Küçük Düşün Büyük Olsun!

Geçmiş olsun canım. Ama neden bu kadar birşeyleri takıyor. Neden kaynaklı bilmiyorum ama daha çok stresi yaşayan hem çalışıp hem çocuğuna yetmeye çalışan sensin. Gördüğüm kadarıyla onun hayatı bir çok konuda daha rahat

Valla bizde bilmiyorz neyi takıyor.
Tabi herkesin derdi sıkıntısı oluyor ama pandemi de 2 cocuk eve kapanma flaan yordu sanırım.
Yoksa cok sükür bildiğimiz bi sıkıntısı yok.

Delisin ya
Allah razi olsun gelir o da
Bana diyor ki Allah askina beni gunduz arama telf. Korkarak aciyorum diyo.
Gunduz cok gerekli olmadikca aramam onu her aradigimda bisi oldu kesin diye aciyormus.
Msj at ya da yok onuda atma diyo.

Ee bisi olsa dumanla haberlesiriz o vakit dedim.
Adami da p.a yaptim korle yatan sasi kalkar hesabi.

Cocuklar insani yoruyor ne olursa olsun.
Birazda hassassa insan malesef sinirler zarar goruyor bir sekilde.

Bu durumlarda acil yardım yapabilmek için öncelikle bizim sakin olmamız lazım canım. Tabi elinde değildir.panikatak vardı sende. İlaç kullanıyormuydun sen. Yoga falanda yapılıyormuş galiba.
Ben eskiden hasta ağrı çeken birini görsem tansiyonum düşüyordu. Hatta annem ameliyat olduğunda yanında dururken Ağrı çektiğinde nerdeyse bayılıyordum. Ama anne olunca çok değiştim. Bana kızımın çok pozitif getirisi olduğuna inanıyorum. Değişen yanlarımdan birisi bu. negatif bakarken çok şeye pozitif bakmaya başladım. Eskiden psikolojik ilaç çok kullandığım oldu. Kızdan sonra hiç kullanmadım.
Birşeyler olunca da çok panik yapmıyorum şuan. Hatta geçen bana gelmiş diyor anne burnuma patlayan mısır kaçtı patlamamış olanı burnuna sokmuş baktım nefes alıyormu düzgün alıyor sıkıntı yoktu.
Seni rahatlatacak şeyleri dene istersen canım. Yorgunluğun çok oluyordur. Mesela ev işlerini kafana takma. Kendine dinlenmek için zaman ayırmaya çalış. Boşver işi gücü. Biraz da ondan hem iş yorgunluğu hem çıcuktan uykusuzluk seni daha kötü yapıyordur. Benim bünyem dayanmazdı senin kadar şeye koşsam :)

Dayanmiyor zaten.
Yani dayanmiyormus ben dayaniyor sanmistim.

Gunboyu hic oturmadigim oluyor.
Ama artik uyuyorum kiz uyuyunca.
Tasininca hepden salicam cunku o ev daha kucuk toplar temizler yatarim.
Burasi bitmiyor topla topla

Dinlenmek istiyorum artik.
Ben daha once antidepresan kullandim.
Simdide de. 10mg verdi aksamlari aliyorum.
Deliksiz uyuyorum en azindan.
Yatakdan yorgun kalkmiyorum.
Sinirlerimi accik sakinletir belkim.

Kimse kullanmak istemez ama bazen bazi bunyelerin ihtiyaci var benim gibi.

Sosis hasladim.
Oglan yesin sandvic ekmeğide var
Kiz uyumamaya direniyor resmen.
Uyusa uyucam gozum yatakda.
Camasir katladim 1 hurc daha toparladim.
Mutfak temizlencek bi de supurge isim var uyaninca yaparim artik.
Servis gelmis o aradan cikti bari.
Kaldi koltuk tkm ve klima.
Klima kargodaymis o da gelse servisi aramam lazim.

Yok yere sorun yaratanlardan uzak durasım var. Artık günümü yaşayıp hayatın tadını çıkartmaya odaklanmışım. Tek dediğim şey yaşım olmuş 42 ne kadar ömrüm varki geri kalanını zehir edeyim. Yaşlılık halimde dahamı relax olacağım bilmem

Kuzu annen ovuyormu anlamadim.ama demekki ictennice takdir ediyor kardeşim stressiz atlatsin inşallah geçmiş ola

Geçen banada termos çanta koydum kactane alkollü içecek alır yazmış evde yok ama şu kadar olur heralde ddim soyledim sordu sordu bidaha yazmadı

Tekrar selamlar kızlar
Mutfak balkon bitti sonunda balkonun kapı cam ve duvarları sildim yerini sildim kombiyi sildim tezgahın altında ki MDF kötü olmuştu makineden su geldi kaç kez su bastı bikerede çürümüş onu soktuk komple altlarını temizledim dışarı çıktık oglusla kahve ona biseler sarımsak patates kek karbonat 25 verdim annem yemek yapıyor az dinleniyorum bende

Elinde olmuyor eşim geçen sene öyleydi biz tansiyonu çıkıyor sandık isten ayrılmıştı borç fln kafasına takmış eczane var kız ddi aynı şeyler banada oluyor tansiyon degil panik atak ddi gerçekten baktık netten tüm seyleri vardı esimdede nerdeyse kendi kendine aştı
Bende öyleydim benim direk egzamalarim azıyor anlıyorum biseler çıkıyor artık çok takmamaya çalışıyorum beğenmeyen gelmesinin küçük cocugum var dağınıklık oluyor illa teyze kızım annesinin evinde öyleydi aşırı titiz ve herşey düzenli ikinci çocuktan sonra saldı yoksa psikolojim bozulcak takıyorum habire ev topluyorum diyodu

Selam kızlar, oturduğumuz apartman dairesinde ki evimizin banyosu tadilattaydı bu gün usta gelecekmiş sipariş ettiğimiz duşa kabin gelmiş eşim 1.93 boyunda o yüzden sipariş üzerine çalışılıyormuş 1.80 cm den sonrakiler eski duşakabinimiz küvetliydi Allahım altı nasıl pisti eldivenleri takip temizledim yenisi takıldı çok içime sindi tadilat bize biraz tuzluya geldi ama sonuç benim için harika. Akşamda oturma odamız için vivenseden madrid koltuk takımını sipariş verdik, tv ünitesi ve halısını da değiştirecegim önceden hiç önem vermezdim temizse yıllarca kullanırdım ama şimdi bildiğiniz içimden geliyor sonra balkonu kapatmak için iki firma geldi fiyat bekliyoruz yazlığında bir sinekliği gramofon dediklerinden hemen bozuldu bir sezon bile kullanamadık anlaştığımız firmaya onu da sipariş vericez bol bol harcamalı günler var önümüzde Allahtan kurbanlığı eşim bir ay önceden hazırladı parasını da bir balkonu kapatmayı 6.500 dedi biri şok oldum evin tamamını değil dedim gördüğünüz şuncacık yeri kapatacagız dedim. Adam fiyatı bu dedi teşekkür ederim dedim. Odada ki koltuklar için ikinci elleri aradım alamayız dedi iki dükkanımız da dolu yeni alacak malları koyacak yerimiz yok dediler teşekkür ettim. Birine vermeyi çok istiyorum ama herkes evine kadar istiyorlar. Bende evden çıksın istiyorum.

Senin diğer arkadaşla onun sayesinde tanışıp, o olmadan da görüşüyor olmanı kıskanmış büyük ihtimalle.
Aman boşver o kadar dünya işleriyle uğraşırken birde onu pohpoh layamazsin.

1 aydır benim oğlan doğru düzgün yemek yemiyor.zaten yediği 2 3 çeşit yemek sürekli onları yiyor onlar yoksa hiç yemiyor. Kahvaltı yok zaten.
Araştırayım da iştah şurubu vitamin falan alayım.
Doktor kilosu normal diye gerek görmüyor ama 1 yıldır hiç kg almadı.
Evet çok hareketli ama bazen 1 günde yediği 2 küçük paket süt ile 1 kase çorba.
O kadar enerji neden geliyor bilmiyorum
Gündüz arabasına bindirip biraz tür attık, ondan da eşimin teyzesinin uğradık yarım saat oturduk eşim aldı bizi. Evde koltukta uyudu yarım saat, kalkinda biraz yedirdim. Yemekten sonra da parka cikarttim.
Cocuk kaç gündür havuz diye geziyor evde ama havalar ara ara yağıyor diye götürmedik, yarın güzelse götürürüz havuza.

Selam kızlar,
Bugün küveti doldurdum küçük küvet zaten bizimki. İçine topları attım. Kızı da içine attım. Bayağı oynadı. Çok hoşuna gitti. Süpürge yaptım toz aldım. Çamaşır attım. Astım ve kurutmaya da attım.
süpürge yaparken kızın mendili kaçtı süpürgeye Allahım ne uğraştım çıkartmak için.boruda takıldı kaldı. Yarım saati geçik uğraştım. Yıkamalı süpürge ya öyle boruyu çıkart olmadı. En son şiş soktum nihayet çıktı. Heryerde mendili var.
Neyse işim bitince girdim banyo yaptık çıktık. Sonra biraz bornozla uzandık keyif bizden sorulur. Kalktım kıza pirzola et yaptım. Pilav da vardı. Ben de pilav yoğurt bir de içli köfte vardı geçiştirdim öyle. Eşim de yemek yapma kavun peynir yerim dedi. Benim de işime geldi evde zaten yemek var onlar bitti iyi oldu.
Kıza sayılarla ilgili oyun etkinlik yaptım. Hiç yapamıyorum. Yapınca da bayılıyor. Okula daha erken. Geçen arkadaşlar görüştü buradan biryerle 4 yaşından büyük alıyormuş. Benim kız kasım sonu doğumlu anasınıfına hangi yıl gitmeli sizce. Seneye 5 yaşına girmemiş olacak.
Az önce alışveriş yaptım. İstegelsinde günün kampanyası temizlik ürünleri %40 indirimdi. Bulaşık mk deterjanı yumuşatıcı yumoş,siyah deterjanı ve klozet köpüğü aldım. 25 tl de toplam tutardan indirim hakkım vardı. 100 tl ödedim.
Kız uyudu. 8 de uyuyacaktı. Babası gelince saat 22:00 buldu.

Yarın da yağmurlu gösteriyor canım. Bizim de hergün istiyor da havadan götüremedim. Bu yıl böyle geçecek belli. Aidata zam yaptılar 480 civarı oldu sanırım. İki defa havuza girdik

Senin diğer arkadaşla onun sayesinde tanışıp, o olmadan da görüşüyor olmanı kıskanmış büyük ihtimalle.
Aman boşver o kadar dünya işleriyle uğraşırken birde onu pohpoh layamazsin.
Çok enteresan. Ben olsam böyle konuyu sıkıntı yapmam. Sonuçta üçümüz birlikte de çok şey yaptık. Baktık bu ara o yoğun hep bizde kendimiz takıldık.
Valla gerçekten sebep pohpohlanacak sebepse amenna ama gereksiz sebep olunca hiç pohpohlayasım gelmiyor.

Hayırlı olsun güle güle kullanın canım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…