Küçük Düşün Büyük Olsun!

Selam canlar yazamıyorum iki gündür düzgün dün dışarı çıktık gezdik bugün oglus okula bıraktım çorabı kalmadı uzun tayt üzerine çekilecek gibi lcw girdim 5 li çorap olmuş 44 TL🤦🤦bazısı peşin fiyatı 40 di çıktım ordan minicoya girdim 3 lu çorap 16.9 di aldım bir tane tekli beğendim aldım bı ara çıkınca bunları deniyim numarası olsun yedek atcam Dursun hergun zam 22 oraya ödedim 4 çorap için şoka girdim ayran 50 li pipet muz süt 18 oraya bime girdim makarnaya Z gelmiş kendi marlasi birde 3.90 olmuş tabi diğer markalar 5 TL yi geçmiş 5 litre yağ 99 su yağ yoktu🤦kendi markası biryag 109 olmuş 4 lt yağ atmıştım zulaya yağım bu ayı çıkarır heralde yarimda 4 Luk olanı açarım bimden kahve ekmek kek kestane az 11 flnda buraya verdim aksa kuru pilav turşu yoğurt yedik yarımada kaldı yarın eltime gitcem biseyleri var vercem esimin o tarafta işi var dönüşte alır bizi

Allah razı olsun canım
En cok sahipsiz olunca kimse yüzüne bakmıyor en sevdiklerin bile sığamıyorum başıma kalır diye kimse istemiyor lafları dokundu😔 ağladım.
Yani annesi bile girer ise çalışırsın demis 3 çocuğu var biri küçük ben kime emanet ederim diyo (annesi uzakta oturuyor) çok da gururludur.
Kitap siparişi verdim aklımdan gönlümden geçen direk para veremem çünkü hani o durumda dusundurmek istemiyorum.
Zarfa para koyup kitabın içine koyucam genç kız ihtiyacı olur.
Küçük kizada kazak bisi alıp onada zarf koycam. O daha 4yasinda harcayamaz Bi ihtiyacını görür.
Davet ettirip kendimi alışveriş yapıp gidicem.
o parayla yani zulamla altın alamadım dolar alamadım elim hiç gitmedi.
Onun nasibiymis🤲
Rabbım onun için ayırmış Allah herkesin yardımcısı olsun.
Allah sendende razı olsun canım.
Güzel yüreklim.
Yaaaa😭😭😭 en çok yardım etmeyi istediğim insanlar. Babasız olan ya da annesiz ve babasız çocuklardır. Ben de destek olmak isterim. Keşke çalışsaydım daha çok çok yardım ederdim

Selam canlar yazamıyorum iki gündür düzgün dün dışarı çıktık gezdik bugün oglus okula bıraktım çorabı kalmadı uzun tayt üzerine çekilecek gibi lcw girdim 5 li çorap olmuş 44 TL🤦🤦bazısı peşin fiyatı 40 di çıktım ordan minicoya girdim 3 lu çorap 16.9 di aldım bir tane tekli beğendim aldım bı ara çıkınca bunları deniyim numarası olsun yedek atcam Dursun hergun zam 22 oraya ödedim 4 çorap için şoka girdim ayran 50 li pipet muz süt 18 oraya bime girdim makarnaya Z gelmiş kendi marlasi birde 3.90 olmuş tabi diğer markalar 5 TL yi geçmiş 5 litre yağ 99 su yağ yoktu🤦kendi markası biryag 109 olmuş 4 lt yağ atmıştım zulaya yağım bu ayı çıkarır heralde yarimda 4 Luk olanı açarım bimden kahve ekmek kek kestane az 11 flnda buraya verdim aksa kuru pilav turşu yoğurt yedik yarımada kaldı yarın eltime gitcem biseyleri var vercem esimin o tarafta işi var dönüşte alır bizi
Tuvalet kağıtları ne olmuş öyle ya.🙄 ben bayağıdır almıyırum.ama inanılmaz pahalı olmuş. Eski usulemi dönecek insanlar. Bu ne yaaa. İlerisi kıtlık sanki. İnşallah olmaz ama bu gidişin sonu iyi görünmüyor. Her gün moral bozukluğu. Keyif kalmadı.

Bende bugün hemen elmali tarcinli kek yaptım
Yoğurtlu makarna salatası yaptım.
Ispanaklı köy böreği ve 250gr baklava sipariş verdim 38tl ödedim.
Beğendik borekde baklavaya güzeldi.
Biz arkadaşla yedik oğlana börek eşimde baklava kaldı bereketliydi.
Yediler onlarda.
Kıymalı menemen yapmıştım evde.
Bugün kızın çorbası yemegide bitti.
Yarin herkese ayrı yemek yapilacak.
2 kitap 74tl tuttu.
Edebiyat kitabi önerisi istedim ogretmenden o da onerince arkadasin kizla benim oglana kitap sipariş girerim yine.

Aksam eşimle konusuyoruzda hangi arkadaşın geldi falan dedi görsel tanımıyor ama anlattığım kadarıyla biliyor Sinop'a olan surda oturan falan falan diye bahsederim genelde.
Esi kaptan olan ya da yazlığı olan diye bahsediyorum🤭
Zaten 4-5 arkadaşım var hepsinin 2. Evi var kirada.
Bulurum böylede tutumlu arkadaşları.
Bugünkü arkadaşımda masallah 2 çocuk okuyor tek maaşla 2. Evi alıp kiraya verdi.
Hepimizin kira geliri var yani.
Tabi extra köyde evi olan yazlığı olan var.
Bir araya gelince illa birikim yatırım konuşuluyor.

Yaaaa😭😭😭 en çok yardım etmeyi istediğim insanlar. Babasız olan ya da annesiz ve babasız çocuklardır. Ben de destek olmak isterim. Keşke çalışsaydım daha çok çok yardım ederdim
Ahh kuzum Bi de gozunun önünde olunca yetim çocuklar.
Bursla kursa gidiyorlar şuan.
Çok şükür iyi insanlar var da kötülere bencillere inat iyiki varlar.
Benim arkadaşımda çok gururlu.
Dedim ki bak babandan da maaş alabilirsin annem düşünmüyorki ben nasıl derim nasıl yaparım diyor.
Çocukların var dedim.
Annesi teklif etmiyor o da söyleyemiyor
Bu arada niye 3 çocuk yapmış diye düşünenler olur durumları iyiydi eşi calisabiliyorken.
3.cocukdan sonra aniden ortaya cikiyor hastaligi 1 sene içinde de ölüyor malesef.

tr_lelli tr_lelli anladım canım bende fayanslarımı seçtim mutfağı vitranın beyaz seramiklerinden yaptırıcam laminanttan vazgeçtim mutfakta
Bende beyaz istiyorum dolapları ama ilerle sararma yaparmı diye endişeliyim sadece
Bakalım mutfak aşamasına gelelimde beyaz dolaplara açık gri tezgah düşünüyorum seramiklerimin içinde gri çizgiler var uyumlu olur diye düşündüm
Seramik yer döşeme si yaptirdiniz mi? Bende düşünüyorum parlak büyük fayans yer için temizliği nasıl olur bilen varmı?

Selamlar
Çok canım sıkılıyor her şey zam fiyatlar uçuk Allah yardımcımız olsun eşim aylardir mesai yapıyor aldığı para ancak yetiyor bilmiyorum ne yapacağız

KV ler gelecek köyden köy peyniri siparişi verdik bı koylumuz yapıyor yazın 16 kilo peyniri 500 liraya yaptırmıştık şimdi 8 kilosu 350 lira olmuş çok çok şaşkınım

Stok yapsak bile en fazla 2,3 aylık ondan sonrası yine zamlı malesef sok,un kaşarıni kullanıyoruz daha pahalisina gücümüz yetmiyor yarın gidip 1kilo alacağım zam gelmemisse inşallah

Günaydınlaarr,
Gece kız biraz öksürdü kaç defa daldım uyandım su verdim. Uyudum 4 gibi uyanmış eşim duymuyormusun nasıl öksürüyor diyor. İyi de biliyorum ben de. Getirmiş hava vermeye çalışıyor..çocuğu ilaç komasına sokma dedim. Ela istemedi ağladı. Uykudan uyandırıyor. Öksürüp uyumaz anlarım. Ama öksürüyor uykusu devam ediyor.
Sabah da işe gitmemiş. Doktora götürelim dedi.boğazında birşey var diye hemen tedirgin oluyor. Geçen doktora götür doktora götür diyordu.,ben de en sonunda dedim uzaktan götür demek kolay istiyorsun sen götür dedim. Hep ben götürüyorum. Zor da oluyor hastane uzak. Önceden kolaydı sigortamız yakın hastanede geçiyordu.
Neyse gittik. Doktora anlattım kaç aydır olam dırumu. Ateş olmuyor, boğazında göğsünde birşey yok. Sadece burun tıkanıklığı hafif ve yoğun bir öksürük, böyle olunca tabi alerjiden şüpheleniyoruz dedi. Alerji ilacı verdi iki tane. 1 ay kullan dedi. Evde hayvan besliyormusınız dedi malum kuş var.
Öksürük şurubu da verdi.
Geçen ablam geldiğinde de onu da bizim evde hapşuruk tuttu fena. Belki kuşun tüyüdür. Sülalecek alerji hastasıyız :)
Bakalım ilerleyen zaman da Elayı da anlayacağız.
İlaçların ikisini sgk karşılamıyor. 6 yaş altında olduğu için🙄 Ee bir de muayne ücreti ve reçete ücreti çıktı 12 tl toplam 59 tl ödedim eczaneye. 15 te hastane ye katılım payı ödedim. Eve dönerkenn ekmek simit aldım 5.5 tl. Markete uğradım. Çeri domates, salatalık brokoli elma roka pancar 22 tl ödedim. Siz gidin eve ben yürüyüp geleceğim dedim.yok ne yürüyeceksin soğukta diyor. Yürümeyi seviyorum.
Geldik kahvaltı yaptık. Ev dandini, oturdum çay içiyorum

:skandal:
Gecmis olsunn😑

Allah razı olsun canım
En cok sahipsiz olunca kimse yüzüne bakmıyor en sevdiklerin bile sığamıyorum başıma kalır diye kimse istemiyor lafları dokundu😔 ağladım.
Yani annesi bile girer ise çalışırsın demis 3 çocuğu var biri küçük ben kime emanet ederim diyo (annesi uzakta oturuyor) çok da gururludur.
Kitap siparişi verdim aklımdan gönlümden geçen direk para veremem çünkü hani o durumda dusundurmek istemiyorum.
Zarfa para koyup kitabın içine koyucam genç kız ihtiyacı olur.
Küçük kizada kazak bisi alıp onada zarf koycam. O daha 4yasinda harcayamaz Bi ihtiyacını görür.
Davet ettirip kendimi alışveriş yapıp gidicem.
o parayla yani zulamla altın alamadım dolar alamadım elim hiç gitmedi.
Onun nasibiymis🤲
Rabbım onun için ayırmış Allah herkesin yardımcısı olsun.
Allah sendende razı olsun canım.
Güzel yüreklim.
Ahh ya Allah evlatlarından güldürsün ins🙏🏻

Çatkapı istememen aynen annenden kaynaklıdır 😝 annen gelince öyleysen başkası gelince nasıl paniksin kimbilir.🤣 Ben de koci evdeyken yalnız olduğum gibi istemem öyle çok misafir. Hemen başlar ev toplamaya şekil yapar evde ya, diyorum kime ne göstereceksin sanki onların evi nasıl. O da diyor kimse gittik ev şöyleydi demesin🙄
Adam kimse yokken bana ne uğraşıyorsun mutfakta boşver der. Biri gelirken şahane temiz düzenli evimiz var imajına sokar kendini. Geriyor beni.
Yani eskiden böyle değildim. Biri gelirken evi komple temizlerdim. Ama artık ev toplamayı sevmiyorum:rolleyes:
Artık yaşım kaç olmuş yanında rahat olmayacağım İnsanları istemiyorum. Biri gelirken strese giriyorsam gerek yok.
Kız 7 kat el gelse cocuklu kadın ,nırmal evinin dagınıklıgı der🙈Annem kapıdan giriyo,pasaklısınız siz,su evin haline bak diye giriyor🤦🏻‍♀️

Ahh kuzum Bi de gozunun önünde olunca yetim çocuklar.
Bursla kursa gidiyorlar şuan.
Çok şükür iyi insanlar var da kötülere bencillere inat iyiki varlar.
Benim arkadaşımda çok gururlu.
Dedim ki bak babandan da maaş alabilirsin annem düşünmüyorki ben nasıl derim nasıl yaparım diyor.
Çocukların var dedim.
Annesi teklif etmiyor o da söyleyemiyor
Bu arada niye 3 çocuk yapmış diye düşünenler olur durumları iyiydi eşi calisabiliyorken.
3.cocukdan sonra aniden ortaya cikiyor hastaligi 1 sene içinde de ölüyor malesef.
Sağlık herşeyden önemli. Allah sabır versin arkadaşına ve çocuklarına. Eşinden maaş alamıyormu, eşi sgk gününü doldurunca ölüm olursa maaş bağlanabiliyor.
İnsanoğlu nerdeeen nereye. 😔

Kızlar selam,
Yazamadım da. Sol gözüm kızardı fena batıyır. Bir baktım bir bakmadım telefona. Tek gözüm kapalı yazıyorum 😁 Damla damlatır uyurum.
Kaç gündür uyku bozukluğumdan galiba.
Bugün sıkıntı olmayacak gibi sanırım. Şimdilik öksürük yok.
Gündüz öksürük şurubu verdim. Akşam da alerji ilacını verdim. Öksürük şurubu vermedim. Ben çok kullandım.Kafam bidünya oluyordu.
Kuşu da eşim yatak odasına koydu.
Bakalım ilerleyen süreçte göreceğiz ne olduğunu..
Bugün arkadaş kahveye gel dedi.işlerim var dedim. Daha bir iş yapamadım dedim.illa gel bir kahva içer gidersin dedi. Neyse gittik kızla. Orada oynadı. 1 saat oturdum. Ela eve dönmek istemedi. İkna ettim geldik eve. Ben işlerimi yaptım. Yemek vardı. Ela da oynadı..yemek yedik. Saat 21:00 de uyudu.
Mutfağın peteğine baktım cayır cayır yanıyor. Kapattım hala yanıyor. Eşim gelince tekniği aradı söyledi. Teknikten görevli geldi saat 00 zili çalıyor, Onlar yapamıyorlarmış. Termostatlı olduğu için usta gelse daha iyi olacak. Mutfağınkini ana vanadan kapattık Şimdilik.yazık boşuna yanmasın.
Bu ara sabit ücret geliyor. Sayaçlar değişmediği için sabit ücret ödüyoruz ama boşa giden elektrik su doğalgaz herşeye üzülürüm

Sağlık herşeyden önemli. Allah sabır versin arkadaşına ve çocuklarına. Eşinden maaş alamıyormu, eşi sgk gününü doldurunca ölüm olursa maaş bağlanabiliyor.
İnsanoğlu nerdeeen nereye. 😔
2100tl bağlanmış toplam(3cocuk+arkadaşıma böluyorlarmis parayi)

Günaydın
Günde bulaşık yıkayarak baslamazsin be lelli
Mak. Dolu temiz ama akşam yikamistim.
Akşam yenilenlerin bulaşıkları kaldı sabaha.
Elimde yıkadım hemen. Ortalığı toparladım.
Erbaslari yolladım kiz uyuyo
Uyanınca hengamede başlar.
Bugün düzgün bi yemek yapmam lazım artık geçiştire geçiştire artık.

Çok fazla sahte deterjan varmış.
Ayy nasıl ayırcaz ki bilinmis markalarınmis bi de
Kıza hala granül sabun kullaniyorum ayrı yıkıyorum.
Artık eskisi kadar çeşit almıyorum.
Yuzey temizleyici alıyorum mop için
Banyo içinde cif ve c.suyu
Çok çok az kulaniyorum artık uzun süre gidiyor.
Hem sağlığa hem bütçeye yarar.

Günaydınlarr
aksam kızın cantasını kontrıl ediyorm
Dosyayı flaan saat 20.00 falan.
Not yazmıs ögretmen,yarın etkinlik icin kozalak gönderir misiniz diye:)
Arkadas ev sobalı mı bizim nerden bulyım ben aynı gün kozalagı?
Yaz haftasonu getirteyim anneme.
2 tane süs vardı vernik atmıstım vitrine koymustum süs diye,onları koydum not yazdım,bunları bulabildim anca diye.
7.20 gece cıktılar evden sabah,7.30 da babam bi poset kozalak getirmis kıyamam.
Aksam yazmıstım annemlere,ben nerden bulayım kozalak diye.
Ama yakalayamadık
Dün mopum geldi,ask yasıyorm kendisiyle 2 tur sildim evi dünden beri.
Canım evladım babasının genleri gelecek nesillere aktarıyor:S
Kapıda kargo kutusunu gördü
Aa aannee ne aldın yine diyo:SYine derken Alya dedim:KK70:
Koci yattı yerlere gülmekten aksamdan beri,aferin kızım güc birliği yapalım anana diyo:KK70:
Kvdem 1 gün önce kıyma flaan yollamıs.
Bak size cekeydim kıymayı Allah razı olsun ama hacı bnaa böyle kıyma gönderme diyecem az kaldı.
Kız gr yag yok kıymada.
Bütün beyazlarını ayıklatmıs kpdere yagını flaan :)
Lor peyniri gibi dökülüyo kıyma:KK70:
Bezelye yaptım kıymalı aksm,bunda nolmus bi garip olmus yemek diyo
Anan dedim tek yag hücresi bıraktırmamıs kıymada nolsun dedim.
Karıstır onun kıymaları bizimkilerle insan yicek bunu diyo:KK70:
Ölcek vücuduna yag gircek diye kadın:KK70:
Sabah sabah iyilik edip geline laf veren kvdemide gömdüğüme göre dagılabiliriz:KK70:

Dün carrefourda 55 tl bıraktım,cikolata,dut kurusu,sıvı sabun,cips,miller.
10 usd aldım 139 tl kumbaradan.
1 usd vardı kumbarada onu tamamlayayım dedim 5 tlye alıyorz dediler:S
vermedim dursun evde.
koci pazar yaptı 170 tl kadar harcamıs,valla ortda yarım kg tereyag biraz da cecil var.
Yesillik,patlıcan,dolma biber,ceri domates,mandalina var.170 tl
Allah sonumuzu hayır etsin eti gectim,sebze bile yiyemicez bu gidisle:KK43:

X