Küçük Düşün Büyük Olsun!

Selam kızlar
Bugün ortalık topladım kuş kafesi temizledim oglusu okula bıraktım kargom vardı verdim pttden akşam için erişte kokoreç yapcam erişte pişiyor siseme 15 TL attım esim cikcak şimdi oglusu alcak fileye girdim kokoreç pide işkembe aldım 45 TL verdim

benim de esim hic karismaz ama kendi maasim fikri daha iyiydi.aileme bisey alirken sorma falan diyor ama sonucta adamin karti soyluyorum boyle olunca huzursuz oluyorum eski konfor alanimi ozluyorum sanirim
O halimi bende özledim pat çıkar harcıyordum
Ama şuan harcayamıyorum🥺🥺
İlk işi bıraktığım zamanlar çok zoruma giderdi

İyi akşamlar kızlar, hafta sonu zeytinleri topladık ablam dediğim biriyle eşi ve çocuklarıda geldi yardım ettiler ağaçlar küçük olduğu için 2 günde topladık. Eşim yaghaneye götürdü 68 litre çıkmış 20 litresini dağıttım Allah kabul etsin. Bana bir litrelik şişede verenlere hep minnettar kalırdım taze yag gönlünden kopmuş bana da vermiş derdim. Çok mutlu oldum Allah diğer senelere de nasip etsin yine dağıtmak isterim. Bu gün her zamankinden daha fazla yoruldum tarlaya gidip gelince ev daha da kirlendi sabah nevresimlerden başladım 3 makina çamaşır yıkandı, yıkancak daha da var tellerde yer yok kurumuyorlar. Ev dip köşe temizlendi, kargoya iadem vardı bacaklarım et kırılmış zor yürüdüm gittim verdim dönüşte markete ugradım bu hafta arkadaşım bana gelicek sumak, hindistan cevizi, susam aldım. Sonra tıkla gel al da listem hazırdı eşimi aradım hesabı ödedi akşam üstü gidip aldık. Anneme-babama, amcama, yardıma gelen ablama, amcama ve çok sevgili kayınvalideme de hazırladığımız yagları götürdük kayınvalidem ile görüşmediğimden ben arabada bekledim eşim verdi. Market 310 tl tuttu 4 paket meyve suyu, 1 litrelik bir gazoz ve kola, 2 paket margarin, 1 paket pişirme kağıdı, yarım kilo lor, 1 kasa maden suyu, 5 paket 2 si birarada nescafe, 2 paket 3 bir arada, 6 paket torku kaymaklı ve burçaklı bisküvi, 2 tane üzüm sirkesi, 1 tanede elma sirkesi,2 paket bulgur pilavlık ve köftelik, yarım kilo tahin helvası, banyo sabunu, 8'li kagıt havlu,1 diş macunu hatırlayamadıklarımda var.

Trendyoldan sipariş veriyorum önce annem kardeşime ve torununa eşofman takımı istedi ben de birkaç parça kendimize sipariş verdim. Kardeşim aralık sonu gelicek ailesi ile birlikte bende onlara pijama takımı aldım kızların da vardı istekleri onlarıda aldım 580 tl de oraya gitti. Kalan yemekleri yedik yeni yemek yapmadım çok yorgundum.

Trendyoldan sipariş veriyorum önce annem kardeşime ve torununa eşofman takımı istedi ben de birkaç parça kendimize sipariş verdim. Kardeşim aralık sonu gelicek ailesi ile birlikte bende onlara pijama takımı aldım kızların da vardı istekleri onlarıda aldım 580 tl de oraya gitti. Kalan yemekleri yedik yeni yemek yapmadım çok yorgundum.
Bereketli olsun abla zeytinyağı ve alışverişlerin ağız tadıyla yiyin ☺️

İyi akşamlar kızlar, hafta sonu zeytinleri topladık ablam dediğim biriyle eşi ve çocuklarıda geldi yardım ettiler ağaçlar küçük olduğu için 2 günde topladık. Eşim yaghaneye götürdü 68 litre çıkmış 20 litresini dağıttım Allah kabul etsin. Bana bir litrelik şişede verenlere hep minnettar kalırdım taze yag gönlünden kopmuş bana da vermiş derdim. Çok mutlu oldum Allah diğer senelere de nasip etsin yine dağıtmak isterim. Bu gün her zamankinden daha fazla yoruldum tarlaya gidip gelince ev daha da kirlendi sabah nevresimlerden başladım 3 makina çamaşır yıkandı, yıkancak daha da var tellerde yer yok kurumuyorlar. Ev dip köşe temizlendi, kargoya iadem vardı bacaklarım et kırılmış zor yürüdüm gittim verdim dönüşte markete ugradım bu hafta arkadaşım bana gelicek sumak, hindistan cevizi, susam aldım. Sonra tıkla gel al da listem hazırdı eşimi aradım hesabı ödedi akşam üstü gidip aldık. Anneme-babama, amcama, yardıma gelen ablama, amcama ve çok sevgili kayınvalideme de hazırladığımız yagları götürdük kayınvalidem ile görüşmediğimden ben arabada bekledim eşim verdi. Market 310 tl tuttu 4 paket meyve suyu, 1 litrelik bir gazoz ve kola, 2 paket margarin, 1 paket pişirme kağıdı, yarım kilo lor, 1 kasa maden suyu, 5 paket 2 si birarada nescafe, 2 paket 3 bir arada, 6 paket torku kaymaklı ve burçaklı bisküvi, 2 tane üzüm sirkesi, 1 tanede elma sirkesi,2 paket bulgur pilavlık ve köftelik, yarım kilo tahin helvası, banyo sabunu, 8'li kagıt havlu,1 diş macunu hatırlayamadıklarımda var.
Allah kabul etsin abla🙏🏻
Afiyetle yiyin insallah🌺🌺

İyi aksamlar bacımlar
Bebeleri pistten aldım geldim😅
Kızcem bugun nasıl becermis bilmiyorm üzerine cis yapmıs🤦🏻‍♀️
Bunları cise götürüyorlar yemek öncesi Alya sen o arada at bezi tuvalete.
Artık kadında görmedi mi napfı attıgını yemekhaneye giderken bakmıslar Alya cis yapıyo🤦🏻‍♀️
Hemen değistirdik demis kociye ögretmeni
Islak esyaları posete koyup vermisler
Naptın diyorm bezi delige attım diyo🤦🏻‍♀️
Allahım gercekten bu cocuk bi cılgın😣
Kızı okulu cise bularken anası geziyordu
Lcwden 10 kasım icin swet aldım 32 tl
A101 55tl;300 gr paketli brokoli 8;90 tl,2 kutu süt,pringles,Türk kahvesi,uno limonlu kekler 10lu 7,95 ti,dondurulmus ıspanak.
Sok 40 tl;2 tane avokado,bulasık mak.tuzu,buzdolabı poseti,fırın torbası domestos,6lı ıce tea(25 tlüzerine 8.95)
Bu hafta aksamları koci aranır cips,icecek ona calıstım🤣
Kendime kahve yanı limonlu kek almıstım gelir gelmez kocam gömdü 1 pketi🙈
Evren benim saglıksız beslenmeme karsı😅
Alinazik yaptık aksam icin
2 mak camasır astım
Süpür/sil yaptm
Güne puanın 10/9😅 1 puanı Alyadan kırıyorm😅

İyi aksamlar bacımlar
Bebeleri pistten aldım geldim😅
Kızcem bugun nasıl becermis bilmiyorm üzerine cis yapmıs🤦🏻‍♀️
Bunları cise götürüyorlar yemek öncesi Alya sen o arada at bezi tuvalete.
Artık kadında görmedi mi napfı attıgını yemekhaneye giderken bakmıslar Alya cis yapıyo🤦🏻‍♀️
Hemen değistirdik demis kociye ögretmeni
Islak esyaları posete koyup vermisler
Naptın diyorm bezi delige attım diyo🤦🏻‍♀️
Allahım gercekten bu cocuk bi cılgın😣
Kızı okulu cise bularken anası geziyordu
Lcwden 10 kasım icin swet aldım 32 tl
A101 55tl;300 gr paketli brokoli 8;90 tl,2 kutu süt,pringles,Türk kahvesi,uno limonlu kekler 10lu 7,95 ti,dondurulmus ıspanak.
Sok 40 tl;2 tane avokado,bulasık mak.tuzu,buzdolabı poseti,fırın torbası domestos,6lı ıce tea(25 tlüzerine 8.95)
Bu hafta aksamları koci aranır cips,icecek ona calıstım🤣
Kendime kahve yanı limonlu kek almıstım gelir gelmez kocam gömdü 1 pketi🙈
Evren benim saglıksız beslenmeme karsı😅
Alinazik yaptık aksam icin
2 mak camasır astım
Süpür/sil yaptm
Güne puanın 10/9😅 1 puanı Alyadan kırıyorm😅
Geçmiş olsun bacımm arada oluyor öyle şeyler geçen benim oğlusun sınıfın da çocuk altına kaçırmış annesini çağırmış öğretmen kıyafeti değiştirmiş velisi

Kız benim kaynana da aynı laf sokmayı çok seviyor kadın
O gelince cinlerin tepeme çıkıyor ya
Göresim yok yakında gelir
İki senedir bize geliyo kışın
Allah biliyo göresim yok aramıyorum da
Benimkide ikidebir gel buraya 💩var gel diyom içimden
Bi kere evde tartıştım gece dedim
Evimde rahat değilim bi aile olmak istyosan çağırıp durma dedim
Kapıyı kapat yat bu fare gibi geziyo gece

Duyma çek çık evine gel bir saat göreceğin
En azından eve gelmiyo düşün
Benimde kısin gelip kalıyordu aylarca tam 7 sene çektim onlara saysin.
İşte keşke takmayabilsem.
Eltimde derdine düşmüştü nezaman gelecek diye herkesin bi huzuru kaçıyor işte.
Onda kalır sanirim bu kış

Karti hesap ediyoruz aksam tam 7 bin taksitler var🤦‍♀️
Bizimde giderler alınanlar falan derken kart uçuyor.

Neyse bu akşam bisi sinirlenmedim ama 106tl daha gitti.
Milla 150tl 50tl indirimi vardi geçen kıştan beri pijama alcam kiyip alamamistim.
İdare etmiştim ama en sevdiğim pijamanın dizi yırtıldı giyip yıkamaktan
Aldım 2 pijama takımı indirimle miss oldu.
50tl geldi neredeyse bir tanesini.

Önceki ev soğuk diye polarlar vardi ama artık asla giyemiyorum
Şuan bile şort askılıylayim ev sıcak oluyor şükür.
Veririm onlarida çıkarırım evden.
Geçen senede kiradaki ev sıcaktı giymemiştim.
Boşuna saklıyorum yer kaplıyor.
Sonrada menopozdan giyilmez😂🤣

Tedavim sanki iyi geliyor lazer daha ise yaradı
Ben gün içinde bile defalarca kızaran bir insandım.
Böyle ateş basıyor anlık yüzüm kizariyordu.
Rozadan dolayı kılcal damarları yaktı eskisi gibi kızarmıyorum.
Aralık son seans güya ama yaz gelmeden 1 seans daha koyar mı bilemedim.
Gerçekten önce sağlık 🙏
Bol sukur ve dua.

İyi geceler,
Babası kızı çağırdı gel uyuyalım.o da annem olmadan olmaz dedi. Sonra sana kitap okuyacağım dedi. Yupppii dedi gitti yattı, tabiki okumadı. Telefondan sesli kitap açtı😂 neyse bakalım uyuyacak şimdi. Ben de biraz rahat takılmaca.
Bugün diyete başladım. Akşamı iyi geçti şükür. Yarın yürüyüş yapsam süper olur.
Bakalım bu diyetisyen diyetiyle verebilecekmiyim.
Arkadaş verdi listeyi, sabah kahvaltıya gittim ona. Çocuklar oynadı. Sonra okul saati geldi. Çocuğu bırakmaya gitti. Ben annesiyle otırdum. Eve geçecektim kal geleceğim zaten dedi. Öğlen yemek faslını da yaptık. Sonra geçtim eve. Market siparişi için kociden indirim varmı dedim. Var dedi sonra dönmedi. Ben de yaptım alışverişi. Onun keyfinimi bekleyeceğim. 50 tl acil olan diyet şeyleri aldım.
Sonra köfte yaptım, salata bir dilim de çavdarlı ekmek yedim. Ben bu kadar ekmek yemiyordum. Gün içinde bayağı ekmek tükettim :)
Hadi bakalım ne olacak sonuç

Rabbım hayrını kabul eylesin🙏 önüne gelsin inşallah
Bereketli olsun

Kıza muz ve avokado aldırdım eşime.
Önceden sade yerdi avokadoyu artık istemiyor.
Muzla eziyorum yarım yarım yediriyorum.
Öyle seviyor.
Ihlamurla elmalı kekleride goturduler
2dilim kaldı.
Pogacalarida oğlan okula götürür bitti.
Buzluğa yine atamadım iyimi.
Buzluğa hiç sıra gelmiyor.
Geçen 4 tane atabilmistim ama çok kalamadılar oğlan dün yedi.
Pilavda bitti
Sade olunca bitmiyor hemen ama içine fasulye, nohut, tavuk falan atim o gün bitiyor hep de aynı ölçü yaparım.
2 akşamdır kokoreç yiyoruz kardeşim sagolsun.
Midye kokoreç alıyor.
Kokoreç kandaki enfeks. Düşüruyormuş ya bunu
Öğrendikten sonra hep yerken aklıma geliyor.
Ne neye şifa oluyor çok garip.
Dut cayida düşürüyor.

İyi geceler,
Babası kızı çağırdı gel uyuyalım.o da annem olmadan olmaz dedi. Sonra sana kitap okuyacağım dedi. Yupppii dedi gitti yattı, tabiki okumadı. Telefondan sesli kitap açtı😂 neyse bakalım uyuyacak şimdi. Ben de biraz rahat takılmaca.
Bugün diyete başladım. Akşamı iyi geçti şükür. Yarın yürüyüş yapsam süper olur.
Bakalım bu diyetisyen diyetiyle verebilecekmiyim.
Arkadaş verdi listeyi, sabah kahvaltıya gittim ona. Çocuklar oynadı. Sonra okul saati geldi. Çocuğu bırakmaya gitti. Ben annesiyle otırdum. Eve geçecektim kal geleceğim zaten dedi. Öğlen yemek faslını da yaptık. Sonra geçtim eve. Market siparişi için kociden indirim varmı dedim. Var dedi sonra dönmedi. Ben de yaptım alışverişi. Onun keyfinimi bekleyeceğim. 50 tl acil olan diyet şeyleri aldım.
Sonra köfte yaptım, salata bir dilim de çavdarlı ekmek yedim. Ben bu kadar ekmek yemiyordum. Gün içinde bayağı ekmek tükettim :)
Hadi bakalım ne olacak sonuç
Bende bu diyet listelerine bakınca ee ben bukadar yemiyorum ki diyorum ama mutlaka bir kalori hesabı yapılmıştır.
Benim kilo stabil sporsuz maalesef verilmiyor.
Bknz ben

Bereketli olsun 🧿 🧿 🧿
Benimde kısin gelip kalıyordu aylarca tam 7 sene çektim onlara saysin.
İşte keşke takmayabilsem.
Eltimde derdine düşmüştü nezaman gelecek diye herkesin bi huzuru kaçıyor işte.
Onda kalır sanirim bu kış
Çenelerini tutsa kimse bişey demezse işte

Benim kv de aynı annemde aynı
Gecenlerde diyor
Eşimle bana inş bayrama gelceksinzi
Ya dedim işim gücüm oluyo okul var
Bide annemin yaptıkları aklıma geliyo
Gidesim gelmiyo
Dedim beni sıkıştırdı bunca borçla
Mecburum kocamla çalışmaya ev iş okul oğlan ufak sesini çıkaramadı
Aldı parayı nolcak bi hamlede
Beni bunalttı yeminle hastalığımın sebebi annem
Bi anda herşyim fırladı

Yine uyumadı, geldi yanıma anne yanında uyuyacağım. Ben de iyice alıştım birlikte uyumaya. Sırtım tutuldu kaç gündür. Belki yatağımda uyusam tutulmazdı bilmiyorum. Ama yine yattım odasına.
Bugün eşim diş doktoruna gitti. Doktorla konuşmuş. Ela bebeklikten bu yana parmak emiyor. Zaten yuvadaki bebeklerin hepsi emiyor. Ben emzik denedim almadı. Israr da etmedim. Çünkü ben de ilk okulda bile parmak emiyordum. Parmağımda da sorun yok diş damak yapımda da sorun yok. Hatırlıyorum defalarca annemin uğraştığını.
Tabi Ela da olmayacak diye birşey yok. Eşim bayağı takık bu konuya. Neyse bugün yine üsteledi. Ben birkaç defadenemiştim parmak emmeden uyutmayı. Yapmadı üstelemedim de. Bugün anlattım.Başarabiliriz kızım dedim, Ve denedik. Birara yapamıyorum diye ağladı. Sonra elimi tut o zaman öyle uyuyalım dedim. Zar zor uyudu. Tabi bu süreç kolay değil. Uyku arasında da sağa sola dönünce, parmağını ağzına sokuyor çok kısa emip bırakıyor. Uyuyunca zaten standart parmak ağızdan çıkıyor. Uykuya tam daldığını öyle anlıyordum. Dökezledim😅
Öyle böyle bu gecelik başardık bakalım. İnşallah devamı gelir.

X