Küçük Düşün Büyük Olsun!

Günaydınlar
Gözümü harcamyla actım.
Zara da sepete 2 tshitrt atmıstm ,onları aldım.159 tl
Aylar sonra kendime bisy alıyorum sanırım ama icim rahat değil:)
Kıza da bakcam lcwden biseyler.
Bide rimelim bitti:KK43:
Lancome almıstım pandemi basında olmus 250 tl:KK43:
Ben hatırlamıyorm ama 140 tl civarı almıstım,özel günlerde kullanıyordm takma kirpik etkiliydi cok memnundum.
Mini boyunu alabilirim anca artık oda 120 tl :KK43:
Bide Loreal'in bambiyi deneyesim var ama ise yaramazsa 70 tl çöp diye cesaret edemiyrom.
Kıza köfteli tel sehriye corbası yaptım yolladım sabah
kahvaltı etmedi 1 muz yedi bide süt icti.
Kvdem de omlet yemis.

Slm cnmslar
Kız durmamıs yıkmıs ortalıgı bugun
14,00 de geldiler patron saolsn sen durma cık dedi.
Koci 5 dk namaza gideyim ben dedi kız arabada uyumus anam gelmez 14.30 da geldi 🤦🏻‍♀️
Oturduk arabada bekledik ,dedim kazaları mı kıldın naptın🤦🏻‍♀️
Bizi bıraktı kızla yemek yedik 45 tl
Ordan markete ,olaysız marketimiz olur mu hic😓
Sıvı sabun attım arabaya kitliydi
Sen onu ac üst bas eller akıyor heryerinden🤦🏻‍♀️
Kasiyer kzıı bile buladıık su almıstık yemekte
Kapı önünde durulandık cok hijyenik bi alısveris oldu🤦🏻‍♀️
Geldik eve banyoya direk ,yıkadım kzı
Camasır mak.calıstırdm
Erken uyur ins bacaklarım zonkluyo valla😣

Yol üStünden buay icin 0.5 gr aldım
Bide elimdeki 3.5 grmı tümletip yrım yaptm
Kendimi böyle tatmin edeyrum napam😄
Bayrama da 0.5 alırım kapatırım bu ayı buna sükür😅

Eklentiler

• 993E8B87-2485-435C-BCE8-DD5D234B68D9.jpeg
    993E8B87-2485-435C-BCE8-DD5D234B68D9.jpeg
    177 KB · Görüntüleme: 68
İki gündür telefonda sorun yasiyordum. Dokunmatigi sanirim sorunluyum. Arıyorum sonra ekran gidiyor kapatamıyorum. Eşimde dun tamire vereyim dedi 700 tl istemiş. Bir tanede evde ekranı kırılan vardı çocuklar kullanıyordu onu da göstermiş tamire ona da 550 demiş. Esim git al yeni bir tane uğraşma dedi. 700 TL verilmez dedi. Diğerinin de zaten maskotu vardi 550 tamire verme onun kaskosu bitmedi bu 3.defa olacak servise gitmesi büyük ihtimal perde çıkartıp biraz ödemesini iade ederler. En son ikna oldum beni teli yaptırmayız, yeni aldım kaskosuyla 5800 TL tuttu. Diğerini de servise verdim eğer yapilmazda perde çıkarsa ondan gelecek para ile de eşime aliriz dedik.
Ben her telefonda 2 yillik kasko yaptırıyorum ve hepsi de 2 defa ekran kırılması sebebiyle servise gidip geldi. Zaten bir ekran 700 TL olmuş servise 2 yol için o kadar kasko yapılıyor. Biz fazlasıyla o parayı çıkartıyoruz,😃😃

Telefon fiyatları da ucmus zaten. En ucuzu 3 binden başlıyor akilli telefonlar. Birde ben işimi genelde telefonla çözdüğüm için Samsung not 10 aldım. Uzun zaman olmuştu Samsung kullanmayalım. Ben de 2 sene sonra sürekli donma oluyordu yavaşlıyor tel. Benim için aceleci tez canlı için eziyet oluyordu

Dun ve bugün toplanda 6500 civari harcamışızdir. Dun de kızın karnesi aldık ondan doktora gittim birden kulağım ağrımaya başladı onu gösterdim. Diş ile alakalı olabilir dedi zaten antibiyotik hala kullanıyordum ama onların haricinde ¹ tane daha verdi günde 3 doz oldu.. hastaneye 15 ilaca 40 ödedim. Ondan markete 85 ödedim. Küçüğüm daha uyuyordu ordan da waikikiye gittik kızla. Tulum aldım kıza bayramlık, oğlana çıtçıtlı badi, pijama takimi çocuklara kendime de birkaç tişört 400 TL ödedim.
Kahvaltı yapmamistik eve gelirken börek aldık 40 da ona ödedim bol harcamali gün oldu. Eve gelip biraz uyumuşum. geç yatıp erken kalkınca ayarım kaçıyor. Eşimde ven biraz uyuyayım diye çocukları çıkartmış dışarı 2 saate yakin uyudum dinlendim iyi geldi 😊

Bugünde kv ile görümce ler geldi. Geçerken uğradılar. Görümce gitti kv kaldı aksam yemekten sonra eşim bıraktı evine. Ondan sonrada avm ye telefon işini halletmeye çıktık aksam 9 da çıktık evden 20 dk da avmye gidip hemen teli alıp, dondurmalı irmik tatilimizi da alıp 10 olmadan çıktık avm den.
Bayağı uzun zaman olmuştu gitmeyeli.
Hafta içi Birgül sabah erkek çocukları eğlence yerine götürme niyetim var küçüğüm çok mahrum kaldı böyle şeylerden biraz enerjisini atsin özgürce oynasın kimse yokken 😁

İki gündür telefonda sorun yasiyordum. Dokunmatigi sanirim sorunluyum. Arıyorum sonra ekran gidiyor kapatamıyorum. Eşimde dun tamire vereyim dedi 700 tl istemiş. Bir tanede evde ekranı kırılan vardı çocuklar kullanıyordu onu da göstermiş tamire ona da 550 demiş. Esim git al yeni bir tane uğraşma dedi. 700 TL verilmez dedi. Diğerinin de zaten maskotu vardi 550 tamire verme onun kaskosu bitmedi bu 3.defa olacak servise gitmesi büyük ihtimal perde çıkartıp biraz ödemesini iade ederler. En son ikna oldum beni teli yaptırmayız, yeni aldım kaskosuyla 5800 TL tuttu. Diğerini de servise verdim eğer yapilmazda perde çıkarsa ondan gelecek para ile de eşime aliriz dedik.
Ben her telefonda 2 yillik kasko yaptırıyorum ve hepsi de 2 defa ekran kırılması sebebiyle servise gidip geldi. Zaten bir ekran 700 TL olmuş servise 2 yol için o kadar kasko yapılıyor. Biz fazlasıyla o parayı çıkartıyoruz,😃😃
Güle güle kullann 😍

Bende hep çeyrek alıp sonra tam olarak butunletirdim. 5_10 dolar alıp biriktirme 50 _100 dolara tumletirdim.
Küçük küçük biriktirmek dah mantıklı mesela çok acil bir durumda sana çeyrek parasi yetecekken niye tam altın bozdurasin. İhtiyaç kadarını kullanmak için bende küçük küçük olmasının sonradan bütünlenmesinin daha doğru olduğunu düşünürüm 😉

İyi geceler kızlar aksama kıyma çıkarmıştım izmir koftr için ana eşim biryerlere gidelim dedi ablamlar sabah döneceği için yemeği dişarda yedik 180 tl tuttu bide uygun yer olmasa ne tutardı bilmem hayat gerçekten pahalı artık belediyenin yeri bile lüks
Dolap uygulamasını kardeşlerim gelince keşfettim uygun olduğunu bilmiyordum bu kadar Dönence aldım kızima normalde 200 tl den aşağı yok 70 tl ye geldi kargosuyla

İyi geceler kızlar aksama kıyma çıkarmıştım izmir koftr için ana eşim biryerlere gidelim dedi ablamlar sabah döneceği için yemeği dişarda yedik 180 tl tuttu bide uygun yer olmasa ne tutardı bilmem hayat gerçekten pahalı artık belediyenin yeri bile lüks
Dolap uygulamasını kardeşlerim gelince keşfettim uygun olduğunu bilmiyordum bu kadar Dönence aldım kızima normalde 200 tl den aşağı yok 70 tl ye geldi kargosuyla
Evet uygun geliyor çoğu şey birde bir kaç kullanılacak şeyler pahalı inanılmaz

Bende hep çeyrek alıp sonra tam olarak butunletirdim. 5_10 dolar alıp biriktirme 50 _100 dolara tumletirdim.
Küçük küçük biriktirmek dah mantıklı mesela çok acil bir durumda sana çeyrek parasi yetecekken niye tam altın bozdurasin. İhtiyaç kadarını kullanmak için bende küçük küçük olmasının sonradan bütünlenmesinin daha doğru olduğunu düşünürüm 😉
BEreketli olsun cnm.
Aynen yarım bozunca yerine konulamıyor😓

Günaydınlar
İyi pazarlar
Kızla markete gittik 40 tl;3 muz,3 seftali,5 tl su,kutu süt,sekersiz cikolata,2 paket makarna.
Ben sanırım tasarruf isinden anlamıyorum
İg da bi tasaarruflu hanım 300 tl market yazmıs(aylık değildir diye umud ediyorm)
Ama bana haftalık da yetmiyor dedimki 1 kg köfte 60 tl,cocıklu evde 1 kg köfte 1 hafta gitmiyor,bunun meyvesi,haftada 3-4 avokodosu 300 tl cocuk olmadıgı icin yetiyordur.
Birkac kisi daha yazmıs 300 tl de neler var diye.
Kadın kızmıs postu kaldırmıs🤣
Bana da dm den bunları yapabildiğnize göre asgari ücretli değilsiniz yazmıs.
Değilim dedim yarım gün calıstgımdan asgari ücretin altında kalıyor maasım dedim😂
8 ayda asgari ücretle 15 bin biriktirmis postta yazmıs.
Maası 1.500-2000 bini birikime atmıs
Nasıl yaptınız demisler?
Ozman evli değildim ailem harcatmıyodu demis😅🙆🏻‍♀️
Anam cocuksuz bekarlar birikim tavsiyesi veriyor ne tarafa bayılayım😂
Yaw he he
Makrna yedirelim cocuga 3 ögün ozman tutar 300😣🤦🏻‍♀️

Günaydınlar
İyi pazarlar
Kızla markete gittik 40 tl;3 muz,3 seftali,5 tl su,kutu süt,sekersiz cikolata,2 paket makarna.
Ben sanırım tasarruf isinden anlamıyorum
İg da bi tasaarruflu hanım 300 tl market yazmıs(aylık değildir diye umud ediyorm)
Ama bana haftalık da yetmiyor dedimki 1 kg köfte 60 tl,cocıklu evde 1 kg köfte 1 hafta gitmiyor,bunun meyvesi,haftada 3-4 avokodosu 300 tl cocuk olmadıgı icin yetiyordur.
Birkac kisi daha yazmıs 300 tl de neler var diye.
Kadın kızmıs postu kaldırmıs🤣
Bana da dm den bunları yapabildiğnize göre asgari ücretli değilsiniz yazmıs.
Değilim dedim yarım gün calıstgımdan asgari ücretin altında kalıyor maasım dedim😂
8 ayda asgari ücretle 15 bin biriktirmis postta yazmıs.
Maası 1.500-2000 bini birikime atmıs
Nasıl yaptınız demisler?
Ozman evli değildim ailem harcatmıyodu demis😅🙆🏻‍♀️
Anam cocuksuz bekarlar birikim tavsiyesi veriyor ne tarafa bayılayım😂
Yaw he he
Makrna yedirelim cocuga 3 ögün ozman tutar 300😣🤦🏻‍♀️
Çocuk olmadigı zaman kendi tercihiyle mutfak masraflarını bir nebze kisarsa makul olabilir 300 tl olmasa da o şu anki market fiyatlarıyla imkansız geldi bana da ama çocuklu evde hiç oluru yok meyve et ateş pahasına eskiden beyaz et yine uygun sayılırdı şimdi o bile lüks zaten
Sağlığimiz yerinde olsun giden mutfağa gitsin diyorum ben hep şükür ki yiyip icebiliyoruz
tabi herseyin bu kadar pahalı olmasına gerek yok kazanılanın çoğu mutfağa gidiyor hele 2 3 çocuk varsa ..

Çocuk olmadigı zaman kendi tercihiyle mutfak masraflarını bir nebze kisarsa makul olabilir 300 tl olmasa da o şu anki market fiyatlarıyla imkansız geldi bana da ama çocuklu evde hiç oluru yok meyve et ateş pahasına eskiden beyaz et yine uygun sayılırdı şimdi o bile lüks zaten
Sağlığimiz yerinde olsun giden mutfağa gitsin diyorum ben hep şükür ki yiyip icebiliyoruz
tabi herseyin bu kadar pahalı olmasına gerek yok kazanılanın çoğu mutfağa gidiyor hele 2 3 çocuk varsa ..
Cidden maas yeme icmeye gidiyor nerdeyse
Tasarruf sayfaları igda genelde yeme icmeyi es geciyor bunu farkettim.
Bizim eve cok nadir tavuk girer,cok canımız istwyince.
Yada organik tavuk bulursak.
Bimden tavuk alıp yiyen birikim hesabu acıp akıl veriyor.
Ben bimin tavugunu yiyeceğime 2 kg patates ,kabak alır yemegini yaprım yerim yani.

Selam kızlar,
Yazamadım telaşımız vardı. Geldik gece kardeşimde kaldık ertesi gün kahvaltı yapıp anneme geçtik. Dün gece de kardeşimin nişanını yaptık. Bunu da atlattık şükür, yağmur yağmadı :))
Hep yasaklar ve yer sıkıntısından bir kargaşa vardı. En sonunda annemlerin bahçede yapmaya karar verilmişti. Organizasyon firmasıyla görüşüldü ayarlandı. Gayet güzel de geçti. Bu arada kv si benden 4 yaş büyük 🙈 biz daha bebek eyleyelim.😂 ben kardeşime evlilik için ne acelen var erken deyince eşim de diyor ne var bizim gibi geçmi evlensin. Ben de diyorum planım 30 yaştı gayette iyi yapmışım🤣 bozuluyor
Dün gece annemde kaldık. Sabah yeğenim ağlamış niye bizde kalmadılar diye. Sabah diğer kardeşim geldi kahvaltıya. bahçede kahvaltı yaptık.
Sonra biraz dut ve vişne topladım. Lelliiii sen geldin aklıma kız😅 yakın olsak sana da getirirdim.
Ardından yola çıktık.Ela hemen dedi anne ben çok üzüldüm anneannemde çok kalamadık😢 dedim geliriz yine kızım çok kalırız. Artık ağlayarak değil söyleyerek anlatıyor üzüntüsünü, büyüyor☺️

Hic keyfim yok iyi dusunmek istiyorum iyi olsun.
Ama kafamdaki sersemlik devam ediyor.
Muayinemi olimde esimin ameliyat oldugu beyin cerrahina randevu alicam.
Net bisi soylesinler norologla olacak is diil.
Kafama takiyorum bu seferde tansiyonum cikiyo.
Aksam 14-9 idi tansiyonum.
Kafam nasil zonkluyor ama.
Valla once saglik ve rahat stressiz bir yasam.
Sinir damarlari hasar gorunce sikinti.
Artık kulaklarimi ve gozlerimi kapaticam etrafa.

Napiyosak kendimize yapiyoruz.
Ve kaza sebebiyle olmadiysa(bir hasar vardiysa travma kaza sonucu olabilirmis) eminim ki stresten oluyor
Vucudum eror veriyor.
Hepside takintilarim yuzunden.
Ve etragimdaki negatif tipler yuzunden.

Dolabi gelip aldi nakliyeci abi.
Ayy okadar uzuldum ki adama dun gece 1 e kadar esya tasidim tek basina dedi.
Tasimaya yardim etmek istedim elletmedi.
Yemek verdim.
Yemekleri yeni yapmistim dedim abi yemek hazırlim ses etmedi hazirladim yedi dua etti gitti.
Allah herkesin yardımcısi olsun.
60yasinda var adam.
Tek basina esya tasiyo yanima birini alsam onada para vercem diyo.
Kizi gorunce torunlarim var benimde dedi.

Ev bosaliyor yavas yavas..
Ee ev senin olmayinca gidicisin bir sekilde.
Gerci herkes heryerden gidici, dunyada. Misafiriz neticede..
Adimiz misafir.

Ne bilim bosladikca zaman yaklastikca icim burulmuyo diil.
Alismistim.
Ozlicem surdaki sakinligi rahatligi

Dün sabah kizi esimle biraktim eve indim. Dolaplar gelmisti.
Sildim supurdum.
Camlarida icten sildim.
Banyoyu kabini falan sildim yine.
Ev kac defa silindi sayamadim hala toz var. 😔
Her gittigimde supurge yapip siliyorum.
Yine esya gitmeden bi supurup silerim.

Ama 2 saatde dolaplar ic dis, komple ev, banyo, ic camlar, balkon hepsi bitti.
Hatta 2 defa vileda attim.
Hayirlisi olsun.

Artik tek duam saglik.
Hersey bir sekilde yolunu buluyor, cozuluyor, ama az ama cok ama eksik ama fazla.

Selam kızlar,
Yazamadım telaşımız vardı. Geldik gece kardeşimde kaldık ertesi gün kahvaltı yapıp anneme geçtik. Dün gece de kardeşimin nişanını yaptık. Bunu da atlattık şükür, yağmur yağmadı :))
Hep yasaklar ve yer sıkıntısından bir kargaşa vardı. En sonunda annemlerin bahçede yapmaya karar verilmişti. Organizasyon firmasıyla görüşüldü ayarlandı. Gayet güzel de geçti. Bu arada kv si benden 4 yaş büyük 🙈 biz daha bebek eyleyelim.😂 ben kardeşime evlilik için ne acelen var erken deyince eşim de diyor ne var bizim gibi geçmi evlensin. Ben de diyorum planım 30 yaştı gayette iyi yapmışım🤣 bozuluyor
Dün gece annemde kaldık. Sabah yeğenim ağlamış niye bizde kalmadılar diye. Sabah diğer kardeşim geldi kahvaltıya. bahçede kahvaltı yaptık.
Sonra biraz dut ve vişne topladım. Lelliiii sen geldin aklıma kız😅 yakın olsak sana da getirirdim.
Ardından yola çıktık.Ela hemen dedi anne ben çok üzüldüm anneannemde çok kalamadık😢 dedim geliriz yine kızım çok kalırız. Artık ağlayarak değil söyleyerek anlatıyor üzüntüsünü, büyüyor☺️
Hayırlı olsun mutluluklar dilerim☺
bende 32 de anne oldum nasip erken ya da geç diyemiyor insan zaman kavramı değişiyor kişiye göre tabi
Hic keyfim yok iyi dusunmek istiyorum iyi olsun.
Ama kafamdaki sersemlik devam ediyor.
Muayinemi olimde esimin ameliyat oldugu beyin cerrahina randevu alicam.
Net bisi soylesinler norologla olacak is diil.
Kafama takiyorum bu seferde tansiyonum cikiyo.
Aksam 14-9 idi tansiyonum.
Kafam nasil zonkluyor ama.
Valla once saglik ve rahat stressiz bir yasam.
Sinir damarlari hasar gorunce sikinti.
Artık kulaklarimi ve gozlerimi kapaticam etrafa.

Napiyosak kendimize yapiyoruz.
Ve kaza sebebiyle olmadiysa(bir hasar vardiysa travma kaza sonucu olabilirmis) eminim ki stresten oluyor
Vucudum eror veriyor.
Hepside takintilarim yuzunden.
Ve etragimdaki negatif tipler yuzunden.

Dolabi gelip aldi nakliyeci abi.
Ayy okadar uzuldum ki adama dun gece 1 e kadar esya tasidim tek basina dedi.
Tasimaya yardim etmek istedim elletmedi.
Yemek verdim.
Yemekleri yeni yapmistim dedim abi yemek hazırlim ses etmedi hazirladim yedi dua etti gitti.
Allah herkesin yardımcısi olsun.
60yasinda var adam.
Tek basina esya tasiyo yanima birini alsam onada para vercem diyo.
Kizi gorunce torunlarim var benimde dedi.

Ev bosaliyor yavas yavas..
Ee ev senin olmayinca gidicisin bir sekilde.
Gerci herkes heryerden gidici, dunyada. Misafiriz neticede..
Adimiz misafir.

Ne bilim bosladikca zaman yaklastikca icim burulmuyo diil.
Alismistim.
Ozlicem surdaki sakinligi rahatligi

Dün sabah kizi esimle biraktim eve indim. Dolaplar gelmisti.
Sildim supurdum.
Camlarida icten sildim.
Banyoyu kabini falan sildim yine.
Ev kac defa silindi sayamadim hala toz var. 😔
Her gittigimde supurge yapip siliyorum.
Yine esya gitmeden bi supurup silerim.

Ama 2 saatde dolaplar ic dis, komple ev, banyo, ic camlar, balkon hepsi bitti.
Hatta 2 defa vileda attim.
Hayirlisi olsun.

Artik tek duam saglik.
Hersey bir sekilde yolunu buluyor, cozuluyor, ama az ama cok ama eksik ama fazla.
Insalalh hayırlı sonuçlar alirsin canım tabi ki sağlıktan ötesi yok Rabbim şifalar versin
Çok zor benim babamda devlet memurlugundan emekli oldu 2 senedir özelde çalışıyor tek maaşla anca ev yapıp borç ödemeye devam Allah herkesin yardımcısi olsun

X