Küçük Düşün Büyük Olsun!

İyigeceler bacımlar
Benimde kosturmalı gecti
İs cıkısı migros yaptım 85 tl;bez,1,5 kg persil toz(16 tl)1 kg seftali,1kg cerry domates,süt,meze bölümünden 1 paket yaprak sarma.
20 eur aldım dövizciden
Eve geldim benimkiler uyuyor yemege giristim
1 tane patlıcan kalmıs ,patates patlıcan dilimledim ,karısık oturtma gibi yaptım fırında.
Kız sesime kalktı 1 seftali yedirdim o arada.
Sonra koci kalktı
Pandemi öncesinde en son görüstüğümüz ark.var demisler parkta acık havada görüselim 2 sene oldu
Yemek yedik cıktık evden
Alya parkta sallandı falan beklerken
Balon istedi aldım 15 tl,bütün gece onu tasıdım🤦🏻‍♀️
Cay kahve faln ictik terassta 22.00 gibi evlere dagıldık
Kızn üstünü değistirip uyuttum
Uykum kactı oturuyorum daha🙈

Iyi akşamlar hanımlar.
Oğlumu bugün de götürdük hastaneye. El ayak hastalığı dedi doktor.
ağız içi yara borsey yemiyor kaç gündür.
Önümüzdeki hafta gondermeyiz kreşe.
Kızın da okul hazırlıkları tamam. Öğretmenimiz liste almış ben zaten herseyi fazlasıyla almistim.
Öğretmenimiz evde ola malzemeleri kullanabilirler diye not düşmüş. Zaten çocuklar geçen yıl bile evde oldukları için birçok malzemeler kaldı öylece. Ben boyalar ve defterleri falan almıstım. Fazlası kalsın seneye yine gerekli olacak nasılsa..
Kızım çok heyecanlı kaç haftadır resmen gün sayıyor. İnşallah kapanmaz okullar
Oyy cok gecmis olsun😢
Valla bu hafta koci gececi bizde gidemeyebilirz hafif burnu akıyo yine kalsın evde dedim bikac gün😢

Alya bütün gece susmadı
Arkadasın oglu var 5 yaısnda.
Kız istiyorlar cok 🤣Bana diyor bu model icin hangi duayı ediyorz😂
Dedim sen yine de bildiğin duayı et bu modeller biraz karısık😂
Biraz benimgibi takıntılı bi ana😆
Yanında kurumeyvesine kadar getirmis cocık cafede abur cbur yemesin diye.
Boyalar,kagıtlar getirmis boyama yaptılar bütün gece biz de muhabbet ettik o arada iyi oldu.

Dereotlu poğaça yaptım. Sabah zor olurdu. Eee kızıma da minik çörekotlu kurabiyesini yapmasam olmazdı yani. Şimdi der anne bana niye peynirsiz kurabiye yapmadın.
Hamur mayaladım.yağda kızartırım. Pankek de yaparım kahvaltıya. Patates fırında yapacağım. Mıhlama yaparım arkadaş karadenizli yapmasam ayıp olur😅 kavurmalı yumurta. Biberli sos, salçalı sosis. Yaparım. Diğerleri artık normal kahvaltılıklar olur..

TÜNaydınlar
9 a kadar uyuduk
Gece 75 kere kalktık ama😣
Patatesli yumurta falan yaptm kahvaltıya
Koci börek falan almıs kahvaltı bitti,süpürge attım salona
Azcık ütü yaptm
Kız yarın evde kociyle.
Aksmaa az yemek var yanına biseyler eklerim
Alyayı yıkamam lazım daha🙆🏻‍♀️

Iyi akşamlar hanımlar.
Oğlumu bugün de götürdük hastaneye. El ayak hastalığı dedi doktor.
ağız içi yara borsey yemiyor kaç gündür.
Önümüzdeki hafta gondermeyiz kreşe.
Kızın da okul hazırlıkları tamam. Öğretmenimiz liste almış ben zaten herseyi fazlasıyla almistim.
Öğretmenimiz evde ola malzemeleri kullanabilirler diye not düşmüş. Zaten çocuklar geçen yıl bile evde oldukları için birçok malzemeler kaldı öylece. Ben boyalar ve defterleri falan almıstım. Fazlası kalsın seneye yine gerekli olacak nasılsa..
Kızım çok heyecanlı kaç haftadır resmen gün sayıyor. İnşallah kapanmaz okullar
Agiz ici yaralara karadut ozu cok iyi geliyor.
Cok gecmis olsun

Hummel kız icinse azcık agır bi ayakkabı tam basamaz onla bacım.
Bizde 1 adet var 25 no normalde suan 25 giyiyor ama hummel de yürümesini engelliyor.
Adidas yezz tavsiye ederim ilk adımda yada klasik adidas falan.
Süperstarlarda cok düz ortopedik değil🙈
Magzada bakmadim.
Yorumlara bakicam
Oyy cok gecmis olsun😢
Valla bu hafta koci gececi bizde gidemeyebilirz hafif burnu akıyo yine kalsın evde dedim bikac gün😢
Okul sezonlarinda en sevmedigim olay bu malesef.
Benim koca dana bile aninda hasta oluyo okulda

Zabah zabah cimere yazdim.
Oglanin sinif 40kisi.
Hayir yoksa dersliginiz almayin okula yeni ogrecileri yigmayin yani.
Kac tane and. Lisesi var semtde ve siniflari bos, birakin yani ismi var diye yigilma oluyo okula.
Imamhatip and. Lisesi actilar bos.
Ee bir kismi orda okusun yonlendirin yani
Yine Yeni bi and lisesi acildi yeni diye kimse vermiyor puani dusuk diyolar vs vs okul yeni tabiki dusuk puanla alicak

Gerekli her merciye yazicam.
30kisilik yapmalari icin.
Yarin eminim oglan gelecek bogazim agriyo dicek direk.
Vurus boyle kol gezerken 40kisilik sinif nekadar mantikli acaba?
Deveye sormuslar boynun niye egri nerem dogru ki demis demis bizdeki isleyis sistem aynen boyle.
Nersinden tutsan ayni.

Havada serin eve kapandik zaten😤 sinirimi seediyolla.

Kız uyudu esim terziye cikti oglanin pant. Pacasi yapilcak (yine son güne is birakanlarda en ön sıradayım)
Lcw ugrayip ayni beden getirtmem gerek.
Yagmurluk siparis verdim 160tl.
Olur diye umut ediyorum olmadi bir buyugunu alirim iade edip yapcak bisi yok.
Kaldi ayakkabi ve mont.
Sirayla..

Camasir topladim, astim.
Kizin kiyafetler ayiklancak oda karman corman girmeye gozum kesmiyo.
Mutfagi topladim.
Yemek yok. Napcam bilmiyorum.
Peynir yumurta bitti siparis verdim.
Yarin sabah oglanda erken kahvalti yapicak mecbur tost ekmegi falan aldim oglana.
Toz aldim.
Supurge kaldi.

Aksam mutfak dolabinin disini sildim.
Banyoyu temizledim.
Dün cok gzl bisi yemedim Aksama kadar acikmadimda kardesim 1 kutu ekler almis🤦‍♀️
Yine nefsime hakim oldum yemedim ama sabah 1 tane yedim.
Erbaslara kaktirmam lazim yoksa dayanamayabilirim.
Kahveyle yediririm onlara.

Kiyafetlerden portleyen yanlarımla cok mutsuzum.
Ben hep fittim su halimi hic sevmiyorum.
Cok da iradeli degilim bu ara bi slamislik var ama dobarlanmam lazım kendim icin.
Cay bende kafadan ise yaradi ama suan tirt.
Hic ise yaramiyor.
Aksam yemicem ben ancak boyle verebiliyorum bakalim nekadar iradeli olacaksam.

selam kizlar telefonumu kirdi oglan .2 gundur tel yoktu.bugun kendin pisir ye kendim ye tarzi bi yere gittik ben hayatimda boyle kotu bir mekan gormedim 300 lira verdik bi de ay hatirlamak bile istemiyorum .bi ara birikim yalan valla ben de

ya valla ben de acik hava bahce diye gittim.kapali mekan mis gibi bir suru kebapci var yari paraya doyar gelirdik misler gibi .icim gitti valla cocuklar iki hayvan gorsun kossun diye gittim .parayi vermek mesele degil de keriz gibi hissetmak cok kotu
yaptirdik valla ne kadar idare ederse 300 kusur da oraya gitti. oglus okula baslamis hayirli olsun ya saglikla huzurla okusun insallah
Bazı yerler yapıyor boyle
Etrafda dere, göl vs varsa pekde acimiyorum saatlerce oturuyoruz kafamiz dinleniyo az.
Ama dedigin gibi yerlere verilen para oturuyor icime
O sebeple zaten bi 200-300 bayicaz diyoruz bari iki göl dere falan gorelim.

Gecen haftalarda yuvacik tarafına gitmistik pasta, mesrubat, izgara, cay vs 105tl odedik.
Ama galiba 6saat oturduk
Daha da otururduk kiz dursaydi.
Okadar guzeldiki sanki evimizin bahcesi gibiydi.
Dolastik masada biraktik esyalari kiza mama yaptim yedirdim.
Herkes kendi halinde göl manzarasi
Oraya 300 de versek oturmazdi icime.
Kisinda kuzine basinda oturmak icin gidecegiz.

Pirinc cok az kalmisti
Sok'un anadolu mutfagi baldo pirincini siddetle tavsiye ediyorum cok iyi
Reis falan almiyorum artik.
29tl falandi indirimle 20tl aldim.
Sosis ve tereyagda attim sepete 60tl oldu zaten 42tl almis oldum hepsini..
Oglanin hesapdanda karper, 2kutu suzme peynir ve 2 kutu organik yumurta aldim.
Onada indirimle 54tl odedim.
Yumurtalar cok pahalanmis.
Icimede sinmiyor acikcasi organik diyorlar ama netice market yumurtasi.
Pazara koylerden getiriyorlar pazardan almak lazım.
Cikamiyorum epeydir artii sebzemi almak icin cikarim.

Spagetti yaptim.
Kiza tavuksuyuna sehriye corbasi yaptim.
Tavuklu patates yemegi yaptim.
3 tane cam sildim salon, mutfak ve oglanin odasi.
Y. Odasi ve kucuk oda kaldi.
Kapıları sildim.
Aynalari sildim.
Supurge yapicam.

Pirinc cok az kalmisti

Spagetti yaptim.
Kapıları sildim.
Aynalari sildim.
Supurge yapicam.
İyi oluyor öyle indirim yakaliyinca bende gidemiyorum pazara oglus Perşembe hastaydı çıkamadım bu hafta gidesim var bakalim

Pirinc cok az kalmisti

Spagetti yaptim.
Kapıları sildim.
Aynalari sildim.
Supurge yapicam.
Bende sokun Anadolu mutfağı ürünlerini seviyorum pirincini bende alıyorum binde Osmancık yok şoktan 2.5 Luk alinxa baya gidiyor geçen onurdan hızlı yaptım 2.5 luk bulgur aldım 12.9 di gider bı zaman büyük alınca bereketli oluyor

Anneme geldik düğün yakın buraya kardeşimle gitces o bırakırım ddi eve taki yi ayarladim luna parka gittik buraya yakın var eğlendi kuzucuk çıkışında pilav tavuk vardı orda bir kadının tezgahı hemde temizdi iyi oldu lezzetliydi yedik 40 oraya verdim esim yavru kediler vardı onlara didiklemmis tavuk almış nasıl yediler 😍 bir jeton olmuş 9 TL 🤦aldık iki tane kaldı elimizde başka gün gideriz ddi esim kıyafetleri getirdim buraya saçımı duzlestircem bı kardeşim iki parça kıyafeti varmış ütü yapcam kahve içiyorum yorulmusum

Merhaba herkese
Misafirim geldi uzun zamandır telaşlı kahvaltı hazırlamamıştım😅 8:30 da kalktım.
sağolsun gelirken kahvaltılık tabak seti ve kek fanusu hediye getirmiş. Kahvaltılık setim yoktu. İyi oldu. Fındıkla ıhlamurda getirmiş memlekete gitmişti geçen ay oradan gelen.
oturduk falan kahvaltı kahve. Hep diyor keşke yakın otursak. Kimsesi yok burada. Çok uzağız. Hamileymiş iki aylık. Biz onunla kadınlar kulübünden tanışmıştık😍 ne arkadaşlar kazandırdı bana burası. İlk çocuk tedavi süreçlerimizde hep birbirimizle paylaşırdık. Buraya tedaviye geldiler. İşyerimin orada görüştüj. Yine bize gelmişlerdi eşiyle yemeğe. Sonra buraya taşınınca biz gittik. Şimdi onlar geldi. Çok üzüntümüzü paylaşmıştık. Hamile olmasına çok sevindim. İnşallah sağlıkla kucağına alır bebesini. Tedaviyle hamile kalamıyordu ama kendiliğinden iki defa hamile kaldı biri boş keseydi.
Eşi öğretmen okul konusunu sordum. 2018 lilerde başlatın illa farklar oluyor dedi. Bu üçüncü öğretmen bunu söyleyen vardır bir bildikleri.
onlar gitti. Oturduk falan.nihayet eşim de kızu aldı götürdü traktör sürmeye ben de biraz kestiririm belki.
Onlar gidince bana diyor istersen şimdi göndereyim sizi anneye.hazırlanmadım bile🙄 zaten kardeşlerim alıyor mudanyadan Onların da müsait olması lazım.neyse bakalım hafta içi gönderecek. Kızdığımı farketti tabi. Biraz iyi gelir gitmek. Kız da istiyor.

İyi aksamlar bacımlar
Kostur kostur bi eylül yasıyorum
Kızın burnu akıyo ibramin zero aradık tüm gün🤦🏻‍♀️
Sükür 1 kutu bulduk cuma dra dedim burnu akıyo spreyle ac ibramin zeroya basla dedi cok artarsa
Anam biyerde kalmamıs😣
Koci bu yakın yerleri dolandı cıkıp öglen bulamamıs,cantık yaptırmıs öglenden sonra yedik cıktık.
Taa annemlerin orda buldık bi nöbetci ecz.de
Buraya kadr geldik bari köye cıkalım dedik annemlere
Cıktık süpriz yapıp cok özlemisler kız kucagjndan inmedi annemin🙈
Cay kahve falan indik 18.00 da
Gitmeden pirinc ıslatmıstm pilavı yapıp suyınu verdim,kızı yıkadım
Gündüz uyumadıgından bayıldu
Yarın evdeler mecbur
Gelirken onurda 55 tl bıraktm,espresso,wc kagıdı,avsar soda.
12 tl de ilaca verdik
Kız dededen 200 tl kırptı😀

İyi aksamlar bacımlar
Kostur kostur bi eylül yasıyorum
Kızın burnu akıyo ibramin zero aradık tüm gün🤦🏻‍♀️
Sükür 1 kutu bulduk cuma dra dedim burnu akıyo spreyle ac ibramin zeroya basla dedi cok artarsa
Anam biyerde kalmamıs😣
Koci bu yakın yerleri dolandı cıkıp öglen bulamamıs,cantık yaptırmıs öglenden sonra yedik cıktık.
Taa annemlerin orda buldık bi nöbetci ecz.de
Buraya kadr geldik bari köye cıkalım dedik annemlere
Cıktık süpriz yapıp cok özlemisler kız kucagjndan inmedi annemin🙈
Cay kahve falan indik 18.00 da
Gitmeden pirinc ıslatmıstm pilavı yapıp suyınu verdim,kızı yıkadım
Gündüz uyumadıgından bayıldu
Yarın evdeler mecbur
Gelirken onurda 55 tl bıraktm,espresso,wc kagıdı,avsar soda.
12 tl de ilaca verdik
Kız dededen 200 tl kırptı😀
Geçmiş olsun canım benimki binde öksürük oluyor arada kesik kesik düğüne gittik geldik akşam olmadanda yemistik aciktik tabi geldik tarhana işittim sabahtan gözleme vardı yedi onunla

Acikmisim bende bir tabak sıcak corbayla içtim hava serinlemis artık puf yelegini almıştım yanıma giydirdim teyzelerimi kuzenlerimi gördüm ne kadardır görüşmuyorduk iyi oldu yatırdım oglusu uyukluyor öğretmen çocuğunuzu tanıtan bir mektup yazın demiş daha yazcam 🤦beslenmede börek var sigara böreği istedi paşa yapcam yarın yufkam var takı resim çekildik birde vesikalık resim büyüttük onuda verdim esimin çantası arabadaymis yemeği ben ısmarladım 400e yakın gitti bugun hafta içi kemerler sikilcak belli🤪🤪

İyi geceler beybişler,
Sizden sonra tabiki uyumadım. Kızım aç yemek hazırlamam lazım dedim. Koci demişti yemek söyleriz. Hergünde hazır yemesin kızım. Kalktım köfte yaptım. Kıyma çıkartmıştım. Patates kızarttım. Patlıcan közlemiştim. Eşim babagannuş var yumurtalı onların yörenin yemeği oluyor. Ondan istemişti onu yaptım. Yedik doyduk.
sonra toparladım. Ela uyudu film izleyelim dedik..la case de papel yayınlanmış onu izleyecektik.ben yarın temizliğe gelecek kadına sordum deterjan ne lazım onları sipariş ettim getirden. 30 tl indirimle 24 tl ödedim. Getirene bahşiş verdim. 10 tl.
sonra filme başladık. O arada arkadaş mesaj yazdı bugün gel canlı müziğe diye. Film izliyorduk ısrar etti. Herkesin kendi düzeni var ısrarı anlamıyorum. Elbet olmamı istiyordur ama tam oturup film açmışız. Önceden dese bir nevi. Filme başlayınca bir de telefonuma bildirim geldi. Cafenin canlı videosu instagramdan :) Eşime dedim hani erkek dolu diyordun bak kadın çocuk var erkek sayılı dedim. Gözüne soktum. Böyle hemen yorum yapması beni benden alıyor.
o da dedi film izlemeyeceksen kapatayım. 🤣
Telefon susmadı ya ondan diyor😅

Yarın gidecek kapı aradım. Kadın temizlik yaparken evde durmasam iyi olacak. Çünkü Ela rahat bırakmaz. Bir de camlar komple açık olacak sıkıntı tehlikeli.
gidecek kapı ararken okul açılıyormuş yarın😁 herkes okul telaşında. Kimse yok evde. Bakalım kızı biraz parka götürürüm. Arkadaşla sözleştik onlar okuldan dönerken masalarda ikinci çayı içeceğiz. Evde birsürü poğaça kurabiye pasta var onlar da yenir.

X