KUMAM

Hanımlar burası dini bir platform değildir, kaldı ki her türlü inanca saygımız gereği de dini yorumlar yazılması yasaktır, rica ediyorum sizde hem inançlara hem kurallara saygı duyunuz ve dini içerikli yorumlar yazmayınız.

Konu sahibesi sorulmuş, doğrulama yapabilmek için rutin prosedür uygulandı.

Konuya tekrar döndüm baktım, ya benim gözlerimde bir problem var burayı bulamıyorum ya da mesajda bir üyeye verdiği yanıt.
Tabi ki konu içeriğinde bu detaylar olmadığı ya da gözüm göremediği için verdiğim öneridir, önceki yorumlarım.
İşin içine şiddet, tehdit gibi unsurlar girdiğinde, dava süreci de değişir, koruma kararı bile alınabilir.

4.sayfada bulabilirsiniz kendini alıntılayarak yazmış

Kültütlü olması şehirle mi alakalı?
Bu insanlar zaten üniversite okumuş konuda öyle yazıyor
Atıyorum büyükşehirde yaşıyor Ankara İstanbul izmir bu şehirlerde olmazmı böyle olaylar ?
Kuma şuan çok ütopik görünüyor gözümüze ama eskisi gibi normal kabul edildiği şehirlerden çok, bölge ve yöreler var.
Onu sormuş hanımefendi.
Büyük bir şehirde ‘kuma’dendiğinde en cahilinden en zekisine kadar alınacak cevap ‘birini hallettik de öbürü kaldı’ olur.
Yaşam masraflı, ekmek aslanım sindirim sisteminde iken, ikinci eş ikinci ayrı ev ciddi ütopik:)

Kuma şuan çok ütopik görünüyor gözümüze ama eskisi gibi normal kabul edildiği şehirlerden çok, bölge ve yöreler var.
Onu sormuş hanımefendi.
Büyük bir şehirde ‘kuma’dendiğinde en cahilinden en zekisine kadar alınacak cevap ‘birini hallettik de öbürü kaldı’ olur.
Yaşam masraflı, ekmek aslanım sindirim sisteminde iken, ikinci eş ikinci ayrı ev ciddi ütopik:)
Hangi şehir + kültür diye kısa cümle kurmuş Sorduğu soruyu siz yazınca anladım kuma kelimesi ütopik geldi o açıdan sormuş ok.

Merhaba hanımlar 5 ayda alt üst olan hayatımı anlatıcam size buraya yazıp sizinle paylaşmak istiyorum öyle dertliyim ki allah kimseye yaşatmasın bu derdi vermesin

Öncelikle kendimden bahsedeyim 28 yaşındayım 5 senedir evliyim 3,5 yaşında kızım var eşimle birbirimizi çok severek evlendik uzun bir ilişkimiz de oldu ikimizde okuduk herneyse güzel giden bir evliliğimiz vardı mutluyduk ta ki 5 ay öncesine kadar 5 ay önce çok kötü tartıştık evimizde huzursuz olmaya başladık sürekli kavga kagva derken haftalarca böyle devam etti gitti ama her evlilikte olan kavgalar bunlar neyse eşim bu süreçte benim dünyayı başıma yıkan bir şey yaptı ysni 400 yıl yaşasam eşimin bana bunu yapacağı aklıma gelmezdi naptrı biliyor musunuz halasının kızı ile imam nikahı kıydı üzerime kuma geldi ben bunu duyduğumda aile içi akrabalardan duydum tabi kendime gelemedim mahvoldum dünyam başıma tıkıldı resmen kendimi yırrtım ya bir kadın olarak beni anlarsınız işte eşime sordum kayınvalideme hepsinden tek tek hesap sordum kendince o kadar haklılar ki halasının kızı yetim üstelik evlenme yaşı geçiyormuş gibi bahaneler o Kızla hiç karşı karlıya gelmedim nikah olayından sonra gelseydim yapacağımı biliyordum ama görmedim onu hiç 5 ay oldu benle resmi onla dini nikahlı 5 aydır evime almıyorum kapıları kilitliyorum rezillik çıkarıp yinede giriyor boşanma davası açtım çekişmeli devam ediyor hala onun en yakın arkadaşları avukat o ger türlü şanslı ben napacsğımı inanın bilmiyorum kendime şey dedim hazmetmek için bırakayım beni bırakmış halasının kızını almış gibi düşeniym istedim izin vermiyor benim inadıma çevreye iki eşli adam pozu vermek için evime gelio kalıyor pisliğine banyo yapıyor üzerini değişiyor (yan yana yatmıyoruz tabi ilişkş asla yok) bir kadının gururu nasıl ayalar altına alınırsa öyle oldu benim gururum artık dayanamıyorum haftada 3 gün illa evime gelir illa gece kalır geri kalan günler onla sanırım ben sadece boşanmaya okadlsndım şusn ve kızıma yavrum ona kıyamıyorum anne olmak bambaşka bişey kurban olurum evladıma ben bir gece o adam yok ateşi çıktı inanın götürmek için komşuya ağladım oysa benim arabam vardı adi kaynanam ben boşanma davası açtığım gün geldi elimden anahtarı aldı arabamın onlara muhtaç olmam için ellerinden geleni yapıyorlar ama istemem onlardan bişey kızım evladım benim hassas noktam

Böyle nasıl devam eder bilmiyorum ama onlar kendince pes edip alışmamı düşünüyorlar ama ben sonuna kadar savaşıcağını bunu hazmetmem hazmedemem yaşayamam ben bu dertten

Bu arasa çalışmıyorum ben üniversite mezunuyum istesem çalışabilirdim keşke çalışsaydım da ama evlenirken bana çalışmana gerek yok ihtiyacımız de yok dendi bende bıraktım iş aramayı hiç uğraşmadım bile pişmanım çok ya bilmiyorum ya beni yanlış Anlamayın ama para güzellik bunlar boş şeylermiş ben bekarken bana bakanın içi giderdi annem hep öyle derdi ela gözlü altın sarısı saçları olan bir kadınım da eser kalmadı şimdi inanın 5 ayda saçlarım beyazladı yüzüm kırıltı 5 sene yaşlandım ben ne annem ne babam arkamda bende konuşmuyorum artık sadece çok yorulduğumu hissediyorum ben artık Dedem vefat etmişti cenazesine gittim Kızımla 1 ay önce falan hiçkimse bilmiyor tabi derdimi gittim ben herkes çantama ayakkabıma kıyafetlerime bakıp ne şanslı diyorlar ama şans denen şey bu değil ben yaşlandım yaşlandım bu adamın elinden para güzellik hepsi boşmuş sağlığımda gidecek diye korkuyorum

Hakkınızı helal edin okuyanlar yorum yapanlar.. hepiniz sağ olun
Allah yardımcın olsun inan dünyadaki cehennem senin ki Allah eski eşini bildiği gibi yapsın ve onu kabul eden iğrenç kuzenini de öyle.Ondan acil bir şekilde kurtulup kalbinden beyninden hayatından atmalısın geldiğinde saldırip tüm hıncını çıkarmadigina dua etsin

Kuma denmez ona METRES denir.
Coklu evlilik istiyorsa yallah arabistana, Türkiye'de yasadigi surece iki evliligi hukuken de toplumsal olarak da kabullenilemez, siz de etmeyin, ise kumam demeyi, evlendi demeyi bırakmakla başlayın.
Esiniz sadece sizinle evli, o kadin da onun metresi o kadar, imam nikahına gelirsek iranda genelevlerde bile yapiliyor, geçsinler o isleri, bu ülkede gecerli tek nikah sizinki.

Son düzenleme:
Nutkum tutuldu. Evden bir şekilde gitmenin yolunu bulsanız iyi olur.

kimse kusura bakmasın.
Kimseye kuma gelmiyor da size geliyor nedense
Alan memnun veren memnun arkadas
Adam eve ‘zorla’ giriyor ya hani. :KK70:

İstemesen o eve kimse giremez oldu bizim de evimize adamlar dolsun zorla madem.
Öf şaka gibi.

Şu konuları okuya okuya kafayı yemek üzereyim.
Ahlak namus değeri diye bişey kalmadı ne kadında ne erkekte allah sonumuzu hayretsin.
Bu tipleri toplumdan dışlayacaksın ki normalleşmesin bu işler

Kınamıyorumda artık hıc biseyi neler varmis diyorum sadece.
Allah size sabır ve bir çıkış yolu gostersin insallah

X