Küçük Düşün Büyük Olsun!

Bebişim bu yonttuğum hali😅 Evlendiğimizde markasız kıyafet giymezdi, her yıl kıyafetini seçer bunu at modası geçti derdi. Yeni almaya çalışırdı. Gösteriş budalasıydı😂 onu beğenmez bunu beğenmezdi. Aynı baban gibi hep bir eziklemeydi,birara narşistmisin dedim :)
öyle böyle ancak bu kadar kendine getirdim. Şimdi arada diyor,çok şükür.
Yani neysinki kimseyi beğenmiyorsun. İnsan önce kendine bakmalı dedim kaç defa. Ahh bir bilsen ne yollardan geçtim.
O zamanlar ayrılmak istediğimde vazgeçirmek için neler yapıyordu. Uğraşan biri olmasa bir de iyi yanları olmasa kesin bu evlilik biterdi, Öyle böyle geldik bu günlere,bu haline de şükür diyorum.
Ahh babam
iyidir hostur ama hep bi gösteris:KK43:
Allah yardımcımız olsun hepsi cesit cesit iste:S

GÜnaydınlar
İyi haftalar🌺
Aksm yargı yargı dagıttı be🤭
Pars savcıma bayıldım😂
Dizi bitti uyudum
Bizde de annem yine basrol🤦🏻‍♀️
Artık cidden otokontrolunu kaybetti
Kimi kırdım döktüm hic bakmıyor
Onun gibi düsünmeyen ölsün bitsin 😑
Kardesimin kpderi icin bi konu esnasında damada dönüp x ciğim kusura bakma babanda paylasıp duruyor cahil valla demis😣
Kardesim de esi de sok
Kız sastık kalkdık dedi
Sanane kim ne paylastı yahu bunu adamın yüzüne sööylemek neden!
Salt kötülük bu ya😓
Yani herseyin en iyisini sen bilemezsin
Bu kacıncı.
gitme dedim kardesime bi süre
Bak biz gidiyorz arada 1 saat oturup kalkıyorz
Onlar yalvar yakar cagırıyolr gidince de laf sokuyo
Benimkine de illa bi laf sokar gidince
Gercekten nasıl cözcez bu olayı bilmiyorm😣
Ki bunu da maddi olarak her türlü destek gördüğü insanlara yapması, ne bileyim nankörlük değil mi🤔

Günaydın, oğlanı günler sonra tekrar kreşe birakabildim.
Geldim kahvaltı yaptık. Kızın sınıfı kapı, evde ders yaptırmaya, eksik konularını telafi etmeye çalışıyoruz.
Yarın da oğlanın psikolog randevusu var. 1 ay oldu neredeyse gidemedik. 450 TL onu ödemesi var.
esim eşofman altı istiyordu, Netten eşine LTB aldım 95 tl ye düşmüş. Kargo bedava olsun diye de kendime ayni yerden askılı atlet aldım 15 tl. 10 tl de cuzdan bakiyeniz birikmiş. 100 tl ile haftaya ve güne harcama ile başladın.
Kargocular parayı yiyeceğine ben giyineyim 🤪
Genen avm de waikiki, defacto da esofman altlari 120 civarındaydı.

gunaydin kizlar
yedirenk79 yedirenk79 valla okudum okudum ne desem bilemedim. cok takilma duymamaya calis .ben de isterim valla etiketine markaya bakmadan alayim ama kk kendini hatirlatiyor .bizim kiza da ablamdan gelen her kiyafeti giydiriyorum .oglana gelse ona da giydirirdim :confused:
Valla bende öyle büyütüyorum kuzum aliyorumda tabiki çoğu şeyini ama gelenleri giydiriyoruz temiz ve yırtığı vs yoksa giydiği haram derler başka şeyine kullamiyorum bende geçenlerde oyuncak kıyafet bot verdim kayınvalidemin komşusunun durumu yok ikizleei var onlara veriyorum

Bizim genelde söylenir. Bazen de bir bakarsın niye alıyorsun ne gerek var der. Sıvı yağ gibi🤣
Valla bazen diyorum karşısında şöyle çatır çatır para yiyen kadın olmalıydı😅
Ben de lelliiiii duy, başlayacağım şimdi harcamaya, kartı bendeduruyor limitini doldurayım en iyisi. Sorarsa da eee almıyorsun cimrisin dedin ya işte ben de artık cimri değilim derim🤣🤣🤣
Kız harca bacimmm
Aaa valla bu ara dellendim
Dün saçımı boyadım akşam eşimde saç boyicak vaktimi şimdi maç var diyo.
Tabi ya 300tl kuaföre verip niye boyatmiyorum ki ayiktirdin beni saol ya dedim.
Çıt yoogkk.

Bu ayy resmen sen beni tutamazsın yıldızlar tutamaz modunda kartın kökünü kuruttum.
Yinede siz beni örnek almayın 🤣

İyi akşamlar kızlar,
Bugün ablam gitti. Onu bıraktık, arkadaşla buluştuk avm de. Kızlar sarılıp koklaştı. Özlem giderdi.
Benim koca da yine ablamın yanında bana laf sokup duruyor, yok cimriymişim kampanya olmasını bekler alırmışım. Tabiki kampanya beklediğim şeylet oluyor acil değilse.Niye fazla para vereyim. Heleki bu ekonomik krizde., hakmı yani. En sonunda kızdım. Dedim ben böyle olmasam sen de çok ev sahibi olurdun 😂 lafı geçirmesem olmazdı.
Neyse gittik avm ye, yok kızın hırkasının rengi solmuşmuş,illa bahane bulacak çünkü biri verdi ya illa eski diyecek. Hırkası var kaç tane dedim. Arkadaşla eşini beklerken,pantolon bakalım kızın pantolonu yok dedim, eşofman ve tayt var onları evde ve komşuya giderken giydiriyorum. Dışarı taytları da var da pantolon iki taneydi. Bir pembe pantolon istiyordum. Bakalım dedim tamam dedi. Gitmiş başka şeyle oyalanıyor. Hadiii dedim. Sonra da bana almıyorsun diyorsun, Girdi h&m e hiç fiyatına bile bakmadı üç parça şey aldık,400 ödedi. İçi rahatlamıştır😅 Kızıma feda olsun dedi. Ve gördü iki parça kıyafet ne kadar tutuyormuş..
bir de tabi kız bir onu alıyor bir bunu, bak dedim avm ye gelince nasıl oluyormuş. Bakamıyorumki alayım dedim.
Aslında biraz da kıyaslama yapıyor, arkadaşla eşi genelde çok para harcarlar.Marka giydirirler. Ama onlarla bir değilizki. İki kişi çalışıyorlar. Ben çalışırken ben de daha çok harcıyordum. Ama şimdi dikkat etmek zorundayım. Kampanyalıyken marka alıyorum,Tabiki ben de isterdim kızıma en iyi marka alayım her daim,
Ee ayrıca arkadaşla bugün muhabbet ederken dedi, artık çalışmaktan bıktım oturup evimde keyfime bakmak istiyorum., bunaldım ama yapamam dedi. Çünkü daha yeni ev alabildiler.asla kendimi kimseyle kıyaslamam.
Neyse eve döndük kızı uyuttum. Film izledik.
Yarın diyete girmek niyetimiz. Yürüyüşe de başlayacağım bu hafta.
Ekmek arası köfte yapalım dedim. Markete çıktım. Havuç, turp, roka maydonoz, patates , ekmek, semizotu, aldım. 25 tl ödedim. Marul alacaktım. 10-12 tl. Marulsuz dursam ölmem sanırım😂
Yarın komşu arkadaş, kahvaltıya gel dedi. Çocuklar okula gitmeden oynarlar diye. Bakalım diyet kahvaltısı hazırlayacak bana😍 o da diyette.
Ohhh anlattım da anlattım. İçim rahatladı., İyiki varsınız aa dostlar :)
Sanki bi hava atma bi mukayese sezdim.
Benim eşim kimsenin yaninda demez de bana diyor
3e 5e ne bakıyor der.
Misal görümce benim için işte lelli hesabını biliyor baksana indirim falan buluyor uygun almış dedi eşime.
Eşim de o öyle bulur uygun halleder dedi.
Harcama yönünde senin bi harcaman yokki der hep.
Aldıklarım ortada görüyor ya mutfak ya kıyafet ya eşya.

Dün ama şey dedim keşke benimde maaşım olsayd dedim.
Ee var ya kart elinde dedi.
Kendi param kendi aldığımı kendim bilirdim dedim hesap vermesemde sana neticede görüyorsun dedim.
İnsan özgürlüğü için istiyor

Son düzenleme:
Selamm genşler
Kızın aşısı vardır aşıya gittik geldik.
Hemen kıza kahvalti yaptırdım peynirli yumurta yedi.
Çorbasını yaptım 1 kasede corba içti uyuttum az önce.
Pilav, orman kebabı yaptım.
2 tepsi poğaça, elmalı kek yaptım
1 tepsiyi annemlere verdim kendin de verdim.
Kardeşim izine çıkmış yerler.
Kıza baktıda kardeşim sabah yaptim yemegimide hamur islerimide.
Onunla duruyor.

Ev süpürme kaldı.
2mak çamaşır astım.
Mutfağı topladım.
Salonu falan topla derken oturdum accik.

Karadut ozu çok az kaldı.
Pekmez alınacak.
Kızın tarhanasi bitiyor.

Kurutulmusgidadan 270tl bisiler attim sepete kart kesilince alacam sanırım.
Okadar da zalim olmim 🤔
Ama bisi daha sinirlenirsem olabilirim her an.
Dur bakim akşam sinirlencek bisi çıkarsa beklim o an elim anında onayla bittiye gidiyor😆😂

Dün avizeyi taktik salona.
Allahim ayar yapamadık şeklini saticiyi aradik(yapamazsınız arayın diye adam aramıştı beni biraz kurulumu ugrastirici)

Şimdii gelelim benim yine sinirlencem seylere(öyle görünüyor kart yine cosacak)
Haftaya k.v gelecek.
Bana gelmez okey ama kızı hiç görmedi getir dicek eşime. (Kiz benim kopi nesini gorecekse😂)
Hal böyle olunca bende eltime gitmek durumunda kalicam ve kaynanamı görecem.
Hiç kaçırmaz hemen lafını sokar konusmuyoruz ama yakaladığı yerde lafını itinayla sokar.
Ben napcam bilmiyorum.
Şu kulak içi kulaklıklardanmi taksam cakkidi Çakkidi dinlesem duymasam falan mı napsam.
Eşim için susim diyorum yani sabret lelli diyorum.
Göreceğim epi toplu 1-2 defa.

Önceki bayramlarda burdayken 1 defa gitmiştik laf sokmuştu cvp vermedim.
Onun olduğu odada oturmadim
Çıkarken ettim elti kızını falan öptüm ayaktaydi herkes oda tam yanlarındaydi elini vermedi bende es geçtim onu öyle yapınca.
Yine öpmicem konuşmicam
Mutfakta otururum.
Ama laf sokarsa kızı alıp cikicam.
Yani sürekli sürekli insanların moralini bozmaktan haz alan biri.
Teyze bise ona küs òldu
Yani onun bile kalbini kırdı çok icerlemisti bana anlatmıştı.
Kızım sen uzak dur evine alma aman senin huzurunu bozar bu kadin demişti bana.
Kadin gelmeden daha başladık bakalım.
Gelince bol bol tartışmalı günler bekliyor beni kesin.

Selamm genşler
Kızın aşısı vardır aşıya gittik geldik.
Hemen kıza kahvalti yaptırdım peynirli yumurta yedi.
Çorbasını yaptım 1 kasede corba içti uyuttum az önce.
Pilav, orman kebabı yaptım.
2 tepsi poğaça, elmalı kek yaptım
1 tepsiyi annemlere verdim kendin de verdim.
Kardeşim izine çıkmış yerler.
Kıza baktıda kardeşim sabah yaptim yemegimide hamur islerimide.
Onunla duruyor.

Ev süpürme kaldı.
2mak çamaşır astım.
Mutfağı topladım.
Salonu falan topla derken oturdum accik.

Karadut ozu çok az kaldı.
Pekmez alınacak.
Kızın tarhanasi bitiyor.

Kurutulmusgidadan 270tl bisiler attim sepete kart kesilince alacam sanırım.
Okadar da zalim olmim 🤔
Ama bisi daha sinirlenirsem olabilirim her an.
Dur bakim akşam sinirlencek bisi çıkarsa beklim o an elim anında onayla bittiye gidiyor😆😂

Dün avizeyi taktik salona.
Allahim ayar yapamadık şeklini saticiyi aradik(yapamazsınız arayın diye adam aramıştı beni biraz kurulumu ugrastirici)

Şimdii gelelim benim yine sinirlencem seylere(öyle görünüyor kart yine cosacak)
Haftaya k.v gelecek.
Bana gelmez okey ama kızı hiç görmedi getir dicek eşime. (Kiz benim kopi nesini gorecekse😂)
Hal böyle olunca bende eltime gitmek durumunda kalicam ve kaynanamı görecem.
Hiç kaçırmaz hemen lafını sokar konusmuyoruz ama yakaladığı yerde lafını itinayla sokar.
Ben napcam bilmiyorum.
Şu kulak içi kulaklıklardanmi taksam cakkidi Çakkidi dinlesem duymasam falan mı napsam.
Eşim için susim diyorum yani sabret lelli diyorum.
Göreceğim epi toplu 1-2 defa.

Önceki bayramlarda burdayken 1 defa gitmiştik laf sokmuştu cvp vermedim.
Onun olduğu odada oturmadim
Çıkarken ettim elti kızını falan öptüm ayaktaydi herkes oda tam yanlarındaydi elini vermedi bende es geçtim onu öyle yapınca.
Yine öpmicem konuşmicam
Mutfakta otururum.
Ama laf sokarsa kızı alıp cikicam.
Yani sürekli sürekli insanların moralini bozmaktan haz alan biri.
Teyze bise ona küs òldu
Yani onun bile kalbini kırdı çok icerlemisti bana anlatmıştı.
Kızım sen uzak dur evine alma aman senin huzurunu bozar bu kadin demişti bana.
Kadin gelmeden daha başladık bakalım.
Gelince bol bol tartışmalı günler bekliyor beni kesin.
Kız benim kaynana da aynı laf sokmayı çok seviyor kadın
O gelince cinlerin tepeme çıkıyor ya
Göresim yok yakında gelir
İki senedir bize geliyo kışın
Allah biliyo göresim yok aramıyorum da
Benimkide ikidebir gel buraya 💩var gel diyom içimden
Bi kere evde tartıştım gece dedim
Evimde rahat değilim bi aile olmak istyosan çağırıp durma dedim
Kapıyı kapat yat bu fare gibi geziyo gece

Duyma çek çık evine gel bir saat göreceğin
En azından eve gelmiyo düşün

Sanki bi hava atma bi mukayese sezdim.
Benim eşim kimsenin yaninda demez de bana diyor
3e 5e ne bakıyor der.
Misal görümce benim için işte lelli hesabını biliyor baksana indirim falan buluyor uygun almış dedi eşime.
Eşim de o öyle bulur uygun halleder dedi.
Harcama yönünde senin bi harcaman yokki der hep.
Aldıklarım ortada görüyor ya mutfak ya kıyafet ya eşya.

Dün ama şey dedim keşke benimde maaşım olsayd dedim.
Ee var ya kart elinde dedi.
Kendi param kendi aldığımı kendim bilirdim dedim hesap vermesemde sana neticede görüyorsun dedim.
İnsan özgürlüğü için istiyor
benim de esim hic karismaz ama kendi maasim fikri daha iyiydi.aileme bisey alirken sorma falan diyor ama sonucta adamin karti soyluyorum boyle olunca huzursuz oluyorum eski konfor alanimi ozluyorum sanirim

X