Küçük birikimlerden büyük yatırımlara

Teşekkür ederim canım… ☺️

Ya yıllardır hayalim olan kafe açma konusunda bir takım gelişmeler oldu, spontane gelişti… çok heyecanlıyım… 😅

Hayırlıysa, hayırlısıyla olur inşallah… 😅
Haydi hayırlısı canım çok güzel 😊🌺

Benim de istediğim şöyle salaş bir köfteci ,tavuk pilav ya da ekmek arası tarz yiyecek hazırladığım bu dükkanım olsun isterdim

Yooo, bu topiğiin en müsrifi benim, beni kimse geçemez… 😭😅
Kıyafet, eşya vs o kadar değil de, gezme ve yeme-içme en büyük kalem bizde…. Bi de üç çocuk olunca, eğitim de büyük bir kalem…

Rabbim bu günümüzü aratmasın, hepimize helalinden, hayırlı bol rızık versin , hem harcayalım, hem de dünya ve ahiretimiz için birikim yapalım inşallah… 🤲

Hayırlı sabahlar bu arada, dün ters bir hareketle belimi incittim sanırım, ağırıyor baya, bakalım işe gidebilecek miyim….dua eder, dua beklerim… Sağlık her şeyden önemli…her şerden önce de, Rabbim bizlere ve tüm sevdiklerimize şifa versin, hastalıkla imtihan etmesin… 🤲
İnşallah birikimi dediğiniz gibi ahirete de yapmalı inşallah mmm

Bende aşırı yemenicme giymencanta ayakkabı vs çocuk bir tane ama üç çocuk masrafı var aman canı sağolsun hepsine iyi okullar güzel eğitimler dilerim..

Ya şafi 1000 tane ekleyebilirsin dolar milyoneri dolar milyoneri
Vayyy öğretmenlere fakir dedin T Thewitcher ama gercektne 2 gramininternettennmi ibananmi qtacaklar kuyumcudan mi al ver yapacaklar ...

Kumun tadini çıkart bend ebugunnasiri yoruldum çocukla iş yeri çekilmez oldu 20.dakikada çok sıkıldım hadi gidelim ne edecez oturuyorsun kalk top oynayalım mahvettti yarinda yanımda olacak.gecenin bu saatinde anne bir parfüm yapalım.tasarliyalim.hipnotiz parfüm projesi yapmış yarın ise gitmeyelim parfüm yapma.malzemeleei marketten alıp evdeki boş kolonya şişesine fisfisi varmış madem ev yapımı parfüm yapacakmisiz madem trileceyi evde yapıyoruz mademmkofte hamburger evde yapiyormusum parfumude o tasarlamış onu yapacakmisiz acaip yorucu çocuk la iş .. pazartesi değilde sanki cuma.yorgunlu Allah'ım.ogretmenlerimizin yardımcısı olsun..

Olur canım neden olmasın
Mali müşavirden kafeci oluyorsa, öğretmenden de köfteci neden olmasın 😅
Ufff köfteci ve kafeee çok güzle benimde isteğim uyelikli nitelikli kisilikleirn gireceği çay kahve kurabiye ve bol okumali kütüphane gibi bir yer açmak ama benim açacağım iş yeri bile ciro yapmaya değil müsriflige işaret.cok zengin olsam.vallahi amme hizmeti der acarim

Olur canım neden olmasın
Mali müşavirden kafeci oluyorsa, öğretmenden de köfteci neden olmasın 😅
Beni devlet kütüphaneci etse çok mutlu olurum.annem.e de derim der Allah ne verirse hayırlısını versin sende hiç akıl yook kizim diye.falanca öğretmesi dövmüş çocuğu geri hizmete kütüphaneci etmislermismis o bakıma kütüphaneci olunmaz devlet eder diyor.ama.kesinlikle ben çok seviyorum yani çok güzle olur kitap kafe yeri

Bende aşırı yemenicme giymencanta ayakkabı vs çocuk bir tane ama üç çocuk masrafı var aman canı sağolsun hepsine iyi okullar güzel eğitimler dilerim..

Vayyy öğretmenlere fakir dedin T Thewitcher ama gercektne 2 gramininternettennmi ibananmi qtacaklar kuyumcudan mi al ver yapacaklar ...

Kumun tadini çıkart bend ebugunnasiri yoruldum çocukla iş yeri çekilmez oldu 20.dakikada çok sıkıldım hadi gidelim ne edecez oturuyorsun kalk top oynayalım mahvettti yarinda yanımda olacak.gecenin bu saatinde anne bir parfüm yapalım.tasarliyalim.hipnotiz parfüm projesi yapmış yarın ise gitmeyelim parfüm yapma.malzemeleei marketten alıp evdeki boş kolonya şişesine fisfisi varmış madem ev yapımı parfüm yapacakmisiz madem trileceyi evde yapıyoruz mademmkofte hamburger evde yapiyormusum parfumude o tasarlamış onu yapacakmisiz acaip yorucu çocuk la iş .. pazartesi değilde sanki cuma.yorgunlu Allah'ım.ogretmenlerimizin yardımcısı olsun..
Kuyumcudan alırız galiba bilmiyorum
Vallahi Allah affetsin iyiki zamanında büyütmüşüm diyorum çocuğa falan tahammül edemiyorum. Şimdi etrafımda gördüklerime bakiyorumda aşırı eziyet ediyorlar annelere. benim oglan çok uyumludur mesela herseyi istemez. Sonra desem darlamaz ama bazen o da öyle şeyler yapıyor ki ister istemez sesim yükseliyor.

İş yerinde iki ayrı çeyrek gününe katıldım ağustos ayında.

Bir grup 5 kişi
Diğer grup 6 kişi.

📍 Biri ağustosta başladı.1 çeyreğimi verdim.

📍 Biri eylülde başladı 1 er çeyreğimi iki grubada verdim.

📍Bu ay itibariyle bir çeyrek de ben kendime aldım.

Kendimce tasarruf adına neler yapıyorum?

🖇️ dışarda yemek yememek için evde hep bir alternatif bulundururum, buzluk bu konuda benim elim ayağım. (İçliköfte mantı köfte barbunya yeşil fasülye)
AdChoices
ADVERTISING​

🖇️ günde iki öğün beslendiğim için öğle yemeği yemiyorum ve kahvaltımı evde hazırlayıp götürüyorum. (Sağlıklı)

🖇️oğlumun beslenmesine evden kuruyemiş kek kurabiye koyarım.

🖇️yazsan buzluğa meyve koyar içeçekleri evde yaparım. ( gazlı içecek tüketmiyoruz)

🖇️son 3 aydır neredeyse avm gezmiyorum, sürekli link paylaşan influencer takip etmiyorum.

🖇️ihtiyaç ve isteklerimi belirlerim ve hedefler koyarak satınalırım.

🖇️kuaför masrafım ayda birdir, biçok işimi evde kendim yapabiliyorum.

🖇️eczane ürünü bakım ürünü kullanırım, kampanyalardan faydalanıp ürün alırım.

🖇️kira giderimiz ve okul taksiti gelirimizde ciddi bir orana sahip. Ev alma gibi bir durumumuz normal hayat akışına göre mümkün görünmez ancak Yaradan bilir, duamızdır. Bunun için de altın alır biriktiririm.

📌birikimin yolu harcamamaktan geçiyor bence. Tasarruf et Harcama biriktir yatırım yap.

Ha ben çok mu idareliydim hayır.
Son bir yıldır bu kadar dikkat eder oldum.
Öncesi harca, ye iç . Ama işe yaramıyor.

Şimdi de geziyor, yiyoruz. Ama daha mantıklı hareket ediyoruz. Örneğin tatil için bir birikim hesabım var. Harcamadığın vazgeçtiğim giderlerden oraya aktarırım döviz olarak.

Sizlerden de öğrendiğim çok şey var.
Teşekkür ederim.

Beni devlet kütüphaneci etse çok mutlu olurum.annem.e de derim der Allah ne verirse hayırlısını versin sende hiç akıl yook kizim diye.falanca öğretmesi dövmüş çocuğu geri hizmete kütüphaneci etmislermismis o bakıma kütüphaneci olunmaz devlet eder diyor.ama.kesinlikle ben çok seviyorum yani çok güzle olur kitap kafe yeri
Benim bir tane kütüphane memurluğundan emekli benden 13 yaş büyük ablam var eski müdür yardımcımın eşi yaklaşık 40 yıl sonra emekli oldu
Çok rahat bir çalışma ortamı vardı

Allah razı olsun canım benim Rabbim kalbinden geçen duaları hayırla kolaylıkla nasip etsin inşallah 🌸

Teşekkür ederim canım… ☺️

Ya yıllardır hayalim olan kafe açma konusunda bir takım gelişmeler oldu, spontane gelişti… çok heyecanlıyım… 😅

Hayırlıysa, hayırlısıyla olur inşallah… 😅
Yaaa çok güzel bi haber inşallah hayallerinden bile güzelini iyisini hayırlısını nasip etsin Rabbim 🌸

X