Aile Planlaması Kürtaj Nedir?Öncesi ve Sonrası Yaşadığımız Sorunlar ve Deneyimlerimiz

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
kızlar malesef bende dün kürtaj oldum.drum çok iyiydi.lokal anestezi ile oldum.dr'um daha önce genel anestezi alıp almadığımı sordu.bende daha önce apandisit ameliyatında genel anestezi aldığımı söyledim.solunumum durmuş dedim.o da lokalle yapalım ozaman dedi.çok korktum canım çok yanacak diye ama o kadar çok canım yanmadı.
doktorum. şimdi rahim ağzını genişleteceğim (dilatasyon diyorlarmış tıp dilinde)biraz canın yanabilir dedi.ama beklediğim kadar şiddetli bir acı değildi.adet sancısının biraz şiddetlisi.ama o makinaların sesi çok ürkütücüydü.bir de bebeğimi alırlarkenki anı yaşamak görmek...o daha kötü.8 dk.da işim bitti.hemşireler bana yardım etti giyindim.dr'um reçetemi yazdı bir ağrı kesici tablet çok şiddetli ağrım olursa kullanacağım bir fitil ve antibiyotik yazdı.akşam kanamam çok şiddtlendi.şükür şimdi azaldı lekelenme şeklinde.haftaya kontrole gideceğim

kızlar ben hamile değilim ama kürtaj yapılacak
kürtaj sadece bebek aldırmak değilmiş
rahim içi temizlemeye de kürtaj diolarmış
1 senelik evliyim hep kanamam vardı son çare bunu kyapıcak doktorum.
benim gibi olan var mı kızlar??

Canım benim kayınvalidem yaptırdı onu.Onun da öyle kanaması çoktu sonra düzeldi.Rahim kalınlaşıyormuş sanırım ondan oluyormuş..

Merhaba 30 temmuz da 10 haftalık kürtaj oldum kalbi durdugu için bebeğimin 10 haftaya kadar içerdeki pıhtılaşma nedeniyle kanama gecırıyordum sizlerin fikrine ve yaşadıklarınıza dayanarak sorum olucak kürtajım 30 temmuz bugün ise 2 agustos kanama devam etmesi normal mi regl gibi görüyorum sancısız agrısız dr normal dıyor 10 sonra kontrol var .. çok kanamalı dönem yasadım artık sıkıldım ..buarada kürtajın ertesi günü kesildi kanamam sonra 3 saat sonra tekrar basladı ilk kürtajım merak içerisindeyım..

aynı gün aynı haftayken bende kürtaj oldum.benimde kanamam kürtajın 3. gününde başladı.kanamamın 4. günü el büyüklüğünde pıhtı şeklinde parça düştü,çok korktum doktoruma ulaşamıyorum hafta sonu olduğu için yarın gideceğim

Ben de 2 kez hamile kaldım 1.si boş gebelikmiş zaten kendiliğinden gitti adet görmemle birlikte, ağrı sızı da hissetmedim boş kese varmış sanırım.CADIARZU 2. seferde hamile kaldım istenmeyen bir hamilelikti 8-9. haftada öğrendim nerdeyse geç kalıcaktık ki o zaman henüz nişanlıydım gerçekten bnm için berbat olurdu. iyi bir yerde kürtaj oldum özel bir muayenehanede hiç bir sorun yaşamadım uyandığımda bir ağrı kesici verdiler ağrı sızı da yaşamadım. ama psikolojik olarak tabi ki çok kötü bir şey kimsenin başına gelmesin o olaydan sonra ztn öyle bir riski tamamen ortadan kaldırdık asla göze alamam bir daha böyle bir şeyi lmaz: ayrıca geri çekilme yöntemi kesinlikle güvenilirliği olan bir yöntem değil bir doğum kontrol yöntemi değil o şekilde hamile kaldım çok dikkat edin!!! yasakkelime

Arkadaşlar, 7 haftalık bebeğim kalbi durduğu için 30 ağustosta kürtajla alındı. Lekelenme şeklinde kanamam var.İlaçlarımı da kullanıyorum. Ama kasık bölgemde ağrı var, rahatsız ediyor bu durum beni. Sizde ağrı yaşadınız mı?Yaşadıysanız ne kadar sürede geçti?

merhaba, ben de 1 eylülde genel anestezi ile küretaj oldum, bebeğim 11 haftalık olması gerekirken 9hafta 4gün de kalmış (kalbi durmuş).
hiç bir sıkıntım olmadı, ayaklarımı-belimi-karnımı çok sıcak tuttum soğuk su bile içmedim şu sıcak günlerde
kontrolüme de gittim, bir sıkıntı olmadığını öğrendim.
şimdi vücudu dinlendirme ve yeni bebeğe hazırlama zamanı:)

bilmiyorumkismile

canim benim benimde ayni problemim oldu ben 26. 07.10 tarihinde 9 haftalik bebegimi kalbi durdu diye kürtaj ettiler ve kürtajdan sonra hamilelik hormonum devam ettigini söyledi doktorum yavas yavas düsüyormus benim merak ettigim kürtajdan sonra hemen hamile kalmis olabilirmiyim acaba

Başka bir başlıkta yazmıştım ama tekrar soruyorum, cevaplarınıza acilen ihtiyacım var.

Kürtajdan 1 hafta sonra kontrol sırasında doktorum, 10.günden itibaren ilişkiye girebilceğimizi söylemişti.
Net hatırlamıyorum ama sanırım 12.gün girdiğimiz ilişki esnasında przervatif yırtıldı.Fark eder etmez banyoya gittim,yıkandım.

Bugün kürtajımın 26. günü. Kasıklarımda batmalar oluyor sürekli ve sık sık WC.ye gidiyorum. Üşütmüşümdür de o yüzden böyle olmuştur ya da kürtajdan sonra ilk adet farklı olur belki diye tahmin ediyorum. Ama bi yandan da korkuyorum. İnternetten araştırdığıma göre kürtajdan 15 gün sonra yumurtlama başlarmış. Kafam allak bullak yaaa.Daha erken yumurtlamış olabilir miyim? Tabi ki bir an önce hamile kalmak isterim ama rahmimin toparlanması da gerek.Yine aynı şeyleri yaşamaktan korkuyorum çünkü.

Hiç adet görmeden hamile kalan oldu mu içinizde? Lütfen cevap yazın arkadaşlar .....

cnm kürtajdan sonra 40-45 gün beklemen gerekiyor regl olman için o süre içinde olmassa tabi ki risk var kan tahlili yaptırmak en kesin sonuç olur.

Hastalanırsın dark merak etme!!

cnm kürtajdan sonra 40-45 gün beklemen gerekiyor regl olman için o süre içinde olmassa tabi ki risk var kan tahlili yaptırmak en kesin sonuç olur.

Sağolun kızlar. Doktorum da 35-40 güne kadar adet olursun demişti.Ama tıpkı hamile kalmadan önceki şekilde kasık batmalarım var, o yüzden tedirgin oldum. 1hafta beklicem bakalım, eğer hala şikayetlerim devam ederse test yaparım. Beklemek çok zor yaaa

merhaba canım aynı senin durumunda hastamız geldi kürtaj yaptık hataya bir hafta sonra kontrole çağırdık herşey normal hasta iki ay sonra adet görmedim diye geldi hasta 1,5 aylık hamile müdahaleden bir hafta sonra ilişkiye girmiş ve gebelik olmuş zaman kaybetmeden kan testi yap bence

slm benimde bi sorunum var 24.08.2010 da 9 haftalık bebegim kalbi durdugu için alındı.bugün 34. günüm ve hala adet olmadım.hamile kaldıgım zamanki belirtiler yorgunluk,gögüslerde şişlik vede sanki adet olucakmışım gibi kasıklarımda agrı.şu anda sadece kasıklarda agrı var ve aşırı yorgun hissediyorum kendimi.

(benim prolaktin sorunum vardı ilaç kullanmadan 1,5 sene sonra hamile kaldım.kürtaj olduktan sonrada gögüslerimden resmen süt aktı.ama şimdi normale döndü acaba bununla alakalı olabilirmi yoksa hamile kalmışmıyımdır.korunmadık çünkü

arkadaşlar dr. adetimin 21. günü progesteron hormonumu ölçecek. kürtaj sonrası ilk kanamam. ama önce 1gün lekelenme oldu,ikinci gün kanamam söktü.adetimin ilk günü lekelenmemin başladığı gün müdür yoksa kanamamın söktüğü gün mü? arada bir gün oynuyor. testi ciddi bir şekilde etkiler mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…