Küçük Düşün Büyük Olsun!

Karniyarik yapıyorum oğlan patlıcan ztn yemiyor
Eşimde içini yiyor patlıcanlı bırakıyor (en sevmedigim)
Dün de diyor ki pilav yapma sisiyorum.
Ee makarnada spagettiden başka bisi yemiyor
Çorba mercimekden başka içmiyor
Ben napicam.
Hiç seçenek bırakmıyorlar şunu yapım dicem.
Valla yıldım

20.00 e kadar nasıl oturuyolar ya
Bide masallah cat kapı misafri kabul ediyonuz,ben edemiyorm cünkü ev hep dagınık:KK70:
Suan biri gitse acil durumda makinada camasır yıkanıyor,önünde 1 sepet daha var gidince atmaya hazırladım:KK70:
Benim evim niye hep dagınık ya:S
Merak etme benim evde aynı
Çamaşır sepeti dolu salonda oda oyuncak odası gibi yalnız değilsin bacım
Bime bugun tarhana cipsi geliyo alın aldırın
Acısız olanlardan alcam bende Alyayla seviyoruz.
Bide 10 Aralık da mudo kahve fincanları geliyomus 29 a onlardan da zebra olandan yakalarsam istiyorm:)
Atın kız beni topikten:KK70:
:stop::stop::stop::stop::stop::stop::stop::stop::stop::stop::stop::stop::stop::stop:harcamaya teşvik ettiğin için topikten atıyos
Giremezsin :lülülü::lülülü::lülülü:

Merhaba Kızlar 😊 Bir süredir giremiyordum herkes iyidir umarım..
Akşam eşimi beklerken şöyle bir uğrayım dedim bugün işte de çok yoruldum o yüzden evde hiçbişey yapmak istemedi canım, akşam yemeğini de hazırdan çözdük..
2 buçuk aylık evliyim ve bu ev işlerini bir düzene oturtamadım sizce bu normal bir durum mu?
kendimi hiçbirşeye yetişemiyor gibi hissediyorum ne yaparsam yapayım ertesi güne hiçbişey yapmamış gibiyim.. Eşimle eve yardımcı almayı bile düşündük 2 haftada bir.. Eşim arada yardım ediyor yoruluyorsun diyor ama bilmiyorum kendimi bu konuda kötü hissediyorum hem çalışıp hemde her işini yetiştirenlere saygı ile bakıyorum..
Birde bu son ayda herşeyin fiyatının fahiş şekilde artması ve paramızın pul olması canımızı çok sıkıyor geçen ay altın almak için biriktirdiğim para ile altın alamıyorum çıldırmamak elde değil..

Akşam eşimi beklerken şöyle bir uğrayım dedim bugün işte de çok yoruldum o yüzden evde hiçbişey yapmak istemedi canım, akşam yemeğini de hazırdan çözdük..
2 buçuk aylık evliyim ve bu ev işlerini bir düzene oturtamadım sizce bu normal bir durum mu?
kendimi hiçbirşeye yetişemiyor gibi hissediyorum ne yaparsam yapayım ertesi güne hiçbişey yapmamış gibiyim.. Eşimle eve yardımcı almayı bile düşündük 2 haftada bir.. Eşim arada yardım ediyor yoruluyorsun diyor ama bilmiyorum kendimi bu konuda kötü hissediyorum hem çalışıp hemde her işini yetiştirenlere saygı ile bakıyorum..
Birde bu son ayda herşeyin fiyatının fahiş şekilde artması ve paramızın pul olması canımızı çok sıkıyor geçen ay altın almak için biriktirdiğim para ile altın alamıyorum çıldırmamak elde değil..
Canim ilk zamanlar normal işleri hem çalışıp hem düzene koyamamak yavaş yavaş düzene koysan haftalık iş planı yek planı gibi

2.5 ayda OTurmaması cok normal ya sıkma canını.
Para mevzusu hepimizde aynı😑
Alacagın seyi 1 saat sonra alama hale geliyosn😣
Nolcak böyle bilmiyorm😣

İyi geceler kızlar,
Ancak bakabildim. Aslında sabah erken uyandım. 7:30 eşim giderken😇 kız öksürüyordu. Hava ver dedi durdu. Uyuyor nasıl uyandırayımmı yani. Neyse uykum kaçtı. Evin tozunu aldım. Kız uyandı kahvaltı yaptık. Saat 11:30 gibi arkadaşla annesi geldi. Oğlu okula gitmeden biraz oynasınlar diye düşündük. Biz de kahve içtik. Gitti okula bırakıp geldi saat 15:00 te kalktılar.
Ben de yemek işine giriştim.o arada Ela da yanımda girişti yemek işine.. tencereyi alıyor su ne doğruyorsam ondan, dolaptan çıkartıyor birşeyler doğrattırıp katıyor..baharatı da eksik etmiyor😅
Sonra oyuncağına o yemekten yedirdi. Odasına gitti kızını uyuttu. Ben de sulu köfte istedi onu yaptım. Bir de pırasa kavurdum. Yumurta kırarım dedim.
Yemek işim bitince, yağmurda indik. Sularda zıpladı. Bir tur atıp geldik eve. Yemek yedik.
Eşim geldi kış çayı yaptım. İçtik.Kitap okuttu. Bugünlerde ela da öksürük. Bende de fena geniz akıntısı her saniye. Sürekli su içiyorum. Kışın en büyük düşmanım. Yazın da istanbulun nemi beni bitiriyor.
Kız uyudu..bugün -benim annem- şarkısını istedi uyuyacağı zaman. Bebekken uyuturken hiç ninni söylemedim.hep bunu söylerdim. Nasılda gözlerim dolu dolu olurdu bunu söylerken.

20.00 e kadar nasıl oturuyolar ya
Bide masallah cat kapı misafri kabul ediyonuz,ben edemiyorm cünkü ev hep dagınık:KK70:
Suan biri gitse acil durumda makinada camasır yıkanıyor,önünde 1 sepet daha var gidince atmaya hazırladım:KK70:
Benim evim niye hep dagınık ya:S
Ayy sorma, tam kocaların işten geldiği saat. O rahat. Çocuğu bırakır kocasına tintin gezer akşam bile🙄 Ben ikinci gün dırdırını dinlerim kocişin.
Benim evin de toplu olduğu söylenemez. Sonuçta birbirimizi biliyoruz ya sıkıntı yok. Dert etmem ya dağınıklığı.
Çalışırken ben de kimseyle görüşnüyordum, hatta çat kapı gelene gıcıktım😂
Şimdi bir rahatlık geldi anlatamam.
Ee bir de çocuklardan dolayı aslında. Çocuk olmasa, evde yatar yuvarlanır film izler kitap okur. Evde sürekli işlerimi yapardım. Ama çocuk olunca farklı oluyor. Geçen parktan ağlayarak çıkarttım. Parkın kapısında, bana ‘o zaman eve birini çağıralım’ diyor😅

Günaydınlar
Dün kendime resmen eziyet ettim pertim cıktı.
Market yaptım 50 tl;dondurulmus ıspanak,kutu süt,cif yüzey temizleyici,maya,oreolu milka,kociye pringles.
Aldıklarımı eve bıraktım,telefon kesilmis malum 450 tl:S
onu dedim ödeyeyim.
Kknı bırakmısım eve bıraktıgım posetlerde
Hadi nakit ödeyeyim dedim ,gittim Türk telekom bayisine,sistemlerde arıza var suan alamıyorz dedi fatura.
Hadii indim bayır asagı atmden ödeyeyim(bakın ısrarla ödemeye calısıyorum)450 tl fatura +4 tl ödeme ücreti alıyor atm
Pes ettim mi hayır.
Bozuklukları gazete bayisinden 5 tl yaptım bakın burası cokönemli!
Atmye geldim para sıkısmıs almıyor.
Baby pes etmez arkadaslar!
Bayır cıktım baska atmden ödedim.
Döndüm kendime dedim ki kızıım sen naapıyosun?!
Hayır neden paraladın yani kendini:KK70:
Eve geldim saat 17.00 e geliyor
kız bezsiz geldi attık biz bezi dün:KK45:
Yemek yedik o arada 1-2 cis kacırdık ama teğet gecti.
kvdeme gittiler kociyle,zeytin almaya
Kvdem kıyma vermis 2 poset,yarım kangal sucuk,domates sosu,lütenetsa,erik suyu vermis saolsun.
Yüklenmisler gelmsler.
Panduf almıs kıza okulda giyer diye,okulda yasak panduf evde giyer artık.
Düsünmüs almıs saolsun.
21.00 a dogru alyayı uyuyttm ,uyuyunca külot bez giydirdim,sabah da o uyanmadan cıkardım.
Hadi bakalım kolay gelsin. İnşallah kolay atlatırsınız.,Ben de Elayı tam tamına Alya kadarken başlamıştım. İlk gece ona anlattım. Artık büyüdük bez kullanmıyoruz. Ondan dolayı gece çişimizi yapmıyoruz. Çişimiz gelince tuvalete yapıyoruz demiştim. Hergün bezi dolu kalkan çocuk o sabah kupkuru kalkmıştı.

Dün ekmek mayaladım bide 2,5 tl olmus ekmek:KK70:
Ev un dolu mayaladım ama pogacamsı oldu:KK70:
Hamur isi gurusu kocam,sen bu hamuru neyle kestirdin dedi?
Nasıl dedim neyle kestirdin?
Sirke limon katmadın mı bisey dedi?Yoo dedim,mayanın üzerinde yazmıyo du dedim.
Anam iste bende geziyorm gadınım diye:p
O ne bacım. Ekmek yaptım kaç defa, annem de yıllardır yapar ilk defa duyuyorum bunuo_O senin koca master +master +master chef😅

Bime bugun tarhana cipsi geliyo alın aldırın
Acısız olanlardan alcam bende Alyayla seviyoruz.
Bide 10 Aralık da mudo kahve fincanları geliyomus 29 a onlardan da zebra olandan yakalarsam istiyorm:)
Atın kız beni topikten:KK70:
Aaa bizim geleneksel aburcuburumuz..kociyi de alıştırdım. Ela da çok sever.
Ablam ikidir gelirken madoya uğrayıp özellikle onu alıyor. Geçen eşim de eminönünden almış biliyor onun sevdiğini düşeş oldu.
Acıkınca atıveriyorum ağzıma 😋😋😋

Günaydın kızlar

Dün akşam üzeri benim minnak adam yeni yaptığım kahveyi bi devirdi koltuğa :skandal: bacağıma geldi yandım. Bi can acısıyla bağırdım. Kıyamam korktu oda.. Koltuk telve içinde .. Sonra homurdana homurdana koltuk sildim. Kılıfı yıkanıyor allahtan onu yıkadım.

Eşim geldi evden hortum geçmiş gibi her yer her yerde !
Kızım deseniz oda sürekli koltuk tepesinde zıplıyor.. yapma desen de anlamıyor
Doldummm Doldumm Doldumm
dedim tutmayın beni !
tek başıma markete gittim. Pirinç , kırmızı mercimek , 2 çeşit sebze, atıştırmalık , kremşanti vs aldım 233 lira ödedim multinetten. sadece pirinç ve mercimek 75 -80 liradan fazla tuttu sanırım artık reis almayacağım :KK43:

Şeker , çay , un , kıyma , peynir vs falan yok içinde onlarda olsa 600 den aşşa çıkamayacaktım herhalde.. !

Tam kapıdan çıkarken birisi durdurdu "abla nolur yardım et " diye.. Aslında içeri girerken görmüştüm bir kadın cips alıp bu kadına vermişti. bebek arabasına koydu çocuğun yanına ama yine de vicdanım el vermedi "neye ihtiyacın var , ne istiyosun " dedim.. " ıslak mendil " dedi önce sonra " abla bisküvi de alır mısın " dedi .. Geri döndüm markete . 2 pkt kuruvasan aldım birini ona birini kendime ve onun istediklerini de aldım petibör , kremalı bisküvi ıslak mendil 49,5 ödedim çıkışta da ona verdim aldıklarımı.. Diğer markete de uğradım şeker ve su aldım 12,5 da orda ödedim. Bimde de kedi diline 7,5 verdim eve geldim.

valla paranın zerre kıymeti yokk !

Bugün öğlen 12 de okul Aile birliği toplantısı var , Tapu da işlerimiz var.. Rabbim hakkımızda hayırlısını versin inşallah

Kızlar nolur dua edin bana tahammülsüz oldum çıktım ben :KK43: Sabrıma mukayyet olmayı diliyorum çünkü bugünlerde gerçekten sabrım hiç yok :KK43: Bağırıyorum sonra pişman oluyorum :KK43: Gün o kadar çabuk bitiyo ki arada namaz vakitlerimi kaçırıyorum :KK43: Hiç bişey yapamıyorum sanki :KK43:
Geçmiş olsun canım. Reis pirinç in 2.5 k geçen hızlı markettemi tam hatırlamıyırum birinde indirimliydi. Ara ara kampanyalar oluyor.sizin oraya geliyorsa bilgin olsun.

İnsan zamanla biraz daha pratikleşiyor. Bu gayet normal bence. Çalışıp yetiştirmek zor..,
Ekonomi konusunda hemfikirim. Gerçekten günlerdir üzülüyorum.moral olarak da çöküş yaşatıyor. Hiç keyfim yok bu günlerde.belki sağlığımıza ve elimizdekilere şükretmek lazım ama onca insan daha yokluk yaşayıp daha aç kalacak duruma gelirken nasıl olanla yetinip nasıl sevinebilirizki. Ya çocuklarımızın geleceği 😒

Ayy sorma, tam kocaların işten geldiği saat. O rahat. Çocuğu bırakır kocasına tintin gezer akşam bile🙄 Ben ikinci gün dırdırını dinlerim kocişin.
Benim evin de toplu olduğu söylenemez. Sonuçta birbirimizi biliyoruz ya sıkıntı yok. Dert etmem ya dağınıklığı.
Ee bir de çocuklardan dolayı aslında. Çocuk olmasa, evde yatar yuvarlanır film izler kitap okur. Evde sürekli işlerimi yapardım. Ama çocuk olunca farklı oluyor. Geçen parktan ağlayarak çıkarttım. Parkın kapısında, bana ‘o zaman eve birini çağıralım’ diyor😅
Bende aynı hergün iiş akşam gelince pturamazdım pazar günlrride
Sabahın körü 9nda annem geliyordu bize uykuda tak tak deli oluyordum ya bi pazarımız var
Ablama demiştim anneme anlatmıs
Yeni evli kız işe gidiyor sabah rüyanda ı görüyo onları diye:olamaz::olamaz::olamaz::olamaz:

Bende elti yok ama anam var
Eltim olsa bukadar laf yapar ev dagınııkkken:KK70:
Cat kapı annem geldiğinde en cok panikliyorm:KK70:

Günaydınlar
Biz misafir konusunda genleri gürül gürül tasıyoruz bence:S
Annemde sevmez,anneannemde hic sevmezdi misafir.
Ama onlarınki titizlikten.
Evleri dagılcak diye sevmezler.
Ben de kapmısım iste genlerden biraz.
Sıkılıyorm ben misafir gelince Allah affetsin:S
Kardesim de tam tersi 7 köyle barısık.Onun evden misafir hic cıkmıyor.
Gece 23-24 arkadaslar geldi kahve icmeye,2 de kalktılar falan diyo
Ben yok artk niye kabul ettiniz flan diyorum:KK70:
Anam kılıklısın nolcak cnm diyo.
Bana teklif bile edeemezler valla gecenin 23.00 nde kahveye gelmeyi:KK70:
Kız insan mı sevmiyorum nedir:S
Sokmazmısım kimseyi eve yaslanınca:KK70:

Günaydınlar
Biz misafir konusunda genleri gürül gürül tasıyoruz bence:S
Annemde sevmez,anneannemde hic sevmezdi misafir.
Ama onlarınki titizlikten.
Evleri dagılcak diye sevmezler.
Ben de kapmısım iste genlerden biraz.
Sıkılıyorm ben misafir gelince Allah affetsin:S
Kardesim de tam tersi 7 köyle barısık.Onun evden misafir hic cıkmıyor.
Gece 23-24 arkadaslar geldi kahve icmeye,2 de kalktılar falan diyo
Ben yok artk niye kabul ettiniz flan diyorum:KK70:
Anam kılıklısın nolcak cnm diyo.
Bana teklif bile edeemezler valla gecenin 23.00 nde kahveye gelmeyi:KK70:
Kız insan mı sevmiyorum nedir:S
Sokmazmısım kimseyi eve yaslanınca:KK70:
Ben seciciyim.
Yani eltikizi gibi misafir istemiyorum
Ama ayda yılda 1 gelen arkadaş eş dost severim
Darlamayan bunaltmayan
Cat kapı en sevmedigim söylüyorum açıkça cat kapı misafir sevmem kimseyede cat kapı gitmem diye.
Direk o kapıyı kapıyorum ki anlasınlar.

Selamm.
Misafir arkadaş derken bu hafta ağırlayacagim
Kiz doğduğun beri görüşmedik desem yeri
Utanıyorum seni aramaya dedi arkadaş gelemedim diye.
Onun annesi ağır bir şekilde corona atlatti geçen yil hatta oda kaldı yaninda o sebeple çok korkuyordu.
Ama hep ara sorar.
Artık gelicem dedi.
O gelecek başka arkadaşımda dün rüyamda seni gördüm diye aradı güzel görmüş
Onun 2 oğlu var kız çok seviyor hep soruyor kızı o kahveye gelecek.
Valla haber verirler ama gün içerisinde de haber verebilirler evi toparlicam.
Cunku sadece kahve hiç bisi yapmicaksin delirttiler.

X