Küçük ama rahatsız edici bir sorunum var.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sevgili kk üyeleri... Komik, zekice ve hazır cevap yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Her iki yönden de yorumlar okudum, bakış açımı genişlettiniz. Her yoruma yanıt vermeye çalıştım, atladığım olduysa şimdiden özür dilerim. Vakit ayırım yanitlayan kimseyi bilerek okuyup geçmem. Saat geç olduğu için yatacağım bundan sonra yanıt veremeyebilirim. İyi geceler diliyorum hepimize ❤

Yok sadece lisede bu derneğin yurtdışına dil okuluna davet ettiğini biliyor ama derneğin zeka ile ilgili olduğunu bilmiyor :)
Acaba akrabalar içinde " bak şunun kızı şu sınavdan şu puanı almış, sen niye yüksek puan alamadın " klasik cümlesindeki o kız mısınız 😄
Bak amcanın oğlu sedata 😄

Doktora yapan bir ögrenci karsındaki insanın zeka göstergesinin “iyi bir okuldan mezun oldu” diyerek anlamayacagını bilir. İyi bir okuldan mezun olmak o insanı üstün zeka yapmaz, insani davranıslarının güzel oldugunu göstermez. Sizinde “Kıskandıgını düsünmüyorum aslında iyi bir okuldan mezun oldu” yorumunuz garibime gitti.
İnsan ne kadar iyi bir okuldan mezun olursa olsun, şartları ne kadar iyi olursa olsun veya meslegi “kıskançlık, fesatlık” duygusunun olmayacağını göstermez.
Bence yanıt verin ve yanıtsız bırakmayın. Yanıtsız bırakırsanız “alındıgınızı” düsünür. Veya “üzüldügünüzü” yerinizde olsam bende kendisini aşağılanacak bir cümle hazırlardım.
Espri yerinde güzeldir. Bu espriden ziyade çok baska bir şey. Laf bu anlarda sokulur.

Son olarak basarılarınızın devamını dilerim.
Ya ben de son zamanlardaki okul takıntısını anlamıyorum, hemşirelik mezunu, hemşireliğe çok yüksek derecelerle gidilmiyor ki. Soyad gibi etiket haline geldi bu da.

aynısını yaşadım geçtiğimiz sene yl min ilk senesiydi bir arkadaşım bana doktora yaparsam kendime doktor sıfatını koyup koymayacağımı sordu çünkü bunun absürd kalacağını söyledi😂 biraz düşündüm baktım bu kişi zamanında istediği halde yl yapamamış yurt dışına da çıkamamış biri ben de kendisine sinirlenmek yerine üzüldüm ve ee dedim en iyisi yol göster. bir dahaki konuyu açtığında yurtdışında yüksek yapma fırsatlarını tanıttım kendisine sen de yapabilirsin kendini çatlatmana gerek yok gibisinden. daha da sesi çıkmadı iblisin

Millete de dert beğendiremiyoruz 😂

Neyse hepsini okudum ve yorumları da okudum ve en sevdiğim yorum tabiiki LeucotheaThemis LeucotheaThemis ın olmakla birlikte yorumların çoğunu gayet mantıklı buldum. Bende bu çoğunluk gibi düşünüyorum yani bencede kıskanıyor ancak çok seviyesizce hareket ediyor bu yüzden gerektiği yerde lafınızı koyun geçin ve iletişiminizi minimumda tutun çünkü bu tip insanlar gerçekten hep böyle itici olabiliyorlar haliyle salın gitsin ötede vızlasın siz projelerinizle ilgilenin. Başarılarınızın devamını diliyorum.

Doktora öğrenciyim, doktora yapıyorum
Akademisyen olacağım diye kasım kasım kasınmışsanız rahatsız etmiş olabilirsiniz
Sizde bu havayı sezdim bende
İki defadır denk geliyorum bu akademisyenlik mevzusuna
Bir yorumda sanırım gene mevzu etmiştiniz
Egonuz yüksek sayın dr hanım:)

Merhabalar

Yıllardır burayı takip ediyorum, bir süredir de bdv başta olmak üzere forumda ilgimi çeken konulara yorum yazıyorum. Bugün kendi konumla sizleri rahatsız edeceğim biraz.

Öncelikle derdim çok büyük değil. Ne dertler okudum burada, yeri geldi ağladım yeri geldi kadın arkadaşlarım adına eşlerine sinirlendim vs.. Ama küçük de olsa kendime dert edindiğim bir konu var işte.

Direkt olarak benim kuzenim olmasa da, ailesel bağlardan ötürü kuzenim dediğim bir akrabam var. Çocukken yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmezdi, beraber büyüdük diyebilirim ancak orta son sınıftayken ailesiyle birlikte bambaşka bir şehre taşındığı için yıldan yıla görüşür olduk. Son 2 buçuk senedir de hiç yüz yüze görüşemedik pandemi sebebiyle. Sosyal medyada fotoğraf likelamak dışında bir muhabbetimiz kalmamıştı.

İlk kez geçen günlerde yüz yüze geldik uzun zaman sonra. İlk başlarda gayet iyi konuştuk, nişanlandığım için tebrik etti ve bir işe başlayıp başlamadığımı sordu. Ben de doktora öğrencisi olduğumu ve bir projede görevli olduğumu ancak kadro açılırsa ve yeterli görünürsem hedefimin akademisyen olmak olduğunu söyledim. "Akademisyenlik garanti değilse sen ne olacaksın şimdi doktora bitince?" dedi. "Alanımda doktor ünvanı almış olacağım ve evet bir iş garantisi yok. Şartlar gösterecek" gibi bir yanıt verdim. Buraya kadar çok normal konuştuk. Ondan yana en ufak bir iğneleyici tavır hissetmedim ama benim bu açıklamamdan sonra kahkaha atarak "ya sanki ameliyata falan mı gireceksin de doktor diyorsun?" dedi, ben şok oldum. Çünkü kendisi asla eğitimsiz ve cahil biri değil. Üstelik hemşire. Yani nasıl olur da md ve phd farkını bilmez? Ben tıp doktoru olacağımı iddia etmedim ki? Kaldı ki doktor ünvanı tarihte ilk olarak tıp fakültesi bitirenlere değil, doktora eğitimini tamamlamış kişilere verilmiştir. Ama o an yaşadığım şoktan dolayı böyle izah etmedim ve sadece "yok artık doktora öğrencisiyim ben, tıp değil" dedim gülümseyerek ve konu böylece kapandı. Biraz moralimi bozsa da bu tavrı, sonrasında sohbet normal ilerleyince ben de normale döndüm ve tamamen aklımdan çıktı o anki tepkisi.

Ancak 15-20 dakika önce, sanıyorum ki kendi çalıştığı yerdeki bir doktorun bir sosyal medya paylaşımını atmış bana. Altına da "bak gerçek doktorlar ne zorluklar çekiyor, biz sağlık çalışanlarının işi zor" yazmış, sonuna da dil çıkaran emoji göndermiş. ( :p ) Espri mi yapıyor yoksa ciddi ciddi hala benim tıp doktoru olacağımı sandığımı mı düşünüyor emin olamadım. Ayrıca kendisi doktor olsa, hadi diyeceğim belki bu konuda hassasiyeti var o yüzden böyle davranıyor ama kendisi bambaşka bir meslek sahibi. Akrabam olduğu için arada sırada da olsa denk geleceğimizi bildiğimden nasıl tepki vermeliyim kestiremiyorum. Mesajını yanıtsız mı bırakmalıyım yoksa?

Beraber büyüdüğüm insanın böyle saçma sapan bir konuda bana ikidir laf sokmaya çalışmasını anlamlandıramıyorum. Yaptığı çocukça bir şey ama rahatsız edici buldum işte. Muhtemelen yarın bu konuyu önemsemeyerek hayatıma devam ederim ancak şu an akrabamla ilgili hayal kırıklığı yaşıyorum. Sizlerle de paylaşmak ve nasıl tepki vermeliyim konusunda fikir almak istedim.

Okuyan herkese teşekkürler şimdiden.
He sensin deyin

Merhabalar

Yıllardır burayı takip ediyorum, bir süredir de bdv başta olmak üzere forumda ilgimi çeken konulara yorum yazıyorum. Bugün kendi konumla sizleri rahatsız edeceğim biraz.

Öncelikle derdim çok büyük değil. Ne dertler okudum burada, yeri geldi ağladım yeri geldi kadın arkadaşlarım adına eşlerine sinirlendim vs.. Ama küçük de olsa kendime dert edindiğim bir konu var işte.

Direkt olarak benim kuzenim olmasa da, ailesel bağlardan ötürü kuzenim dediğim bir akrabam var. Çocukken yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmezdi, beraber büyüdük diyebilirim ancak orta son sınıftayken ailesiyle birlikte bambaşka bir şehre taşındığı için yıldan yıla görüşür olduk. Son 2 buçuk senedir de hiç yüz yüze görüşemedik pandemi sebebiyle. Sosyal medyada fotoğraf likelamak dışında bir muhabbetimiz kalmamıştı.

İlk kez geçen günlerde yüz yüze geldik uzun zaman sonra. İlk başlarda gayet iyi konuştuk, nişanlandığım için tebrik etti ve bir işe başlayıp başlamadığımı sordu. Ben de doktora öğrencisi olduğumu ve bir projede görevli olduğumu ancak kadro açılırsa ve yeterli görünürsem hedefimin akademisyen olmak olduğunu söyledim. "Akademisyenlik garanti değilse sen ne olacaksın şimdi doktora bitince?" dedi. "Alanımda doktor ünvanı almış olacağım ve evet bir iş garantisi yok. Şartlar gösterecek" gibi bir yanıt verdim. Buraya kadar çok normal konuştuk. Ondan yana en ufak bir iğneleyici tavır hissetmedim ama benim bu açıklamamdan sonra kahkaha atarak "ya sanki ameliyata falan mı gireceksin de doktor diyorsun?" dedi, ben şok oldum. Çünkü kendisi asla eğitimsiz ve cahil biri değil. Üstelik hemşire. Yani nasıl olur da md ve phd farkını bilmez? Ben tıp doktoru olacağımı iddia etmedim ki? Kaldı ki doktor ünvanı tarihte ilk olarak tıp fakültesi bitirenlere değil, doktora eğitimini tamamlamış kişilere verilmiştir. Ama o an yaşadığım şoktan dolayı böyle izah etmedim ve sadece "yok artık doktora öğrencisiyim ben, tıp değil" dedim gülümseyerek ve konu böylece kapandı. Biraz moralimi bozsa da bu tavrı, sonrasında sohbet normal ilerleyince ben de normale döndüm ve tamamen aklımdan çıktı o anki tepkisi.

Ancak 15-20 dakika önce, sanıyorum ki kendi çalıştığı yerdeki bir doktorun bir sosyal medya paylaşımını atmış bana. Altına da "bak gerçek doktorlar ne zorluklar çekiyor, biz sağlık çalışanlarının işi zor" yazmış, sonuna da dil çıkaran emoji göndermiş. ( :p ) Espri mi yapıyor yoksa ciddi ciddi hala benim tıp doktoru olacağımı sandığımı mı düşünüyor emin olamadım. Ayrıca kendisi doktor olsa, hadi diyeceğim belki bu konuda hassasiyeti var o yüzden böyle davranıyor ama kendisi bambaşka bir meslek sahibi. Akrabam olduğu için arada sırada da olsa denk geleceğimizi bildiğimden nasıl tepki vermeliyim kestiremiyorum. Mesajını yanıtsız mı bırakmalıyım yoksa?

Beraber büyüdüğüm insanın böyle saçma sapan bir konuda bana ikidir laf sokmaya çalışmasını anlamlandıramıyorum. Yaptığı çocukça bir şey ama rahatsız edici buldum işte. Muhtemelen yarın bu konuyu önemsemeyerek hayatıma devam ederim ancak şu an akrabamla ilgili hayal kırıklığı yaşıyorum. Sizlerle de paylaşmak ve nasıl tepki vermeliyim konusunda fikir almak istedim.

akrep cinsinden bir akraba daha, görüşme bence.

Merhabalar

Bazı aşağılık kompleksi olan insanları kıskandiklari insana mobing uygulayarak kendini üstün görmeye çalışır. Bence kesinlikle mesafe koymalısın. Kendini göstermiş . Niyet çok kötü

Ben kıskandığıni düşünmüyorum aslında iyi bir okuldan mezun oldu kendisi de. Yanıt yazdığınız için teşekkür ederim.
Bal gibi de kiskanmis hatta kudurmus. Kusura bakmayinda siz cok safsiniz, iyi niyetten öleceksiniz. Siz de baska bi konudan dem vurup ona laf sokun. Genelde boyle fesatlarin iliskileri yurumuyo. Onun yaninda super giden iliskinizi anlatabilirsiniz. Kendinizi ezdirmeyin ben okurken bile sinir oldum valla.

Şahsen ben doktora yapmak kavramının doktorlardan sonra çıktığını düşünüyor diye düşündüm. Şimdi kendisi hemşire, bulunduğu ortamda en yüksek otorite doktorlar. Ve aynı zamanda sağlıkçılarda nedense herkes doktor olmak istemişte olamamış gibi bir düşünce yapısı var. O yüzden sizinde doktorları kıskandığınızı, aslında doktor olamayıp kendi alanınızda ilerleyip sırf doktor ünvanı almak için bunları yaptığınızı düşündüğünü düşündüm. Bu arada bence de bu isim karışıklığı saçma Md ve PhD ayrımından bahsediyorum. Keşke taaa en başta başka bir isim verilseymiş.

Ay bazı yorumlara gülmekten çatladım. Kadına yok sen de kasılma yok neden konu açtın hahahah. Ay burda da var o kuzenin türleri:) çatlayın da patlayın disko disko de geç:))))) ahajjfkfkkl :p
Konu sahibini tanımayız
Herkes olayı kendi bakış açısına göre anlatır
Burada konu yazıp dertlenen çözüm arayan herkes haklı mı demek gibi bir mecburiyet mi var
Sen olayı kendine göre yorumlar bende kendime göre yorumlarım
Bunun çekememekle alakası yoktur
Ki konu sahibinin kuzeni hemşire niye çekemesin
Konu sahibi daha cebinden yiyor akademisyen olup olmayacağı garatisi yok (bu ülkede birinin birşeyi değilsen bırak akademisyenliği okulda müdür yardımcısı bile olamazsın) hemşire alının teri bileğinin hakkıyla işini yapıyor
Eğer kuzen kıskanmışsa şaşarım aklına
Benim doktora öğrencisi kızımıza tavsiyem yabancı dilini iyi geliştirsin dışarı çıksın
Türkiye bu tiplere gelecek pek umut vaad etmiyor
Dışarda kurye mi garson mu kasiyer mi olur artık
Buna kızmayın daha dün bizim kuzenler çıktılar dışarıya
İkiside fen lisesinde öğretmendi
Orda kuryelik yapıyorlar😔

Konu sahibini tanımayız
Herkes olayı kendi bakış açısına göre anlatır
Burada konu yazıp dertlenen çözüm arayan herkes haklı mı demek gibi bir mecburiyet mi var
Sen olayı kendine göre yorumlar bende kendime göre yorumlarım
Bunun çekememekle alakası yoktur
Ki konu sahibinin kuzeni hemşire niye çekemesin
Konu sahibi daha cebinden yiyor akademisyen olup olmayacağı garatisi yok (bu ülkede birinin birşeyi değilsen bırak akademisyenliği okulda müdür yardımcısı bile olamazsın) hemşire alının teri bileğinin hakkıyla işini yapıyor
Eğer kuzen kıskanmışsa şaşarım aklına
Benim doktora öğrencisi kızımıza tavsiyem yabancı dilini iyi geliştirsin dışarı çıksın
Türkiye bu tiplere gelecek pek umut vaad etmiyor
Dışarda kurye mi garson mu kasiyer mi olur artık
Buna kızmayın daha dün bizim kuzenler çıktılar dışarıya
İkiside fen lisesinde öğretmendi
Orda kuryelik yapıyorlar😔
Ya espiri yapıyorum cidden takılmayın neden kızayım malesef çok çok üzücü hepimizin bir şekilde uzaktan yakından yaşadığı gerçekler bunlar ne denir ki. Ama konu sahibi valla kiskanilmis. genel olarak bir emeğin küçümsenmesi çok çirkin bir davranış bence ve hak ettiği gibi karşılık almalı. Sevgiler

Aslında doğrusu doktora yapanlara doktor demektir. Sağlıkta çalışan doktorlara hekim denir. Öyle denilmesi gerekir. Sizi kıskandığı çok belli. Kendi kendinizi "ama kıskanıyor olamaz çok iyi okuldan mezun" diye kandırmayın. Ancak sizin de birkaç mesajınızda "IQ puanım yüksek, hukuku bıraktım, birçok akademisyen ve siyasetçi tanıyorum" vb. gibi ifadeler ile alttan alttan karşı tarafı rahatsız etmiş olabilir misiniz? Doktora yapmak evet zordur, övgüyü hakeder ama tercih meselesidir bu.

Şahsen ben doktora yapmak kavramının doktorlardan sonra çıktığını düşünüyor diye düşündüm. Şimdi kendisi hemşire, bulunduğu ortamda en yüksek otorite doktorlar. Ve aynı zamanda sağlıkçılarda nedense herkes doktor olmak istemişte olamamış gibi bir düşünce yapısı var. O yüzden sizinde doktorları kıskandığınızı, aslında doktor olamayıp kendi alanınızda ilerleyip sırf doktor ünvanı almak için bunları yaptığınızı düşündüğünü düşündüm. Bu arada bence de bu isim karışıklığı saçma Md ve PhD ayrımından bahsediyorum. Keşke taaa en başta başka bir isim verilseymiş.
Aslında diğerine "hekim" denilmeli. Kolayına kaçıp doktor diyoruz. Doğrusu doktora yapanlara "doktor" demektir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X