Makyaj Ürünleri Kozmetik Sektöründeki Hayvan Deneyleri

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler
Kızlar hayvanlar üzerinde test yapmayan firmalardan sadece bir kaçı

HAYVANLAR ÜZERİNDE TEST YAPMAYAN FİRMALAR

» Benetton kozmetik ürünleri
» Oriflame
» Revlon
» Solgar (vitaminler)
» Rembrand (diş macunu)
» Nivea
» Chanel
» Este Lauder
» Tommy Hilfiger
» Avon
» Body Shop
» Clinique
» DKNY
» Hello Kitty

paylaşım için teşekkürler ben geçen bir rimel almak için lancome da deneme yaptım gözüme alerji yaptı kaç gün kırmızı gözle gezdim allah bilir hayvanlara hangi ürünleri ne aşamada deniyorlar bunun için tek çözüm bu markaları almamak tekrar tesekkürler bu test yapmayan hayvanlara zarar vermeyen markalardan almaya özen göstereceğim

Clinique temize çıktı lorealin web sitesinde bünyemizdeki markalar listesi altında adı yok... zaten inanmamıştım valla :)) kaydirigubbakcemile5kaydirigubbakcemile5kaydirigubbakcemile5opuyorumnanaktan

bende yeni başladım clinique almaya fiyatlar pahalı ama bütçemin yettiğini alıyorum bu arada cecile ürünleride hayvanlar üzerinde denenmiyor bilginize

ıŞTE ÜRÜNLERıNı HAYVANLAR ÜZERıNDE TEST EDEN FıRMALAR:
» Braun (Gillette)
» Colgate - Palmolive
» L'oreal
» Biotherm
» Cacharel
» Garnier Fruc.
» Giorgio Armani
» Helena Rubinstein
» Lancôme
» Maybelline
» Ralph Lauren
» Vichy
» Max Factor
» Oral-B
» Pantene
» Pfizer
» Procter & Gamble
» 3M
» Unilever
» S.C Johnson (OFF! sivrisinek kovucu ve Oust ev parfümü)
» Reckitt Benckiser (Veet epilasyon ürünleri)
» Henkel - Schwarzkopf
» Johnson & Johnson
» Neutrogena
» Givenchy
» Calvin Klein
» Vaseline
» Dove
» Alcon (ilaç firması)
» Sensodyne (diş macunu)
» Maybelline
» Adidas (kozmetik)
» Davidoff
» JOOP!
» Lancaster
» Protex (sabun)
» Ajax

VE HAYVANLAR ÜZERıNDE TEST YAPMAYAN FıRMALAR:
» Benetton kozmetik ürünleri
» Oriflame
» Revlon
» Solgar (vitaminler)
» Rembrand (diş macunu)
» Nivea
» Chanel
» Este Lauder
» Tommy Hilfiger
» Avon
» Body Shop
» Clinique
» DKNY
» Hello Kitty
» Victorias Secret (Bazı tasarımlarında "kürk kullanıyorlar")

Lanet olsun yaa ben de Neutrogena'nın peeling krem ve yüz temizleme jelini kullanıyordm bunları okuyunca kendime çok kızdım bitince artık evime sokmam bu ve diğer hayvanlar üzerinde test yapan ürünleri. Livim gözümü açtığın için sana çok teşekkür ederim. Peelingim bitince Clean&Clear'ınkini denemeyi düşünüyodm ama neyseki artık onu da kullanmamam gerektiğini gördüm. Bana yardımcı olur musun krem ve peeling hangi markayı almalıyım sence bi fikrin var mı tatlım ?

flormarı çok takdir ettim doğrusu kendini çok geliştirdi hayvanlar üzerinde test yapmadıkları açıkça yazılıyo bence hep bu pahalı ve iisim yapmış markaları kullanmak yerine birazda yerli üretimleimizi kullanmalıyız.

Lanet olsun yaa ben de Neutrogena'nın peeling krem ve yüz temizleme jelini kullanıyordm bunları okuyunca kendime çok kızdım bitince artık evime sokmam bu ve diğer hayvanlar üzerinde test yapan ürünleri. Livim gözümü açtığın için sana çok teşekkür ederim. Peelingim bitince Clean&Clear'ınkini denemeyi düşünüyodm ama neyseki artık onu da kullanmamam gerektiğini gördüm. Bana yardımcı olur musun krem ve peeling hangi markayı almalıyım sence bi fikrin var mı tatlım ?
tatlım rica ederim ne demek ben şu an body shop un cilt ürünlerini kullanıyorum
body shop a bakmanı tavsiye ederim

flormarı çok takdir ettim doğrusu kendini çok geliştirdi hayvanlar üzerinde test yapmadıkları açıkça yazılıyo bence hep bu pahalı ve iisim yapmış markaları kullanmak yerine birazda yerli üretimleimizi kullanmalıyız.

evet cnm kesinlikle flormarı bende takdir ediyorum hayvanlar üzerinde test yapmadıkları yazdıkları gibi ürünlerin üretim ve son tüketim tarihlerinide yazıyorlar ...bunu bir çok firma yapmıyor

şoke olmuş durumdayım
kozmetikte hayvanlar üzerinde deney yapılacağını düşünmemiştim hiç.
severek beğenerek lancome kullanıyoum uzun süredir ve hemen her türlü ürününü.çok kızdım kendime. sayfayı açan ve paylaşımda bulunan arkadaşlara yürekten teşekkürler.

Oriflame ürünlerinin hiç biri hayvanlar üzerinde test edilmediği gibi ürünlerin tanıtım kampanyalarındaki çekimler sırasındada hayvanlara ve doğaya zarar veren hiç bir olay gercekleştirlmez.Tamamiyle bitkisel ürün yelpazesine sahip olan oriflame ürünlerini beğenmediğiniz takdirde iade garantisi sunuyor.

bu konuda çok dikkatli olmamız gerektiğini düşünüyorum. şahsen ben kozmetik alışverişimde hiç bu noktayı düşünmemiştim. bundan sonra kesinlikle daha dikkatli olacağım. hayvanlara hiç dayanamam zatenmafoldumben

:KK43:(( ne kadar üzücü ..:1no2:
nasıl izin verirler böyle durumlara :eek:klava:
dikkat etmek gerekiyo demekki markaları alırken ama dahada önlem verici bişiler olmalı :KK43:

ben montagne jeunesse, yves rocher , cecile ve flormar kullaniyorum. ama garnier hayvanlar ustunde test yapiomu bilmiyorum :S yves rocher ve montagne jeunesse de hayvanlar uzerinde deney yapmiyoruz isareti var

:gitme::gitme::gitme: iğrenç insanlar.her firma yapmadığına göre demek ki yapılmadan da oluyormuş.ben böyle bişeyi hayatımda ilk kez duydum hayvanları kozmetikte kobay olarak kullanmayı.çoğu kişi de duymamıştır.bence daha fazla insana ulaşması lazım bunların.bunları yapan insanlar da o şekilde ölmeli!!!

olmaz olsun böyle testler markalar ya!! peta nın sitesinde animal testing videosunu herkes izlemeli! içim yandı resmen gözlerm doldu ellerimi sıktım o kadar canice ki..kabusa gircek türden hepsi..çok yazık ya çok!

kizlar yaa versace hayvan deneyi yapiyo mu birde cecile yapiyomu biliyomusunuz ? kisa surede alisverise çikicam yanlis bisi almak istemiyorum =S oofffffff halbuki ben garnier in 3u1 aradasini kullaniyodum cildimede çok iyi geliyodu yaaaa :S ne kullancam ben simdi zaten loreal da kozmetik devi neye el atsan altindan loreal çikiyo resmen =S

Son düzenleme:
X