Küçük ama rahatsız edici bir sorunum var.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Güldürdünüz :)bayılıyorum hazır cevap kadınlara. Teşekkür ederim yorumunuz için
demek ki iç sıkıntınızı alabildim ne mutlu :) bir de böyle akrabalık ilişkilerinde kendini üstün ve önemli görme ya da karşısındakini küçültme çabası çok oluyor, sizin akademik ilerlemenizi bir gösteriş olarak düşündüyse kendi sağlıkçılığı ve Md/dr olanların toplum içinde daha saygın bir yeri olması gerektiği sizin ne hadle kendinize Dr diyebildiğiniz gibi bir zımni küçültme çabası olabilir. Bir söz vardı neydi o, sinek de küçüktür ama mide bulandırır mı :/

tek açıklama kıskanmış çekememiş laf sokmaya çalışmış, 24 yaşında mesleğim icra ediyorum iş yerim 30-32 skalasında. bende bu kıskançlıklara sık sık maruz kalıyorum başarılı olduğum için.
he sen haklısın de geç.

Keşke benim de akademik hayatla bağım bu kadar olsaydı da şimdiden tez konusu düşünmeseydim 🥲 Kıskanmıştır tamam ama gerçek doktorlar demesi ne alaka yani, acaba gerçekten bilmiyor olabilir mi? ben olsam doktorlar Ela’nın fotosunu gönderip doktor gibi doktor be yazardım.

Hahah teşekkürler yanıtınız için :))) Allah kolaylık versin size de. Konu bulmak en zoru ama emin olun. Sonrasında su gibi akıp gidiyor o tez.

Doktora yapan bir ögrenci karsındaki insanın zeka göstergesinin “iyi bir okuldan mezun oldu” diyerek anlamayacagını bilir. İyi bir okuldan mezun olmak o insanı üstün zeka yapmaz, insani davranıslarının güzel oldugunu göstermez. Sizinde “Kıskandıgını düsünmüyorum aslında iyi bir okuldan mezun oldu” yorumunuz garibime gitti.
İnsan ne kadar iyi bir okuldan mezun olursa olsun, şartları ne kadar iyi olursa olsun veya meslegi “kıskançlık, fesatlık” duygusunun olmayacağını göstermez.
Bence yanıt verin ve yanıtsız bırakmayın. Yanıtsız bırakırsanız “alındıgınızı” düsünür. Veya “üzüldügünüzü” yerinizde olsam bende kendisini aşağılanacak bir cümle hazırlardım.
Espri yerinde güzeldir. Bu espriden ziyade çok baska bir şey. Laf bu anlarda sokulur.

Son olarak basarılarınızın devamını dilerim.

Teşekkürler. Şöyle bir şey belirteyim, zekilik ile ilgili bir şey demedim. Doktora yapmak da zeka göstermez misal. Zira ben lisede uluslararası bir kuruluşun iq sınavı sonucu üstün zekalı olduğumu öğrendim halbuki lise giriş sınavinda berbat bir puan yapmıştım. Aynı şekilde ilk lisans programım olan hukuk fakültesini de yarıda bıraktım. Sevemediğim için tembellik yaptım yani. Zeka ayrı, çalışkanlık ayrı. Akrabamın zekiliği hakkında bir fikrim yok ama çok çalışkan bir kızdır yani, onun eğitimi de iyi, beni kıskanması saçma diye o sebeple söylemiştim. Sevgiler :)

Bazen bu ruh hali içinde olabiliriz.üzülmeyin:KK52:

Ben, beni gram tanımayan biri yanlış anladı diye üzüldüm. Yani kendimi ifade edemediğim için. Yoksa ruh halim kıskanılmak istese üzülmezdim. Aksine akrabamın kıskandığıni düşünüp sevinirdim şu an :) iyi geceler, sevgiler

Ben olsam “nayır, nolamaz, bunca yıl x’te (buraya anabilim dalı gelecek) tıp doktoru olcam diye dirsek çürüttüm, masterda bile söylemediler, hayal kırıklığı :KK43:“ gibi bir şey yazardım :)

Çok tatlısınız :) bu yorumu da aklıma kazıdım, diğer arkadaşların fikirleriyle üç etti sanırım. Bir daha tekrarlrsa karma bir cevapla karşısında beni bulucak :)

Teşekkürler. Şöyle bir şey belirteyim, zekilik ile ilgili bir şey demedim. Doktora yapmak da zeka göstermez misal. Zira ben lisede uluslararası bir kuruluşun iq sınavı sonucu üstün zekalı olduğumu öğrendim halbuki lise giriş sınavinda berbat bir puan yapmıştım. Aynı şekilde ilk lisans programım olan hukuk fakültesini de yarıda bıraktım. Sevemediğim için tembellik yaptım yani. Zeka ayrı, çalışkanlık ayrı. Akrabamın zekiliği hakkında bir fikrim yok ama çok çalışkan bir kızdır yani, onun eğitimi de iyi, beni kıskanması saçma diye o sebeple söylemiştim. Sevgiler :)
Siz yazdıkça niye size takıldığı belli olmaya başladı 😄 kuzenin haberi var mıydı bunlardan

Yorumlarda daha iddialıları var bence. En hoşuma giden de ilk hastamın kim olacağı belli oldu, on numara cevap LeucotheaThemis LeucotheaThemis 👏
ahhahaha ya teşekkür ederim ama benim de aklıma Mehmet Akif Ersoy'un veteriner olmasıyla ilgili küçük görüldüğü anısı geldi. onu uyarladım, tek başıma övgüyü kabul edemem :KK70:

ya bu hemşirelerde böyle tripler var aşağılık kompleksi. şimdi o sağlık sektöründe olmasına rağmen dr diye bir ünvanı yok ya... sense bu ünvanı alacaksın tıp olmasa bile dr olacaksın akademisyen olunca. bunu çekememiş haspam. beyinsiz işte gül geç

Sevdiğim de bir insandı hani. O yüzden sanırım üzüldüm yoksa tanımadığım biri olsa bence de takmazdım. Yorumunuz için teşekkür ederim :)

ahhahaha ya teşekkür ederim ama benim de aklıma Mehmet Akif Ersoy'un veteriner olmasıyla ilgili küçük görüldüğü anısı geldi. onu uyarladım, tek başıma övgüyü kabul edemem :KK70:
Bir olay bambaşka bir olaya bu kadar uyabilir 😄😄

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X