Küçük Düşün Büyük Olsun!

Babam yapiyo bunu bizde.
Hemen hasir nesir olur sonrada arkasından konusur.
İstinasiz herkese yapiyor.
Onun iyi dedigi herkes sonra kötü oluyot ne hikmetse.
Oo cok iyi cok soyle boyle sonra adam diil diyo

Gule gule kullan cicilerini kuzu

Hepsiexpres 90tl 30tl indirim var market.
Peynir falan yoktu.
Mesrubat, peynir, kiza sampuan, nugget, 2pkt. Sandvic ekmegi, bebe bisk, kendime cekirdekli galeta aldim.
60tl dustu.
Dunde devam sutu almistim.
Cok da bisi almak istemiyorum ama eksilenin yerinede aliyoruz mecbur.
Evdekileri tuketmeye calisiyorum.

Kiz uyudu bende uzandim.
Yemekler hazir.
Camasir asildi.
Oglani doyurdum.
Evide saldim toplamicam zaten yeterince dağınık.

Yakindaki poliklinik dr. Begenmedim 180tl bi de muayesi.
Dogum yaptigim hast. Gidicem 130tl hemde tamtesekkullu hast. En azindan doktorları daha iyidir.
Yakin poliklinige resmen ek is icin almislar doktorlari 70yasinda cogu.

Beyincerrahiyede randevu aldim haftaya
Annem dun diyo chekup yaptirdin sayilir diyo.
Pers. Dahiliyeye randevum var.

Ben hepsine baktirmadan icim rahat etmez.

Pikeye ihtiyacım var.
2 tane almam lazim ama karti toparlayamicaz gibi.
Klimaya cektik 4.200tl

Bu ara surekli aliyoruz surekli tuketim

Agustosda 4000tl gun baslayacak
1 sene bu sekilde odeyecegiz Allah odeme kolayligi versin.
Ama baska oyle buyuk kalem eksigimiz kalmadi cok sukur.
Ufak tefekleri tasininca alirim.

Oglanin dersi icin gorusucem.
7-8binden bahsediyordu arkadas.
4-6 kisilik gruplarmis.
Eylulu bekliyorum kayit yaptircam gorusup.
Okullar yine acilmazsa gitsin tekrar olur onada.
Evde ders calismiyor.
Sinavda napicak boyle giderse.

Benim kizda az daha büyüsün oyun grubuna vericem.
Günde 2 saatlik falanda olsa vericem.
Evde asla enerji atamiyor.
Yurumuyorda daha salsak cayira bayira..
Dun kardesim annem ben bas edemedik.
Durmuyor orayi dok burayi sac kafasina bisi dusurcek diye
Kucakda bile kimil kımıl sabit duramiyor.

abim öyle.. havasından kibrinden yaklaşılmaz herşeyin en iyisini o bilir. onun kimseye faydası olmaz ama ona faydası olmayan herkes de bencildir vs vs diyorum ya konuşulacak adam değil de yeğeni seviyorum
bayramda bile aramayı düşünmüyorum kalsın tek başına

Kizla bi uyumusum miss..
Zikirlerimi yetistirmeye calisiyorum 2000 yapicam Allahin izniyle.
Oglan iyi alisti anne 20tl indirim geldi yemek alalim mi diyo.
Dedim baban yettiniz gari dicek.
Bu ara cok aldik disardan.
Ama 35tl iskenderi 15tl yiyor hevesi geciyor iste.
Valla bu hizli marketler yemekler sagolsun
Markete gitmez oldum sayelerinde.
Cok iyi oldu.

1 koli daha toparladim evi toplayip 2. Mak asicim

Biz almasak almicaklar valla
Bende aldim gomlekleri hemen giydi bile
2 daha alicam.
Kendime tshrt almistim bana mi aldin bunuda diyor.
Dedim cetinkayaya gidince bakariz.
Orda mavi nin falanda tshrtleri oluyor bir sene almistik epey giydi.
Hemde 39.90 falanlardi fiyat degisik degisik sanirim tek kalanlar.
Kendime de almistim.
Yine bakicam.
Ben cetinkayayi seviyorum her markadan var bit pazari gibi

Kuzu hepimiz sinaniyoruz iste.
Bende hep boyle aile kardes baglari kuvvetli insalara ozenirdi..
Ne esimde var ne sulalemde.
Ellerinden gelse herkes herkesin gozunu oyacak.
Sinavimiz bitmiyordugg

Yine dürüm ismarlatti kendine kofte

Bu sene boyle gider bende kizlar.
Altin falan alamam baya.
Ust kat yatirim olacak bize oraya harcayacagiz.
Iste altinlari kurtardigima seviniyorum.
Aracda diger ay parasini cikariyor bize kar kaliyor kendisi.
Yatirimlik olarak.
Buna sukur.

Yinede bos durmadik. Yaptik elimizden geleni diyorum.

Bu sene tatil planimizda yok.
Koy icin esim dayinin evinde kalmayalim otel bak dedi
(5.kat asansor yok kizla mafoluruz)
4gece 5 gunduz 800tl kahvalti dahil kucukde havuzu var buldum.
Esime daha soylemedim.
Okey derse orayi ayarlicam.
5-6 gun yeter zaten bize gidecegimiz yerler kisitli orda.
Aksam gec doneriz yatmaya ancak.
En azindan elimi bisi surmem dinlenirim bende.

Dayimin evde yukari tasi, yicek tasi, pisir temizle.
Veririm 800tl en azindan denize karsi patilerimi uzatir yatarim.
Diger turlu eziyet oluyo cocikle.
Beybisiz olinca sikinti diilde beybili hayat zoor tatli zor

Selam iyi akşamlar kızlar,
Bugün sabah cafeye inerken arkadaşı da aradım gel diye o da siz gelin evde yapalım kahvaltı simit falan al dedi. Ela tutturdu cafede yapalım neyse ona biraz birşeyler hazırladım. Simit söyledim ben de çay içtim cafede kahvaltı yaptırıp arkadaşa geçtim. arkadaşta da biz kahvaltı yaptık.
Diğer arkadaş bu ara biraz tuhaf, ailecek görüşüyorduk. Bu ara ne arıyor ne çağırıyor ne çağırınca geliyor.Ne havuza inerken geliyor. Ne inerken haber veriyor.,Çocuğu bırakacaktı işim var dedim ya ondanmı bilmiyorum. Çünkü o günden bu yana değişik. Neyse bugün yine çağırdım bazı davranışını anlamak için. arkadaşla evde görüşeceğim yağmur var ya öyle sözleştik dedi.,Ben de şöyle yazdım. Bu aralar belliki sen yoğunsun daha bundan sonra sen ne zaman müsait olursan o zaman beklerim dedim. O da bugün biz arkadaşla story atınca yorum yazmış. Bana diyorsun ama sen de de yoğunluk maşallah iyi eğlenceler diye
Ben de yazdım senin kadar olamıyorum diye. Çünkü ne zaman çağırsam bu ara hep işi vardı :) o da demiş geçen hafta yoğun değildim kızımın doğum günü de dahil siz ikiniz aktiftiniz iyiki sizi tanıştırmışım yazmış Ben de dedim doğum gününü benim için erteledin. Biz de konuştuk bugün gitsekmi diye sonra karar verdik zaten doğum günü yapacak güdeceğiz o sebeple şimdi gerek yok diye düşündük dedim. Sitemlenmiş işte neymiş bir arayıp doğum günü kutlamak farklıymış doğum gününe gitmek farklıymış. Ben de dedim ben bu tür şeylere takılmam sonuçta sen elanın doğum gününde arayıp kutlamadın diye kırılmammı gerekti dedim. Ben arayıp kutladım hediye de aldım verdim yazmış çocukların hediyeye ihtiyacı yok yazmış. Arayıp kutlamadı eminim. Ve de bu tür konulara takılmam. Bugünlerde bir değişik ama inanın kimseyle uğraşacak vaktim de yok. Sonuçta sizde biliyorsunuz annesi hastayken hastanedeyken kaç defa çocukları bıraktı.yeri geldi ben bırak dedim bir gün bırakma dedim diyemi kötü oldum anlamıyorum. Bir de bugün sürekli iki mesajın sonunda iyiki sizi tanıştırmışım muhabbeti yapması da ne tuhaf. Neyse son olarak bundan sonra aramam yazmam kendi bilir kimseyle uğraşamam.

En iyisi canım. Kesinlikleee

Aile ve yetiştirilme tarzları. Biz evlendiğimizde eşim kimseye gitmezdi. Arkadaşıma gidemezdik birlikte o dereceydi. Teyzesine desem hemen aman o öyle bizle de kimseye gelmiyordu deyip geçiştirirdi. Ailemin yanına gitse onu beğenmez bunu beğenmez neler neler. Şimdi yine o kadar değil aileme gidince. Arkadaşlarla da ailecek görüşebiliyoruz artık ama yıllar geçti böyle oldu. Ve çok badireler atlattık. Bir defasında nerdeyse boşanacaktım. Annem her defasında toparlamaya çalılıyordu ama o kez sen bilirsin demişti hiç unutmuyorum. Kadına da artık tak demiş
Neyse işte büyütürken de bence teyzeleri çok pışpış yapmış. Hala da teyzesine bunu mu yiyeceğiz nebiçim şey hazırladın vs laflar sayar. Yine de teyzesi gık etmez. Küsmez darılmaz. İşte bu huyunu engellememişler buradan belli. Ben şimdi Ela kötü konuşma duysa ve aynısını söylese hemen uyarıyorum. Öyle söylenilmez böyle söylenilir diye. Mütevazi olsun istiyorum. Geçen arkadaşın kızı resmin iğrenç olmuş demiş. İğrenç sözünü öğrenmiş. Ben de ona dedim asla iğrenç oldu demiyorsun. Güzel bir söz değil bu dedim. Bir de aklıma gelen bana su ver dedim sana öğrenmiş. Öyle değil bana su verirmisin anneciğim demek daha güzel dedim. Elimden geleni yapacağım bu konuda.

Benim eşim kendi tarafına da öyle sayılır. Ama benim aileme yapması beni rahatsız ediyor. Sanki her dakika eleştirecek şey arıyor onlara karşı.,öyle alışmışımki bu durumuna, iki gündür çok konuşmuyorum oh be kafam rahat bugün az konuştuk. Hemen kardeşimler karavanla tatile gitti iki aydır birsürü yorum yapıyor. Bu akşam da tam dedi karavanı bıraktıkları yeri gördünmü ben de dedim gördüm gayet güzel çok hoşuma gitti yorum yapmadan ağzına tıktım lafı. Sonra dedi he güzel olmuş iki karavanın arasına masayı kurmuşlar hoş olmuş dedi. Lafı değiştirdi bence ama lafı yutturduğuma sevindim

Hepsinde var demekki :) benim de ilk görünce ne iyi der zamanla kulp takmaya başlar. Zaten aileme de evlenmeden önce ağzını açmıyordu. Yere göğe sığdıramıyordu. Evlenince böyle oldu. Beni gerçek sinir eden sebepte bu. Önceden kendini belli etseydin..

Ahanda aynı benim koci gibi işte sen de yap sonra yorumla diyorum ben de. Çok baş ağrıtıcı ya. Bizim de ailesinde ne mal mülk var. Bu evi de benim sayemde benim zorumla aldı. Ona kalsa bunu da almazdı. Neyinle havalardasın anlamıyorumki :)))

İyi yapmışsın böylesi gerekiyor beğenmiyosa kendisi daha iyisini yapsın benimkide diyince bende tepiyorim lafı sen zaten muhalefet ol bana diyor

COk muhabbet tez ayrılık getirir bence insanlar bi yerden sonra yerini bilemiyor cok sıkı fıkı olunca.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…