Kronik vajinal mantar çözümü bulanlar, lütfen yardımcı olun

sehertos

Üye
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2021
24
10
30
Merhaba herkese,
Konudan anlayacağınız gibi bitmek bilmeyen bi mantar enfeksiyonum var. 5 aydır bir kere bile vajinam normale dönmedi. Yani iyileşip tekrardan mantar olmadım çünkü hiç iyileşmedim. Hayatım cehenneme döndü. Gitmediğim doktor, yapmadığım tedavi kalmadı. En son doktorum vagina floranın bozulduğunu söyledi ve tavsiyesi üzerine borik asit tedavisine başladım. Akıntım tamamiyle geçti ama vajinadaki batma hissi hala devam ediyor. Akıntım beyaz süt kesiği gibi değil de SARI süt kesiği gibiydi bu arada öncesinde. Şu an baya bi azaldı ama 18 gün geçmesine rağmen gala devam ediyor yanma ve batma. İlacı bitirdikten sonra devam etmesinden çok korkuyorum. Anlattığım şekilde bu hastalığı geçirip ve yenen biri varsa yardımcı olabilir mi? Şimdiden çok teşekkürler.

Merhaba batma hissi dediginiz icin sormak istedim rahim agzinda yara olabilir , smear ornegi alindi mi hic? Bir ona baktirin derim uzun suredir gecmemesi baska bir sorun vardir altta yatan diye dusundurdu

Merhaba batma hissi dediginiz icin sormak istedim rahim agzinda yara olabilir , smear ornegi alindi mi hic? Bir ona baktirin derim uzun suredir gecmemesi baska bir sorun vardir altta yatan diye dusundurdu
Merhaba, aslında yaptırdım ve temiz çıktı. Doktor da muayene etti, bir şey bulamadı yara vs gibi. Akıntıdan kaynaklı olduğunu düşünüyorum ben. Yani normal akıntımda bile biraz da olsa yanıyor ve batıyor. Doktorum reglden sonra bakalım nasıl olacak dedi. Ona göre uzun süreli borik tedavisine başlamam gerekecek galiba. Ben durumu bana benzeyen birileri var mı çok merak ediyorum.

Birde hpv tiplemesi isteyin bence dr den. Hpv de yanma batma yapıyormuş. Geçmiş olsun insallah

Ben yardımcı olabilirim 50 doktora gittim denek olarak kullanıldım ... bi sürü operasyondan geçti. ... asla geçmeyen mantar olmaz ... kadın doğumcular o kadar bilgisiz ki gerçekten şoktayım Kesinlikle mikrop var sizde ,mesaj atabilirsiniz yardımcı olurum

Ayrıca mantar sadece kaşıntı yapıyor ...yanma olayı kesinlikle ondan değil ... ay gerçekten çıldırıyorum kadın doğumculara Bana 1 sene neler çektirdiler ... arkadaşlar bu sorunu olan herkes lütfen bana yazsın yönlendireyim ... sistem veya düzen laboratuvarlarında veya eğitim araştırma hastanelerinde vajinal kültürün verin ... nolursunuz .... çıkan mikroba antibiyogram yapıyorlar ,o mikrobun antibiyotiğini aldığınızda hemen geçiyor boşuna çekiyorsınuz ... flora bozukluğu vs hepsi yalan ... ben de böyle sanıyordum beni de hep yanlış yönlendirdiler ... vvs ameliyatı bile yaptılar nolur inanmayın

Bana da yardım edin lütfen nasıl iyileştiniz

Merhaba nasıl oldunuz acaba son durumunuz nedir

borik asitli fitil kullandım tam bir ay sabah akşam 2 ay sonra tekrardan mantar oldum çok üzgünüm şuan

Merhaba nasıl oldunuz acaba son durumunuz nedir
Merhaba, hala geçmedi maalesef. 16 sına Zeynep kamilden randevu aldım. Orada detaylı bir vajinal kültür testi yaptırıcam ve mikrop var ise ona göre bir ilaç tedavisine başlıycam. Borik asit ile mantarım geçti ancak batma hissi devam ediyor. Ona bir çare aramaya koyuldum şimdide. Gelişme olursa yazacağım buraya tekrardan. Lusii adlı kullanıcı benim gibi bir deneyimi olmuş ve bana bu yolda çok yardım etti. İnşallah iyileşeceğim ben de onun gibi.

Siz ne kadar kullandınız borik aşırı ne zmandir mantar şikayetiniz var

Evli misiniz ? Yada cinsel hayatiniz varsa siz iyilesince esiniz yada partnerinizden tekrar bulasma ihtimali oldugu apacik. Bazen cift olarak ilac kullanilmasi gerekiyor. Cunku hayatinizdaki insan da tasiyici olabiliyor.

yaklaşık 1 ay kullandım. Mantar şikayetim 5 aydır vardı bir kere bile geçmedi dediğim gibi. Farklı bir mikrop olabilir test yaptıracağım
Borik asit iyi gelmedi mi yani aaaa herkes iyi geliyor demiş. Tabi kültür baktırın da şaşırdım şimdi. Özlem hanım mi hazırladı fitilleri .

Evli misiniz ? Yada cinsel hayatiniz varsa siz iyilesince esiniz yada partnerinizden tekrar bulasma ihtimali oldugu apacik. Bazen cift olarak ilac kullanilmasi gerekiyor. Cunku hayatinizdaki insan da tasiyici olabiliyor.
Merhaba evliyim ancak bu hastalıktan dolayı bir kere bile cinsel birliktelik olmadı. Eşli tedaviden önce iyileşmeyi bekledim daha kötü olacağından korktuğum için. Zaten doktorlara da söylediğim için bunu eşli tedavi yapmadı hiç biri.

Borik asit iyi gelmedi mi yani aaaa herkes iyi geliyor demiş. Tabi kültür baktırın da şaşırdım şimdi. Özlem hanım mi hazırladı fitilleri .
İyi geldi ancak tamamen iyileşmedim. Şimdi vagi flora kullanıyorum ancak halen yanma hissi devam ediyor. Fitilleri Fatihteki Öztürk eczanesinden aldım. Yıllardır bu fitillerden yapıyorlarmış zaten. İyileşmeyeni görmedik dedi adam bana da ama artık oldu :)

Fitilleri 1 ay düzenli kullandınız mı? Akıntı ve süt kesigi geçti mi? Sadece batma mi var

Fitilleri 1 ay düzenli kullandınız mı? Akıntı ve süt kesigi geçti mi? Sadece batma mi var
Evet her gece yatmadan kullandım dediğim gibi. Akıntı ve süt kesiği kesildi. Ancak batma devam ediyor. Hala tedavi arayışındayım, bir gelişme olursa yazacağım. Eğer aynı soruna sahip birileri varsa onlara yardım etmeyi çok isterim.

Antibiyogram yaptırdınız mi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…