KRONİK VAJİNİT,MANTAR,SERVİSİTTEN KURTULAMAYANLAR

Merhaba ben 26 yaşındayım bende 2 aydır şikayetlerim vardı 3 doktora gittim. 2si vajinanda yara var dedi. Son gittiğim hayır yara yok vajina floran bozulmuş vajina enfeksiyonu geçiriyosun. Kesinlikle probiyotik vs kullanmalısın dedi. Ben kime hangi doktora inanacağımı şaşırmış durumdayım. Kafam çok karışık bana bilgi verir misiniz?

Slm arkadaşlar bende 2 senedir vajina içinde şişlerle uğraşıyorum yanmam oldunu şişler çoğalıyor doktora gittim krem geçirmedi enfeksiyon dedi şişler bazen çoğalıp bazen azalıyor tammamiyle yok olmuyor önceleri kaşıntım da vardı arada oluyor eskisi gibi degil kaşıntı için size önereceğim losyon var dark Woman losyon diye

Bende 1.5 senedir yaşıyordum en son borik asit ovulu dediler, istanbul da yapan 1 eczane varmış, arayınca kargoluyorlar. Artık kullandığım ovuller antibiyotikler işe yaramıyordu bundan istedim. 15 gün boyunca sabah akşam, diğer 30 gün sadece akşm yatmadan önce kullanın. 3. Günümdeyim tertemiz oldu keşke daha önce kullansaydım, sadece çok pahalı, 1 tanesi 15 tl sanırım 30 tanesi 450 tl tam kronik kişiler 60 tane kullanöası gerekiyormuş. Evde kendiniz sakın borik asit uygulamayın bu farklı seyreltilmiş hali çünkü ve jelibonumsu bişey görüntüsü, yani sizin yapacağınızla alakası yok, daha kötü olursunuz, bloglarda kendisi kapsüle koyup vajinasına yerleştirenler duymuştum lütfen bu tarz cahil şeyler yapmayın. Eczanenin telefon numarası 02125313460 inşallah şifa olur herkese

Eklentiler

• 3F5239E7-0BA9-479B-89A7-F686834082DF.jpeg
    3F5239E7-0BA9-479B-89A7-F686834082DF.jpeg
    56,1 KB · Görüntüleme: 191
Arkadaşlar merhaba ben 36 yaşındayım yıllardır yılda en az 3-4 kere bu sorunla uğraşıyorum.Okumadığım makale,denemediğim bitkisel kür,gitmediğim kadın doğumcu kalmadı.Öncelikle kesinlikle doktora görünmeniz şart ama gerçekten iyi bir doktora.VAJİNİT rahim duvarlarındaki bakteri,parazitlerden kaynaklanıyor.Tedavi edilmezse ya da kronikleşirse rahim ağzına geçiyor iltihap yapıyor buna da SERVİSİT deniyor.SERVİSİTTE öyle bırakın bitkisel kürleri ilaç fitille bile geçmeyen bisey.Ben son noktada SERVİSİT oldum zaten.Sürekli sarı ve kokulu akıntı geliyordu.ANCAK DOKTORLARDA yani çogunda KOLPOSKOPİ ALETİ olmadığı için( bu alet rahmi 40 kat büyütüp ekranda sizinde görmenizi sağlıyor) kaşıkla bakıp mantar olmussun al ilaç fitil diyor ve geçmiyordu.O İltihap kökünden kurutulmayınca sadece daha beter oluyor.Mutlaka öncelikle SMEAR TESTİ,Sonra kültür testi yaptırmalısınız.Partnerinizin tedavi olması şart çoğu erkekte idrar yollarında,spermlerinde mikrop,lökosit var ama haberleri yok sürekli bize geçiyor.Onlarında bu testi yaptırması şart.Bu öyle bi hastalık ki ancak çeken bilir.Psikolojiyi bozuyor,özgüven düşürüyor.Benim gittiğim en son doktorum bana Kriyoterapi(iltihabı dondurarak kurutma) yaptı ve koterle(yakma yöntemi) orada olusan içi iltihap dolmuş NABOTHİ kistlerini boşalttı.O zamana kadar piyasada aklınıza gelecek herseyi kullanmıstım.Bir de kesinlikle iyi bir probiyotik hem agızdan hem de vajinadan basladım.Hergün 1 bardak kefir.BATICONLA dışını temizlemek kesinlikle rahatlatıyor.Ama asla SİRKE,SARIMSAK,KARBONAT kullanmayın.Onlar tahriş edip daha çok enfekte olmanıza sebep olur.Bir de doktorum bana Eczaneden yüzde 1 lik BORİK ASİT hazırlattı.Bi VAJİNAL POMPAYLA püskürt dedi.Pedlerimi organik alıyorum.Ya bambu liflerinden ya da kotex kullanıyorum.BİR DE HPV aşısı olucam.Bütün dünya artık bu aşıyı yapıyor.Mutlaka olun.Özellikle kronik vajinit servisit olanlar için çok gerekli.KAFANIZA GÖRE FİTİL KULLANMAYIN.Bu sefer bakteriler de direnç kazanıyor.Bir de orayı SEBA MED VAJİNA JELİYLE yıkıyorum ama hergün değil.BAĞIŞIKLIĞINIZ DA önemli,düşünce en zayıf yeriniz neresiyse mikroplar oraya kosuyor.Her regllen sonra FLORA DÜZENLEYİCİ VAGİ-FLORA kullanıyorum.Pamuklu çamasır giyin,asla ıslak bikiniyle kalmayın,parfümlü ped kullanmayın.ŞEKERİ AZALTIN.UMARIM KURTULURUZ TOPLUCA.Bunu ancak çeken bilir...
Merhabalar aynı durum bende de var ha hi doktora gittiniz

Arkadaşlar merhaba ben 36 yaşındayım yıllardır yılda en az 3-4 kere bu sorunla uğraşıyorum.Okumadığım makale,denemediğim bitkisel kür,gitmediğim kadın doğumcu kalmadı.Öncelikle kesinlikle doktora görünmeniz şart ama gerçekten iyi bir doktora.VAJİNİT rahim duvarlarındaki bakteri,parazitlerden kaynaklanıyor.Tedavi edilmezse ya da kronikleşirse rahim ağzına geçiyor iltihap yapıyor buna da SERVİSİT deniyor.SERVİSİTTE öyle bırakın bitkisel kürleri ilaç fitille bile geçmeyen bisey.Ben son noktada SERVİSİT oldum zaten.Sürekli sarı ve kokulu akıntı geliyordu.ANCAK DOKTORLARDA yani çogunda KOLPOSKOPİ ALETİ olmadığı için( bu alet rahmi 40 kat büyütüp ekranda sizinde görmenizi sağlıyor) kaşıkla bakıp mantar olmussun al ilaç fitil diyor ve geçmiyordu.O İltihap kökünden kurutulmayınca sadece daha beter oluyor.Mutlaka öncelikle SMEAR TESTİ,Sonra kültür testi yaptırmalısınız.Partnerinizin tedavi olması şart çoğu erkekte idrar yollarında,spermlerinde mikrop,lökosit var ama haberleri yok sürekli bize geçiyor.Onlarında bu testi yaptırması şart.Bu öyle bi hastalık ki ancak çeken bilir.Psikolojiyi bozuyor,özgüven düşürüyor.Benim gittiğim en son doktorum bana Kriyoterapi(iltihabı dondurarak kurutma) yaptı ve koterle(yakma yöntemi) orada olusan içi iltihap dolmuş NABOTHİ kistlerini boşalttı.O zamana kadar piyasada aklınıza gelecek herseyi kullanmıstım.Bir de kesinlikle iyi bir probiyotik hem agızdan hem de vajinadan basladım.Hergün 1 bardak kefir.BATICONLA dışını temizlemek kesinlikle rahatlatıyor.Ama asla SİRKE,SARIMSAK,KARBONAT kullanmayın.Onlar tahriş edip daha çok enfekte olmanıza sebep olur.Bir de doktorum bana Eczaneden yüzde 1 lik BORİK ASİT hazırlattı.Bi VAJİNAL POMPAYLA püskürt dedi.Pedlerimi organik alıyorum.Ya bambu liflerinden ya da kotex kullanıyorum.BİR DE HPV aşısı olucam.Bütün dünya artık bu aşıyı yapıyor.Mutlaka olun.Özellikle kronik vajinit servisit olanlar için çok gerekli.KAFANIZA GÖRE FİTİL KULLANMAYIN.Bu sefer bakteriler de direnç kazanıyor.Bir de orayı SEBA MED VAJİNA JELİYLE yıkıyorum ama hergün değil.BAĞIŞIKLIĞINIZ DA önemli,düşünce en zayıf yeriniz neresiyse mikroplar oraya kosuyor.Her regllen sonra FLORA DÜZENLEYİCİ VAGİ-FLORA kullanıyorum.Pamuklu çamasır giyin,asla ıslak bikiniyle kalmayın,parfümlü ped kullanmayın.ŞEKERİ AZALTIN.UMARIM KURTULURUZ TOPLUCA.Bunu ancak çeken bilir...
Doktorunuz kımdı acaba cok gecmıs olsun 😔

Bugün sanırım borik asitle 5. Günüm sanki etki etmeye basladı.Kontrolede gittim.iyiye gidiyor gibi.14 gün kullanıcam bunu.Bide ozon tedavisine baslamayı düşünüyorum
S.a bendede aynı sorun var bende belden hacamat sülük ozon tedavisi düşünüyorum ilaçlar fayda etmiyor test yapmadan ilaç fitil doktorlarada güvenim kalmadı ne yapacağımı bilmiyorum sizin durumunuz nas oldu ozon denedinizmi

Smear yapmadıysa kültür testi de mi yapmadı enfeksiyonun ne olduğuna bakmak için? Aslında kültür testi yapması gerekirdi ona göre tedavi veriliyor çünkü. Smear testi rahim ağzıyla alakalı ama orda da çıkabiliyor galiba. Sadece detaylı olarak kültüre de bakılmalı
Yani ben bu doktorları anlamıyorum ilaçla geçmedi eşime geçti diyorum kültür bile yapmıyor ilaç yazıp gönderiyor insanları denek olarak kullanmak degilmi neye göre ilaç veriyorsun kaç doktora gittim nasıl bi tedavi şekilleri anlamadım

Ya varya sen şimdi sigara dedin ya bende gecen hafta bi merkezi aradım acaba ondan mı die?sigarayı bırakmak için gerçekten artık kafayı yedim bende.ozon tedavisine baslıcaktım ama yorum yapanlar hep tekrar etti yazmıs.ben şimdi doktorumla mesajlastım düşün kadına artık ben ilaç öneriyorum.kadın bana yüzde 1 lik borik asit yaptırmıstı eczacıya onu püskürtüyorum içime bi enjektörle.bunu yazıyı yolladım bana sen yüzde 1 lik püskürtmeye devam et istersen fitilinide yaptırabilrsin dedi.ama benim okudugum bütün makalelerde yabancı ve türk borik asitin yğzde 98 işe yaradığı.ama tabi bi doktorum yönlendirmesi lazım.halimize bak biz çare arıyoruz kendimize.orda 600 mg sabah akşam borik asit fitili diyor.14 gün sanırım kullanıyosun.eğer geçmezse haftada 2 gün 6 ay boyunca.bana doktor sana HPV DNA yapalım dedi ama bence bende hpv falan yok.ayrıntılı kültür yaptırıcam pazartesi tekrar.belkide direncimiz var bazı antibiyotiklere.sende tam ne cıktı kültüründe hangi ialçları kullandın ve tekrar etti canım.Aynen haberleşelim valla bizim gibi bi sürü kadın var ama bu konuda cok uzman doktor yok.bak bide sunu siparis ettim oral probiyotik vajina için
Banada bilgi verirmisiniz bende de oldu bu hastalık kaç doktora gittim psikolojimm bozulduu

KIZLAR konu başlığını ben açmıştım ama hesabım kilitlendi size yazamadım ama yararlı bilgilerle geri döndüm.Yaklasık 12 yıldır uğraştığım sorundan sanırım kendi çabam ve arastırmalarımla kurtuldum.Hiçbir kadın doğumcu bana yardım edememişti özellikle son 1 yıldır hersey daha kötü olmustu zaten konunun en basında da anlattım az çok sürecimi.En son gittiğim doçent mikrobiyolog yaptıgı kültür sonucunda vajinal kültürümden bakterilerimi tespit etti ve bende GARDNERELLA,Üroplazma ve 2 ayrı bakteri daha cıktı.ANTİBİYOGRAM TESTİ ile ki en önemlisi bu bakterilerime hangi antibiyotik etki ediyor buldu ilaçlarımı kullandım ve kurtuldum.ASLA VE ASLA FİTİL KULLANMAYACAKSIN DEDİ.Sadece mantar yani CANDİDA VE TÜRLERİ İÇİN FİTİL VERİLİR DEDİ.Son 12 yılda en az 500 fitil kullanmısımdır.Boşuna fitil kullanmayın.Mikrobiyoloğa gidin zaten 8 tane(bakteri ,parazit ve mantar türü )var.Çaresiz değil yani.Aylardır çekmediğim kalmamıstı.En son servisit olmustum.Yaramı dondurup yaktırdım hepsi boşa.ALDIKLARI TEK KÜLTÜRLE bişey yok die yolladılar beni.Burdaki çoğu kadının hamile kalamaması da bu yüzden.Kültürde bakılması gereken bakteriler KLAMİDYA,GONORE(bel soguklugu),ÜROEPLAZMA,MYCOPLAZMA,GARDNERELLA(bakteriyel vajinozis), pazazitlerden TRİKOMONAS,mantar türü CANDİDA.Bunlara baktırın ANTİBİYOGRAM TESTİNİZİ de yaptırın ve en önemlisi DOĞRU ANTİBİYOTİĞİ VERMELİ.SÖLEMİŞTİM TEKRAR SÖYLÜYORUM sirke,karbonat,çayağacı falan boşuna medet ummayın.ANTİBİYOTİKSİZ ASLA GEÇMEZ.Ayrıca eşinizinde ilaç ve kültür sonucu temiz çıkmalı.İkimizde kullandık.Bu dertten kurtulmanın tek çaresi MİKROBİYOLOĞA GİTMEK.Verdikleri fitiller sadece bir süreliğine bakterileri baskılıyor tam ölmedikleri için direnç kazanarak tekrar hortluyorlar.Bana böyle oldu en sonunda rahim ağzımda yara çıktı.kadın doğumculara artık bu konuda güvenmiyorum.Birde baska bir mikrobiyolog karısıda kadın doğımcu olan bir doktor bana bir yağ hazırladı içinde ozon,lavanta vb bi sürü bişey varmış.hergün çamaşırıma bir damla damlatıyorum.bi süreliğine de bir litre suya 15 damla damlattım.Tuvaletten sonra onu kullanıyorum.umarım doğru doktoru bulursunuz bu yazdıklarım birilerine ilaç olur.
Bu dediğiniz testleri hangi hastanede yaptıracağız mikrobiyolog hastanedemi özeldemi

Bakireyim kronik mantardan ben de kurtılamıyorum neredeyse beş Ay oldu ve artık sağlıklı vajina ile değiştirmek istiyorum başka insanlar rahatmış gibi geliyor psikolojim bozuldu

Hanımlar merhaba, mesajınızı okudum ,bende çok çektim mantardan ,hamile kalmak amaçlı (arı sütü -bal-polen-propolis karışımı) yaptırmıştım düzenli 2 ay hergün bi kaşık yedim ,, 1 yemek kaşığı da alıç sirkesini suya koydum içtim ,benim bu sayede geçti bi dahada tekrarlamadı,,bu ballı karışım tam bi şifa ,bağışıklık toparladığı için faydalı bakterileri de artırıyo bağırsakta ,deneyin mutlaka, ondan öncesinde şekeri çıkarmıştım yine fayda etmemişti,antibiyotikler,kremler. Hiç fayda etmemişti. Her ay her hafta başı kaşınırdım ,şimdü yine istesem tatlı yiyprum sorun olmuyor

Doç dr Turan Uçkun. İzmir’de Uçkun Laboratuvar
İzmirde oldugunu okuyunca nasil sevindim . Bende bu dertten muzdaripim. Ozon tedavisini duymus ce umitlenmistim ama sayende kesin cozum olmadigini ogrendim ve o kadar para vermemis oldum. Yardimci oldugun icin cok tesekkur ederim

X