KUMAM

Yukarıda saydığınız maddeler dava sürecinde aleyhinedir.
Tarafların birbirlerini eve almaması, evden atması kusurlu bir davranıştır keza hiçbir sebebi yokken olayı polise taşımak da öyle.
Avukatlardan her daim duyduğum şey, boşanma sürecinde evini ilk sen terketmeyeceksin ve şiddet vs durum yoksa, cümle aleme duyurmayacak, kişilik haklarına zarar getirmeyeceksin.

Hiçbir sebep yokken mi? Zorla eve girmeye çalışıp rezillik çıkartmak ortalığa ayağa kaldırmak yeterli sebepler. Konu sahibi bunun için uzaklaştırma kararı çıkarabilir. Kocası 3 gün evde 4 gün diğer karısında kalıyormuş bu durumda zaten evi terk eden taraf o oluyor. Ortada devam eden bir boşanma davası varsa aynı evde kalmaları asıl daha kötü olur.

Öncelikle yeni üye oldum ve nasıl kullanıldığını bilmiyorum pek Kadınlar kulübünün karışıkmış biraz yazdığınız cevapları tek tek okuyorum ben mesajlarda bir nasihat bir akıl okudukça rahatlıyorum allah razı olsun Herşey okuduğunuz gibi işte pek detay vermedim uzun olmasın diye özet geçtim polis çağır kapının kilidini değiştir ailenin yanına git demişsiniz 1.si polis çağırma işi ve zorla girmesin eve sokmayın demişsiniz ya bakın öyle şirretler ki ben başedemiyorum apartmanı ayağa kaldırıyor bağırıyor gecenin bi vakti kızım korkudan sararıyor öyle kapıyı yumrukluyor tehdit ediyor ki bakın 1 gün değil 2 gün değil 5 ay boyunca her hafta 3 gün böyle ben rezillik çıkmasın komşulara rezil olmayayım bıktım diye Bir şekile giriyor o hanginiz bıkmazdınız ki ? Aile konusuna gelince de arkamda duran kimse yok hemde hiçkimse çünkü ben evlenirken son kez gördüm amcalarımı halalarımı çünkü görüştürmediler gidip gelemedim öz amcama bile evlendiğimden beri hep aram açık kendi ailemle alrabalarımla daha doğrusu bir cenAze olunca anca gidiyorum köyüme o kadar .
Bu arada yorumlarınızza tek tek cevap vermeyeceğim ama okumaya devam ediyorum kendimi yalnız hissetmiyorum bir gece de olsa allah razı olsun.

Siz neden rezil olasınız o rezil olmuş zaten olacağı kadar. Burda düşündüğünüz en son şey komşularınız olsun. Apartman ayağa kalkıyor o düşündüğünüz komşulardan biri polis çağırmıyor mu? Her gün mü aynı şey her gün arayın polisi hatta daha iyi şirretleşmeleri. Benim arkadaşın boşanma davasında kocası kapıya dayanmıştı anında polis geldi adam gece nezarette kaldı bir daha korkudan gelemedi. Ertesi gün yine mi geldi yine polis çağırın, uzaklaştırma kararı çıkartın hemen. Mutlaka yapın bunu sizin aynı evde kalıyor olmanız sizi zinayı kabul etmiş durumuna düşürür mahkemede siz sıkıntı yaşarsınız.
Ailenizin bu durumdan haberi var mı orasını anlamadım? Yoksa da anlatın, dayanamazlar size aile sonuçta et tırnaktan ayrılmaz. Aranızın düzelmesi için hamle yapın

Laik ülkede çağdaş anayasada bunu yapamaz! Arabistan’da yapar! Din 4 kadın ve sayısız cariyeye izin vermiş, ama islam devleti değil burası! Kabul etmeyin boşayın!

Laik ülkede çağdaş anayasada bunu yapamaz! Arabistan’da yapar! Din 4 kadın ve sayısız cariyeye izin vermiş, ama islam devleti değil burası! Kabul etmeyin boşayın!
İslamiyette de birden fazla eş almanın gerekçeleri vardı o zamanın yaşam tarzı bunu gerektiriyordu ama artık yok. Birden fazlası dinen de iyi sayılmıyor. Aç gözlü erkekler dibi bahane ediyor sadece.

İslamiyette de birden fazla eş almanın gerekçeleri vardı o zamanın yaşam tarzı bunu gerektiriyordu ama artık yok. Birden fazlası dinen de iyi sayılmıyor. Aç gözlü erkekler dibi bahane ediyor sadece.
Ha yani ayetler evrensel değil, o döneme hitap ediyor diyorsunuz, o zaman evrensel olmaz, ayetler kadına lafı bile erkek üzerinden söyler, Arab’ın kültürü dinde kadının tek vasfı birilerinin karısı olmaktır, Bakabileceksen diyor 4 kadın ve başka ülkelerden islamı yayarken esir aldığın sayısız cariyeler diyor, gayet açık ve net, tüm islam ülkeleri mutabık, öyle olmasaydı çok zor olmasa gerek 4 kadın ve sayısız cariyeyi işin içine katmamak tek eş demek, bu adamda durumu iyiymiş, bakabilecekmiş ki almış, Bunu laik çağdaş ülkede uzay çağında yapamaz! Çünkü kadın ve erkek eşittir!

Son düzenleme:
Gerekçeler neymiş acaba? Yetimmişler! Çok zor olmasa gerek evlatlık almak, illa çullanmak mı gerek? bakınız Mustafa Kemal Atatürk! Adam gibi adam!

Hiçbir sebep yokken mi? Zorla eve girmeye çalışıp rezillik çıkartmak ortalığa ayağa kaldırmak yeterli sebepler. Konu sahibi bunun için uzaklaştırma kararı çıkarabilir. Kocası 3 gün evde 4 gün diğer karısında kalıyormuş bu durumda zaten evi terk eden taraf o oluyor. Ortada devam eden bir boşanma davası varsa aynı evde kalmaları asıl daha kötü olur.
Ben öyle bir detay görmedim konuda.
Rezillik çıkarmak olarak, kapıda bekleme ve türevleri olmuş ki, bu kadın eve alıyor.
Aksi halde polise intikal ederdi.
Velev ki dediğiniz gibi olsun, tanıklar nerede?
Öyle her söyleyene tedbir kararı çıkmıyor, delillendirmek gerekiyor.

Offf sonra da eşimin akrabalarını kıskanınca kendimden utanıyorum. böyle şeyleri okuyunca da bak haklıymışım diyorum.
Binde bir çıkan bir örnekle, kendi kontrolsüz kıskançlığınızı haklı çıkarmayın.
Kocasını, karısını, osunu busunu sadece cinsiyet sebebi ile başkasından kıskanmak normal değildir.

Gerekçeler neymiş acaba? Yetimmişler! Çok zor olmasa gerek evlatlık almak, illa çullanmak mı gerek? bakınız Mustafa Kemal Atatürk! Adam gibi adam!
Konu saptırmayalım ama, o devirde ne soy ağacı ne kimlik falan olduğundan, evlatlık diye bir şey söz konusu değil yani alınsa bile, o evdeki durumu başkalarına bu şekilde izah ediliyor.
Zaten çoklu nikahların sebebinin haddiden fazlası evlatlık olarak, kimse rahatsız etmesin sübyanı diyedir.
Atamız sayesinde soyumuz, alt soyumuz, evlatlığımız resmi hale geliyor.

Ben öyle bir detay görmedim konuda.
Rezillik çıkarmak olarak, kapıda bekleme ve türevleri olmuş ki, bu kadın eve alıyor.
Aksi halde polise intikal ederdi.
Velev ki dediğiniz gibi olsun, tanıklar nerede?
Öyle her söyleyene tedbir kararı çıkmıyor, delillendirmek gerekiyor.

Konu sahibinden alıntıladım buyrun “bakın öyle şirretler ki ben başedemiyorum apartmanı ayağa kaldırıyor bağırıyor gecenin bi vakti kızım korkudan sararıyor öyle kapıyı yumrukluyor tehdit ediyor ki bakın 1 gün değil 2 gün değil 5 ay boyunca her hafta 3 gün böyle” tanıklar olarak apartmanda oturduğuna göre bir sürü komşu vardır. Polis geldiğinde kapıyı yumruklayıp bağırıp çağıran boşanma aşamasında bir adam gördüğünde zaten gerekeni yapacaktır.

Konu saptırmayalım ama, o devirde ne soy ağacı ne kimlik falan olduğundan, evlatlık diye bir şey söz konusu değil yani alınsa bile, o evdeki durumu başkalarına bu şekilde izah ediliyor.
Zaten çoklu nikahların sebebinin haddiden fazlası evlatlık olarak, kimse rahatsız etmesin sübyanı diyedir.
Atamız sayesinde soyumuz, alt soyumuz, evlatlığımız resmi hale geliyor.
7yy arabından banane, bizi her fırsatta arkamızdan vuran araplardan, azıcık tarih bilen anlar, madem evlatlık alamıyormuş o zaman? O zaman neden evlatlığının karısı Zeynep’le evlendi?, ban yemek istemiyorum da, fazlasıyla sinirlendiriyor beni kuma muhabbeti, batıda kadınlar uzaya çıkarken, bizim uğraştığımız şeyler ortadoğu olarak!

Konu sahibinden alıntıladım buyrun “bakın öyle şirretler ki ben başedemiyorum apartmanı ayağa kaldırıyor bağırıyor gecenin bi vakti kızım korkudan sararıyor öyle kapıyı yumrukluyor tehdit ediyor ki bakın 1 gün değil 2 gün değil 5 ay boyunca her hafta 3 gün böyle” tanıklar olarak apartmanda oturduğuna göre bir sürü komşu vardır. Polis geldiğinde kapıyı yumruklayıp bağırıp çağıran boşanma aşamasında bir adam gördüğünde zaten gerekeni yapacaktır.
Konuya tekrar döndüm baktım, ya benim gözlerimde bir problem var burayı bulamıyorum ya da mesajda bir üyeye verdiği yanıt.
Tabi ki konu içeriğinde bu detaylar olmadığı ya da gözüm göremediği için verdiğim öneridir, önceki yorumlarım.
İşin içine şiddet, tehdit gibi unsurlar girdiğinde, dava süreci de değişir, koruma kararı bile alınabilir.

X