Aile Planlaması Kürtaj Nedir?Öncesi ve Sonrası Yaşadığımız Sorunlar ve Deneyimlerimiz

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Selam arkadaşlar bende pazar günü kürtaj oldum.Uyandığımda giyinmiş haldeydim.Sonra lavaboya gittiğimde çok az bir kanamam olmuş o günden beri hiç kanamam olmadı.Koy renkte akıntım oldu,pedime geldi fakat kan değildi.Ve o gün hiç ağrım sızım olmadı.Sanki hiç operasyon geçirmemiş gibiydim.Canımdan can gitmemişti sanki.Duygularım alınmıştı.Fakat ne zaman gece oldu yastığı başımı yoktu o zaman anladım ne kadar acı bir şey olduğunu.Yavrumu orada bıraktım dedim.Hala atlatamadım.Her gün ağlıyorum.Allah kimsenin başına vermesin.Ve benim kanım negatif olduğu için o gün cadde cadde eczane dolaştık kan uyuşmazlığı iğnesi,o halde...dedim ya hiçbirşey hissetmedim.

Kanama olmaması normal mi,o koyu akıntı normal mi,sizinde ağrınız hiç olmadımı.Birde ilaçları düzenli kullanıyorum.Sizce bu durum normal mi,doktor işini iyi yapmış mı diyebiliriz yoksa kanama olmadığı için kormalımıyım....beni bilgilendirirseniz sevinir....

canım yardımcı olabilirmiyim bilmiyorum öncelikle geçmiş olsun bende 18 gün önce oldum kürtaj. 8 haftalıktı bebeğim. ama bana anestezi yapmaya gerek duymayan salak dr. canlı canlı kürtaj yaptı. bebek düşmüştü ben sadece temizledim desede sen gel o acıyı bana sor. öle çok canım yandı ki. sonra kanamam 1 hafta sürdü ama sanki hani adetin son günleri olur ya az az öle .. sonra geçti. ağrı olmamıştı ama ta ki düne kadar. acaba üşüttüm mü bilmem içim acıyor sanki rahmimi içerden büzüyorlar gibi bi ağrım var. oturup kalkarkende acıyo bazen . cumartesi dr. gidicem. kürtajı yapan dr. gittim daha önce o bişey yok dedi ama ben ona artık inanmadığım için şimdi başka bir dr. gidicem bide benim bazı sıkıntılarım var rahimde septum gibi acaba o mu ağrı yapıyor anlamadım. sana yardımcı olamadım biliyorum hatta soru sordum gibi oldu ama kanamaların kişiden kişiye değiştiğini sölüyorlar..ilk reglini bekle bence..

teşekkür ederim canım cevabın için yardımcı olup olmaman hiç önemli değil canım,benimle paylaştığın için ayrıca teşekkür ederim.Çok geçmiş olsun canım çok kötü bir durum...Sana o anı yaşatmamak için aneztezi uygulaması lazımdı o doktor müsvettesininüşütünce de etkileniliyormuş kendini sıcak tut,hata aylarını ılık suya koy ısın bir güzel...Birde ilaçları düzenli kullandın mı,kullanmazsan da yan etkisi oluyormuş....inşallah yardımcı olabilmişimdir ama bence hafta sonu gelmeden bir doktora görün derim...çok geçmiş olsun

arkadaşlar bi sorum olacak lütfen yardımcı olun çok korkuyorum. korunma yöntemi olarak aylık iğne kullanmaya kara verdim ocak ayında .normalde bu iğnenin reglin ilk 5 günü yapılması gerekiyormuş ancak ben reglimden 15 gün sonra bu iğneyi vuruldum. iğneyi vurulduğum ilk ay eşimle şehir dışında olduğum için birleşme yaşamadık . ikinci iğneyide ilk iğneden 28 gün sonra eşimin yanında yaptırdım ve korunmasız iilşkide bulunduk bu iğneye güvenerek .herkes ilk iğneyi reglimin ilk 5 günü içinde yaptırmadığım için ikinci iğneninde beni korumamış olabileceğini söylüyor. bu iğneyi regl günü vurulmayıp hamile kalan var mı aranızda ya da duyduklarınız.

martın 15inde hasta olmam gerekiyor pazartesi doktora gidicem çünkü hamile isem bu bende eşimde istemiyoruz. kürtaj olmak istiyorum. eğer 2 ya da 3 haftaksa kürtajım çok zor geçer mi .

5 gun once ikinci kurtajimi olmak zorunda kaldim. İlkinde kalp atisi olmadigindan 8.haftmda alindi, bunda ise 6.haftamda kalp atisi duyuldu ama 1 hfta sonra kalbi durdugu icin alindi. Allah bir daha gostermesin ins, cok zor. İlk kurtajimdan sonra iki ay korundum, 5 ay sonra gamile kalabildim. Bakalim Rabbim hayirlisini sagliklisini busefer ne zaman verecek. Bu operasyonumdan sonra kesemin parcasi ve bebek genetige gitti. Bende iki hfta snra doktora gidip esimle beraber tetkikler yaptiricaz ins neden oldu diye arastirma yapacaklar.

mrb arkadaşlar.geçen hafta bebeğimin kalbi atmıyo diye kürtaj operasyonu geçirdim.bugün 5.gün ve hala kanamam var pıhtı şeklinde kahvrengi.fazla rahatsız etmiycek şekildede ağrım var.10gün sonra kontrole gel demişti dr um.daha on gün olmadı.ama şuan çok korkuyorum.acaba parça kalmış olabilirmi.yada bu kanama normalmi.zaten bebeğimi kaybetmenin acısı var bide parçasının kalma ihtimali beni öldürüyo.

doktorlar olur diyo 3 sene oldu az bir zaman da degil ki inş benimde bebişim olur herşeyim normal birtek rahim filmi çektirmem lazım ama korkuyorum acıyomuşsenağlama

canım merhaba;bilgilendirmek ısterım ben de rahım fılmı cektırdım.kork dıye soylemıyorum fakat cok acı cektım genel anestezı ıle kurtaj oldum hıc acı hıssetmedım.uyandıgımda adet sancısı gıbı agrı wardı.fakat fılm sonrası yuruyemedım genel anstezı ıle yaptırabılırsın bırsey hıssetmezsın sonrası da agrı olmaz.sana tavsıyem bu.benım de tüpler tıkanık mı dıye cektıler fakat temız cıktı bosuna acı cektım =(((

cnm oncelıkle gecmıs olsun..ben de dun yawruma weda ettım...9 haftalıkken kalbı durmus.25 gun ıcımde tasımısım yawrumu o şekılde.benım de senın dedıgın gibi agrım olmadı hafıf adet sancısı gıbı oldu o kadar.ewde işlerımı yapabıldım.eşim cok ızın wermedı oysa kı ıyıydım.dun kanamam oldu 2 ped kadar sıyah pasrca da geldı.gece sulu sekılde kahve renk gıbı gelmıs bugun ıse hıc gelmedı.bu dr unun ıyı iş çıkardıgnı ıcını ıyı temızledıgnı gosterır kurtaj sonrası 4 hafta sonra ya da 40 gun kadar sonra adet olunurmuş...sakın korkma bu durum normal herkesın aynı olmuyor.benım senınkı ıle aynı...ALLAH YENİ YAWRULAR NASIP ETSIN BIZLERE...HER İSTEYENE...

Kızlar merhaba yaklaşık 1,5 ay önce 5 aylık bebeğimi kalbi durduğu için kaybettim. normal doğumla aldılar ve sonrasında kürtaj işlemi uyguladılar. o günden beri ben adet görmedim farlutal verdi ama bir işe yaramadı adet olmadığım içinde içerde pıhtı birikiyor. Şimdide bana primolut-n verdi günde 2 kez iç dedi.
doktorumun söylediğine göre vücudum hamileleiğin etkisinden kurtulamadığı için adet olamıyormuşum. ne yapmalıyım tavsiyesi olan varsa yardımcı olsun lütfen

Llizgelal merhaba.oncelıkle ALLAH sabırlar wersın.bence dr.unu dınle tavsıyeler ne kadar yardımcı olabılır ki...kurtajdan sonra 40 gun sonrasına kadar olmamak normalmıs bıraz daha bekle bakalım cnmm ınsallah olursun dınlenme ne kadar werdı dr.un???ne zaman yenıden calışmalara başlayacaksın??

saol canım teşekkür ederim sabretmeye çalışıyorum işte. doktorum yaşın erken 7 8 ay bekle dedi. önce adetim bi düzene otursun canım ben o kadar beklemeyi düşünmüyorum haziran temmuz gibi inşallah. zaten bebeğin kalbinin durmasına bir sebepte yok strese girmiş kakasını yapmış patalojiyede gitti ama kötü bir sonuç çıkmadı kısmet demek ki

EWET CNM HAYRLISI ne dıyebılırız kiii...bızım de ctesı bellı olacak...dr umuz 1 ay korunma werdı o kadar...

kızlar dün muayene ye gittim 7 haftalık hamileyDİM..ama dün öğrendiğime göre boş gebelikmiş ve doktor alalım diyor KÜRTAJLA:s

dün moralmen çok ama çok üzgündüm tahmin edersiniz ki

keseyi görünce ben umutlanmıştım çünkü ..ama içi boş
2 hafta bekledik yine boş...ama aldırmadan önce yarın bir doktora daha gösterecegim...ama yüzde 95 boş gebelik..sadece ilerde acaba demeyeyim diye gösterecegim....

bebek için çok üzüldüm..ama zaten bebek yokmuşsadece su kesesi..şimdide kürtaj için korkuyorumtansiyon problemim var..çok düşüyor..gözlerim kararıyor..bir sersemlik hali hakim birde panik atagım ,çok daha endişeliyim genel anestezi yapılacakmış..hadi uyuturlarsa kalkamazsam geri diyorum..

çok üzgünüm ...

birde kan degerlerim çok düşükkan şurupları içiyorum...6 aylık evliyim..ilk denememizdi...bebiş geliyor diye nasıl mutluydumhakkımızda hayırlısı artık...inşallah başka sefere..

şimdi önümdeki süreç kürtaj..kürtaj olan arkadaşlar,nasıl oldunuz?genel anestezi lokal anestezi

kaç haftalıktı
acı duydunuz mu?

kürtaj sırasında beklenmeyen bir olay oldu mu cevaplarsanız sevinirim arkadaşlar....

Öncelikle çok geçmiş olsun.
Bende 4 nisanda kürtaj oldum, 8 haftalık hamileydim kalbi durduğu için alınması gerektiğini söledi doktorum..
%5 bile olsa önemli olan aklınca acaba kalmaması, umarım gerek kalmaz ama sorularına gelirsek
Ben genel anestezi oldum zaten lokal anesteziyi pek önermiyorlar.Hiç acı duymuyorsun bende çok korkuyordum özellikle sonrasından ama fiziksel olarak bir kaç saate toparlanıyorsun.İşlem sırasında ve sonrasında beklenmeyen bişi yaşamadım çok şükür bugun kontrole gittim patoloji sonucu temiz çıkmış.
Tabiki tansiyon, kan değerleri vs. durumları doktorunla konuşman daha doğru olacaktır.Merak ettiğin herşeyi doktorunla paylaş en doğru bilgileri sana o verecektir.
Umarım yardımcı olabilmişimdir.

merhabalar bende dörtbuçuk yıl sonra ilk hamileliğimdi .iki defa aşılama yapılmıştı.tüp bebeği beklerken normal yoldan hamile kalmıştım.çok büyük bir süpriz olmuştu ama sekiz haftalık olmasına rağmen kese boştu doktor boş gebelik olduğunu söyledi. bende kürtaj olacağım.ne kadar kötü bişey.inş bunu veren RABBİM en kısa zamanda sağlıklısını nasip eder.

9 haftalıktı kalbi durmuş fındığımın kürtajla aldılar kesinlikle acı duymadım uyuttular zaten kendime geldiğimde hafif karın agrım vardı bi kaç gün devam etti 4-5 gunde az kanamam oldu o kadar

geçmiş olsun

bende 18 şubata oldum.çok az bi karuın agrısı duydum.hiç korunmadım bu 3.ayım olcak işalalh temiz çıkarım ve bi evlat sagibi olurum.işlalah hamileyimdir..........

3. kürtajdan sonra hamilelik olasılığı %99 yok arkadaslar...

sevgili arkadaşım bu kadar nasıl emin olabiliyorsun? neye dayandırıyorsun bu söylediğini?
hiçbişey belli olmaz, veren de Allah, alan da Allah.. ne mucizler karşısında ağzımız açık kalıyor, 3 değil 5. kürtajdan sonra dahi olabileceğine inanıyorum ben

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…