Küçük birikimlerden büyük yatırımlara

Markete girdim ekmek ve oglusa çikolata aldım derken 60 lira verdim çıktım. Akşam yemeği yapmıyorum malum oğlan gelsin ne isterse ona ondan yaparım. Zaten pizz, makarna, patates kızartması dışında bir şey yemiyor buna da ayar oluyorum ama yapacak bir şey yok. Yarın tarti günüm çok korkuyorum bakalım ne çıkacak 🙄
Kuzun nasıl,
yeni hikayeleri var mı?
anlatsın dinleyelim :KK3:

Aksam aksam canım sıkıldı. Benim bu koca kişisi yildonumumuze iphonw slacakti ya kartın kesim tarihini beklemiş şimdi bakınca da taksit olmuyormuş zaten yüzü bes karıştı geldiğinde anladim. İstersen kredi çekelim yine alalım dedi ama 38 bine alacağımız telefona 45 ödeyeceğiz ne anlamı var ki? Ksrta tek çekim yapsak diğer burçlarla aylik taksiti 50bini geçiyor önümüzdeki ay o da olmaz. Dogum günün mayısta o zaman alayım o zamana kadar para koyarım kenara dedi. Bende istemiyorum alma telefonum yetiyor dedim. Bozuldu niye trip atıyormuşum? Hayır bir şey yapacaksın yap ondan sonra karına söyle ama değil mi? Çok bozuldum ben ne yapayım şimdi?
Canım,
ben kendimi az biraz anlatayım, kimi cimri der bana kimisi tutumlu,belki bir başkası savurgan
eğer gerçek ihtiyaç dahilince değilse bir şeyi kesinlikle almam, fakat ihyiacım olan bir şeyin de en iyisini almaya çalışırım.

telefon çok ayrı bir konu, örneğin ben işim gereği çok kullanıyordum,
uzun hikaye bir dönem telefonun sesini kıstım tamamen ( her gün kendi telim,şirketin teli ve masadaki telefona cevap vermekten sıtkım sıyrılmıştı)

maillerim ve şirket içi şirket dışı haberleşmelerim telefon ile görüyordum
buna rağmen sıradan bir telefon idi kullandığım
şirketin verdiğini de yönetici olduğum halde işimi görebilen en alt modelden almıştım.

telefon gerçek bir ihtiyaç değil benim fikrimce
sosyal medya ve görüşmeler için o rakamlara üzülüyorum ben

geçen ay idi sanırım arkadaşım 75 bin verdiğini söyledi kredi çekip
çok üzüldüm,

X