Makyaj Ürünleri Kozmetik Sektöründeki Hayvan Deneyleri

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler
ben sadece bikaç sene önce şimdi adını hatırmaladığım bir şampuanın üzerinde görmüştüm. migrostan almıştım meyveli bir şeydi çok yoğun bir kokusu var hatta. kırmızı yeşil mavi şişelerde satılıyo. o logoyu gördükten sonra yapmıyoruz deyip logosuz olanlara güvenimi kaybettim. ama nedir işin aslı bilmiyorum açıkcası.

inanamıyorum

neutrogena da ha :kızgın:

hele johnsons:kızgın:

göz makyajı temizleyicim neutrogena bitmek üzere yeniden alacaktım ama vazgeçtim kurban ederim onları ben :kızgın:

maybelline nin de rimelini kullanıyorum bitmek üzere o da onu da aynen yeniden alacaktım vazgeçtim.Loreal grubuna ait olduğunu biliyordum ama hayvan deneyi yaptığını bilmiyordum

johnsons da giremeyecek artık evime

livcim çok teşekkürler liste ve konu için

sensodyne ,davidof,lorealin markaları kafam çok karıştı
kızlar peki siz hangi markaları kullanıyorsunuz

bugün satış elemanının biri lancome a yönlendirmeye çalıştı beni almıcam dedim lancome hayvan deneyleri yapıyo 'yanılıyosunuz' dedi bana çok bilmiş :eek:klava:
yanılmıyorum ismi var , peta nın listesinde bal gibi de yapıyo dedim istersen gir bi araştır bak dedim susup kaldı bir de insanları yanıltmaya kalkıyolar :eek:klava:

alacağım ürünler belli clarins,clinique,bobbi brown, too faced, mac. gerçi bugün ysl den bir ürün aldım ama yapanlar listesinde adı olmadığı için aldım

Kanım dondu resmen inanamadım yaaa
Bilmiyordum hayvancıkların böle bişey için kullandıklarını
Deney yapan ve yapmayan markaları buldum ve bastırıp buzdolabıma yapıştırıcam ki göz aşinalığım olsun
Para veriyorum sonuçta masum bir canlının canını yakıyorum gibi hissettim kendimi
canilik bu vahşet resmen

bence ilk önce bu deney yapan markaları almayalım sonrada türk markalarına yönelim evim ve işyerim için aldığım şeylerde öncelikli türk malı ürün kullanmaya çalışıyorum
şuan flormarı araştırıyorum fiyatlar hem uygun hemde hayvanlar üzerinde test yapmıyorlarmış
petanın sitesindeyim şuanda bütün markaları inceliyorum

Livim harika bir konu açmışsın, hep aklımdadır bu konu.
Elimden geldiğince de dikkat etmeye çalışırım...

Ama bebek ürünleri Johnsons Baby beni çok şaşırttı...
Yeni aldım ürünlerini bilmeden, bir daha almayacağım ben de.

Loreal grubuna karşı zaten çekingen davranırım.
Artık ismi bu konuda ayyuka çıkmıştır Loreal'in.
Max Factor ve Helena Rubinstein'i de politik kaygılarımdan ötürü kullanmam.

The Body Shop'un bu listede olmayacağını biliyordum çok sevindim!
Makyajda ve bakımda en sevdiğim markadır.

Ve yerli üretimimiz Flormar
Kendini o kadar geliştirdi ki...Sitesinde de açıkça belirtiyor,
'ürünlerimiz hiçbir şekilde hayvanlar üzerinde denenmemiştir. Hayvansal yağ içermez' diyor.

Kutluyorum Flormarı. Herkese de bu markaya şans vermeye çağırıyorum. Yeni serileri çok kaliteli üstelik.

Dove hususunda ise, çevreci olduğum için bildiğim bir şey var ki,
Palm Oil (Palmiye yağı) için Amazon'ları kaçak şekilde katletmektedir.
Dünyanın en büyük çevre örgütünün sitesinden detayları okuyabilirsiniz.

Dikkat edelim dostlar!
Livime de konu için ayrıca teşekkürler!opuyorumnanaktan
al bendende o kadar canım ben mu markaların hiç birini ömrümde kullanmadım kullanmamda niye bizim kendi marka ürünlerimiz yokmu al flormar yıllardır kullanıyorum çokta memnunum arkadaşın dediği gibi çok aştı kendini çok kaliteli ürünler yapıyor ben herkese tavsiye ederim:eek:lmaz::eek:lmaz:

Bu topiği açtığımız için çok teşekkür ederim. Yıllardır Biotherm kullanıyorum, üstelik hayvanlar üzerinde test edilmediğini zannettiğimden ötürü kullanıyorum. Ürünlerim biter bitmez başka bir markaya geçeceğim.Clinique ve Estee Lauder de hayvanlar üzerinde test yapmayan şirketler ama onları da Loreal aldı. Anonim şirket işte, her zihniyetin ihtiyacını karşılıyor. Böyle düşündüğümde çok üzülüyorum.
Clarins'e ek olarak mağazalarda gördüğüm ama denemediğim L’Occitane isimli bir şirket de hayvanlar üzerinde test uygulamıyor.

Flor Mar'ın ojelerini falan kullanıyordum, başka ürünlerini de kullanmaya başlayacağım.

Bu topiği açtığımız için çok teşekkür ederim. Yıllardır Biotherm kullanıyorum, üstelik hayvanlar üzerinde test edilmediğini zannettiğimden ötürü kullanıyorum. Ürünlerim biter bitmez başka bir markaya geçeceğim.Clinique ve Estee Lauder de hayvanlar üzerinde test yapmayan şirketler ama onları da Loreal aldı. Anonim şirket işte, her zihniyetin ihtiyacını karşılıyor. Böyle düşündüğümde çok üzülüyorum.
Clarins'e ek olarak mağazalarda gördüğüm ama denemediğim L’Occitane isimli bir şirket de hayvanlar üzerinde test uygulamıyor.

Flor Mar'ın ojelerini falan kullanıyordum, başka ürünlerini de kullanmaya başlayacağım.

Clinique de mi loreal aldı.. aa inanmam... akannehir
bıktım bu lorealden pis ellerini bütün güzel markalara uzatıyor... body shopu da aldığından beri artık onu da kullanmaz oldum.. inanmıyorum body shopun gerçekten hayvan deneyi yapmadığına artık..

bende cliniqe veya loccitane alayım diodum en iyisi ddf ve loccitane alayım saol bilgi için makyaj ürünlerinde flormarı denemeye başladım gayet başarılı birde mineralli ürünleri denemeyi düşünüyorum :)

çok karsıyım çok hayvanları aşırı derecede seven bırı olarak loreal e dıer markalardan hıc bısey almıyıcam zaten loreal normaldede kullanmam ama dıerlerını de kullanmıyıcam hem para verecem hem hayanlara ezıyet ettırıcem yok ya hayanlardan bahsederken onlara hayvan demek cok zoruma gıdıyo ortada ınsan kılıgında gezen onca hayvan varken bence hayanlar ınsan insanlarda hayvan neden hayvanları kobay olarak kullanıyorlar bir sürü insan var para karsılıgında kobay olmayı kabul edecek şimdi onlar hayvanların canını yakıyo dılerım allahta onların canını öyle bı yaksın kı ben ne yaptım allahım bana bu derdı verdın dıye dört donsunler bu beddualarım sadece hayvanları denek olarak kullananlara degıl butun ezıyet edenlere kötu gözle bakanlara onlardan iğrenenlere ben bı hayvanın ağzından cıkarttıgı ekmeyı yerım ama bır ınsanın ısırdıgı ekmeyı kullandıgı catala dokunamam ben ınsanlardan iğrenıyorum insanlardan o ezıyet eden vıcdansız insanlardan iinde allah korkusu olmayan kansızlar ancak ezıyet eder zaten yemnıım buyuk kımsenın hayrını görmek nasıp olmasın kı ezıyet eden kötu bakan laf soyleyen bırını gördugumde ıster buyuk olsun ıster kucuk kafasını ortadan ıkıye ayırıacam taşı vurdugum gıbı bunu ben yapacam eşim görse yemın olsunkı öldürür o ezıyet eden kısıyı iyide yapar kusura bakmayın konu hayvanlar olunca kendımı hayatta tutamam

Clinique temize çıktı lorealin web sitesinde bünyemizdeki markalar listesi altında adı yok... zaten inanmamıştım valla :)) kaydirigubbakcemile5kaydirigubbakcemile5kaydirigubbakcemile5opuyorumnanaktan

şimdi resımlere baktım afedersınız ama içine tükürim boyle hayatın etraf o kadar insanla dolu onları kessinler yaa içim acıdı buğazım duyumlendı nasıl bı vıcdan bu ya nasıl ben hayvanların gözune bakmaya kıyamazken şerefsizler acı cektırıyo ya kozmetık mıs içine s,,,ıçim ilaçmış geberelım anasını satım içmeyelım ilaç mılaç benım karın agrım geçecek dıye hayvan ölsün ben iğleşım dıye bı hayvan acı ceksın yok ya insanlıgımdan utanıyorum ya bilim adamlarıymış bunların çoluklarını cocuklarını denek yapacan o zaman görecek şerefsizler bu konuda çok kattıyım kımse benhım düşüncelerimin zıttını soylemesın bana lütfen kımsenın kalbını kırmak ıstemıyorum hayvanlara en ufak kötü gözle bıle bakanın allah canını alsın gebersınler yağnı yanarak ölsunler boğulsunlar ama acı ceksınlerrr ölüm acısı bulsun onları şerefsizler en sevdıklerınden çıksın acısı onların inşallah ne gerizekalı mıllet bu insanlar ya ya hakkatten bı hayana kıymasınlar ben seve seve kobay olurum ya benı öldürsünler ya ama onlar yşasın o masum bakan gözlerıne kıymasın kımse onların onların tek ıstedıgı cok az bı sevgı yemın ederım tapıyorum hayvanlara ya faresinden solcanına kadar cok sevıyorum insanların en cok ığrendıklerı hayvanları bıle cok sevıyorum ya bırı bısey yapsın nolur kıy masınlar bunlara ne yapmak lazım nasıl bıtecek bu ezıyet nasıl

X