KUMAM

Ne sacma bir dusunce.. islamda gidin hepsini koynunuza alin demiyor bunu suan ki sozde muslumanlar uckurlarina duskun oldugu icin boyle anlatip uygulamaya calisior hatta cogu yerde uygulanior. Misal daha yeni suriyeli biri ile konustum evlilik cuzdanlarimizda 4 kadinlik yer var dedi bu ne igrenc bir kafa ne igrenc bir yaklasim boyle dusunenlere inanmakta gucluk cekiyorum. Akrabasini koynuna alacak koynuna girecek zihniyeti de anlayamiorm bana o kadar ters ki bu konu ben o kadindan kacmak yerine yuz yuze gelir ne adi serefsiz oldugnu soylerdim. Yetim diye halasinin oglu mu olmali kocasi. Konu gercekse bu isin icinde baska birsey var.

Allah yardımcınız olsun. Sizin sabır taşınız henüz çatlamamış... Yoksa anahtarı elinizden alan kayınvalideye haddini bildirir; boşanma davası açtığınız kocanızı polise şikayet eder ve eve girmesine engel olurdunuz. 100 avukat tanıdığı olsa kaç yazar? Evliyken bir başkasına nikah kıydığına dair şahitleriniz var ise iş bitmiştir. En az zararla atlatırsınız inşallah. Evlatlarınız babalarının size böyle bir kazık attığının farkında olsaydı sizin yanınızda olurdu, emin olun.

Laik ülkede çağdaş anayasada bunu yapamaz! Arabistan’da yapar! Din 4 kadın ve sayısız cariyeye izin vermiş, ama islam devleti değil burası! Kabul etmeyin boşayın!
Olayı getir buraya bağla.
Aldatan erkekleri islamiyetin hangi tarafına koyacaksın acaba?

Benim dinimi eleştirmek size kalmamış. Isinize bakın.

nasıl bir zihniyet hangi devirde yaşıyoruz. Kayınvaliden sana sahip çıkacağına bir de elinden araba anahtarı alıyor. Ne biçim insanlar var ya. Para biriktir gizli gizli ve maddi olarak hazır olduğunda boşa onu. Sonra gir işe çalış. Hayat bu bir kere yaşıyor insan çekme oyle insanları. Bu arada hala kızı da çok adiymiş ben yapamam karın var çocuğun var dememiş. Yemin ederim kadının düşmanı kadın. ALLAH İÇİN EVLİ ERKEKLERİN PEŞİNİ BIRAKSIN BU KADINLAR.

Hemen boşanın.
Eşinizde ve ailesinde ahlâk, edep, vicdan bitmiş.
Hemen boşanın.
Kızınız bu rezillikle büyümesin.
Hem kendiniz hem kızınız için hemen ayrılın.
Mazallah 3. kadın bile olabilir.
Boşanın.
Boşanın.
Boşanın.
O hala kızı da umarım hiç mutlu olamaz.
Onun yerine ben utandım. Bir kadın bir kadına bunu nasıl yapar?!
Eşiniz zaten ahlaksızın önde gideni.
Hemen kurtulun boşanın.

Ailene anlat durumu iyi bir avukat bul. Seni aldattığında dair tüm delilleri ne var ne yok topla nafaka velayet tazminat herseyi iste. Ondan sonra çulsuz Kalsın öyle Boşa. Bakslım o zamanda hala kızı olacak Namussuz kabul edecek mi kocanı.

Oha diyorum oha oha oha
Yüz bin kere yazıklar olsun

Siz ne oldu üstünüze ölü toprağı mı serpildi

Allahtan korkmasam hak etmişsiniz diyeceğim

Eve geliyormuşda kalıyormuşlar ayrı yatarmışda banyo yaparmışda ha bi de siz istemediğiniz halde geliyor öyle mi

hanımefendi elalemin tinercisi misal girebilir mi evinize? Giremez değil mi kapı baca kilitler polisi arar ortalığı ayağa kaldırırsınız bunu neden yazdım siz istemiyorsanız o eve giremezdi o da

Cazibemi kullanır Kendime çekerim fikriniz varsa bilemem

Birde böyle pislik bir adamı kızınız için hayatınızda tutuyormuşsunuz ya bu da komik
Tutun tabii kızınızda öğrensin 2/3/4 eşli hayat normal
Bunu görerek yaşayarak büyüsün

Gerisini ben dilime almak istemiyorum siz anlayın

Size çok kızdım çok çok çok

Aç kalırım gider Kızımla umumi tuvalette yatarım parkta yatarım ama o mahluk bana bunu yapamaz

Gerçekten damarlarım çekildi sinirden diş sıktığımı fark ettim şu an

Siz olayı içselleştirip özümsemişsiniz buraya bari yazmasaydınız da millet sinir olmasaydı

Allah aşkına konu sahte olsun lütfen üniversite mezunu bir insan kendine bunu reva görüyor olmasın

yetimmişde evlilik yaşı gelmişmişde....bunlar bahane ..senin yuvanı yıkmak istemişler..kocandada akılın zerresi yokmuş yada gözü varmış o kişide..peki o halasının kızı nasıl kabul etmiş böyle birşeyi...doğulu insandır bunlar kesin..onların kültüründe çok normal hatta bu kültüre uymayanlar anormaldir onlar için..

Konu sahibi eğer dediklerin doğruysa ne kadar zor bir durumda olduğunu anlıyorum ve bütün yorumları okudum,kafa yordum. Konuyla ilgili şahsi fikirlerimi yazmak istedim
1. Erkek tarafından bir hayır gelmez çünkü herkes sana cephe almış önce bunu kabul edeceğiz ve bizde onlara cephe alacağız,onlara karşı her adımımız dikkatli olacak(Kayın valide ve o şerefsiz eşin için)
2.Delil toplaman lazım bu zor bir iş ama eğer ki başarırsan davayı kazanırsın. Bu delil toplama işi nasıl olacak dersen bu dangalak eşin haftada 3 gün geliyor ve kapıları tekmeleyip, tehditler savuruyor heh işte bunu yaparken videoya alacaksın videodayken 'evime zorla giremezsin,davamız sürüyor buraya girmeye hakkın yok burası benim evim,beni tehdit edemezsin,insanları rahatsız edemezsin' gibi sözler kullanacaksın sonra videoyu kapatıp polisi çağıracaksın tutanak tutturup komşuları da bu işe dahil edeceksin yani olay tek kişiden çıkacak. Dava için komşularından yardım alacaksın gidip hepsiyle tek tek konuşacaksın davada tanık olarak getirilmeleri için bu çok önemli es geçilmemeli. O şerefsiz kocanın eve gelirken ki kamera kayıtlarını apartman görevlisinden istemelisin bu çok iyi bir koz olur.Sıra geldi imam nikahı olayına, şimdi burada gene iş sana düşüyor o halasının kızını bulup ara veya mesaj at sonra bunları delille. Nasıl olacak anlatayım telefonla konuşurken kayıt alan programlar var bunları rahatça bulabilirsin ve mesajlaşırken de screenshot alıp bunu delilleyebilirsin. O halasının kızıyla konuşurken neler diyeceksin söyleyeyim '*** **** sen misin? evet diyecektir, kocamla imam nikahı kıydın nasıl bir insansın evli olduğumuzu bilmiyor musun?' gibisinden uzun uzun konuş ,zaten o kabullenmiş cevaplar verecektir yani illa bir yerde açık bulacaksındır buda mahkemede delil olarak kullanılabilir.
3. Kızın kaç yaşındaydı hatırlamıyorum ama olayların içindeyse mahkemede anlatsın
4.Bu konuyu ailene lütfen anlat bu zamanlarda tek başına direnmek çok zordur bilirim o yüzden anlat ne olursa olsun ister 100 kere özür dile,ağla,yalvar ama ailene anlat onlar senin ailen eğer bu olayı ailene taşırsan destek vereceklerdir emin ol buda sana ekstra bir güç verecektir tıpkı burada herkesin seferber olduğu ve sana ümit geldiği gibi.
5.Kadın derneklerine git yardım iste buda sana muazzam bir güç verecek
6.Haberlere çıkabilirsen sesini daha çok kişiye duyurabilirsin ve o şerefsiz kocan geri adım atacaktır.
7. Bunu diğer forumlara ve sözlüklere taşı olayı yay, uğraş lütfen
8.Mahkemeden koruma kararı al
9.Ben olsam bunu bana yaşatanlara hukuktan yardım alarak her şeyi yapardım (BEN OLSAM)
NOT: ŞAHSİ FİKİRLERİMDİR HUKUKÇU DEĞİLİM YANLIŞIM OLABİLİR SADECE FİKİRLERİMİ BEYAN ETMEK İSTEDİM KIZLAR, HİÇ BİR MESULİYET KABUL ETMİYORUM

Aman Allahım. Önce Allah kimseye vermesin diyorum ama ben mümkünatı yok kaldıramam. izin vermiyorlar diye bişey yok. Evde ne var ne yok kırarım tabak bardak esyalar o evi yıkarım bir kere içine girilmez hale getiririm. Acarım camı avazım cıktıgı kadar bagırırım elbet polis gelir. Onlardan da bir güzel şikayetci olurum. Ya bilmiyorum sinirlenince fevrim döner hele de bu durumda. Bence siz oradan cıkmak bu duruma son vermek için yeterince caba göstermemişsiniz sanki. Eğer gercekten gitmek isteseydiniz sizi kimae tutamazdı

o kavgalar bahaneymiş. kendine zemin hazırlamış. dava açın ve şahitlerle kumayı da ispatlayın ki yavrunuzu elinizden almasınlar. Bu uzun bir süreç. Allah yardımcınız olsun.

hiç bir kadın sizin yaşadıklarını yaşamalı . Kızınıza iyi bir aile vermek istiyorsanız lütfen onu bu sapkın düşünceli insanlardan uzak tutun. 2 eşli bir baba ne kadar iyi bir baba modeli olabilir.

bu yük tek başına taşıyamacagınız kadar agır ... siz hasta olursanız evladınıza kımse sızın gıbı sahıp çıkamaz

Ohh yine birsürü yanlış bilgi verilmiş konuda. Birkaç arkadaş sayesinde doğrular yazılmış en azından.
Ben inanmadım size.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…