Küçük Düşün Büyük Olsun!

Aklınızda bulunsun bize okul psikoloğumuz okula gidecek misin diye sormayın dedi. Çünkü örneğin hayır dedi o zaman okulu bırakmayı göndermemeyi düşünüyorsanız sorun ama yoksa o hayır dediği halde gönderirseniz onu önemsememiş olursunuz fikrine saygı duymamış olursunuz. Onlara illa soru soracaksanız bugün hangi yoşdan okuşa gidelim, hangi kıyafetle okula gitmek isterisin gibi sorular sorun. Bu arada okulu hayırlı olsun, çok mutlu günleri olsun
Aynısını söyledi ögretmn bize de bugun
OkulA gidecek misin diye sormayın dedi🙈

Akşama dün taze fasulye almıştım çıkınca bir tane patlıcan varmış patates le türlü yaptım cacık yapıp attım dolaba pilav salata yapacağım yeter baby senin eklediğin resmi kaydettim kendim çizip bende basliyim birikime dün eşim vermisti nakit çekemedim çıkmadım diye 100 eczane manav 40 harcamisim bendede 30 vardı ordan 50 TL ile basliyim varken çok koyarim
Hadi bereketli olsun bende sırf cizcem diye 115 tl koydum😆
17 tl de 1 tlik koydm😆
Bi cepten alıp ötekine koyup hevesleniyorm🙈😂

Ya bu marka dayatmasi yapanlar adina uzuluyorum.
Hep evde varsa o da olur diyen ogretmenlere denk geldik sukur biz.
Hatta evde olan defterlerinizi getirin dediler.

Anaokukunda da marka olarak degilde iste dosya, boya kalemi vs gibi liste verilmisti marka belirtmeden.
1.sınıf cocugundan tablet istiyorlar Apple olacakmıs 7 bin tl😣
Evdeki tableti getirin de bari😣
Kime calısıyorlar anlamıyorm😓

Ya bu marka dayatmasi yapanlar adina uzuluyorum.
Hep evde varsa o da olur diyen ogretmenlere denk geldik sukur biz.
Hatta evde olan defterlerinizi getirin dediler.

Anaokukunda da marka olarak degilde iste dosya, boya kalemi vs gibi liste verilmisti marka belirtmeden.
Ay sormayın ya benim evde bir ton kırtasiye malzemesi var komşularım oğluma hediye almışlar okula başlıyor diye kartonundan buyutecine kadar ama bic marka olanindan istiyor galiba 1000 liralık oluruz biz yapicak bişi yok mecbur alacağız evdekileri de artık ilkokulda kullanır

İyiaksamlar
Koci kızı almıs ,ögretmeni baban gelcek bekliyor seni demis.
Cıkısta sarılmıs kosup
Kızına kıyamaadı haftaya 4-12 ye aldırmıs vardiyasını😆
Gider beklerim ben yine diyo
Cocuum 12.30 da cıkck haftaya da😅
Cıkmıslr ordan starparka gitmisler ordan bana geldiler
Dr randevymuz vardı
Asılarımızı olduk 2 yas bitti sükür
Koci diyo zaten 9 taksit yapsak anca öderiz
900 tl asılar tuttu😣
Biz geciktik 18 aylıklen gitmemiz lazımdı özeller icin .
2 yas da anca gidebildik
Zam gelmis cok
700 falan tutuyodu😣
Saglık olsun napalım
Ordan cıktık yemegw gittik ben acım dedi koci
100 tl de yemekte bıraktı
Eve geldik Alya mızmız yedi beni
Bacagım diyo aklına geldikce🤦🏻‍♀️
Salladım uyumadı
Kucagımda uyuttum ninniyle
Ahh ana kucagı 😭
Koci de düğüne gitti arkadasın
100 tl orda ascak,fabrikadan birininmis.
Slmlasıhyorz dedi
İyi dedim 😆
Herkese slm verme bak borclu cıkıyorz dedim(igrenc esprimle ugurladım 🙈)
Cay demledim kendime azcık kafa dinliyim
Geldiğimden beri camasır yıka as,3-5 parca ütü yap ypruldm🙈

Akşam üzeri resim atmış öğretmen ilk resimleri çekmiş tek kendisiyle bizimkinide çeker herhalde pazartesi özendi kuzum akşam üzeri liste atmış yine birde vesikalık istemiş esim hadi gidip cektirelim ddi gittik 110 harcadık vesikalikla birde şeffaf kutu istedi ona konulcakmis kırtasiye malzemesi biz kırtasiye parası verdik bu eksik olanlar mis kırtasiyealzemeleri evlere gelcekmis isim yazilcak tek tek🤦sonra goturces bidaha yarın çıkar o kutuyuda alırım

İyiaksamlar
Koci kızı almıs ,ögretmeni baban gelcek bekliyor seni demis.
Cıkısta sarılmıs kosup
Kızına kıyamaadı haftaya 4-12 ye aldırmıs vardiyasını😆
Gider beklerim ben yine diyo
Cocuum 12.30 da cıkck haftaya da😅
Cıkmıslr ordan starparka gitmisler ordan bana geldiler
Dr randevymuz vardı
Asılarımızı olduk 2 yas bitti sükür
Koci diyo zaten 9 taksit yapsak anca öderiz
900 tl asılar tuttu😣
Biz geciktik 18 aylıklen gitmemiz lazımdı özeller icin .
2 yas da anca gidebildik
Zam gelmis cok
700 falan tutuyodu😣
Saglık olsun napalım
Ordan cıktık yemegw gittik ben acım dedi koci
100 tl de yemekte bıraktı
Eve geldik Alya mızmız yedi beni
Bacagım diyo aklına geldikce🤦🏻‍♀️
Salladım uyumadı
Kucagımda uyuttum ninniyle
Ahh ana kucagı 😭
Koci de düğüne gitti arkadasın
100 tl orda ascak,fabrikadan birininmis.
Slmlasıhyorz dedi
İyi dedim 😆
Herkese slm verme bak borclu cıkıyorz dedim(igrenc esprimle ugurladım 🙈)
Cay demledim kendime azcık kafa dinliyim
Geldiğimden beri camasır yıka as,3-5 parca ütü yap ypruldm🙈
Hafta sonu bizimde var valla para takicam teyze kızımın altın takamiycam dün kınası vardinoglus hasta gidemedik tabi pazara gideceğim kismetse

1.sınıf cocugundan tablet istiyorlar Apple olacakmıs 7 bin tl😣
Evdeki tableti getirin de bari😣
Kime calısıyorlar anlamıyorm😓
Alamayan ne yapacak bir de bu çıktı bizim zamanımızda bu Fatih'in 6 li boyaları vardı onunla boyardik şimdi çeşit çeşit istiyorlar ya çeşit çeşit neyse de marka işi sıkıntılı

Alamayan ne yapacak bir de bu çıktı bizim zamanımızda bu Fatih'in 6 li boyaları vardı onunla boyardik şimdi çeşit çeşit istiyorlar ya çeşit çeşit neyse de marka işi sıkıntılı
Özelde iste nasılsa vardır diyip diretiyolar😣
Marka takıntısına cidden gıcık oluyorm😓

İyi uykular herkese,
kızı uyuturken uyuya kalmışım. Başım çok ağrıyordu iyi geldi uyku.
Bugün evi süpürüp sildim. Pazartesi kadın gelecek temizliğe fakat çok toz vardı üzerinden yaptım. Yarım günlüğü 150 dedi tam güne 300 tl. Ama tam günde biter benim camlar çok pis.
İşim bitince kızla oyun oynadık. Anne bebek ve doktorculuk oynayalım dedi :) sonra hasta uyuyor numarası yaptım. Anne gözünü aç ölme seni çok özlerim diye ağladı.,bu ara ölüm konusunu çok söylüyor anlatmaya çalıştım.
Sonra yemek yedik. Eşimle geçen annemin yanına gitme konusunu konuşmuştuk. Bugün akşamüstü aramış diyor Yarın göndereyimmi sizi pazar günü misafir var dedim ayrıca son dakika acele hazırlandıracak beni. Sonra gitmezsiniz o zaman diyor ben de kızdım sen bilirsib dedim kapattım telefonu. Ela da ağlamaklı ses tonuyla ‘anne ben babama hayırr anneanneme gitmek istiyorum beeeen’ diye söylerim. Gönderir birlikre gideriz diyor.,
Akşam eşim gelince avm ye gittik kıza lego bakacağım dedi. Markete girdik aldığını sepete atıyor.🙈 tabi babası da alsın para kızımdan önemlimi diyor.ben almıyorum.
avm den geldik arkadaş aradı cafede canlı müzik oluyor hergün, bir kahve içmeye ineceğiz sen de gel işin yoksa diye. Ben de yorgunum yeni girdik eve biraz da başım ağrıyor dedim. Eşim de sordu ne diyor diye söyledim. Ne işiniz var cafede akşam akşam. Cafe hemen bizim bloğun karşısı.,Ben de dedim gündüz de.gidiyorum, ayrıca sen istediğinde gidiyorsun arkadaşınla iş çıkışı görüşüyorsyn. Ayda yılda bir yapar binde bir yani. Ama Sonuçta iş çıkışı bunu deyip arkadaşı ile görüşüp sonra bana akşam ne işiniz var demesi bencillik. Anneme giderken de ben gitmek istiyorum deyince hep bir sorun. Dibinden ayırmayacak.Bunaltıyır.
Uzun uzun anlattım ama kusura bakmayın kızlar canım sıkıldı.
Kızın odasına yattım. Onunla da çok konuşmadım uyuya kalmışım.

Özelde iste nasılsa vardır diyip diretiyolar😣
Marka takıntısına cidden gıcık oluyorm😓
Hani size anlatmıştım ya, tuvalet konusunu o arkadaşlar da devlete gönderiyor, onlarda marka istemiş 😁
Elaya bugün diyorum.ayakkabını giymeyi öğrenmen lazım. Okula gidince kendin giyersen falan diye. O da bana diyor olsun anne öğğvetmenime söylerim yardım edermisin doğrumu giymişim diye diyor😅
Bir de bugün okula gidince anneler okulda durmuyor mu diye sordu.

Ay ortalık karıstı gelemedim
İsyeri tam bdvye konu acmalık oldu😣
Adamın tabi bisürü seyden haberi yok
Kadına bagrındı flaan yanımızda
Tamam bagrınmasını istemeyiz ama dolduk tastık.
Ben yine hakkımı öyle böyle alıyorm
Bazı seyleri görmezden geliyorm agi yardımı 1 yıldır verilmiyor mesela bana
Kimseye verilmiyor
Ben yarım gün dedim ses cıkarmadm
Ama dedim bunun cezası var.
Otomotivdekiler fena bilenmis
Agi yok yemek yok kahve bile yok diyolar
Sanki bilmiyomısum gibi nasıl yemek yok?dedim.
Yemek biz kendimiz karsılıyorz dediler(haberim var)
Bozuldu ikisi de patronların.
Dedim suriyeliler sizden iyi valla sakasız dedim😆
Bakalım düzeltmeye gideceklernis
Ay aslında patronunda haberi var herseyden de karısına atıyo
Bi bu cay/kahve saklama isinden haberi yokmus.
Kendimiz getiriyorz dedik ne alaka alıyormm ben diyo adam
Dicektim alıyonda karın iciyo onları iste.
Valla kız alıssın iyice bu seneyi atlatalım
Olmadı girerim bi plazaya.
Sartlar agır calısma saatleri faln ama en azından yol yemek adam gbi olur,haklarımız mecbur verilir agi falan .
O yüzden cok seyyapmadm ama ins otomotivin düzelir.
Ben 1 yıldr evden yemek getiriyorm diyo kız,calıstırma ozman madem karsılayamıuosn😣
Valla işlerine geldiği gibi işveren. Ben de çoook yıllar önce çalıştığım yerde yemek olayı şöyleydi. Kendilsri söylerken bana da soruyordu ne yersin diye. Ben de onları beklemezsem kendim veriyordum yemek paramı. Baktım olmayacak çok geçmeden işten çıkacağımı dile getirdim. Hemen yemek parası koydu. Kasadan alırsın dedi bir de maaşıma zam yaptı. Bir de başka işyerinde çalışırken, çocuk gelişimi diploması almak için derslere giriyordum. Aman idare ediyorlar diye kaç yıl sigortasız çalıştım. Şimdi o sigorta eksikliğini kendim ödeyeceğim. Sistem malesef insanları mecbur kılıyor. Üç kuruş maaşa şükredecek günlere geldik. Daha neler göreceğiz kimbilir. 😒

Günaydın Perşembe günü nikahımız kıyıldı, Nikah sonrası gittik mutfak masasını aldık. Çarşamba günü de yatak odası gelmişti. Nikahtan sonra gittim temizledim. Önceden götürdüğüm kışlık kıyafetlerimi yerleştirdim. Ayakkabılarımı götürmüştüm onları da yerleştirdim.
Ev tarafında büyük eksiklerimiz sadece yemek masamız ve tv miz kaldı onuda düğün sonrası bakacağız artık.
Geriye 14 günümüz kaldı :)
Bu süreçte prova saç davetiye dağıtma düğün salonu ile gidip akış görüşmesi yapacağız. Düğün salonu parası ödenecek,
ve fotoğraf çekimi için gün mekan kararı verilecek.
Günlük 100TL biriktirme taktiğimiz ile 1100 TL oldu yine :KK54: Dün biraz rahatsızlandığım için dün alamadım belki dün ve bugün için birlikte 200 TL verir eşim ( artık resmen evliyiz :KK24:)

Günaydın Perşembe günü nikahımız kıyıldı, Nikah sonrası gittik mutfak masasını aldık. Çarşamba günü de yatak odası gelmişti. Nikahtan sonra gittim temizledim. Önceden götürdüğüm kışlık kıyafetlerimi yerleştirdim. Ayakkabılarımı götürmüştüm onları da yerleştirdim.
Ev tarafında büyük eksiklerimiz sadece yemek masamız ve tv miz kaldı onuda düğün sonrası bakacağız artık.
Geriye 14 günümüz kaldı :)
Bu süreçte prova saç davetiye dağıtma düğün salonu ile gidip akış görüşmesi yapacağız. Düğün salonu parası ödenecek,
ve fotoğraf çekimi için gün mekan kararı verilecek.
Günlük 100TL biriktirme taktiğimiz ile 1100 TL oldu yine :KK54: Dün biraz rahatsızlandığım için dün alamadım belki dün ve bugün için birlikte 200 TL verir eşim ( artık resmen evliyiz :KK24:)
Allah bir yastıkta kocatsın canım hayırlı olsun

Selam kızlar yazamadım pek esim bir dışarı çıktı gelmesi 4 geçti çıktım peşine kıyma almış etle köfte yoğurup attım dolaba kendimi disarlara attım iki gündür çıkmıyorum oglus hastaydı diye atmye gidip nakit çektim yarın düğüne takı gerekiyor takarım peynirciye girdim öğretmen reçel yazmıştı iki tane küçük aldım dursun eksik biseler vardı yine öğretmen istemişti saklama kabı istemiş 25 TL seffaf Allah'ım güç versin valla ihtiyaçlar bitmiyor🤦🤦peynirciden iki reçel az eski kaşar küçük tereyağ 33
Milyoncudan Saklama kabı külotlu çorap ve kısa Müjde çorap kendime 38 burası defactoya bluz altına giyeyimde pantolon bakmaya girdim istediğim gibi bişey bulamadım çıkmak uzereydim indirimli elbiseler vardı hafif diz altı kısa değil çok 59 du nakitte aldım onun için corapta aldım elbise olsun böyle şeylerde giymeye iyi oldu Onur'a girdim en son yufka ve kaşar peyniri aldım 28 de buraya verdim

Az çay içiyorum dinleniyim satisim vardı çıkamadım malum oğlum hastaysi evde koli yoktu esim bugün öğlen yoktu çıktı 4 TE geldi kargo saatide geçti oglanida çıkaramadım yürüme mesafesi var onunla gidince yarım saate yakın sürüyor 🤦yazmış alann kişi hesap sorar gibi niye vermiyorsun kargoyu diye erkek sanırsam dfimde aldığında oğlum hasta paket bulmam lazım vs diye geç oluyorsa pazartesi iptal edin ddim zaten uygunada verdim ne nezaketsiz insanlar var🙄🙄

X