Tekrarlayan vajinal mantar nasıl geçer? Vajinal mantarı nasıl yendim?

Hanımlar bu mantardan dolayımı bilmiyorum ama eşimle ilişkiye girince eşim de yara oluyor sanki jilet keser gibi oluyor acı veriyor diyor doktorun verdiği ilaçlar fayda etmedi yaklaşık 6aydir kaşıntı akıntı devam ediyor

Nasıl teşekkür etmeliyim bilmiyorum 🥺 4 aydır vajinal mantarım vardı daha önce fitil kullandım geçti gibi oldu geçmedi. 10 gün önce eczaneden yazdığınız şeylerin hepppppsini aldım 10 gündür hayatım güzelleşti ya…

Herkese merhaba. Umuyorum ki bu yazım, zamanında benimde çok ama çok sorunlar çektiğim bi konudan hiç tanımadığım kız kardeşlerime/hemcinslerime bir fayda olur. Yazıma başlamadan önce KORKMAYIN. demek istiyorum. çünkü ben çok korkuyordum. Ve ayrıca yazımın en başında doktor olmadığımı, tamamen tecrübelerime dayanarak bu yazıyı “belki şifa olur” diyerek çayımı içerken sizlere yazıyorum. Vajinal mantar en anlaşılır şekliyle vajinada “dayanamıyorum artık” noktasında bir kaşıntı, yanma beraberinde oluşan tahrişle birlikte daha fazla acı, vajinayı sildikçe sildikçe pütür pütür tortuların kat ve kat arttığı akıntıyla kendini gösteren bir kadın hastalıkları rahatsızlığıdır. Bu hastalık için cinsel geçmişinizin olması, bekar ya da evli olmanız asla önemli değil. Çünkü bu illet gelince ne olduğunuza bakmıyor. Nemi ve sıcağı çok seven, bağışıklık sisteminizin sağlıklı olmamasıyla da ortaya çıkan bi hastalıktan söz ediyoruz. Nasıl yendiğime gelecek olursak; bu hastalık için 2 kere jinekoloğa gittim. Belli tip ilaçları ve gelene geçene yazılan travazol kremi yazarak yolladılar. Belki anlık bir vajinal mantarı geçiriyor bu işlem ama tekrarlıyorsa eğer ne yazık ki sürekli bununla karşılaşıyorsunuz. Vajinal mantar özellikle regl dönemlerinden sonra ciddi bir şekilde azıp kendini tekrardan belli ediyorsa bu tekrarlayan bir vajinal mantardır diyebilirim. Bağışıklık sisteminin güçlü olması tüm vücudumuzun için çok çok önemli. ben bunun için size ilaç olmayan ve reçetesiz bir şekilde eczaneden temin edebileceğiniz gerçekten çok faydasını gördüğüm, normal bi şekilde gribimin bile çok hafif geçtiği bir takviyeyi önermek istiyorum bu takviye

Imuneks Farma 10 mg Beta Glukan İçeren Takviye Edici Gıda​

fotoğrafını da görsellere koyuyorum. ben ilk iki ay tedavime ek olarak bu hapı kullandıktan sonra yine aynı markanın

Imuneks Plus Takviye Edici Gıda​

tipine geçtim. hala da kullanıyorum. her gün bi şeyler atıştırdıktan sonra günün her saati (ben daha çok sabahları almaya özen gösteriyorum.) kullanın arkadaşlar. kullanın. size sadece kullanın diyorum.
Tedavime gelecek olursak; şuan gerçekten deli gibi bir kaşıntı, peçeteyle vajinayı sildiğinizde o pütür pütür akıntı görüntüsü, yanma yani vajinal mantarın başındaysanız eğer öncelikle her sabah akşam idrarınızı yaptıktan sonra bir sabah uyandığınızda bir akşam yatmadan

Sıhhat Parma Povisol %10 Povidon Iyot Çözeltisi (sıvı) 100ml​

bu çözeltiyi (hiçbir zararı yok enfeksiyonunu geçirmeniz için batikon tedavisi) peçeteye biraz dökün ve iç dudaklarınıza vajinanızı siler gibi uygulayın. Bu işlemi en az 7 gün en fazla 10 gün tekrarlayın.
Eğer cinsel olarak aktif bir hayatınız varsa fitil uygulamasını önereceğim. Eğer cinsel olarak aktif bir hayatınız yoksa bu adımı geçiniz.

Gyno-Lomexin 600 mg 2 Ovül Fitil​

eczaneden reçetesiz alabilirsiniz.
İçinde 2 tane fitil bulunan bu ilaç gece yattığınızda temiz elinizle 1 tanesini vajinanın içine yerleştirin ve itebildiğiniz kadar itin. İğne ucu kadar bir acı hissedeceksiniz kalkmayın ve uyuyun. Sabah tekrardan povisol iyot çözeltiyi peçeteye döküp yukarıda yazdığım işlemi uygulayın. 2. fitili de dört gün sonra uygulayın.

Zolax 150 mg 2 kapsül​

ve işte en önemli yere geldik. bu hap mucizevi arkadaşlar. eczaneden 2 paket alıyorsunuz toplamda elimizde 4 kapsül ilaç oluyor. şu şekilde uyguluyoruz.
1,4,7. günler. ilk gün 1 adet içtikten sonra dördüncü gün tekrar 1 adet ve yedinci gün tekrar 1 adet.
Yani fitil tedavisiyle birlikte yapıyorsanız eğer ilk gün ilacınızı içip fitilini koyuyorsunuz. Dördüncü gün tekrar ilacınızı içip fitilinizi koyuyorsunuz ve yedinci gün sadece ilacınızı içiyorsunuz. Bu işlemleri yaparken her gün imuneks takviyesini ve povisol işlemine devam ediyorsunuz. Povisol’ü 7 gün sonra kesin ama imuneks sizin bebeğiniz olacaktır onu bırakmayın.

Bu işlemler sizi 7. günün sonunda oldukça rahatlatacaktır. Aa geçti diyeceksiniz ama tekrarlayacaktır. bunun içinde yapacağım işlem şu

6 ay boyunca haftada 1 kere Zolax 150 mg kullanacağız.​

6 ay boyunca mesela cuma günü 1 tane zolax 150 mg kapsülden içeceksiniz. diğer hafta cuma günü tekrardan 1 tane daha şeklinde. yani toplamda 1 ayda 4 tane zolax 150 hapını kullanmış olacağız. 6 ay boyunca bu tedaviye devam edeceğiz.

İnanın yazılan kadar kolay olmadığını biliyorum. Aynı yollardan geçtiğim için rahatlıkla yazdığımı bilin. Çok güçlü olduğunuzu sakın unutmayın.​

Bu şekilde tedavimi sonlandırmış oldum. İnanın tonlarca blog okudum. Her türlü yazılanı gördüm ve o çaresizliği biliyorum. İlişkim bitme noktasına gelmişti, özgüvenim kırılmıştı artık ve günlük hayatımı etkileyecek noktadaydım. Umuyorum ki herkese şifa olur. Çok araştırma yaptım konuyla ilgili bunu bilmenizi istiyorum. Birçok sitede vajinaya asit uygulaması önerilerine de şahit oldum, belki işe yarıyordur ama ben hiç cesaret edemedim. Çözüm bulamasaydım belki de ederdim bilmiyorum. İlk kez böyle bir sitede böyle bir konuyla ilgili bir yazı yazıyorum. Hatalarım olduysa affola. Herkese şifa olmasını diliyorum. Sağlıkla kalın.
merhabalar bende de son 3 aydır düzensiz aralıklarla tekrarlayan vajinal mantar var çeşitli fitiller ve funitle gecer gibi oluyor 2-3 hafta sonra tekrar ediyor bahsettiginiz tedaviyi uygulayacagım
fakat bir sorum var bu sürecte hic ilişkiye girmemeli miyiz ve partnerimiz icin herhangi bir şey kullanmalı mıyız?
bir de dogum kontrol hapı kullanıyorum 1 senedir ama son 3 aydır böyleyim doktorlar o da vajinal ph ı degistiriyor dediler bırakmalı mıyım?

X