Küçük Düşün Büyük Olsun!

selam kızlar nasılsınız? geçmişi okuyayım dedim ama bitiremedim. 2 hafta tatil yaptım döndüm. ilk 10 gün çok iyiydi de son 5 gün eşim enfeksiyon kaptı benim boynum tutuldu bide yeğenim yanımıza geldi derken biraz zorladı bizi.. abime de ayrı sinir oldum. çocuk tatil yapsın diye 5 gün yanımıza gönderdi 5 kuruş para harcatmadık denize gidiş gelişlerimizi ona göre ayarladık, ergen çocuk canı bi ton şey çekiyor bir dediğini ikiletmedik (yeğenimi çok severim konu bu değil) tam yeğenimin geldiği gün eşim hastalanmıştı sabah otobüsten 10 dk geç aldık diye (otobüsü bi ilçeye uğramadan geldiği için erken geldi) kızdı ve sonrasında yazdığım hiçbişeye cevap vermedi. tatilden döndük evine kadar teslim ettik bi teşekkür bi geçmiş olsun vs hiçbişey demedi. insanda biraz minnet duygusu olur. daha yeğenime kızmış halan seni nasıl otogarda bekletir diye. 16 yaşındaki çocuk sanki hiç tek başına çarşıya pazara çıkmıyor. iyilikten maraz doğar dedikleri tam olarak bu sanırım.

selam kızlar nasılsınız? geçmişi okuyayım dedim ama bitiremedim. 2 hafta tatil yaptım döndüm. ilk 10 gün çok iyiydi de son 5 gün eşim enfeksiyon kaptı benim boynum tutuldu bide yeğenim yanımıza geldi derken biraz zorladı bizi.. abime de ayrı sinir oldum. çocuk tatil yapsın diye 5 gün yanımıza gönderdi 5 kuruş para harcatmadık denize gidiş gelişlerimizi ona göre ayarladık, ergen çocuk canı bi ton şey çekiyor bir dediğini ikiletmedik (yeğenimi çok severim konu bu değil) tam yeğenimin geldiği gün eşim hastalanmıştı sabah otobüsten 10 dk geç aldık diye (otobüsü bi ilçeye uğramadan geldiği için erken geldi) kızdı ve sonrasında yazdığım hiçbişeye cevap vermedi. tatilden döndük evine kadar teslim ettik bi teşekkür bi geçmiş olsun vs hiçbişey demedi. insanda biraz minnet duygusu olur. daha yeğenime kızmış halan seni nasıl otogarda bekletir diye. 16 yaşındaki çocuk sanki hiç tek başına çarşıya pazara çıkmıyor. iyilikten maraz doğar dedikleri tam olarak bu sanırım.
Cok gecmis olsun
Gercekten bazı insanları anlamak zor(bknz annem:))
16 yasında cocuk değil genc yani artık.
Güvenmyorsa o kadar otobüse de bindirmesymis,kendi basında gelseymis babası.

Takmayıınnn anacım ya
Kardesim böyle
2 haftadır dr dr geziyolar
Hersey normal,dr demis evhamlı mısın sen?
Rahat ol azcık demis.
Hersey olay haline geliyor,kargo iade gitse stres yapıyo öyle diyim.
Azcık salın kendinizi.
Cocuk okula basladı 1 aydır nerdeyse uyumuyo
Naparmıs.
Napcak, gelmis 4 yasına bırak sal cocugu dedim.
Okuldaki yatak kücük gelms(oglan iri biizm biraz)
Oturmus aglamıs,cocugu kimsesiz gibi uyumus orda.
Biraz yüz versen dicek oda alalım ona oraya:KK70:
Ay ayni ben
Doktor ve baskalarida sonuca gore onemli bisi diil dediler
Ama tetkikler yapilcak
Ben direk senoryalari yazdim
Beyin ameliyatina gircem ben diye.
Esim herseyin bir cozumu var tip ilerledi bir raht ol diyoda gelde bana anlat iste.
En iyi beyin cerrahlarini ariyorum suan.
Yorum okuyorum.

Vallahi zengo hastaligi bunlar rahat olcan stressiz olcan falan.
En son norolojide aglayinca bana dr. Sakinlestirici yazdi.
Aksam 9 da ic uyu sen dedi.

Ay ayni ben
Doktor ve baskalarida sonuca gore onemli bisi diil dediler
Ama tetkikler yapilcak
Ben direk senoryalari yazdim
Beyin ameliyatina gircem ben diye.
Esim herseyin bir cozumu var tip ilerledi bir raht ol diyoda gelde bana anlat iste.
En iyi beyin cerrahlarini ariyorum suan.
Yorum okuyorum.

Vallahi zengo hastaligi bunlar rahat olcan stressiz olcan falan.
En son norolojide aglayinca bana dr. Sakinlestirici yazdi.
Aksam 9 da ic uyu sen dedi.
Ya sacmalama ne beyin ameliyatı
Bizimkine de sakinlestirici yazmıslar:S

Dun esim eve gelince dedim beni yesillere ormana salin nolur.
Hazirlandik 10dk da bi cay yaptim termosa yoldanda kurabiye falan aldik saki. Sessiz oturduk
Kizda uyudu yalinayak topraklarda gezdim.
Lavantalar ekmisler (guvenlikli, bakimli bir koru semaver mangal falan yasak) ahh nasil mislerdi.
Yuruduk epeyde ormanin icinde.
Artik sık sık atariz kendimizi

Kahvalti yapicaz bir sabahda kiza da hamak goturcem.
Hatta esime dedim bizim kamp sandalyeleriyle gidelim kalabalik olursa sakinlige acariz.

Valla ergenlenigrasmak zor.
Sabah kalkti oglan pogca yokmu diyo
Git al dedim.
Bu sicakda kim gidecek diyo sanki dersin 70lik dede
Yeminle bu nesil bezmis usengec bunlar nasil çalışacak ben bilmiyorum.
Soylene soylene gitti.
Geldi dedim berbere gidiyorsun o saclarini kestiriyosun.
Uzamis bi de dokuluyo terliyo hep sivilce.
Onada soylendi.
Kestiririmde ne acelesi varda bidi bidi
Kesilecek! Okadar dedim.
Onada soylene soylene gitti gelmedi daha

Ver yesin ama hic bisi isteme hic bisi deme
Oldu baska?
Ben kizinca yumusuyo ama bu dilden anliyo bu ara oyle anlasiyoruz.

Ergenli bebeli ev zor aa dostlar gelmeyin karisik buralar.

Bi de bunlar bana yetmiyomus gibi yurtdisindaki gorumcemler gelcekmis.
Esim de diyo 1 gece aliriz.
Ulan ev döt kadar zaten sicak nereme alicam dedim pardon? Yatircak yer mi var onlarda 4 kisi.
Bu sicakda kimseyle ugrasamam ben zaten kafam zonkluyo dedim.
Allahim sinama artik beni diyorum vallahi es gec beni.
Ben artik cok bunaldim.

Hala davlumbazin yeri ayarlanmadi ve ben haftaya tasincam
Adama 1 haftadir soyluyoruz o da lutfetmis dun aksam komple sokmus.
Bugun tekrar kalebodurcu gircekmis.
Babam soyleniyo tabi en basta niye yaptirmiyolarda is cikariyolarda
Tabi mutfak yine les olcak.
Sinavim bitmiyordu
Bunca sey olurken kapi pervazinda da renk farki vardi onlar tekrar sokuldu boyaya gitti hala 2 kapi pervassiz.
Koltuk hala bitmemis.
Nasil yetişecek 5 gunde bilmem.

Soyle esen bir koseye oturup oylece dumduk bakmak istiyorum sadece.
Saatlerce oturmak.

Cok gecmis olsun
çok teşekkür ederim. anlamaya çalışmıcam valla konusmuyor musun konusma kardesım kendin bilirsin..
gece yarısı yalnız kalmış olsa anlıcam sabahın 9unda ne olabilir yani? yada çay sigara keyif yaparken bekletmedim ya.. gönderme bidaha diyesim geldi de yeğene kıyamıyorum..

k a h v e k a h v e ergenle yasamak zor oglandan biliyorum ama abinlerde abartmis.
yeğen olmasa abim görüşülecek insan değil de işte..
sabaha kadar abartmıyorum 10 kez uyandım hareketli konumdan takip ettim sürekli yazdım sordum, abim gece bindirdi bidaha sabah uyandı gece yazılanları hiç okumadı, çocuğu hiç merak etmedi.. ben 10 dk geç kalınca kurt kapacak sanki.. dön bi kendi babalığını sorgula..

yeğen olmasa abim görüşülecek insan değil de işte..
sabaha kadar abartmıyorum 10 kez uyandım hareketli konumdan takip ettim sürekli yazdım sordum, abim gece bindirdi bidaha sabah uyandı gece yazılanları hiç okumadı, çocuğu hiç merak etmedi.. ben 10 dk geç kalınca kurt kapacak sanki.. dön bi kendi babalığını sorgula..
Valla okurken ne diye yollamislar ki senede 1 defa tatil yapiyorsunuz diye okudum yalan yok

Sen insanlik etmissin kabul etmissin gezdiemissim daha napacagdin aceps.

Oglan geldi artik sakal biyik kestirmeyede basladi.
Onlarida aldirdim diyo
Dedim bukadar bidi bidi ettigine degdimi yuzun gozun acildi.
2 koli daha topladim.
Aksam firsat bulursak esimin ceket gomlekleri gidip yerleştiricem en azindan kiyafetleri kolaylardim.
Bi mutfak esyalari falan kalirdi.
Ayin 20sinden sonra da 1000tl ivir zivira gidecek.

Klimalarin taksitli fiyalari cok uzerine koyuyo nette.
Arcelige bi bakicaz.

Kullanip memnun kaldiginiz model, marka varsa yazarmisiniz.
Baymak ve arcelige odaklandim ama pek bilgim yok yorum bakiyorum ancak.

Seninki kompleksli.
Cidden bi kompleks sorunu var.
Kendi icinde ne yasıyor bilemiyorz tabi ama bi kıyas halinde sanki.,
Allah yardımcın olsun.
Ben artk akıllandım,biyere gitmeden önce dırdır yapacak mısın bak sonradan diyorum?
Eğer istemiyorsa o programı kendi, yani yaparım bak diyor:KK70:
He tmm gitme ozman sen diyorm.
Yoksa burnundan getiriyrlar insanın.
Çok iyi teşhis koymuşsun 😅 ben de diyorum da birdahasına direk gelme demek lazım sanırım

Günaydınlar
İyi pazarlar
Kızla markete gittik 40 tl;3 muz,3 seftali,5 tl su,kutu süt,sekersiz cikolata,2 paket makarna.
Ben sanırım tasarruf isinden anlamıyorum
İg da bi tasaarruflu hanım 300 tl market yazmıs(aylık değildir diye umud ediyorm)
Ama bana haftalık da yetmiyor dedimki 1 kg köfte 60 tl,cocıklu evde 1 kg köfte 1 hafta gitmiyor,bunun meyvesi,haftada 3-4 avokodosu 300 tl cocuk olmadıgı icin yetiyordur.
Birkac kisi daha yazmıs 300 tl de neler var diye.
Kadın kızmıs postu kaldırmıs🤣
Bana da dm den bunları yapabildiğnize göre asgari ücretli değilsiniz yazmıs.
Değilim dedim yarım gün calıstgımdan asgari ücretin altında kalıyor maasım dedim😂
8 ayda asgari ücretle 15 bin biriktirmis postta yazmıs.
Maası 1.500-2000 bini birikime atmıs
Nasıl yaptınız demisler?
Ozman evli değildim ailem harcatmıyodu demis😅🙆🏻‍♀️
Anam cocuksuz bekarlar birikim tavsiyesi veriyor ne tarafa bayılayım😂
Yaw he he
Makrna yedirelim cocuga 3 ögün ozman tutar 300😣🤦🏻‍♀️
Ay biride geçen 10 günde 130 tl harcamak için bütçe ayırdım yazmış 🤦🏼‍♀️ 1 cocuguyla birde hamile henüz 🤦🏼‍♀️ Ben tek başıma yetirmem o bütçeyi 😁 şahsen

Dun esim eve gelince dedim beni yesillere ormana salin nolur.
Hazirlandik 10dk da bi cay yaptim termosa yoldanda kurabiye falan aldik saki. Sessiz oturduk
Kizda uyudu yalinayak topraklarda gezdim.
Lavantalar ekmisler (guvenlikli, bakimli bir koru semaver mangal falan yasak) ahh nasil mislerdi.
Yuruduk epeyde ormanin icinde.
Artik sık sık atariz kendimizi

Kahvalti yapicaz bir sabahda kiza da hamak goturcem.
Hatta esime dedim bizim kamp sandalyeleriyle gidelim kalabalik olursa sakinlige acariz.

Valla ergenlenigrasmak zor.
Sabah kalkti oglan pogca yokmu diyo
Git al dedim.
Bu sicakda kim gidecek diyo sanki dersin 70lik dede
Yeminle bu nesil bezmis usengec bunlar nasil çalışacak ben bilmiyorum.
Soylene soylene gitti.
Geldi dedim berbere gidiyorsun o saclarini kestiriyosun.
Uzamis bi de dokuluyo terliyo hep sivilce.
Onada soylendi.
Kestiririmde ne acelesi varda bidi bidi
Kesilecek! Okadar dedim.
Onada soylene soylene gitti gelmedi daha

Ver yesin ama hic bisi isteme hic bisi deme
Oldu baska?
Ben kizinca yumusuyo ama bu dilden anliyo bu ara oyle anlasiyoruz.

Ergenli bebeli ev zor aa dostlar gelmeyin karisik buralar.
Lellim gülermisin ağlarmısın🤣🤣🤣

Kız kendi kendine oyun kuruyor oyun oynarken telefonu elime alayım diyorum. İki dakika okuyorum hooop anne resimlere bakayımmı telefonu istiyor🙄 sıradaki ne acaba.. sonra da benim koci der elinden telefon düşmüyor. Ee telefonu gündüz tam elime alamıyorumki. Akşam alabiliyorum

Cok gecmis olsun
Ben yazicaktim valla böyle yapıyorsa yollamasin oğlunu küçükte degilmis

Takıldımı bir süre takılır sonra bir bakarsın kanki olmuş benden iyi arası😅 Hiç de yapamadığım birşey. Kıyafet konusunda söyleme tarzı tersti ben de önceki durumlara bakarak ve konuşma tarzına göre öyle algıladım. Yoksa çok eskiden bir iki defa demişti eski kıyafet giydirme niye giydiriyorsun diye.Ama O kıyafetlerle resim çekip Kardeşime gönderdiği de çok. Hatta aaa teyzemi vermiş ne güzelmiş diye övgü yapdırdığı da çok olmuştu. Algılamakta zorlanıyorum🤣
Valla yazıyorum böyle okuyunca sinir oluyorum ben gidip memnun kalmasamda iyi tarafından bakarım bidi bidi yapılınca sevmiyorum benim eşim geçen bayramda yaptı kurbanda kardeşimle aramda açıldı onun sinırı yüzünden yiyor ve beni sevmeyince gidilen yeri

Ay biride geçen 10 günde 130 tl harcamak için bütçe ayırdım yazmış 🤦🏼‍♀️ 1 cocuguyla birde hamile henüz 🤦🏼‍♀️ Ben tek başıma yetirmem o bütçeyi 😁 şahsen
Bugün evden çıktığımda 170 markete +45 tl de arkadaşa uğradım giderken ekler ve çocuklara meyvesini aldım. Bu hesaba göre 15 gün aç kalacaz o zaman 🤔

X