Kronik vajinal mantar çözümü bulanlar, lütfen yardımcı olun

Gecmis olsun, benim akinti geçmiş sanıyordum. Bugün kadın doğumcu baktı hala içerde yoğun enfeksiyon var dedi. Fitil verdi borik asit fitil kullan dedi. Ne güzel iki gündür yanma yoktu. Yine başladı. Şaka gibi. Mantar yanma yapıyor demekki

Vajiflora yı deneyin derim ben. Bende parça parça beyaz akıntılar geliyordu, kaç kere ilaç kullandım en fazla 3 ay sonra tekrarladı. Vajiflora bana çok iyi geldi 6 aydır rahatım çok şükür

Vajiflora yı deneyin derim ben. Bende parça parça beyaz akıntılar geliyordu, kaç kere ilaç kullandım en fazla 3 ay sonra tekrarladı. Vajiflora bana çok iyi geldi 6 aydır rahatım çok şükür
Evet ben de bunu kullandım. Akıntı konusundan çok iyi bence. Daha 1 ay geçmedi ama göreceğiz.

Hanımlar çok önemli bir şey sorucam. Şeker hastası olan var mı aranizda? Ya da şöyle sorayım çevrenizde şeker hastası olup mantar yaşayan var mı? Galiba bende gizli şeker çıktı. Bugün şeker yüklemesi yapıldı. Eğer gizli şeker hastasi isem ben ömür boyu mantarla mi yasicam demek oluyor bu?? Lütfen bilen yazabilir mi? İnternette biraz okudum ama hep gebelere şeker yüklemesi hakkında yazılar var. Hiç bir şey anlamadım.

Bı sey daha sorucam hanımlar. Bu Vajinal mantar için lazer uygulamalari yapılıyor. Araştıraniniz oldu mu hiç? Fayda gören var mı çevrenizde. Ben yaptırmayı düşünüyorum. En uygun 5000 e buldum. Daha ucuz varsa bulamadım. Vallahi parayı gözden çıkardim. Huzurum sağlığım psikolojim düzelsin.

Benim haberim yok hiç böyle bir tedaviden.

Borik asit fitili nerden temin ettiniz acaba? Her eczane yapmıyor anladığım kadarıyla, bazı yapanlar da çok uçuk fiyatlar söylüyor.

Merhaba, yakında başlayacağım borik asit tedavisine. Onun yanında ek takviye olarak probiyotik de kullanmak istiyorum. Fakat oldukça kafam karıştı. Aşağıdaki 3 marka arasında kaldım daha önce kullanan var mı bunları?

NBL Gynobiotics;
içinde 10 tane var günde 2 kez olmak üzere 5 gün kullanılıyor. Fakat anlayamadığım içinde Vaksiniyum Meyve Ekstresi ve mısır nişastası var? Meyve şekeri ne kadar yararlıdır bu durumda emin olamadım. Onun dışında kullananların yorumlarına baktığımda kimisi çok işe yaradı, 2. kutuda işe yaradı ya da 4 kutu kullandım hiç yaramadı şeklinde yazmışlar. İçeriğinde Lactobacillus Acidophilus, Lactobacillus Rhamnosus bakterileri var Ek olarak da Fruktooligosakkarit ve lif var.

Duobalance BV; çoğu kadın doktor tavsiyesiyle başlamış. İçinde 15 tane var günde 1 kez alınıyor. Bunda da aynı şekilde ya çok işe yaradı ya da yaramadı şeklinde yorumları var. İçerisinde rhamnosus haricinde NBL'den farklı olarak Lactobacillus reuteri RC-14 diye bir bakteri bulunuyor. Bakteriler konusunda çok cahilim maalesef.

ZADE VİTAL Feminen Probiyotik; bilinen bir marka fakat yeni çıkmış alternatif bir probiyotik türü. 30 kapsül var günde 2 kez kullanımı tavsiye ediliyor. Fiyatı yukarıdakilere göre daha uygun. Çok fazla yorumu yok ama kullananlar genelde doktor tavsiyesi üzerine aldıklarını ve memnun olduklarını ifade etmişler. İçerisinde NBL ile aynı bakterilere sahip. Miktarı da aynı.

Yorum ve önerilerinizi bekliyorum.

Merhaba, ben borik asit kullanırken probiyotik olarak ilkini kullandım daha sonrasında başka bir probiyotik kullandım nbl biraz pahalı diye(30 kapsül vardi ama adını hatırlamıyorum). Hala kullanmaya devam ediyorum ve yanında her gün kefir içmeye çalışıyorum. Borik asit kapsüllerini ger gece kullandım. Akıntım geçti ama batma hissi ve biraz da akıntım gelmeye devam etti. Daha sonra vagi flora diye bi flora düzenleyici kullandım(reglden hemen sonra borik asite başladım. Regl bitince de vagifloraya başladım) vagi flora gerçekten müthiş iyi geldi. Sıfır akıntı ve batma hissi inanılmaz derecede azaldı.
Daha sonra tekrardan kültür testi yaptırdım ve hiç bi şey üremedi yani floram düzelmiş. Kocamla ağrısız bi şekilde cinsel ilişkiye de girdim 6 ay sonra. Batma Hala devam ediyor ama çok azalıyor gün be gün. Umarım siz de iyileşirsiniz. Bana istediğiniz zaman yazabilirsiniz aktif olarak kullanıyorum bu platformu.

Merhaba arkadaşlar. Sizinle son durumumu paylaşmak istiyorum.

Yaklaşık 1 ay borik asit kullandım ve borik asit kullanırken probiyotik olarak NBL kullandım daha sonrasında başka bir probiyotik kullandım biraz pahalı diye(30 kapsül vardi ama adını hatırlamıyorum). Hala kullanmaya devam ediyorum ve yanında her gün kefir içmeye çalışıyorum. Borik asit kapsüllerini ger gece kullandım. Akıntım (sarı peynir kesiği akıntı) geçti ama batma hissi ve biraz da beyaz akıntım gelmeye devam etti. Daha sonra vagi flora diye bi flora düzenleyici kullandım(reglden hemen sonra borik asite başladım. 2. Reglim bitince de vagifloraya başladım) vagi flora gerçekten müthiş iyi geldi. Sıfır akıntı ve batma hissi inanılmaz derecede azaldı.
Daha sonra tekrardan kültür testi yaptırdım ve hiç bi şey üremedi yani floram düzelmiş. Kocamla ağrısız bi şekilde cinsel ilişkiye de girdim 6 ay sonra. Batma Hala devam ediyor ama çok azalıyor gün be gün. Eğer geçmez ise blokaj tedavisine başlayacağım. Umarım siz de iyileşirsiniz en kısa sürede.

Geçmiş olsun mantar enfeksiyon vs ilişki sırasında ağrı sızı oluyor mu acaba sadece bende mi oluyor ?

Merhaba cevabınız için teşekkürler. Borik asiti 1 ay kullandınız değil mi? Vagiflorayi ben de kullandim daha once ama mantarın geçmediği için ise yaramamıştı tabiki de. Bir tek şeyi anlayamadım vagiflorayi borik asitle aynı anda mi kullandınız yoksa tedavi bittikten sonra mi? Benim de kaşındım ve akintim kesildi fakat hassas bir cildim olduğundan dış kısımlarda hafif yanmalarım başladı. Aynı sizin gibi ben de vagiflorayi başlayacağım kefir de tuketiyorum düzenli. Borik asitle aynı anda mi kullandınız sonra mi onu merak ettim. Regl zamanınızda ara mı verdiniz bir de tam anlayamadım.

arkadaşlar bu vajinal mantar candida var bende yıllardır hiç geçmiyor ara ara artıyor geçiyor. candida diyeti uyguladım 4 gün sonra faydasını gördüm hemen. yediğimiz ile alakalı en büyük düşman kaju antep fıstığı ve tabiki şekerin her türlüsü. şimdi 4 aydır ne zaman şeker yesem hemen artar. bağırsak flarısını güçlü tutmak lazımmış ben nöralterapi yaptırdım diyetle birde probiyotik kullandım. doktorum bana bağırsak floarsı artık yayılıyor vajinal a demişti gerçekten de öyle oldu. bütüncül yaklaşmak lazım eğer mantarınız candida ise. bende şuan hala var çünkü candida diyeti zaten pek yaşanılır bir diyet değil ama en azından o kaşık kaşık akıntı işi kalmadı çok şükür.

hayır aynı anda kullanmadım. Borik asidi 1 ay kullandım adet gördüm bitince de vagifloraya başladım.

Merhaba ne kullandınız acaba ne durumdasınız şuan

3 yıldır sureklı mantar oluyordum acı yanma gıtmedıgım doktor prof kalmadı hayatım tam bır kabusa dondu en son burdan bır arkadsla yazıstım benzer problemlerı yasayan sagolsun sende mıkrop olabılır Zeynep kamıl egıtım arastıma hastanesının labaratuarları ıyıdır bır orda detaylı kultur testı yaptır dedı gıttım test yapıldı ureplasma cıktı doktor antıbıyotık verdı kullandım hıcbır degısıklık olmadı antıbıyotık kullandıktan sonra hemen mantar oldum oyle boyle degıl yıne aynı arkadsın tavsıyesıyle Kartal egıtım arastımada Ahmet Kale ısımlı bır doktora gıttım çok kotu mantarım vardı doktora surecı anlattım 3 yıldır hep mantarla baslayan hıc gecmeyen yanmalarım oldugunu anlattım muayne oldum doktor sende kronık mantar var dedı 6 ay tedavı gormem gerektıgını soyledı sonrasında bıtecegını soyledı ılaca basladım 6 ay boyunca kullanacagım ılacın yanında borık asıt sıvı olan vajınal dus yapılanlarından aldım kullandım rahatlattı bıraz zaman gecsın tekrar yapacagım bırde borık asıt fıtıllerı var onlarda kullanacagım surecte allah herkese sıfa versın çok beter bır hastalık psıkolojımı mahvettı surecı merka edıyorum ınsallah bu en son konulan teshısle bu acılardan kurtulurum

Sizin yazınınz üzerime bende kartal eğitim araştırmadan ahmet kaleye randevu aldım, malesef bu durumu 1 senedir bende çekiyorum ve gitmediğim doktor kalmadı, umarım iyisinizdir faydasını gördünüzmü acaba ve doktoru tavsiye edemisiniz

Çok ıyı yapmıssınız hoca saat 11 ve 16.00 saatlerınde orda oluyor o olmayıca assıtanları bakıyor saatı bu saatlere gore ayarlarsanız hocayı yakalarsınız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…