Küçük Düşün Büyük Olsun!

Bende bu diyet listelerine bakınca ee ben bukadar yemiyorum ki diyorum ama mutlaka bir kalori hesabı yapılmıştır.
Benim kilo stabil sporsuz maalesef verilmiyor.
Bknz ben
Ben de sporsuz hiç veremiyorum. Aynen lellim ya ben bu kadar hiç hiç yemiyorum. Bugün kendimi aç kalmış kedi gibi hissettim. 😂 belki de yeyince kilo veren bir yapımız vardır. :) deneyip göreceğiz

Yine uyumadı, geldi yanıma anne yanında uyuyacağım. Ben de iyice alıştım birlikte uyumaya. Sırtım tutuldu kaç gündür. Belki yatağımda uyusam tutulmazdı bilmiyorum. Ama yine yattım odasına.
Bugün eşim diş doktoruna gitti. Doktorla konuşmuş. Ela bebeklikten bu yana parmak emiyor. Zaten yuvadaki bebeklerin hepsi emiyor. Ben emzik denedim almadı. Israr da etmedim. Çünkü ben de ilk okulda bile parmak emiyordum. Parmağımda da sorun yok diş damak yapımda da sorun yok. Hatırlıyorum defalarca annemin uğraştığını.
Tabi Ela da olmayacak diye birşey yok. Eşim bayağı takık bu konuya. Neyse bugün yine üsteledi. Ben birkaç defadenemiştim parmak emmeden uyutmayı. Yapmadı üstelemedim de. Bugün anlattım.Başarabiliriz kızım dedim, Ve denedik. Birara yapamıyorum diye ağladı. Sonra elimi tut o zaman öyle uyuyalım dedim. Zar zor uyudu. Tabi bu süreç kolay değil. Uyku arasında da sağa sola dönünce, parmağını ağzına sokuyor çok kısa emip bırakıyor. Uyuyunca zaten standart parmak ağızdan çıkıyor. Uykuya tam daldığını öyle anlıyordum. Dökezledim😅
Öyle böyle bu gecelik başardık bakalım. İnşallah devamı gelir.
hic yuva falan diye dusunme yedirenkcim beb kendimi paraladim benim kiz da parmak emiyor .gayette guvenli baglanmis vs vs emiyor iste birakmaya da gonlu yok

hic yuva falan diye dusunme yedirenkcim beb kendimi paraladim benim kiz da parmak emiyor .gayette guvenli baglanmis vs vs emiyor iste birakmaya da gonlu yok
Eee fikrin ne bu konuda. Ben üstelemiyordum. sadece birşey izlerken hatırlatıyor uyarıyordum.Eşim çok üsteledi hep. Benim de kaygım basbas bağırıyorlar sakıncalı diye ya, ilerde bir sıkıntı olursa artık çenesinden kurtulamam da😅
Üst diş yapısını eşim parmak emmesinden diyor ben genetik diyorum. Sonuçta görsel olarak biliyorum.

İyi aksamlar bacımlar
Bebeleri pistten aldım geldim😅
Kızcem bugun nasıl becermis bilmiyorm üzerine cis yapmıs🤦🏻‍♀️
Bunları cise götürüyorlar yemek öncesi Alya sen o arada at bezi tuvalete.
Artık kadında görmedi mi napfı attıgını yemekhaneye giderken bakmıslar Alya cis yapıyo🤦🏻‍♀️
Hemen değistirdik demis kociye ögretmeni
Islak esyaları posete koyup vermisler
Naptın diyorm bezi delige attım diyo🤦🏻‍♀️
Allahım gercekten bu cocuk bi cılgın😣
Kızı okulu cise bularken anası geziyordu
Lcwden 10 kasım icin swet aldım 32 tl
A101 55tl;300 gr paketli brokoli 8;90 tl,2 kutu süt,pringles,Türk kahvesi,uno limonlu kekler 10lu 7,95 ti,dondurulmus ıspanak.
Sok 40 tl;2 tane avokado,bulasık mak.tuzu,buzdolabı poseti,fırın torbası domestos,6lı ıce tea(25 tlüzerine 8.95)
Bu hafta aksamları koci aranır cips,icecek ona calıstım🤣
Kendime kahve yanı limonlu kek almıstım gelir gelmez kocam gömdü 1 pketi🙈
Evren benim saglıksız beslenmeme karsı😅
Alinazik yaptık aksam icin
2 mak camasır astım
Süpür/sil yaptm
Güne puanın 10/9😅 1 puanı Alyadan kırıyorm😅
Tuvalet olayını çok çabuk öğrenecek gör bak baby. Yaptıklarında var bir işaret 😅

Eee fikrin ne bu konuda. Ben üstelemiyordum. sadece birşey izlerken hatırlatıyor uyarıyordum.Eşim çok üsteledi hep. Benim de kaygım basbas bağırıyorlar sakıncalı diye ya, ilerde bir sıkıntı olursa artık çenesinden kurtulamam da😅
Üst diş yapısını eşim parmak emmesinden diyor ben genetik diyorum. Sonuçta görsel olarak biliyorum.
parmaklarni sarmayi falan oneriyor benim esim ama cocuk bunaliyor .valla bi cozemedim o konuyu

Sanki bi hava atma bi mukayese sezdim.
Benim eşim kimsenin yaninda demez de bana diyor
3e 5e ne bakıyor der.
Misal görümce benim için işte lelli hesabını biliyor baksana indirim falan buluyor uygun almış dedi eşime.
Eşim de o öyle bulur uygun halleder dedi.
Harcama yönünde senin bi harcaman yokki der hep.
Aldıklarım ortada görüyor ya mutfak ya kıyafet ya eşya.

Dün ama şey dedim keşke benimde maaşım olsayd dedim.
Ee var ya kart elinde dedi.
Kendi param kendi aldığımı kendim bilirdim dedim hesap vermesemde sana neticede görüyorsun dedim.
İnsan özgürlüğü için istiyor
Ben de çalıştığım dönemleri o anlamda çok özlüyorum. Tabiki eşim hiç karışmaz. Verir sakınmaz. Hesap sormaz. Kredi kartım yüksek gelse nereye harcadın demez. Al niye almıyorsun der. Ama yine de ben de dikkat etme aman yüksek olmasın harcamam deme durumum oluyor. O da sanırım yıllarca çalışıp kazanıp, şimdi kazanmadığım için olsa gerek. Para bile istemem, kendisi bırakır. Çünkü birinden para istemeye alışkın değilim.

Selamm genşler
Kızın aşısı vardır aşıya gittik geldik.
Hemen kıza kahvalti yaptırdım peynirli yumurta yedi.
Çorbasını yaptım 1 kasede corba içti uyuttum az önce.
Pilav, orman kebabı yaptım.
2 tepsi poğaça, elmalı kek yaptım
1 tepsiyi annemlere verdim kendin de verdim.
Kardeşim izine çıkmış yerler.
Kıza baktıda kardeşim sabah yaptim yemegimide hamur islerimide.
Onunla duruyor.

Ev süpürme kaldı.
2mak çamaşır astım.
Mutfağı topladım.
Salonu falan topla derken oturdum accik.

Karadut ozu çok az kaldı.
Pekmez alınacak.
Kızın tarhanasi bitiyor.

Kurutulmusgidadan 270tl bisiler attim sepete kart kesilince alacam sanırım.
Okadar da zalim olmim 🤔
Ama bisi daha sinirlenirsem olabilirim her an.
Dur bakim akşam sinirlencek bisi çıkarsa beklim o an elim anında onayla bittiye gidiyor😆😂

Dün avizeyi taktik salona.
Allahim ayar yapamadık şeklini saticiyi aradik(yapamazsınız arayın diye adam aramıştı beni biraz kurulumu ugrastirici)

Şimdii gelelim benim yine sinirlencem seylere(öyle görünüyor kart yine cosacak)
Haftaya k.v gelecek.
Bana gelmez okey ama kızı hiç görmedi getir dicek eşime. (Kiz benim kopi nesini gorecekse😂)
Hal böyle olunca bende eltime gitmek durumunda kalicam ve kaynanamı görecem.
Hiç kaçırmaz hemen lafını sokar konusmuyoruz ama yakaladığı yerde lafını itinayla sokar.
Ben napcam bilmiyorum.
Şu kulak içi kulaklıklardanmi taksam cakkidi Çakkidi dinlesem duymasam falan mı napsam.
Eşim için susim diyorum yani sabret lelli diyorum.
Göreceğim epi toplu 1-2 defa.

Önceki bayramlarda burdayken 1 defa gitmiştik laf sokmuştu cvp vermedim.
Onun olduğu odada oturmadim
Çıkarken ettim elti kızını falan öptüm ayaktaydi herkes oda tam yanlarındaydi elini vermedi bende es geçtim onu öyle yapınca.
Yine öpmicem konuşmicam
Mutfakta otururum.
Ama laf sokarsa kızı alıp cikicam.
Yani sürekli sürekli insanların moralini bozmaktan haz alan biri.
Teyze bise ona küs òldu
Yani onun bile kalbini kırdı çok icerlemisti bana anlatmıştı.
Kızım sen uzak dur evine alma aman senin huzurunu bozar bu kadin demişti bana.
Kadin gelmeden daha başladık bakalım.
Gelince bol bol tartışmalı günler bekliyor beni kesin.
Aynı benim gibisin, sinirlenip harcıyorum. Sonra yine aman sıkışmayalım, aman borçlanmayalım aman ucuza alayım aman artırayım. Bu kısır döngü böyle sürüp gidiyor

Eşime taş rengi gömlek sipariş etmiştim o gelir bugün.
Bir de eşofman altı sipariş ettim.
Güzel bir parfüm de alırım. Hediye paketi yaparım 11.evlilik yildonumumuz için ❤
O zaman Nice 11 yıllara diyelim. Mutlu sağlıklı ve çocuklarınızla kuzum. ❤️ Sevginiz saygınız her daim sürsün inşallah🤲

Geçmiş olsun bacımm arada oluyor öyle şeyler geçen benim oğlusun sınıfın da çocuk altına kaçırmış annesini çağırmış öğretmen kıyafeti değiştirmiş velisi
Ahh kıyamam anne gelene kadar bekliyo mu öyle😑
Kıyafet yokmuymus yanında degistiriverselermis😓

Karti hesap ediyoruz aksam tam 7 bin taksitler var🤦‍♀️
Bizimde giderler alınanlar falan derken kart uçuyor.

Neyse bu akşam bisi sinirlenmedim ama 106tl daha gitti.
Milla 150tl 50tl indirimi vardi geçen kıştan beri pijama alcam kiyip alamamistim.
İdare etmiştim ama en sevdiğim pijamanın dizi yırtıldı giyip yıkamaktan
Aldım 2 pijama takımı indirimle miss oldu.
50tl geldi neredeyse bir tanesini.

Önceki ev soğuk diye polarlar vardi ama artık asla giyemiyorum
Şuan bile şort askılıylayim ev sıcak oluyor şükür.
Veririm onlarida çıkarırım evden.
Geçen senede kiradaki ev sıcaktı giymemiştim.
Boşuna saklıyorum yer kaplıyor.
Sonrada menopozdan giyilmez😂🤣

Tedavim sanki iyi geliyor lazer daha ise yaradı
Ben gün içinde bile defalarca kızaran bir insandım.
Böyle ateş basıyor anlık yüzüm kizariyordu.
Rozadan dolayı kılcal damarları yaktı eskisi gibi kızarmıyorum.
Aralık son seans güya ama yaz gelmeden 1 seans daha koyar mı bilemedim.
Gerçekten önce sağlık 🙏
Bol sukur ve dua.
Ya ben yakalayamdım mı onu sepet yaptm ama vermedi😣
En kötü birini cıkarcam 127 tl ye alcam attıklarımı

Günaydınlar
Beyim ne bakıyo dersiniz?
Kahve makinası:skandal:
Taktı mı takar
Ben dedim alamam valla.
Gecen sene 1200 cektim kkdan yani
Beko bakmıs cekirdeği kendi cekiyomus falan 1600 teleee
Diğerini satarız letgoda diyo.
Valla dedim gelsin sat al.
Her sene ben makina alamam.
(dedi ve ilk kart boslugunda gitti aldı)

X