağı koydu dr.3 ay da gebe kalma kendini toparla dedi ama 3 ay beklermiyim bilmem çünkü çok istiyorum bebek hemen hamile kalmanın sakıncası varmı acaba

arkadaşlarhepinize geçmiş olsun allah bidaha yşatmasın benimde başıma geldi 2.5 aylık hamileydim ve bebeğimin kalbi durmuş kurtaj olmak zorunda kaldım 1 ay ilşki yasağı koydu dr.3 ay da gebe kalma kendini toparla dedi ama 3 ay beklermiyim bilmem çünkü çok istiyorum bebek hemen hamile kalmanın sakıncası varmı acaba

Canım kürtajdan sonra rahimin toparlanması biraz zor oluyor eğer sağlığına kavuşmadan hamile kalınırsa düşük riski çok daha fazla doktorunun bir bildiği varki böyle demiş canım.Biraz sabırlı ol canım tekrar aynı şeyleri yaşamamak için enazından 2 ay daha korunmalısın....

sevgılı ılaydax25 bende senın gıbıydım tam 4 yıl sonra hamıle kaldım kurtajdan sonra ve ılaydama kavustum ınsallah allah sanada nasıp etsın tedavılerını aksatma sevgıler

merhaba allah bagışlasın annalı babalı büyütmeyi nasip etsin benimde şuan tam 4 sene oldu kürtaj olalı hsg filmi çektircegim korkdugum için sürekli erteliyodum ama nisanda çekdirecegim peki doktora gitmişmiydin olmadıgı için yoksa olur diye bekledinmi :içelim:

sen gittin mi canım dr.a, gittiysen ne dedi?ben bu ayı sınır olarak koydum kendime birkaç gün içinde eskisi gibi olmazsa gidicem inşallah... haberdar ederim sizia.s.

CANIM DOKTOR KARINDAN ULTRASONLA BAKTI RAHİM TEMİZ DEDİ İYİ DEDİ BİŞEY DEMEDİ ŞİMDİ İYİYİM Bİ SIKINTIM YOK İNŞALLAH SENDEDE YOKTUR

benim 2 tane düşüğüm oldu ilki kendiliğinden düştü herhangi parça vs olmadığından kürtaja gerek duymadı doktorum 2.si ise bebeğin kalbi durdu kürtajla alındı doktorum en az bir 6 ay bekleyelim dedi ama ben beklemedim kürtajdan 40 gün sonra normal adet gördüm korunmadık hemen hamile kaldım şimdi 5 yaşında tosunum oğluşum var allah herkesin gönlüne göre versin buarada 6 yıl sonra bebeğim oldu 30 yaşındayım 12 yıllık evliyim :KK66:

ark mrh. bende 2.5 aylık hamileyken bebeğimi kaybettim kalp atışları durmuş ilk bebeğimdi çok istiyoduk ama olmadı bu arada 19 şubat 2008 de veda ettim bebeğime daha çok yeni fakat çok bebek istiyorum acaba hemen olurmu olsa mı daha hayırlı olur olmasamı bilmiyorum kafam çok karışık olmasını çok istiyorum fakat tekrar aynı olayla karşılaşmaktan çok korkuyorum allahım hepimizi sağlıklı sıhatli hayırlı evlatlar nasip etsin arkadaşlar

merhabalar
ben siteye yeni üye oldum.site çok güzel şubatın 16 sında kürtaj oldum. ilk gebeliğimdi.bebek karnımda öldü.9 haftalıktı.dr. hemen aldı.kürtajdan sonra hemen gebe kalmak doğdumu sizce.birde korunmak gerekiyormu. yoksa biraz bekleyelim mi.hepinize şimdiden tşk.

roselanda bende kürtaj oldum ocakta benim üçüncü gebeligimdi aynı senin gibi
oldu digerleride düştü iki aylık bir buçuk aylık ken düştüler bu ücüncüsünde doktorum tahliler istedi benim kanımda kan pıhtılaşması cıktı kan pıhtılaşması bebegin gelişmesini engelliyo bununda tedavisi var hamile kaldınmı dokuz ay boyunca igne vuruluyon hergün doktorunuz size bişe demedimi neden oluyo diye eger demediyse siz söyleyin doktorakan pıhtılaşması olabilirmi diye doktor anlar zaten

roselenda eğer 16 şubatta kürtaj olmuşsan nisan başına kadar adet göremeyebilirsin .çünkü kürtaj sonrası adet görme 45-50 sonrasına kadar normal.ben 50 gün sonra ve çok az miktarda adet oldum.şimdilik endişelenmene gerek yok.

bende altıncı haftada adet oldum normaldende cok oldum pet yetiştiremedim belki kişiye göre deyişir deme

tabiki bazı durumlar kişiden kişiye değişiklik gösterir. önemli olan adet görmüş olmamız.hiç adet görmeseydik işte o zaman bir sorun var demektir.

bende de aynı sorun var.damla damla geliyor.
bende biraz panik oldum ama rahim ilk ay kendini toparlayamayabiliyor sanırım.bu ay geçsin bakalım öyle gidicem bende.
stres yaptıkça daha kötü oluyoruz farkındasınız değil mi kızlar?

benim bu sefer düzeldi sanki,bu ayı iyi atlattım ama hala eskisi gibi değil.sizde de oluyor mu bilmiyorum ya hani bir sökülse öylesine rahatlıycam.bu sebeple mi bilmiyorum çok da sinirliyimKötü Kazen:eek:klava:

arkadaslar artık yeni teknolojide vakumla kurtaj yapıldığı için tamamen temizliyorlar o yuzden kanamamız az oluyormuş..bir dahaki ay normale doner..

X