Küçük ama rahatsız edici bir sorunum var.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Aslindasinirlibiridegilim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2021
538
1.939
30
Merhabalar

Yıllardır burayı takip ediyorum, bir süredir de bdv başta olmak üzere forumda ilgimi çeken konulara yorum yazıyorum. Bugün kendi konumla sizleri rahatsız edeceğim biraz.

Öncelikle derdim çok büyük değil. Ne dertler okudum burada, yeri geldi ağladım yeri geldi kadın arkadaşlarım adına eşlerine sinirlendim vs.. Ama küçük de olsa kendime dert edindiğim bir konu var işte.

Direkt olarak benim kuzenim olmasa da, ailesel bağlardan ötürü kuzenim dediğim bir akrabam var. Çocukken yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmezdi, beraber büyüdük diyebilirim ancak orta son sınıftayken ailesiyle birlikte bambaşka bir şehre taşındığı için yıldan yıla görüşür olduk. Son 2 buçuk senedir de hiç yüz yüze görüşemedik pandemi sebebiyle. Sosyal medyada fotoğraf likelamak dışında bir muhabbetimiz kalmamıştı.

İlk kez geçen günlerde yüz yüze geldik uzun zaman sonra. İlk başlarda gayet iyi konuştuk, nişanlandığım için tebrik etti ve bir işe başlayıp başlamadığımı sordu. Ben de doktora öğrencisi olduğumu ve bir projede görevli olduğumu ancak kadro açılırsa ve yeterli görünürsem hedefimin akademisyen olmak olduğunu söyledim. "Akademisyenlik garanti değilse sen ne olacaksın şimdi doktora bitince?" dedi. "Alanımda doktor ünvanı almış olacağım ve evet bir iş garantisi yok. Şartlar gösterecek" gibi bir yanıt verdim. Buraya kadar çok normal konuştuk. Ondan yana en ufak bir iğneleyici tavır hissetmedim ama benim bu açıklamamdan sonra kahkaha atarak "ya sanki ameliyata falan mı gireceksin de doktor diyorsun?" dedi, ben şok oldum. Çünkü kendisi asla eğitimsiz ve cahil biri değil. Üstelik hemşire. Yani nasıl olur da md ve phd farkını bilmez? Ben tıp doktoru olacağımı iddia etmedim ki? Kaldı ki doktor ünvanı tarihte ilk olarak tıp fakültesi bitirenlere değil, doktora eğitimini tamamlamış kişilere verilmiştir. Ama o an yaşadığım şoktan dolayı böyle izah etmedim ve sadece "yok artık doktora öğrencisiyim ben, tıp değil" dedim gülümseyerek ve konu böylece kapandı. Biraz moralimi bozsa da bu tavrı, sonrasında sohbet normal ilerleyince ben de normale döndüm ve tamamen aklımdan çıktı o anki tepkisi.

Ancak 15-20 dakika önce, sanıyorum ki kendi çalıştığı yerdeki bir doktorun bir sosyal medya paylaşımını atmış bana. Altına da "bak gerçek doktorlar ne zorluklar çekiyor, biz sağlık çalışanlarının işi zor" yazmış, sonuna da dil çıkaran emoji göndermiş. ( ) Espri mi yapıyor yoksa ciddi ciddi hala benim tıp doktoru olacağımı sandığımı mı düşünüyor emin olamadım. Ayrıca kendisi doktor olsa, hadi diyeceğim belki bu konuda hassasiyeti var o yüzden böyle davranıyor ama kendisi bambaşka bir meslek sahibi. Akrabam olduğu için arada sırada da olsa denk geleceğimizi bildiğimden nasıl tepki vermeliyim kestiremiyorum. Mesajını yanıtsız mı bırakmalıyım yoksa?

Beraber büyüdüğüm insanın böyle saçma sapan bir konuda bana ikidir laf sokmaya çalışmasını anlamlandıramıyorum. Yaptığı çocukça bir şey ama rahatsız edici buldum işte. Muhtemelen yarın bu konuyu önemsemeyerek hayatıma devam ederim ancak şu an akrabamla ilgili hayal kırıklığı yaşıyorum. Sizlerle de paylaşmak ve nasıl tepki vermeliyim konusunda fikir almak istedim.

Okuyan herkese teşekkürler şimdiden.

Dr unvanının sadece tıp doktorlarına verildiğini sanan bi vitaminsiz olamaz dimi. Ya hiç sallamayın. Cahil işte belli ki kıskanmış. Ayrıca yerinizde olsam ezer ve aşağılardım. Evet canım doktoram bitince dr unvanı alacağım hani senin rüyanda bile göremeyeceğin bir şey bu de. Vur kaç arkadaşım ne dertleniyorsan, cahile cahil olduğunu hatırlamazsan böyle olur. Hak ettiği gibi davranacaksın.

Ayh bdvde konum olsun diye heveslenip açmışsınız bu konuyu sadece. Üşenmemişsiniz de...

Pardon?
Burada inanılmaz zeki cevaplar veren kadınlar var. Belki biri esprili ancak yerine bir fikir verir diye yazmak istedim. Zira ben anlık stresten düşünemez duruma geldim. Derdimin küçük olduğundan da bahsettim üstelik. Dram okumak istiyorsanız girmezdiniz olur biterdi. Her neyse fikrinize saygı duyup, büyük bir dert edinene kadar gelmeyeyim buralara en iyisi

Girip okumadan dram olmadığını nasıl bilecektim? Asıl size pardon?

Fena halde kıskanmış sizi,aradaki farkı bilmiyor olma ihtimali bile gelmedi aklıma.Önemsemeyin.

Vur kaç yazdığınız yerde kahkahayı bastım ne yalan söyleyeyim Allah da sizi güldürsün. Yanıt yazdığınız için teşekkürler.

Bazı meslek gruplarının tribinden geçilmiyor. Çok zor, aşırı zor vs. E tamam da sen bilerek ve isteyerek seçmedin mi o bölümü,mesleği? İnsanlara sürekli benim işim çok zor baskısı yapılmasını anlamıyorum zor geliyorsa bırak ne denilebilir ki. Bence kıskanmış sizi çünkü doktora yapmak her yiğidin harcı değildir. Hemşirelikten de kat be kat zordur illa bir kıyaslama yapılacaksa.

Fena halde kıskanmış sizi,aradaki farkı bilmiyor olma ihtimali bile gelmedi aklıma.Önemsemeyin.

Stres durumlarında beynim duruyor. Belki buradaki hazır cevap arkadaşlarımızdan komik ama yerinde bir cevap okursam yazarım diye düşünmüştüm ama sanırım önemsememeliyim. Teşekkürler yorum için.

Estağfurullah. Kendisi de çok iyi bir okuldan mezun ve eminim hakkını veriyordur işinin. Ama alttan alttan beni küçük görmesi şaşırttı ne yalan söyleyeyim. Yorumunuz için teşekkür ederim. Esprili de olsa laf sokayım demiştim ama yanıt vermeyeyim en iyisi kendisine.

Öncelikle yolunuz açık olsun
Siz çok mantıklı ve aklı başında birine benziyorsunuz Kuzen için aynı şeyi söyleyemeyeceğim
Kuzenim dediğiniz kişiye gıcık oldum. Doktora eğitimi ağırdır. Akademik kariyer kadro bulma olayları zor ama olmasa bile özel okullarda çalışabilirsiniz veya dr unvanı alır özel sektörde iyi yerlere gelebilirsiniz.
Her neyse muhtemelen bu kuzenin eğitimi sizden düşük ve hayatında da şu an kimse yok yaptığı davranıştan ve iğneleyici sözlerinden sizi kıskandığını sezdim.
Kafanıza takmayın sinir olduğunuzu da belli etmeyin.
Demiş ya gerçek doktorlar şöyle böyle diye
Sadece şöyle diyebilirsiniz bir daha laf sokarsa “ benim yaptığım doktora kolaysa kazan , sende yap “

Dr unvanının sadece tıp doktorlarına verildiğini sanan bi vitaminsiz olamaz dimi. Ya hiç sallamayın. Cahil işte belli ki kıskanmış. Ayrıca yerinizde olsam ezer ve aşağılardım. Evet canım doktoram bitince dr unvanı alacağım hani senin rüyanda bile göremeyeceğin bir şey bu de. Vur kaç arkadaşım ne dertleniyorsan, cahile cahil olduğunu hatırlamazsan böyle olur. Hak ettiği gibi
Vur kaç yazdığınız yerde kahkahayı bastım ne yalan söyleyeyim Allah da sizi güldürsün. Yanıt yazdığınız için teşekkürler.
E öyle ama taktik maktik yok arkadaşım bam bam bam ahahhahahsdfjkl ez sen anlamazsın sen bilmezsin vs. O küçük dünyasındaki zavallı özgüvenini yerle bir et:)))) bak bi daha ne oluyor bitirmeye pasta alır gelir kesinpppp

Küçük görmemiş dümdüz kıskanmış. Doktora yapabilmek için insanlar ne aşamalardan geçiyor ne kadar ter döküyor bence sessiz kalmayın alaycı bir şekilde karşılığını verin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…