Aile Planlaması Kürtaj Nedir?Öncesi ve Sonrası Yaşadığımız Sorunlar ve Deneyimlerimiz

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
bende kürtaj olalı tam 60 gün oldu kürtajıma sebep boş gebelikti tüp bebekti benim ve endometriyosiz hastasıyım ama ben 2 aydan beri felaket ağrı içindeyim kürtajım vakumla oldu anestezi altında amman yrabbim bi uyandım ağrıdan çığlık atıyorum ıkı gun kanamam oldu iltahap kaptım antibiyotık kullandım ve hala adet olamıyorum neden benim başıma bole biş geldi bilmiyorum çıldırıcam 2 gunden berı cillerdeyım belki benım hastlığımla ilgilidir bilmiyorum ma beni mahvetti bu kürtaj işi bence çok zorunlu olmadıkça ne dinen nede sağlık açısından iyi diil yinede herkesin kendi hyatı kürtajdan önce çok iyi bi korunma yçöntemi bulmak normal gebe kalan kadınlar için hem ruhsal hem fiziki olarak daha iyi bi çözüm bence dediğim gibi bu seçim kişinin kendisine kalmış bişi ama ben kürtaj kelimesinden bile korkuyorum herkese hayırlısını diliyorum.

bende genel anestezi yaptırdım 5 dk sürmüş..40 dk nedir ya?
canım yapışma olabilir dikkat et bende oldu..
dr a gittinmi canım yapışma olmuş olabilir..
yapışma olduğundada oturamıosun bişiler batıo sanki...
ana rahmine düştüğü andan itibaren günah canım...

kızlarrrrrrrrrrr delircem yaaaaaaaaaaaaaaaaaa
tam tamına kürtaj olalı 77 u gün oldu ıkı kutu ilaç kullandım ve hala adet görmedim drlar çikolata kistin var diyo ama o kistlerim hep vardı ve ben her ay düzenli adet oluyodum şimdi yine doğum kontrol hapı verdi tüp bebek dr u yapışıklık yk dıyolar ama ultrason muaynesınde belli olumu bu yapışıklık rahım duvarı kalınlaşmaya başlamış dedi bugun dr bu kutuyu bitir olursun dedi ama ağrılarım çok ya hergün ağlıyom hergün ağrı çekiyom ıkıncı tüp bebeğe başlayamadık tabi korkuyorum psikolojim çok bozuldu ve çok çokk sinirliyim yaaaaa

moralini bozma lütfen.Adet düzenini psikoloji çok etkiliyor.İnşallah en kısa zamanda düzene girer ve meleğin için çalışmalara başlarsınız...

burada zaten herkes yeterince aci cekiyor, herkesin psikolojisi bozuk. boyle bir yazi koymanin ne geregi var simdi?!

amaciniz ne gercekten anlayamadim. ates dustugu yeri yakar. ahkam kesmek her zaman kolaydir.

su veya bu sebeple bu islemi gecirmesi gerekenler bir paylasim yapiyor burada yardimlasiyor ama siz bu yaziyla inanin hic yardimci olmuyorsunuz lmaz:

bencede yanı gerek varmı boyle, sen bılıyomusun ınsanların nekadar acı cektıgını once o bebegının olacagı ıcın sevınmek ve sonrada onun karınında öldügünü ögrenmek ve onun alınması kolay bıseymı sence bunları yasamak Allah dusmanımın basına vermesın

turkbayragiMahalle baskısı dedikleri bu olsa gerek kızlar...

İnsanlar zannediyorlar ki keyfimizden yaptırdık... Ben de oldum mesela ama ikimiz de buna hazır değildik. Zaten başka sağlık sorunları ile de birleşince daha ileri bir tarihte çocuğumuzu kucağımıza almak daha iyi olur diye düşündük.
Bu karar öyle oturduğunuz yerde ahkam kestiğiniz gibi kolayca alınmıyor. Bizim durumumuz yine de keyfi gelebilir ancak unutmayın ki sağlık nedeniyle bu operasyonu geçirmesi gereken insan sayısı da hayli fazla...

Çocuk özürlü olabilir, annenin sağlığı gereği yüksek risk taşıyor olabilir... Dış gebelik olabilir... Yüzlerce sebebi var... Ya da ona henüz bir gelecwek hazırlayamamış olabilirsiniz...

Bu kararı zorlaştırmanın insanlara gerçekten bir faydası olacağında ısrarlı iseniz bu bahsettiğim koşullardan en hafif olanının bile başınıza gelmemesini dilerim

uzun süreli bir ilişkim var ve nişanlıyız. korunmaya rağmen gebe kaldım ve hayatta en çok istediğim şey anne olmak. son 6 aydır her şey öyle kötü gidiyor ki ikimizde işsiziz ve evlilik tarihini sürekli ertelemek zorunda kalıyoruz. bu şartlarda nasıl o bebeği doğurabilirdim. Bu gün kürtaj olalı 5 gün oldu ama bu durumu nasıl atlatacağım nasıl kabulleceğim bilemiyorum.. inan hiç kolay değil buna karar vermek günlerdir ne doğru dürüst yemek yiyebiliyorum ne uyuyabiliyorum.. sürekli ağlamaktan gözlerim o kadar şişti ki açmakta zorluk çekiyorum.. evlenene kadar tövbe artık .
ilk iki gün hiç ağrı yoktu neredeyse kanamada yoktu kahverengi akıntı dışında.. ama 2gündür oturamıyoum bile.. bütün mesajları okudum hiç kimse bel ağrısından bahsetmemiş, benim çok şiddetli beim ağrıyor ve bu gün kanama başladı. doktor normal dedi ama korkuyorum.
tek korkum ilerde gebe kalmamda bir sıkıntı olur mu.. yoksa ne ağrı umurumda , ne sancı senağlama

whitepink......

bu yazı berbat ötesi yazılmış son derece yanlışşşş sevmedim ve beni çok gerdi zaten bebeğimi kaybetmenin acısını çekiyorum bu yazı olmamış arkadaşım

kürtaj olalı 4 aya gelıyo sanırım hala adet olmadım kaç kutu ilaç kullandım son d.kontrol hapımda bitti 3 gün önce beklıyorum belki bu sefer adet olurum die soğan kürüne başladım hapım biter bitmez 3 gun oldu içmeye başlayalı hala tık yk ve ben gitgite ağlama krizlerine ve sinirsel titremelere yenik düşüyorum felaket bel kasık ağrım kürtajdan beri nerdeyse hep dr.dayım hem 11 yıldan sonra ilk tüp bebek denemem den kaybetişim hemde artık adet bile olamıyorum Allahım çok zor bi sınavdayım ve acı çekiyorum dayanamıyorum korkuyorm ve çok yorgunummm

basilicum..
ağrı bende de çok var hatta bazen ourup kalkamıyorum bile.. ama senin fiziksel ağrıların dışında psikolojik durumun daha acı veriyor sanırım.. Gerçekten çok zor bir durum, tahmin edebiliyorum.
umarım yakın zamanda sağlığına ve özlemle beklediğin bebeğine kavuşursun.
Farklı doktorlara da görünmüşsündür heralde ama eğer gitmediysen bence başka bir kaç doktora daha görünmelisin.

inşallah en yakın zamanda sağlığınız ve moraliniz yerine gelir...

bende 19 Kasım'da boş gebelikten kürtaj oldum,mol gebelikten şüphelendiler ama pataloji sonuçlarına göre değilmiş. Bu 3 ay süre içerisinde sürekli beta hcg değerime baktırıyorum o kadar yavaş düşüyorki,bir kaç kez doktorlara danıştım olabileceğini söylediler, hatta henüz adet bile olmadım zaten buda beta hcg ye bağlıymış öyle olduğunu söylediler.Kürtajımın ay dönümlerinde ağrılarım oldu en son geçen ay dahada şiddetlenen bir ağrı ile hafif lekelenmem oldu.bir önceki baktırdığımda 1.99 olan beta hcg geçen hafta salı 0.932 çıktı.ve bu tahlilden sonra kasıklarımda şiddetli bir ağrım oldu,hafifte bir renk değişikliği akıntımda...
neredeyse 3 ay olacak ve bende adet olamamanın gerginliğini ve stresini yaşıyorum..bu hafta inşallah doktora gitmeyi düşünüyorum.soğan kürünü bende yapmaya çalıştım ama başarılı olamadım zira ilk bardağı içtim fakat ikinci bardakta öğürmekten ne içebildim nede görebildimnasıl döktüğümü çöpe boşalttığımı hatırlamak bile istemiyorum..kafamçokkarıştı
inşallah herşey yoluna gider herbirimiz için,kadın olmak zor zanaat boshayallersmile

sğln kızler inşallah sağlıma kavuşmak istiyorum zira ben endo metryozis hasrasıyım çikolata kistlerim kocaman oluyo ne bu hastalık beni rahat bırakıyo ne bu yaşadıklarım benim bthcg 0 ama hormonlar normal ama rahım kalınlaşmıo delircem dr. belki menapoza bile girersin dedi yarın tekzen çamlıbel e gidiym en son şansım bakalım ne diicek yoksa ölücem kahrımdan artıkkkkk yeterrrrr...

ya mecburr kalırsan ozamannnnÇok üzgünüm çoook

herkese mrb arkadaşlar!!Bende haziran 2009'da 4 haftalıkken bir düşük yaptım.kese yerleşemedi rahime.Doktor bize 6 ay korunun dedi.Fakat düşük yaptığımdan beri adetlerim çok ama çok düzensiz.ılk 3 ay kadar ayda 2 kere adet görüyordum.3 aydır tam düzeldi derken bu ay yine adet bitiminden 1 hafta sonra yine 4 günlük bir kanamam oldu.2 aydır korunmuyoruz.Doktor ilk gittiğimde bir problem yok dedi.Sizdede böyle olanlar varmıydı yada normalmidir bu durum.Allah hepimizin yardımcısı olsun...

Selam hanımlar, 3 sene öncesine kadar ruh halim yeterince bozuktu. Çünkü oğlumdan sonra 3 gebeliğim oldu. Ama malesef 3 bebeğimden de ayrılmak zorunda kaldım. ılk bebeğimi 6 haftalıkken kaybettim. Onun şokunu atlatamamışken yaklaşık 4 ay sonra yine hamile kaldım. 8 haftalıkken onuda kaybettim.Sonrada ruh halim anlıycağınız kendimi kaybettim.Hayat bitti derken hayata sıkıca sarılan bir müjde daha geldi. Ama korkuyordum. Kaybetmek korkusu. Herşey yolunda diyorlardı.6 aylık oldu dedimki tamam herşey yolunda ikinci kez anne olucam demeye fırsatım kalmadı.Malesef 3. gebeliğimde sonlandırıldı. bebeklerimin üçünde kalp atışları durdu. Herşeyde bir hayır vardır diyorum gebeliklerimin sonlandırılması sonucu hastalığım ortaya çıktı.Hastalığı derdi veren Allah şifasını da veren O'dur diyorum ne diyim./B]

Son düzenleyen: Moderatör:

inşallah daha iyi olursunuz,şifa bulup yavrularınıza kavuşursunuz..

daha önceden bu bölüme yazmıştım bende,kürtajdan sonra 4 ay adet göremedim,beta hcg çok yavaş düştü..ama en nihayetinde düştü sıfırlandı.adet görememek son günlerde iyice bunaltmaya başlamıştı,sonunda olunca çok rahatladım..kan tahlilimde beta hcg 0 çıktı ve ardından muayne oldum,çok şükür doktorum yumurtalıklarımın iyi ve rahmimin temiz olduğunu söyledi...evet bir kaç ay dinlenip Rabbimin izni ile anne olmak istiyorum inşallah..Allah isteyen herkese nasib etsin inşallah...

offffff üzdün benii çok senya..ğeçmişler olsun:çok üzgünüm:

arkadaşlar, cuma günü kürtaj oldum.bugün 3.gün karnımda kramplar çok fazla.ağrı yapıyor.hafif kanamam var.iş güç yapamıyorum.yatağa bağımlı hale geldim.ağrı kesicilerde fayda etmiyor.bu durum normalmi acaba.?lütfen benimle paylaşın.çok endişeliyim.

ağrınız varsa doktora gitmenizde fayda var,bence bir an önce gidin ihmal etmeyin..geçmiş olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…