Küçük Düşün Büyük Olsun!

Benimde yakın arkadaslarım 2 tane cokk yakın dostum var onlar gelince gitmesinler isterim.
Ama zaten evlerde bulusmıyoruz genelde,pandemi öncesi kızı sevmeye flaan gelirlerdi ama cat kapı gelecek kadar yakın değiller.Ben merkezdeyim biri Karacabeyde,biri Mudanyada:)
Sabahtan yola cıkıyolar gelmek icin:)
Onun dısında sevdiğim görümcemin yemek organizasyonları beni bitiriyordu.
Sevgi kelebeği o da .
Cmrtsi 17.00 de isten cıkıyo arıyodu bize yemege gelin tavuk flan alırız yapar yeriz biseyler diye.
Gelmeleri değil cat kapı gitmeleri de sevmem ben

Mutfak bekliyo toplancak
Kıza kahvalti yaptırdım mandalinaya yapıştı 1 tanede mandalina yedi üzerine.
Sosis sandvic ekmegi fln sipariş vericem getirden 20tl indirim var.

Oglana geçen sabah kantinden al dedim (kantin acilmis) evde sandvic ekmegi yoktu.
Pogacalarda bitti.
9tl vermiş ne yediyse artık, doymadimda ztn 2 tane alsam 18tl sen evden koy diyor sabah.
Nasıl hesap yapiyor
Pogaca yapım bari
Sandvic ekmeğide alım.
Akşam yargıyı izlerken uyuyakaldım onu bitirimde başlıcam islere

Kocam diye demiyıorm adam hep 4 ayak üstüne düsüyo arkadas
Alya kocinin üstünden sgkya baglı dogumdan beri,zaten benim dogum izni vs onun üzerine devam etti hep.
Özel saglık sigortasından bakınıyor zaten diye almadım ben üzerime ise baslayınca.
Aradı az önce saglık policesini atsana bana Alyanın gider gösteriliyormus dedi.Muhasebeye vercekmis.
Anam adam benim ödediğim poliçeden kar yaptı ya
Arkadas sans olacak insanda
Ben de saf saf aaa ben alaydm üzerime keske diyorm gecmis olsun dedi

Neyse 1 ay tek calıstıgım icin sabah 200 tl ek ödeme yaptılar:)
Ben de temiz kalbimden(!)kazanıyoırm iste gızlar
Beklemiyordm yani yalnız calıstım ama öglen cıktım yine .Gerci evden yürütmeye devam ettim isleri ama en azından düsünmüsler saolsunlar:)

Oğlanın edebiyat ve biyolojisi dusuk
Sayısal çok iyi.
Kurs ogrt. Konuştum açığı nasıl kapatsak nerede eksiğimiz var diye.
Kendi edebiyat öğretmeni ama bu sene gerek görmemişti sayısal olduğundan.
Ben ona 3-4 saat Bi hızlandırma yapım ücretsiz
Biyoloji içinde olmadı 10 saatlik bir paket ayarlarız dedi.
Kitap alicaz ayrıca edebiyat ve biyolojiden.
Eşini kaybeden arkadaşımla görüştüm dün
Kizi oglanla yaşıt Onunlada kitap konuşurken ondada edebiyat kaynak yokmuş.
Onada alicam.
Bir de polisiye çok seviyor ayrıca kitap alicam.
Yardımcı olmak istiyorum birazda küçük kızı var kahveye gel dedim onada haber verecek kızın eline biraz verilemez para
Keşke imkanım yani kendi kazancım olsada çok çok edebilsem.
Ona kendimi davet ettircem sanırım ilk defa yapicam böyle bisi ama bisiler yapmak istiyorum.
Ne bilim temel gıda bir kaç bisi alabilirim.
Uzaklığa kıyafet alırım giderken.
Oyuncak alırım.
Sadece zulam var 1200tl kadar.
Olsun bir çocuk sevinsin, birinin ihtiyacını görsün.
Yine birikir sağlık olsun

Allah kabul etsin lellim.
Ne güzel kalplisindir senn
Kücük kıza bisey lazımsa bende yollarım aklında bulunsun.6-7 yas falan esya var elimde.Yası kac bilmiyorm ama etiketli hep esyalar.
5 yas kabanlar var elimde atarım sana olursa ici kürklü falan giydirirse yollarım bak.

Günaydınlaarr,
Gece kız biraz öksürdü kaç defa daldım uyandım su verdim. Uyudum 4 gibi uyanmış eşim duymuyormusun nasıl öksürüyor diyor. İyi de biliyorum ben de. Getirmiş hava vermeye çalışıyor..çocuğu ilaç komasına sokma dedim. Ela istemedi ağladı. Uykudan uyandırıyor. Öksürüp uyumaz anlarım. Ama öksürüyor uykusu devam ediyor.
Sabah da işe gitmemiş. Doktora götürelim dedi.boğazında birşey var diye hemen tedirgin oluyor. Geçen doktora götür doktora götür diyordu.,ben de en sonunda dedim uzaktan götür demek kolay istiyorsun sen götür dedim. Hep ben götürüyorum. Zor da oluyor hastane uzak. Önceden kolaydı sigortamız yakın hastanede geçiyordu.
Neyse gittik. Doktora anlattım kaç aydır olam dırumu. Ateş olmuyor, boğazında göğsünde birşey yok. Sadece burun tıkanıklığı hafif ve yoğun bir öksürük, böyle olunca tabi alerjiden şüpheleniyoruz dedi. Alerji ilacı verdi iki tane. 1 ay kullan dedi. Evde hayvan besliyormusınız dedi malum kuş var.
Öksürük şurubu da verdi.
Geçen ablam geldiğinde de onu da bizim evde hapşuruk tuttu fena. Belki kuşun tüyüdür. Sülalecek alerji hastasıyız :)
Bakalım ilerleyen zaman da Elayı da anlayacağız.
İlaçların ikisini sgk karşılamıyor. 6 yaş altında olduğu için Ee bir de muayne ücreti ve reçete ücreti çıktı 12 tl toplam 59 tl ödedim eczaneye. 15 te hastane ye katılım payı ödedim. Eve dönerkenn ekmek simit aldım 5.5 tl. Markete uğradım. Çeri domates, salatalık brokoli elma roka pancar 22 tl ödedim. Siz gidin eve ben yürüyüp geleceğim dedim.yok ne yürüyeceksin soğukta diyor. Yürümeyi seviyorum.
Geldik kahvaltı yaptık. Ev dandini, oturdum çay içiyorum

Ben de hiç çat kapı gitmeyi sevmem.zaten fırsatta kalmıyor çat kapı gitmeye genelde arkadaşlar gelsene kahveye diyor. Ben de çağırıyorum. Ama bazen bahçeye inince arayıp evdeysen sana uğrayacağım dedikleri oluyor. Ben onu hiç yapmadım.

Bende elti yok ama anam var
Eltim olsa bukadar laf yapar ev dagınııkkken
Cat kapı annem geldiğinde en cok panikliyorm
Çatkapı istememen aynen annenden kaynaklıdır annen gelince öyleysen başkası gelince nasıl paniksin kimbilir. Ben de koci evdeyken yalnız olduğum gibi istemem öyle çok misafir. Hemen başlar ev toplamaya şekil yapar evde ya, diyorum kime ne göstereceksin sanki onların evi nasıl. O da diyor kimse gittik ev şöyleydi demesin
Adam kimse yokken bana ne uğraşıyorsun mutfakta boşver der. Biri gelirken şahane temiz düzenli evimiz var imajına sokar kendini. Geriyor beni.
Yani eskiden böyle değildim. Biri gelirken evi komple temizlerdim. Ama artık ev toplamayı sevmiyorum
Artık yaşım kaç olmuş yanında rahat olmayacağım İnsanları istemiyorum. Biri gelirken strese giriyorsam gerek yok.

kızlar

Sabah sabah kalkıp bim turu yaptım..56 lira ödedim pastenedende simit vs aldım 19,5 da oraya verdim.

Dün de Lcw dan oğlana çorap kıza tayt bana çorap aldım 66 lira ödedim. Bir kaç gündür sürekli dışarıya atıyorum kendimi iyi geliyor ama harcama yapıyorum
Çekmece ağzına kdr aburcubur doldu yiyecek birileri lazım bizimkiler alıyor ama yemiyor..

Benim bildiğim çocuğun senin üzerinde olması gerekmiyor, çocuk eşimin Üzerine ama ben de vergi indirimi alacağım özel sağlıktan. Sen kendine de yaptiriyordun kendine verirken çocuğu da ver

Cok güzel düşünmussun kuzum Allah kesenize bereket versin

Allah razı olsun canım
En cok sahipsiz olunca kimse yüzüne bakmıyor en sevdiklerin bile sığamıyorum başıma kalır diye kimse istemiyor lafları dokundu ağladım.
Yani annesi bile girer ise çalışırsın demis 3 çocuğu var biri küçük ben kime emanet ederim diyo (annesi uzakta oturuyor) çok da gururludur.
Kitap siparişi verdim aklımdan gönlümden geçen direk para veremem çünkü hani o durumda dusundurmek istemiyorum.
Zarfa para koyup kitabın içine koyucam genç kız ihtiyacı olur.
Küçük kizada kazak bisi alıp onada zarf koycam. O daha 4yasinda harcayamaz Bi ihtiyacını görür.
Davet ettirip kendimi alışveriş yapıp gidicem.
o parayla yani zulamla altın alamadım dolar alamadım elim hiç gitmedi.
Onun nasibiymis
Rabbım onun için ayırmış Allah herkesin yardımcısı olsun.
Allah sendende razı olsun canım.
Güzel yüreklim.

Son düzenleme:
Yaaa niyet okadar onemli ki yeter ki isteyin yeter ki içiniz kalbini temiz olsun.

Arkadaşım geldi bugün kiza 100tl birakti hemde zarfla.
Bende zarfla vermek istiyordum ya bukadar olur ya bukadar olur.
Ben kendimi yolumu biliyorum Rabbimde bana evet niyetin bu diyor biliyorum biliyorum.
Önüme çıkarıyor biliyorum.
Çok şükür Allah'ıma
O parada oraya gidecek.
Hemde zarfiyla

Ben nasıl şükrettmim

Marketten alışveriş yaptım 2 torbaya 335tl ödedim (yatırılan yemek kartının yarısı) bize bu kartı 1 ay yemek yiyelim diye veriyorlar ama aldıklarımla 15 gün karnımı doyuramam
Üzerine mazot aldım arabaya 360 tl de ona bayıldım.. resmen kuyruk bekledim..
Eve geldim ortada bişey yok cebimden 695 tl para çıkmış..
Dünden kalan fasulye vardı onu ısıtıp yedim.. dolabı yerleştirmek için biraz toplayıp raflarınıda sildim.. bulaşıklar vardı yıkadım mutfağı topladım..
zaten başkada bişey yapasım yok Sizler nasılsınız ?

İyi akşamlar kızlar uzun zamandır yazamıyordum çoçuklwr o kadar yoruyor ki hiç birşeye fırsat bırakmıyorlar
Gecem gündüzüm çoçuk uyutmak emzirmek ile geçiyor
3 hafta annem yanıma geldi o kadar rahattım ki
Bitmeyen ev işi sürekli ne pişireceğim derdi o kadar yoruyor ki beni
O kadar uykusuzum ki uyuyamadığım için o kadar mutsuzum ki…

Bereketli olsunn
Saol cnm
Banada kimse gelmesin diye dua ederim
Mutlaka biri gelir eksik olmaz
Hele iş yerinin işi varken aman kimse gelmesin diye bunaltır beni

Ne kadar iyi düşünmüşsün
Ben eskiden çalışırken
Verirdim maaşımdan iste ablana onun durumu iyi değildi alışveriş filan
Başka birini duydugu da ona verirdim
Ama param bereketli olurdu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…