Küçük Düşün Büyük Olsun!

tr_lelli tr_lelli geçmiş olsun canım iyi düşün iyi olsun, Allah geçerinden versin. Hep duamdır Allahım sağlığımızla sıhhatimizle sınama diye. İnşallah bu da geçti dersin buradan paylaşırsın canım.
Altın-dolar ve birikim yapan arkadaşlar hayırlısı olsun çok sevindim bizde bu aralar birikim yok, trendyolu zengin edenlerden birileri bizim evde yaşıyor olsun kızlarımın gönülleri olsun bu yaşlara bir daha gelmeyecekler bende sipariş veriyorum ama ihtiyacım olanları veriyorum, çamaşır makinasinin üzeri için organizatör, çöp poşeti, oje, dudak kalemi iç çamaşırı hediyelik anneme-babama-kardeşime-gelinimize onların çocuklarına neyse, kışın kendime söz vermiştim bu yaz kendimi kasmıcam diye ne kadar giderse gitsin dedim. Bir buçuk yıldır evden çıkamadık tatil yapamadık bu yıl harcamalı geçsin dedim. Sözümü tutuyorum ne zaman akşamları dışarı çıksak kızlar ne istiyorsa alıyoruz midye, mısır, dondurma Allah sağlık sıhhat versin de biraz harcar biraz da kışın inşallah toplarız kendimizi, evde ki tadilatları da yaptıralım sonra nasip olursa birikim yaparım.

Hayırlı olsun mutluluklar dilerim☺
bende 32 de anne oldum nasip erken ya da geç diyemiyor insan zaman kavramı değişiyor kişiye göre tabi

Insalalh hayırlı sonuçlar alirsin canım tabi ki sağlıktan ötesi yok Rabbim şifalar versin
Çok zor benim babamda devlet memurlugundan emekli oldu 2 senedir özelde çalışıyor tek maaşla anca ev yapıp borç ödemeye devam Allah herkesin yardımcısi olsun
Şaka bir yana, ben zaten 30 da evlenmeyi 35 te anne olmayı istedim. 38 de oldum. Olsun iyiki öyle olmuş

Hic keyfim yok iyi dusunmek istiyorum iyi olsun.
Ama kafamdaki sersemlik devam ediyor.
Muayinemi olimde esimin ameliyat oldugu beyin cerrahina randevu alicam.
Net bisi soylesinler norologla olacak is diil.
Kafama takiyorum bu seferde tansiyonum cikiyo.
Aksam 14-9 idi tansiyonum.
Kafam nasil zonkluyor ama.
Valla once saglik ve rahat stressiz bir yasam.
Sinir damarlari hasar gorunce sikinti.
Artık kulaklarimi ve gozlerimi kapaticam etrafa.

Napiyosak kendimize yapiyoruz.
Ve kaza sebebiyle olmadiysa(bir hasar vardiysa travma kaza sonucu olabilirmis) eminim ki stresten oluyor
Vucudum eror veriyor.
Hepside takintilarim yuzunden.
Ve etragimdaki negatif tipler yuzunden.

Dolabi gelip aldi nakliyeci abi.
Ayy okadar uzuldum ki adama dun gece 1 e kadar esya tasidim tek basina dedi.
Tasimaya yardim etmek istedim elletmedi.
Yemek verdim.
Yemekleri yeni yapmistim dedim abi yemek hazırlim ses etmedi hazirladim yedi dua etti gitti.
Allah herkesin yardımcısi olsun.
60yasinda var adam.
Tek basina esya tasiyo yanima birini alsam onada para vercem diyo.
Kizi gorunce torunlarim var benimde dedi.

Ev bosaliyor yavas yavas..
Ee ev senin olmayinca gidicisin bir sekilde.
Gerci herkes heryerden gidici, dunyada. Misafiriz neticede..
Adimiz misafir.

Ne bilim bosladikca zaman yaklastikca icim burulmuyo diil.
Alismistim.
Ozlicem surdaki sakinligi rahatligi

Dün sabah kizi esimle biraktim eve indim. Dolaplar gelmisti.
Sildim supurdum.
Camlarida icten sildim.
Banyoyu kabini falan sildim yine.
Ev kac defa silindi sayamadim hala toz var. 😔
Her gittigimde supurge yapip siliyorum.
Yine esya gitmeden bi supurup silerim.

Ama 2 saatde dolaplar ic dis, komple ev, banyo, ic camlar, balkon hepsi bitti.
Hatta 2 defa vileda attim.
Hayirlisi olsun.

Artik tek duam saglik.
Hersey bir sekilde yolunu buluyor, cozuluyor, ama az ama cok ama eksik ama fazla.
Geçmiş olsun canım acil şifalar.,tam okuyamadım ama birara oluyacağım

Gelince eşimle biraz tartıştık. Geçen kardeşlerim arasında olan nişan tarihi konusunda kardeşime takılmış durumda. Yani tatile gidecek olan kardeşim o tarihte yapmayın falan demişti biraz anlaşmazlık oldu aralarında. Benim eşimde bunu duydu. Oysa o kardeşimi ve eşini de sever. İşte niye yardım destek yapmıyorlarmış da tatile gitme sevdasına düşüyorlarmış. Kızın izni kısıtlı.,Ben bu tür işlere karışmam kardeşimle konuştum düzeldi konu. Yani sonuçta onlar kardeş kötü olmaya ne gerek var. Sonuçta yine koşturan kardeşim oldu.
Neyse yılkardır kardeşim bana yeğenimin kıyafet ayakkabılarını verir.,
Bugün geldik kardeşime triplendi ya bana diyor niye alıyırsun şunun verdiği kıyafetleri zooonk kaldım öyle🙄 dedim haberin varmı geçen 4 parça aldım 400 lira harcadım. Yepyeni kıyafet. Sinir oldum bu tavrına. Zaten o günden bu yana tavır tripine oysa kankiydi kardeşim ve eşiyle.
Asansöre bindik. Poşetteki vişneyi döktü asansöre bana veryansın ediyor. Bu poşetemi koyulur ne biçim iş yapıyorsun. Annem koydu poşete. Kadın verdi poşetinimi düşünüyon. Neyse ben de sinirlendim. Dedim yahu bırak toplama ben toplarım çene yapacağına toplama dedim. Zaten sinirlenmişim. Topladım. Saklama kapına koydum. Eve geldim. Kız da diyor anne beni bırakıp gidiyorsun diye çok üzüldüm😢
Evde de az tartıştık.yahu bu takılma huyu beni çökertti.içimi daralttı. Bırak anını yaşa. Ömrünün yarısı bitmiş. Git iki gün kal orada bak keyfine gel evine. Niye olay çıkartıyorsun. Sanki oradamı yaşıyoruz. Gel diye zorlamıyorum da. Her gittiğimde hızursuz edip getiriyor.

tr_lelli tr_lelli geçmiş olsun canım iyi düşün iyi olsun, Allah geçerinden versin. Hep duamdır Allahım sağlığımızla sıhhatimizle sınama diye. İnşallah bu da geçti dersin buradan paylaşırsın canım.
Altın-dolar ve birikim yapan arkadaşlar hayırlısı olsun çok sevindim bizde bu aralar birikim yok, trendyolu zengin edenlerden birileri bizim evde yaşıyor olsun kızlarımın gönülleri olsun bu yaşlara bir daha gelmeyecekler bende sipariş veriyorum ama ihtiyacım olanları veriyorum, çamaşır makinasinin üzeri için organizatör, çöp poşeti, oje, dudak kalemi iç çamaşırı hediyelik anneme-babama-kardeşime-gelinimize onların çocuklarına neyse, kışın kendime söz vermiştim bu yaz kendimi kasmıcam diye ne kadar giderse gitsin dedim. Bir buçuk yıldır evden çıkamadık tatil yapamadık bu yıl harcamalı geçsin dedim. Sözümü tutuyorum ne zaman akşamları dışarı çıksak kızlar ne istiyorsa alıyoruz midye, mısır, dondurma Allah sağlık sıhhat versin de biraz harcar biraz da kışın inşallah toplarız kendimizi, evde ki tadilatları da yaptıralım sonra nasip olursa birikim yaparım.
Güle güle kullanın aldıklarınızi abla bende kg veriyim kendimi sıkmadan bir kuaför yapacağım kesim boya vs inşallah kg gider verdiğim paraya acımam ozaman

Gelince eşimle biraz tartıştık. Geçen kardeşlerim arasında olan nişan tarihi konusunda kardeşime takılmış durumda. Yani tatile gidecek olan kardeşim o tarihte yapmayın falan demişti biraz anlaşmazlık oldu aralarında. Benim eşimde bunu duydu. Oysa o kardeşimi ve eşini de sever. İşte niye yardım destek yapmıyorlarmış da tatile gitme sevdasına düşüyorlarmış. Kızın izni kısıtlı.,Ben bu tür işlere karışmam kardeşimle konuştum düzeldi konu. Yani sonuçta onlar kardeş kötü olmaya ne gerek var. Sonuçta yine koşturan kardeşim oldu.
Bugün geldik kardeşime triplendi ya bana diyor niye alıyırsun şunun verdiği kıyafetleri zooonk kaldım öyle🙄 dedim haberin varmı geçen 4 parça aldım 400 lira harcadım. Yepyeni kıyafet. Sinir oldum bu tavrına. Zaten o günden bu yana tavır tripine oysa kankiydi kardeşim ve eşiyle.
Asansöre bindik. Poşetteki vişneyi döktü asansöre bana veryansın ediyor. Bu poşetemi koyulur ne biçim iş yapıyorsun. Annem koydu poşete. Kadın verdi poşetinimi düşünüyon. Neyse ben de sinirlendim. Dedim yahu bırak toplama ben toplarım çene yapacağına toplama dedim. Zaten sinirlenmişim. Topladım. Saklama kapına koydum. Eve geldim. Kız da diyor anne beni bırakıp gidiyorsun diye çok üzüldüm😢
Evde de az tartıştık.yahu bu takılma huyu beni çökertti.içimi daralttı. Bırak anını yaşa. Ömrünün yarısı bitmiş. Git iki gün kal orada bak keyfine gel evine. Niye olay çıkartıyorsun. Sanki oradamı yaşıyoruz. Gel diye zorlamıyorum da. Her gittiğimde hızursuz edip getiriyor.
Gelmeseymis bende hiç sevmiyorum gelcem deyip burnumdan getirirse ki gerçekten tek gitmek kafa dahitmada iyi oluyor herkesin bir ekşisi var hayatta bir yanlışını fln görünce silinmezki seninle ilgili bile değil hele kıyafet konusunda ayıp etmiş sırf kızdığı için alma diyorsa

Selam kızlar,
Yazamadım telaşımız vardı. Geldik gece kardeşimde kaldık ertesi gün kahvaltı yapıp anneme geçtik. Dün gece de kardeşimin nişanını yaptık. Bunu da atlattık şükür, yağmur yağmadı :))
Hep yasaklar ve yer sıkıntısından bir kargaşa vardı. En sonunda annemlerin bahçede yapmaya karar verilmişti. Organizasyon firmasıyla görüşüldü ayarlandı. Gayet güzel de geçti. Bu arada kv si benden 4 yaş büyük 🙈 biz daha bebek eyleyelim.😂 ben kardeşime evlilik için ne acelen var erken deyince eşim de diyor ne var bizim gibi geçmi evlensin. Ben de diyorum planım 30 yaştı gayette iyi yapmışım🤣 bozuluyor
Dün gece annemde kaldık. Sabah yeğenim ağlamış niye bizde kalmadılar diye. Sabah diğer kardeşim geldi kahvaltıya. bahçede kahvaltı yaptık.
Sonra biraz dut ve vişne topladım. Lelliiii sen geldin aklıma kız😅 yakın olsak sana da getirirdim.
Ardından yola çıktık.Ela hemen dedi anne ben çok üzüldüm anneannemde çok kalamadık😢 dedim geliriz yine kızım çok kalırız. Artık ağlayarak değil söyleyerek anlatıyor üzüntüsünü, büyüyor☺️
Hayırlı olsun canım gördüm çok güzel olmuş kardesin rabbim bahtlarini güzel etsin

Ve kaza sebebiyle olmadiysa(bir hasar vardiysa travma kaza sonucu olabilirmis) eminim ki stresten oluyor
Vucudum eror veriyor.

Yemek verdim.
Yemekleri yeni yapmistim dedim abi yemek hazırlim ses etmedi hazirladim yedi dua etti gitti.
60yasinda var adam.

Adimiz misafir.

Alismistim.

Sildim supurdum.
Camlarida icten sildim.

Hayirlisi olsun.

Artik tek duam saglik.
Hersey bir sekilde yolunu buluyor, cozuluyor, ama az ama cok ama eksik ama fazla.
Güzel düşün güzel olsun canım olumlu düşün içini daraltma sen taşınma isi ide kafana takiyorsun ondanda oluyor stres zaman sorunun şu yolunu bulur bı şekilde eşya içeri girince yavaş yavaş olur herşey inşallah güzel sonuçlar alırsın hastaneden

Yazamadım kızlar sabah 8 i geciyordu çıktık piknik için sabah 7 de uyandım gece bezelye almıştım pazardan onu ayikladim yarışı kaldı yarın yaparım yaprak aldım 1 kg kadar onu hasladim attım buzluğa sabah kalkınca sigara böreği almıştım hazır onu kızartıp hazırlık yaptım mesire alanına gittik oglus oynadı bol bol mangal yaptık kız kardeşimin gorumcesi ve eşi gwldi iki çocuğu ile onlarda iyi kafa dengi insanlar hoş sohbet oldu kağıt oynadık ne harcandı bilmiyorum hesap tutmadik uzun zamandır piknik yapmamistik iyi oldu

Ay birde korku yaşadım bugün esimler bir ara markete gitti oglum o ara benim yanımdaydı diye hatırlıyorum bı an döndüm hamakta otururken yok yanımızda gelen kardeşimin gorumcesi gittim ki babasıyla ddi deli oldum eşime ulaşamadım teli almamis 1 dakika kadar bir zaman diliminde abla ddi geliyor yukardan hemen üst taraf parkti orda oynadı hep parkın üst kısmında şömine şeklinde mangallar vardı o tarafa gitmiş az bir mesafe kalabalıkta göremedim çok korktum oda seni göremedim anne ddi Allah tan parkı biliyor geldi🥺🥺 korkmuş kuzum dahada gözümü ayırmadim saniyelik olay derlerya öyleydi kaç tane anons yapıldı kaybolan çocuklarla ilgili eşime gelince söyledim hemen birde o yanımızda olsa stres olurduk kavga ederdik orda kesin bakmadın fln diye oysaki hep onu izledim 🤦🤦

Gelmeseymis bende hiç sevmiyorum gelcem deyip burnumdan getirirse ki gerçekten tek gitmek kafa dahitmada iyi oluyor herkesin bir ekşisi var hayatta bir yanlışını fln görünce silinmezki seninle ilgili bile değil hele kıyafet konusunda ayıp etmiş sırf kızdığı için alma diyorsa
Takıldımı bir süre takılır sonra bir bakarsın kanki olmuş benden iyi arası😅 Hiç de yapamadığım birşey. Kıyafet konusunda söyleme tarzı tersti ben de önceki durumlara bakarak ve konuşma tarzına göre öyle algıladım. Yoksa çok eskiden bir iki defa demişti eski kıyafet giydirme niye giydiriyorsun diye.Ama O kıyafetlerle resim çekip Kardeşime gönderdiği de çok. Hatta aaa teyzemi vermiş ne güzelmiş diye övgü yapdırdığı da çok olmuştu. Algılamakta zorlanıyorum🤣

Hayırlı olsun canım gördüm çok güzel olmuş kardesin rabbim bahtlarini güzel etsin

Güzel düşün güzel olsun canım olumlu düşün içini daraltma sen taşınma isi ide kafana takiyorsun ondanda oluyor stres zaman sorunun şu yolunu bulur bı şekilde eşya içeri girince yavaş yavaş olur herşey inşallah güzel sonuçlar alırsın hastaneden
Çok sağol canım benim, amin🤲

Ay birde korku yaşadım bugün esimler bir ara markete gitti oglum o ara benim yanımdaydı diye hatırlıyorum bı an döndüm hamakta otururken yok yanımızda gelen kardeşimin gorumcesi gittim ki babasıyla ddi deli oldum eşime ulaşamadım teli almamis 1 dakika kadar bir zaman diliminde abla ddi geliyor yukardan hemen üst taraf parkti orda oynadı hep parkın üst kısmında şömine şeklinde mangallar vardı o tarafa gitmiş az bir mesafe kalabalıkta göremedim çok korktum oda seni göremedim anne ddi Allah tan parkı biliyor geldi🥺🥺 korkmuş kuzum dahada gözümü ayırmadim saniyelik olay derlerya öyleydi kaç tane anons yapıldı kaybolan çocuklarla ilgili eşime gelince söyledim hemen birde o yanımızda olsa stres olurduk kavga ederdik orda kesin bakmadın fln diye oysaki hep onu izledim 🤦🤦
Yaaaa kıyamam o anın saniyeliği bile çok kötü.nasıl için gitmiştir. Allah yanımızdan ayırmasın. Biz de küçükken yaşamıştık bir dakika bile değildi de arabaya bineceğimiz zamandı. Öldük bittik.

Hayırlı olsun mutluluklar dilerim☺
bende 32 de anne oldum nasip erken ya da geç diyemiyor insan zaman kavramı değişiyor kişiye göre tabi

Insalalh hayırlı sonuçlar alirsin canım tabi ki sağlıktan ötesi yok Rabbim şifalar versin
Çok zor benim babamda devlet memurlugundan emekli oldu 2 senedir özelde çalışıyor tek maaşla anca ev yapıp borç ödemeye devam Allah herkesin yardımcısi olsun

Geçmiş olsun canım acil şifalar.,tam okuyamadım ama birara oluyacağım

Sagolun kizlar bilmiyorum bakalim Allah sinamasin.

Selam kızlar,
Yazamadım telaşımız vardı. Geldik gece kardeşimde kaldık ertesi gün kahvaltı yapıp anneme geçtik. Dün gece de kardeşimin nişanını yaptık. Bunu da atlattık şükür, yağmur yağmadı :))
Hep yasaklar ve yer sıkıntısından bir kargaşa vardı. En sonunda annemlerin bahçede yapmaya karar verilmişti. Organizasyon firmasıyla görüşüldü ayarlandı. Gayet güzel de geçti. Bu arada kv si benden 4 yaş büyük 🙈 biz daha bebek eyleyelim.😂 ben kardeşime evlilik için ne acelen var erken deyince eşim de diyor ne var bizim gibi geçmi evlensin. Ben de diyorum planım 30 yaştı gayette iyi yapmışım🤣 bozuluyor
Dün gece annemde kaldık. Sabah yeğenim ağlamış niye bizde kalmadılar diye. Sabah diğer kardeşim geldi kahvaltıya. bahçede kahvaltı yaptık.
Sonra biraz dut ve vişne topladım. Lelliiii sen geldin aklıma kız😅 yakın olsak sana da getirirdim.
Ardından yola çıktık.Ela hemen dedi anne ben çok üzüldüm anneannemde çok kalamadık😢 dedim geliriz yine kızım çok kalırız. Artık ağlayarak değil söyleyerek anlatıyor üzüntüsünü, büyüyor☺️
Allah tamamını erdirsin cokk mutlu olsunlar:dua::dua:

Vucudum eror veriyor.

Yemek verdim.
60yasinda var adam.

Adimiz misafir.

Alismistim.

Sildim supurdum.
Camlarida icten sildim.

Hayirlisi olsun.

Artik tek duam saglik.
Takmayıınnn anacım ya
Kardesim böyle
2 haftadır dr dr geziyolar
Hersey normal,dr demis evhamlı mısın sen?
Rahat ol azcık demis.
Hersey olay haline geliyor,kargo iade gitse stres yapıyo öyle diyim.
Azcık salın kendinizi.
Cocuk okula basladı 1 aydır nerdeyse uyumuyo
Naparmıs.
Napcak, gelmis 4 yasına bırak sal cocugu dedim.
Okuldaki yatak kücük gelms(oglan iri biizm biraz)
Oturmus aglamıs,cocugu kimsesiz gibi uyumus orda.
Biraz yüz versen dicek oda alalım ona oraya:KK70:

Seninki kompleksli.
Cidden bi kompleks sorunu var.
Kendi icinde ne yasıyor bilemiyorz tabi ama bi kıyas halinde sanki.,
Allah yardımcın olsun.
Ben artk akıllandım,biyere gitmeden önce dırdır yapacak mısın bak sonradan diyorum?
Eğer istemiyorsa o programı kendi, yani yaparım bak diyor:KK70:
He tmm gitme ozman sen diyorm.
Yoksa burnundan getiriyrlar insanın.

Ayy cok gecmis olsunnn
Cmrtsi kpderim ben pazara gidiyorm demis.
Alya atlamıs hemen,ben de gelcem demis.
Kpder diyomus götüreyim mi?
Sen demis onu zaptede bilir misin hic pazarda ?
Yok demis götürme falan koci.
Daha cümle bitmeden göndermeseydin dedim:KK70:
Gönderir miyim hic,babam kaybeder gelir cocugu diyo:KK43:
Allah korusun anlık sey.

Ayy cok gecmis olsunnn
Cmrtsi kpderim ben pazara gidiyorm demis.
Alya atlamıs hemen,ben de gelcem demis.
Kpder diyomus götüreyim mi?
Sen demis onu zaptede bilir misin hic pazarda ?
Yok demis götürme falan koci.
Daha cümle bitmeden göndermeseydin dedim:KK70:
Gönderir miyim hic,babam kaybeder gelir cocugu diyo:KK43:
Allah korusun anlık sey.
Aynen ya pazarda öyle bir anda kalabalık çok çocuğun ilgisini çekecek çok şey var gece sarılıp sarılıp öptüm 🥺🥺

Günaydınlarr
ise gelip dinlenenler de bugun
Valla surda 3-5 saat kafa dinliyorm.
Dün koci calıstı
Yedi beni dısarı diye
koci aradı giyinin cıkalım madem diye,ben nebilim dolanır geliriz sandım
Giydim topuklu terlik bide(cocukla özgüvene gel)
Gittik Kursunlu ya
Allahım sahili bastan basa yürüdük,bacaklarım koptu
20.00 de eve geldik
kızı yıkadım
Alinazik yapmıstım,Alya da salcalı köftesinden yedi biraz
Koci de ark.düğün varmıs yarım saat gitti takı taktı geldi,
Arkadan o yemek yedi
Alya saat 21.30 olmus hala ayakta:S
Cinnet geldi artk
Alya dedim artık yataga gidiyorz yeter bugun.
Babası olunca ayrı bi sımarıyo
22.00 a dogru bayıldı
Bizim evde de bi takı meselesi var
Annemin ark.kızı evleniyo agustos sonu
Kardesime de bana da ceyrek getirdi kadın.
Biz niye takıyorz annenler takmıyo mu diyo?
Annem dedim niye taksın yani?
Yok ceyrk olmus 800 tl falan
e sana gelirken iyidi.
He tmm biz takmayız annem takarsa sorarım dedim kapadım konuyu.
Buyur bana bi ceyrek yine kactı
Takcam mecbur,annem takıyomus dicem artk.
Zaten düğüne faln gitmeyiz yollarım takısını annemle.

X