Aile Planlaması Kürtaj Nedir?Öncesi ve Sonrası Yaşadığımız Sorunlar ve Deneyimlerimiz

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
ya kızlar hazır burda konuşuyor herkes bende yazayım dedim. Benimde başarısız 3 hamileliğim ve 3 kürtajım oldu Şimdi eşimde tekrar bebek istiyor. ama ben korkuyorummirmirmirmir aranızda 3 defa kürtaj olup hamile kalan varmı?

öylee hamiş kalan çokkk
mesala aneenm:))))))))a.s

benimde sat 10 şubatı ynaiii salı ğününden ele alırsam 7 hafta 2ğünlkütü bebgim:ysnlız aksilikler bırakmdı bi türlü hamile kaldıgımı 2 haftada ögrendim ozamana kadarda ilaç kullanıyodum panil atak vadrdı benede o ilaçlarda çok zaralrıymış.dr sen bilirisn ama çook riski dedi..bekledim ben 7 hafta bitene kadar buaradada dr kontrölüne gididyoduk eşimle ...sadece kese göründü..bebek kalp atışı duyamadık hiç.ve sata göre haftalıgına göre bebek zor görünüyodu ..ve.... salı günü kurtaaj yaptı dr beni.genel anesteisyle uyandım kasılarımda agrı vardı eşimle oratk kararımzdı bu...bilmiyoru m haakımzda rabaim hayırlısı versin.şimdi kanamam çok az varsenağlama..kurtajın üzerinden 2 ğün geçtii(((rsbbim bidaha yaşatmasın kimseye ve banaaa:Saruboceq:

Kurtajin basarili gecip gecmedigini (gebeligin sonlanip sonlanmamis olmasi acisindan) belirtilerden anlayabilir miyiz? Tecrubesi olup paylasmak isteyen var midir?
Benim olali birkac gun gecti, ama mide bulantilarim var. Gebelik sonlanmamis ise bunun ne gibi isretleri olur acaba? Bilen var mi?

geçmiş olsun... narkoz aldıysanız vucudunuz kaldıramamış olabiilir. o bulantı yapar.. umarım sorun yoktur..

kızlar bende 2 kez kurtaj oldum.hiç sorun yaşamadım şükür.size bir sey sorucam sizi direk bayıltıp mi operasyona başladılar?? çevremde bır kaç kişi daha var kurtaj olan onları hemen bayıltıp almışlar. doktorum daha farklı bır yontem kullanıo.valla doguracakmışım gıbı yatıom :)) şaka bı yana sabah yatış verıo normal serum bağlıolar seruma 2 ığne yapıolar agızdan va alttan 2 hap verıolar.ve sancılarım başlıo az az kanamayla bırlıkte sonra doktorum gelıp bakıo tamam deyınce amelıyathaneye alıolar.bayıldıktan sonra gozumu odada acıyorum zaten.merak ettim sizlerde boyle olabnalar varmı acaba?

evet arkadaslar bende ilk hamileliğimi kürtajla sonlandırdım.1 sene sonra tekrar hamile kaldımm o da düşük olduu...çook üzülüyorum yaşadıklarımı unutamıyorum

Bende 2 kez kürtaj oldum arkadaslar..ilkinde narkozun etkisinden hiç sancım falan olmadı ama ikincisinde narkoz da vuruldu kendime geldiğimde felaket bi sancı içinde kıvranıyordumm çok zor allah kimseye yaşatmasın

bende ilk hamileliğimde 2 hafta önce kürtaj oldum bebeğimin kalbi durdu tüp bebekle hamile kalmıştım hala kendime gelemiyorum çok üzgünüm rabbim kimseye yaşatmasın çok zor kanamalrımda 10 gündür devam ediyor birde süt geliyor göğüslerimden onun içinde ilaç kullanmaya başlıcam bütün aksilikler üst üste geldi rabbim inşallah bir daha nasip eder ve kucağıma alırım bebeğimi

Merhaba,
Boş gebelik nedeni ile 10 Nisan tarihinde kürtaj oldum.Kürtajdan sonra adet görmediğimden dolayı 43.günde dr. gittim.Bir hafta önce yaptırdığım betahcg testinde 23.16 çıkmıştı, dr. sonuca baktı ve yeni bir gebelik olabileceğini söyledi ancak yapılan ultrason kontrolünde gebelik kesesi göremediğinden beta hcg testini tekrarlamamı söyledi.Kürtajın 43. günü olmasına rağmen kanda beta hcg 16.11 çıktı.
Dr. adet olabilmem için farlutal verdi ve ilaç bittikten 4-5 gün sonra adet olabileceğimi söyledi.
Aynen söylediği gibi beş gün sonra yani kürtajımdan tam 53 gün sonra adet oldum çok şükür...
Bunları sizinle paylaşmak istedim çünkü adetim geciktiğinde çok korktum ve burada kürtaj olanların sorunlarını okuyarak rahatlamaya çalıştım...belki birileri de benim yazdıklarımdan faydalanır diye düşündüm...
Hayallerimizin bir gün gerçek olması dileğiyle...:Saruboceq:

bişe sorucam ben şimdi düşük yaptım 1 haftalık falandı bebek
akıntıyla gitti ama akıntım 25 gün falan sürmüştü az ama siyah bi akıntı

doktora gittim rahmini temizlemek gerek dedi kürtaj yapacak yani haftaya

şimdi doktor kürtaj yapınca va zaten bebek düşmüştü
belli bi zaman beklemek , korunmak gerekiyormuş ne kadar bu zaman haberi olan var mı
bebek öyle büyük değildi 1 haftalık falandı hatta kimyasalgebelik te denilebilir
ne kadar beklerim, ne kadar korunmam lazım sizce bu konu da tecrübesi olan var mı ?

Geçmiş olsun, dr.bana kürtajdan sonra üç ay korunmam gerektiğini söyledi.Yalnız internetten yaptığım araştırmaya göre bazı dr.lar kürtajdan sonra bir adet gördükten sonra tekrar hamile kalınabileceğini söylüyorlar...
Rahimin dinlenmesi açısından üç ay beklemek faydalı olabilir.Benim görüşüm zaten rahim hazır olduğunda hamile kalınabilir... :1hug:

çok teşekkür ederim cevap verdiğin için, sağol.
haklısın rahim zaten hazır olunca hamile kalabilir.

benım 3 aylık bebegım karnımda öldü gelimemş karnımda 9 haftalık gelışımınde kaldıgını soledı dr.kurtaj oldum ama hıç bırşey hıssetmedım gozlerımı açtımkı bıtmış oncesı ve sonrası hıç agrı sızı olmadı.9 ay korundum 6 ay oldu korunmayı bırakalı hala hamıle kalamadım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…