Makyaj Ürünleri Kozmetik Sektöründeki Hayvan Deneyleri

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler
ÇOK KÖTÜ OLDUMM YAA:çok üzgünüm:
çok teşekkürederim arkadaşım bu konu içina.s.
bizi uyandırdığın için
belli kullandığım malzemelerde tam bir maybelline tutkunuydum bilmiyorumkismile
sürekli makyaj yapan birisi değilim ama ufak tefek te olsa aldıklarıma dkkat edicem artık a.s
maxfactörün maskarasını istiyordum almıycam:dilcikar:
maybelline allık ,maskara,pudra,gloss,liner hiç birini almıycam:dilcikar:
bu caniliğe hizmet etmiycem inşlh:dilcikar:

flormardan çok memnun kalmasamda ,daha da gelişmesine destek olmak lazım kaydirigubbakcemile5
bundan sonra belli markalar bayanssulusmile

Sömürü bu resmen! Hayvancagizlari sömürüyorlar. Nasilsa konusamiyor onlar haykiramiyor. Bence artik biz onlarin sesi olmaliyiz. En azindan bu konuda bilgilensek ve aldigimiz ürünlere dikkat etsek... Ben Facebookta bi grup buldum "HAYVANLAR ÜZERİNDE TESTE HAYIR - test edilmiş ürün kullanmıyorum". Isterseniz bi bakin. Hatta isterseniz katilin. Tartismalar kisminda bi konu var "hayvan deneyleri üzerine bir makale" diye onu okudum baya etkilendim. Gözleri kör olan tavsanciklar beni mahvetti mafoldumben . Alternatifleri var aslinda doku kültürü üzerinde deney yapmak mesela. bunun gibi alternatifler bol. Ama bi kere kurmuslar bu sektörü, yok olmasi o kadar kolay degil. Ama en azindan biz biseyler yapabiliriz. Hayvanciklarin bu zulümden kurtulmasi dilegiyle... mafoldumben Sevgili Liv`e de böyle bi konu actigi icin tesekkür ediyorum... a.s.

bende tam bir maybelline tutkunuydum ozellikle de rimelinde :S geçenlerde napicam acaba rimelsiz diyodum cecile in turuncu bi rimeli vardi hemde 10 tl ye dusmustu çok memnun kaldim birde yine extreme lashes ikiside asla yabanci markalari aratmicak elimdekiler bitince artik artik deney yapmayanlara yonelicem turk markalarinin hiç birininde hayvanlar uzerinde deney yaptigini sanmiyorum zatenboshayallersmile

liv cim tebrik ediyorum seni gercekten cok önemli bi konuya değinmşsin.bilgilendirdiğin için teşekkürler

bu kadar çok insana hitap eden bir sitede böyle bir konuyu ele almanız o kadar güzel ki,duyarlılığınız için çok teşekkür ediyorum... ben bayanları özellikle loreal ve unilever konusunda uyarmak istiyorum.en çok deney yapan markalar bunlar ve unilever evlerimize o kadar çok hakim ki.sadece kozmetikte değil,temizlik ürünlerinde ve gereçlerinde de... Domestos,Ben&Jerrys,Elidor,Dove,Becel,Sana,Algida ,Carte d'Or, Unipro,Cif, Signal, Rexona, OMO, Lux, Calve, Lifebuoy, Max ,Axe ,Clear,Magnum ,Sunlight Cif ,Yumoş, Vaseline, Knorr, Cornetto, Rinso.bunların hepsi unilever firmasına ait markalar.araştırabilirsiniz.ve İsrail firmasıdır unilever... amblemini her gördüğümde o minik canlar,işkence gören hayvanlar,zulüm gören filistinliler aklıma geliyor... kullamıyorum,siz de kullanmayın lütfen...

hımmm
ben bunları kullanıyorum

Merhaba arkadaşlar 19 Nisan 2011 de resmi gazetede yayınlanan yasaya göre Yurtdışından kozmetik ve sporcu besin takviyesi
alımları tamemen yasaklandı.Artık E-bay iherb strawberry gibi sitelerden ürün alma imkanımızı kısıtlayan bu yasayı protesto ediyoruz.
Lütfen facebooktaki grubumuza katılınız..Çoğalmamız çok önemli
grubumuzun adı Alışveriş Özgürlüğümü Geri Ver! 700 kişiye ulaştık lütfen destek olun.5dolarlık ruju 50 liraya almayalım türkiyeden

bu konuyu tamda bu acımasızlıktan haberdar olduktan sonra gördüm birde büyük markalar bunlar resmen para verip hayvanlara işkence ediyoruz çok kötü çokk((

bu konuyu açan arkadaşa teşekkür ediyorum öncelikle...
kadınların erkeklere (veya millete) karşı hoş ve bakımlı görünmelerinin ceremesini bence hayvanlar çekmemeli....bizim güzel görünmemiz uğruna canlarından olmamalılar...
bugüne kadar evinde bir çok hayvan beslemiş birisi olarak buna dayanamıyorum....millete güzel görünmek veya sosyal statü uğruna makyaj yapmak zorunda isem ve bu uğurda o şirin hayvancıklar ölecekse hiç yapmam daha iyi....
nette biraz araştırdım bu konuyu ve gerçekten bu deneylerin korkunç boyutlarda vahşi olduğuna şahit oldum....google a "animal testing" yazıp görselleri aratarak durumu anlayabilirsiniz...deney tekniklerini okumanıza bile gerek yok bu vahşeti anlamak için....bazılarının sandığı gibi hayvanlara bakım kremleri sürülüp makyajlar yapılmıyor...hayvanlar bu uğurda acı çekiyor, mutsuz ediliyor, kanser oluyor, kör topal oluyor, ciltleri irite oluyor ve sonunda hayatlarını kaybediyorlar...

ve bu deneyler malesef bakım ve makyaj ürünlerinde değil evimizde kullandığımız deterjanlar, diş macunları, şampuanlar, aylık pedler, sabunlar ve duş jelleri vesaire gibi herşey için de yapılıyor....PETA nın sitesinde hayvan deneyi yapan ve yapmayan markaların güncel listesi mevcut..malesef bunu bilmeden önce aldığım ve bitiremediğim ürünler var elimde ve her sürüşümde içim sızlıyor...mesela sabah gözkremimi kullanırken " acaba bunu benim sürmem için kaç tane tavşan acı çekti kaç tanesi kör oldu" diye düşünmeden edemiyorum...elimdeki ürünler bittikten sonra hayvan deneyi yapmayan markalara yöneleceğim....zaten elimde olan ve sık kullanmadığım bazı ürünleri çöpe attım bile....bu kolay olmayacak...belki şampuan, sabun, diş macununda bunlardan kaçamayız ama hiç değilse cilt bakımı ve makyaj gibi biraz daha lüks sayılan ve zaruri olmayan ürünler için hayvan deneyi yapmayan markalar tercih edilebilir.....

Son düzenleme:
Hemen hemen bütün makyaj malzemelerimi flormar golden rose gibi markalardan oluşturdum. hayvanlar üzerinde deney yapan markaları asla ve asla almayacağım.
bu zaten arz-talep işidir.
e biraz da vicdandır...
duyarlı arkadaşları kutluyorum, sizinle gurur duyuyorum "gerçek anneler/anne adayları..."

ben de yeni katıldım aranıza arklar,,,,jonhson&johnson,unilever,procter&gamble,colgate-palmolive(değişim sürecinde,,inşşalh hayvanalr üzerinde test yapmaycak ilerki zamanlarda),pantene,lancome,dove benim bildiğim bir kaç isim,,,,,max factor,loreal,maybelline maskara alımlarımı ise durduruyorum artık,,,,avon,oriflame gibi markalra yönelicem,,,,

Her 4 kadından biri göğüs rahim kanseri ile karşı karşıya. 4 te 1 deki biri benim ailemde..ablam...şükür iyileşti...1 eksik yaşıyor...
ilahi adalet denen şey belki de buydu...yaş ilerledikçe sorguluyor insan...biz demek ki bazı şeyleri yanlış eksik hatalı yapıyoruz..
doğa ve hayvanlar bizim emrimizde değildir...bizimle birliktedirler...birlikteliği bozan bizler öyle ya da böyle cezalandırılıyoruz...bu görüş benim inancımın sınırlarını çiziyor...
HİÇ BİR İYİLİK ve KÖTÜLÜK karşılıksız kalmaz. kalmasın da!

Son düzenleme:
kozmetik markalarının çoğu hayvanlar üzerinde test yapıyor zaten peki deterjan falan olarak hangileri yapıyor temizlik ürünlerinde yapmayan varsa onlardan kullanmak isterim

Dalan markası yapmadığını ifade ediyor, tavşan logosunu da koymuş. aferim ona. diş macununda da L'angelina adında bir ürün var. marka mı şirket adı mı net değilim. ben de ona başlıcam.

bir mutluluk daha...
farkında olmadan aldığım "uni wipes" ıslak bebek havlusunda tavşan logosu var. süper

bu arada Lys nerelerdesin acaba yoldaş..

Son düzenleme:
benim bildiğim dalan Türk markası kozmetikte dikkat ediyorum zaten ama deterjanda falan olduğu hiç aklıma gelmemişti
deterjan olayına da dikkat ediceğim bundan sonra ıslak mendili paylaştığında iyi oldu canım

Kizlar Cruelty-free cosmetics ve Violet vixen cosmetics Amerikada bir firma ben daha yeni urunlerini aldim cok uygun fiyatlari, Yurtdisi gonderimi var ve yapan bayan paraben free zararli kimyasal olmamasna dikkat ediyor. Ve herseyden onemlisi hayvanlar ustunde test yapilmiyor. Bence cok guzel firsat degerlendirin kargosuda 3 dolar bisey herkes satin alabilir. Destekleyelim boyle firmalari.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…