Makyaj Ürünleri Kozmetik Sektöründeki Hayvan Deneyleri

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler
Kızlar Nars ve Sephora markalarını deney yapmayanlar listesinde de yapanlar listesinde de göremedim. bu markalar güvenilir mi acaba gerçekten ??bilgisi olan varmı

Bazı markalar belli firmaların alt ürünleri. Peta direkt ana firmayı vermiş. Yani ana firmaya bağlı alt ürünlerden almak, yine onlara kar getirecek. Ona da dikkat etmek lazım.

Bazı markalar belli firmaların alt ürünleri. Peta direkt ana firmayı vermiş. Yani ana firmaya bağlı alt ürünlerden almak, yine onlara kar getirecek. Ona da dikkat etmek lazım.

tüh ya bugün sephoranın rujunu aldım,mutlu tavşan logosu da yok üstünde. keşke almasaydım.clinique mesela dont test listesinde,ama onda da tavşan logosu yok

Olsun canım, don' t test listesinde adı olsun o markanın bu bile umut verici.
Yani kara listedeki bir Loreal değil.
Temizlik ürünlerinde Evyap' a yönelmek lazım.
Akşama diş macunu ve şampuan isimleri yazacağım vakit bulursam, Ülkemizde de örgütlü yaşam severler hale gelicez inş.
Sizleri çok seviyorum duyarlı arkadaşlarım.

Şampuanımızı doa kozmetikten aldık(sülfatsız)
diş macunumuzu da amblemi kanguru olan M ile başlayan S ile biten :) marketten aldık. diş macunu L’Angelica Organik DİŞ MACUNU' dur. adından da belli olduğu gibi hem organik hemde hayvanlar üzerinde test edilmediği yazıyor. (made in italia)
eklemek istediğim bir husus daha var; hayvan testi yapmayan firmalar avrupa ülkelerinde üretilmekte çoğunlukla. yani bu konuya yönelmişler. hem doğa ile iç içe hemde yaşam-barışçılar.
bir çin değiller...

Olsun canım, don' t test listesinde adı olsun o markanın bu bile umut verici.
Yani kara listedeki bir Loreal değil.
Temizlik ürünlerinde Evyap' a yönelmek lazım.
Akşama diş macunu ve şampuan isimleri yazacağım vakit bulursam, Ülkemizde de örgütlü yaşam severler hale gelicez inş.
Sizleri çok seviyorum duyarlı arkadaşlarım.

biz de seni çok seviyoruz heraklia. Duyarlı nadir insanlardan birisin.

Şampuanımızı doa kozmetikten aldık(sülfatsız)
diş macunumuzu da amblemi kanguru olan M ile başlayan S ile biten :) marketten aldık. diş macunu L’Angelica Organik DİŞ MACUNU' dur. adından da belli olduğu gibi hem organik hemde hayvanlar üzerinde test edilmediği yazıyor. (made in italia)
eklemek istediğim bir husus daha var; hayvan testi yapmayan firmalar avrupa ülkelerinde üretilmekte çoğunlukla. yani bu konuya yönelmişler. hem doğa ile iç içe hemde yaşam-barışçılar.
bir çin değiller...

canım arkaları yazabilrisin direk yasak değil sampuan bende düşünüyorum panten kullanıyorum deney yapıyorlar yazmıssınız değiştireceğim hemen doa kozmetiğin şampuanlarını nereden hangi marketlerden bulabilirim
evyapın ürünleri Türk malı ayrıca yerli malımızı kullanmış oluruz
diş macunu migrosun kendi üretiği macun mu hiç diş macunu üretiklerini görmedim o yüzden soruyorum

Canım doa kozmetiğin internet sitesi var, aynen adı gibi. ordan sipariş veriyorum. sabun, şampuan, bakım yağı, saç kremini ordan temin ediyorum. 30 lira ve üzeri de kargo ödenmiyor. belli günlerde de indirim yapabiliyor. örnek kadınlar gününde %40 indirim yaptı. Hemde istediğin zaman arayabiliyorsun bilgi veriyorlar, çok yardımcı oluyorlar.
diş macunu ithal. migros üretmiyor ama 3m migrosta bulduk. 3m migrosta buna ek olarak hayvan testi yapmayan Tints of nature markalı organik saç boyası da var. piyasayı araştırırken önce Türk markalarına bakıyorum, eğer Türk markalarda hayvan testi yapmayan yoksa ya da belli değilse ithal ürünlere bakıyorum. bu konuda psikopatlaştım iyice, hatta nişanlımı da alıştırdım :)

çok sağol canım bende dikkat ediyorum genelde ama şampuanı hiç duymamıştım doa kozmetikten alırım artık
diş macunun üstünde direk migros yazıyor değil mi boyayla işim olmuyor ama yinede aklımda bulunsun teşekkür ederim

Diş macununu migrosta bulursun ama migrosun ürünü değil, üzerinde migros yazmıyor. L'angelica markalı bu ürün italya'da üretiliyor. bitkisel. migrosta satılıyor yani.
Dalan' ın ürünleri de hayvanlar üzerinde test edilmiyor. sitelerinde de yazmışlar. onun da zeytinyağı özlü şampuan ve saç kremi varmış. kullananlar memnun. ondan da almayı düşünüyorum. el sabunumda dalandı zaten.
nivea da test edilmiyor. ordan da yüz temizleme ürünlerimi aldım.

Diş macununu migrosta bulursun ama migrosun ürünü değil, üzerinde migros yazmıyor. L'angelica markalı bu ürün italya'da üretiliyor. bitkisel. migrosta satılıyor yani.
Dalan' ın ürünleri de hayvanlar üzerinde test edilmiyor. sitelerinde de yazmışlar. onun da zeytinyağı özlü şampuan ve saç kremi varmış. kullananlar memnun. ondan da almayı düşünüyorum. el sabunumda dalandı zaten.
nivea da test edilmiyor. ordan da yüz temizleme ürünlerimi aldım.
sağol canım benim dalanın şampuanını alıp deneyim bakalım çok teşekkürler nivea aklımda olsun ben oriflame kullanıyorum gerçi ama yinede bir şey alacak olursam ondan alırım
garnier alman malı o yazıyor mu kara listede falan güneş kremini ondan almak istiyordum eğer öyleyse nivea alıyım

Dermoderm,dermosin,dermokil gibi markalar animal testing konusunda hangi taraftalar bilginiz varmı acaba???

bir mutluluk daha...
farkında olmadan aldığım "uni wipes" ıslak bebek havlusunda tavşan logosu var. süper :KK9:

bu arada Lys nerelerdesin acaba yoldaş..

yoldaş site bana 1 haftalık girme cezası verdi ama bugün cezam bitti,tahliye oldum,,,:KK1: animal testing konusunda süper bir haberim var herkese!!!!!!!....ama burda link yasak olduğu için yazamıyorum buraya...ilgilenen ve duyarlı olan herkes beni özelimden bulsun lütfen....eliniz kolunuz bağlı değil artık!!! bu konuyla ilgili AB parlementosuna gidecek çok büyük çaplı bir imza kampanyası düzenleniyor..ünlüler felan da katılmış,,,,Siennea Miller,paul Mccartney felan gibi,,,bendeniz ve yakın arkadaşlarım da imza vererek üzerimize düşen insanlık görevini tamamladık....sıra sizlerde,,,son derece aktif bir kampanya,,,,deli gibi ilgi var ab üyesi vatandaşlarından,,,,beni zöelden bulun arkadaşlar,,,,link yazamıyorum buraya,siliyolar,,,

Bu sosyal bir sorumluluk. Rtük kurallarında bile sosyal sorumluluk içeren konular reklama girmiyor. yani özelden mesaj da yazamıyorum. kodlayarak yazalım buraya :)

Hayvanseverlerden de bu beklenirdi, valla zeka fışkırıyor :KK53:
süper!
Gümbür gümbür geliyoruz inş. İş yerindeki arkadaşlara küçük anektotlar veriyorum ara ara. Herkeste vicdan ama farkına varabildiği sürece!!!!

2013 Mart ayı itibariyle bitirilmesi kararlaştırılan kozmetik sektöründeki iç parçalayıcı hayvan deneyleri, sektördeki bazı dev şirketlerin ( Loreal ve Procter & Gamble gibi) AB parlementosu üzerindeki baskıları neticesinde 2023 yılına yani 10 sene sonrasına ertelenmeye çalışılıyor. Bu durum, AB vatandaşlarınca katılım oranı yüksek olan bir imza kampanyası ile Avrupa çapında protesto edilmeye başlandı.Tüm AB ülkeleri vatandaşlarının imza vererek katıldıkları bu protestoya Türkiye'den de katılım olmasını arzu ediyoruz. Zira adı geçen kozmetik gruplarının iç parçalayıcı hayvan testleri sonrasında ürettikleri ürünler, Türkiye market raflarında ve parfümerilerinde bolca pazar payına sahipler.Bu nedenle de; kozmetik sektöründeki gereksiz, insanlık dışı, zalimce olan hayvan testlerine karşı olan bilimadamları biraraya gelerek; AB üyesi olan veya olmayan tüm ülkelerin aynı fikri paylaşan vatandaşlarının imza vererek katılabilecekleri uluslararası bir imza platformu oluşturdular. Kampanya sonucunda toplanan tüm imzalar ilgili sivil toplu örgütü (Nocruelcosmetics.org) tarafından AB parlementosuna götürülecektir.

DÜNYADA HER 26 SANİYE BİR, BİR DENEY HAYVANI TEST BİTİMİNDE UĞRADIĞI İŞKENCEDEN ÖTÜRÜ ÖLMEKTEDİR.

(YouTube - Broadcast Yourself. üzerinde ‘animal testing for cosmetics’ olarak aratıldığında yüzlerce işkence videosuna denk geleceksiniz,midesi ve vicdanı olan hiç kimse bu videoları sonuna kadar izleyemez...:KK43:
SİZ DE BİR İMZA İLE BU AKILALMAZ VAHŞETE DUR DEYİN!
UNUTMAYIN! HER CANLININ YAŞAM HAKKI KUTSALDIR...

GÜZELLEŞMEK UĞRUNA HAYVANLARIN İŞKENCEYE MARUZ KALMASI VE TEST BİTİMİNDE KATLEDİLMESİ İNSANLIK SUÇUDUR!

İMZA KATKILARINIZLA HAYVANLARA UYGULANAN BU VAHŞET SONA ERSİN!

not:İMZA VERMEK İSTEYENLERE ANCAK ÖZELİMDEN LİNKİ ATABİLİYORUM....!

Kızlar imzamı attım,kısa bir yazı da yazdım. bu arada benden bir önce yazı yazmış olan kişi de Paul Mccartney,isimlerimizi üst üste görünce bi tuhaf oldum şimdi:)

Kızlar imzamı attım,kısa bir yazı da yazdım. bu arada benden bir önce yazı yazmış olan kişi de Paul Mccartney,isimlerimizi üst üste görünce bi tuhaf oldum şimdi:)
canım benim ilk 3 imza ünlülerin imzası ve hep en tepede duruyorlar,,aynı şeyi ben de yaşamıştım:) vay dedim paul mccartney ile aynı anda imza vermişiz,,işe bak:) ama sonra durumu aydım tabi:))) diğer iki ünlü de Siena Miller(oyuncu) bir de hırvat pop yıldızı var,,,,ve inanılmaz şekilde hırvatlar kampanyaya imza veriyorlar,,,,çok takdir ediyorum bu sese kulak veren herkesi,,,,kampanyaya deli gibi rağbet var,,,,herkes bu vahşet bitsin diye çırpınıyor,,,,

X