Kumar Bağımlılığı

Mabelslnr

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2023
6
1
25
Merhabalar. 4 yıllık evliyim eşim askeri personel. Mesleğe girdiği ilk günden beri sürekli kumar-idda oynuyor. Herşeyimizi verdik herşeyimizi kaybettik aldığı maaşla asla geçinemiyoruz annem yardımcı oluyor. Sözler veriyor yeminler ediyor ama en ufak boşlukta yine yapıyor iki tarafında ailesi perişan kimsenin elinden birşey gelmiyor. 12 yıldır birlikteyiz çocukluktan beri sevgiden ziyade alışılmışlık var boşanmayı gözüm kesmiyor adliyeden geri dönmüşlüğümü biliyorum ne kavgalar ne kıyametler koptu yeri geldi ayrı kaldık ama yine yine ve yine oldu. Çocuğum yok. Ne yapmam lazım ? Tedaviye getirdim lakin psikolok amatem tarzı yerlerde tedavi olması gerektiğini söyledi lakin mesleğine engel bu durumlar. Fikrinize ihtiyacım var ? :KK43:

Burda çok yazıyorum bu konu ile alakalı ama özet geceyim tedaviye başlasa bile tedavinin prognozu kötü yani tedaviye asla cevap vermez kumar. 8 ay önce bu bağımlılık yüzünden arkadaşım intihar etti. Ve bende üzgünüm ki kumar oynuyorum sonu yok gelmiyor.

Sizin ortada kemikleşmiş 12 yılınız var bitirmeyecekseniz böyle sonsuza kadar her seyinizi kaybedin madem.

Derlerki bekara koca boşamak kolaydır. Anladığım kadarıyla siz boşan ve kurtul diyorsunuz lakin dediğiniz yol zorlu yıkıcı. Benim danışmak istediğim belki çevresinde farklı yollardan bu illetten kurtulanlar vardır. Akıl akıldan üstündür sonuçta. Boşanmak en kolay yol ben evliliğimi kurtarmanın çabasındayım. Engelim yok çoluğum çocuğum yok tabiki boşanmak kolay lakin ben elimden ne gelirse onu yapmaya çalışıyorum.

Yani boşanmaya kalktığınız halde vazgeçmemişse, o kadar para kaybettiği halde hala oynuyorsa, çaresi yok bunun boşanmaktan ve kendinizi kurtarmaktan başka. Ama boşanmak istemiyorsunuz. Bi psikoloğa gitsin eğer borçlardan karşılayacak durumunuz varsa, bir de eline tuşlu İnternetsiz telefon verin eğer size dinleyecekse bir de öyle deneyin. Düzelmezse ayrılın.

alkol uyuşturucu bağımlılığı geçiyor bu geçmiyor çok zor. en zoru belki. ama tedavi için klinige götürün. sonra cıkınca bir süre daha deneyin. olmazsa boşanmak tek çare. çok zor çok üzgünüm adınıza

Derlerki bekara koca boşamak kolaydır. Anladığım kadarıyla siz boşan ve kurtul diyorsunuz lakin dediğiniz yol zorlu yıkıcı. Benim danışmak istediğim belki çevresinde farklı yollardan bu illetten kurtulanlar vardır. Akıl akıldan üstündür sonuçta. Boşanmak en kolay yol ben evliliğimi kurtarmanın çabasındayım. Engelim yok çoluğum çocuğum yok tabiki boşanmak kolay lakin ben elimden ne gelirse onu yapmaya çalışıyorum.
Bascavusun beygiri mi osuruyo burda. 7 ced kumarbaz ailedenim. En kücük amcam 20 senedir bagımlılıkla bogusuyo. Babaannem onun kahrına öldü zaten. 8 ay öncede daha yeni bürosunu acmıs arkadasım kendini astı ve intihar etti. Daha neyin örneklerini vereyim size.

Çok yakın bir arkadaşımın başına aynı şeyler geldi, o da boşanmamak için direndi fakat en son kapıya borçlandığı koca kocaherifler gelmeye başlayınca arkadaşım soluğu mahkemede aldı ve bu iş tek celsede bitti. Bir de bizi hiç dinlemedi ve "çocuğu olunca düzelir" diyerek bir de çocuk yaptı ama sonuç hüsran 🙄 siz bari çocuk hatasına düşmeyin çünkü bu adamlardan baba da olmuyor, arkadaşım hem çalışıyor hem tek başına anne babalık yapıyor çocuğa.

Hayir bu illetten kurtulan yok. Kumar bağımlılığı kurtulma olmayan bir bağımlılık. Ben burada ne kadar konu okuduysam kurtulan yol.

Boşanmak en kolay yolsa gençliğinizi bir acizin insafına bırakarak debelenin durun. Sorun onun sorunu. Çabalamasi gereken o. Bu acizliğiyle iradesizliğiyle şimdiye kadar gözünüzde böceğe dönüşmemesi ilginç.

Nasilsa boşanmayacaksınız. Kıt kanaat yaşamaya da alışmışsınız. Uzerine düşmeyin. Siz bu adamı her hatasiyla kabul eden duzeltmek için savaş veren annesi olmuşsunuz.

Hayir bu illetten kurtulan yok. Kumar bağımlılığı kurtulma olmayan bir bağımlılık. Ben burada ne kadar konu okuduysam kurtulan yol.

Boşanmak en kolay yolsa gençliğinizi bir acizin insafına bırakarak debelenin durun. Sorun onun sorunu. Çabalamasi gereken o. Bu acizliğiyle iradesizliğiyle şimdiye kadar gözünüzde böceğe dönüşmemesi ilginç.

Nasilsa boşanmayacaksınız. Kıt kanaat yaşamaya da alışmışsınız. Uzerine düşmeyin. Siz bu adamı her hatasiyla kabul eden duzeltmek için savaş veren annesi olmuşsunuz.
Teşekkürler saolun…

Yani çocuk olsa çocuğu babadan ayırmak istemediğiniz için boşanmıyor olsanız yine neyyysse dicem ama çocuk yok bir şey yok. En güzel yıllarınız kafasız eşiniz yüzünden bomboş geçiyor. Gezip tozmak yerine borç ödüyorsunuz durmadan. Hem de saçma sapan borçlar. Yıllar olmuş düzelse düzelirdi sizde biliyorsunuz? Kaç yaşındasınız bilmiyorum ama boşanmazsanız kalan yıllarınızı heba edeceksiniz. Ve not sakın çocuk yapmayın bu adamdan.

Maaşını tamamen size versin .Siz minik harçlıklar verin,harcamaları siz yapın ama bu tedavi edilmesi gereken bir bağımlılık.Sakın çocuk yapmayın.Mücadele edeceğim diyorsanız zorlu ve yıpratıcı bir süreç sizi bekliyor.Sonuçta da bırakacağının garantisi yok.Yıllar sonra elde var 0 ,hatta elde var eksi ihtimalini göze alıyorsanız devam edin ama o durumda da eşinizi suçlamayın.Onun durumu ortada,siz tamamen kendi seçiminizi yaşayacaksınız.

Bu bagimlilik duzelse duzelirdi bosanmak kolay diyosunuzda kendinizi kandiriyosunuz 12 yulda degismemis adam siz bunu anlamak icin daha ne bekliyorsunuz yapacaginiz ya calisin cabalayin o kumar oynasin siz odeyin yada bosanin kendi hayatiniza bakin boyle bencil birine omrunuzu harcamayin bosanmak kolay diye kendinizi kandirmayinda

Ben buraya 2008'den beri üyeyim. Çok konu açıldı kumarla ilgili ama bir tane bile düzeldi, kurtuldu, artık oynamıyor konusu açılmadı. Hemen bekara koca boşamak klişesine sığınmayın. Evlenirken ben kumarbazım demiyorlar değil mi? Bilseniz evlenir miydiniz böyle bir adamla? Gelecek yok, güzel günler yok, mutluluk yok. Ne var; kavga gürültü, eline geçen parayı kuruşuna kadar kumara gömme, yalan söyleme, eşini mutsuz etme, acaba bugün ne olacak endişesi var. Çok şanslısınız bu adamdan çocuğunuz yok. Düşünün çocuğun mama bez oyuncak parasını bile kumara yatırırdı.

Gerçek ortada adam kumarbaz, tedavisi yok. Tüm parasını bitirip eksiye bile düşse eşya satmaya oradan buradan para bulmaya çalışacak. Değiyorsa devam edin ama düzelmeyeceğinden emin olarak devam edin, beklentiyle hayal kırıklığı yaşamayın. İleride kimse size aferin iyi ki kocanı bırakmadın demeyecek. En küçük dert yansanız kendin istedin ayrılsaydın sen de diyecekler.

Bekara koca bosamak kolaysa size de bir kumarbazla yaşamak kolay olsun madem. Caresi yok diyoruz. Ortada evlilik kalmamis ki kurtarmaya calisiyorsunuz.
Elinizde bir kurus varsa gidip kumara verecek bu adam. Düşmüş o batağa artik maalesef. Siz de bosanmak istemediginize göre var gucunuzle calisip borclari odeyeceksiniz.

Bakın bu forumun böyle bir özelliği var. Burada kimse lafını esirgemez. Şu lafı azıcık yumuşatayım da öyle söyleyeyim demez. Eşinize dostunuza fikir danışsanız duyamayacağınız şeyleri burada duyarsınız. Ve bu aslında sizin durumunuzdaki insanlar için çok iyi bir şey.

Daha önce benzer konumdaki insanlara para üzerinden ilerlemelerini teklif etmiştim. Yani evin parası tamamen sizin kontrolünüzde olmalı. Siz ona her gün ihtiyaç duyacağı kadar harçlık vermelisiniz. Ama bu illete bulaşan adam oradan buradan borç bulur gene oynar. Eviniz varsa ve eşinizin üstündeyse tapuda şerh koydurun satılmaması için. Bir an önce de kendinize "ben bu hayata çile çekmek için mi geldim" sorusunu sorun.

Bekara koca boşaması kolaydır durumumu bu ? yapmayın allah aşkına
12 yıldır düzelmemiş adam, varı yoğu gitmiş düzelmeyeceği aşikar
Onu değiştirmeye değil kendinizi değiştirmeye bakın, bu evliliği bitirin
Ve lütfen bu çileye bir de çocuk eklemeyin düzelir diye bu kez çocukla sefil olursunuz
Olmayan evlilikleri yürütme çabası mübarek bir şey değil bunu anlayın artık, hayatınızın 12 yılını mahvetmiş bir ilişkinin nesini kurtaracaksınız yahu, bu kadar mı değersizsiniz. Kocanız kadar sizinde iyileşmeye ihtiyacınız var bence, bu kadar çözümsüz bir evliliğe böyle körü körüne bağlanmanın altında bir sorununuz var illa ki.... Çevre örneğini madem ısrarla soruyorsunuz onu da cevaplayayım kumardan kurtulan görmedim şimdiye dek

X