Makyaj Ürünleri Kozmetik Sektöründeki Hayvan Deneyleri

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler

Ankara'da bu sene eğitimim için bulunuyorum,henüz herhangi bir dernekle ya da çalışanla iletişime geçme fırsatım olmamıştı teşekkürler bilgi için.
Çocuklara hayvanların da can taşıdığını ve onların da yaşamaya hakkı olduğunun bilincini kazandırma çalışmalarınız için ayrıca tebrik ederim.
Her aile bunu yapmıyor malesef.

Her derneğin facebook sayfası var,çalışmaları mutlaka takip edilmeli.
Çevremizde bulunan küpesiz hayvanları belediye veterinerlerinde tedavi ettirmek küpe numaralarını da saklamak gerekiyor.
Herhangi bir durumda(ölüm,kayıp..) küpelerinden tespit edebiliyoruz.
Ve rica ediyorum mutlaka aşılatmaya götürmek üzere toplatılan hayvanların arkasını arayın.
Bazılarının nereye gittiği belli olmuyor.
Bu konuda belediye veterineriyle iletişime geçin,mutlaka mahallenize tekrar aldırın hayvanları.

Bu arada hayvanlar için yapılan çalışmalarda tavır ve üslup çok önemli.
Çoğu zaman bu konuda çok anlayışsız ve katı insanlarla karşılaşıyoruz işimiz gerçekten çok zor.
O yüzden yapılacak en ufak üslup hatası o canlara yapılacak zulüm olarak geri döner.
Bu işler vicdan işi arkadaşlar.
Malesef yasal herhangi bir yaptırımı henüz yok,bunun için yapılan çalışmalar da yetersiz.
Burada birbirimizden haberdar olmak için birlikteyiz,birbirimizin bilgilerini ve desteklerini paylaşıyoruz.
Tartışma götürmeyecek bir yer (olmalı) burası.
Destekçi kaybetmek istemeyeceğimiz gibi bilinçlendirmeye çalıştığımız insanları da üslubumuzla ters yöne sürüklemek istemeyiz.
Tartışmak için değil destek için buradayız.

Lütfen paylaşımlarından vazgeçme... Senin kadar güncel bilgilerden haberdar az insan var bu forumda...

Birileri bana peta2 (imaza kampanyası) için açılmış albümün neden kaldırıldığını söyleyebilir mi? Sebep paylaşılan bazı fotoğraflar ise eğer onlar kaldırılabilirdi. Albümü açan üye bu başlıkta bir yerlerdeyse bana Ö.m atabilir mi?

Son düzenleme:

önemli değil ne demek her insanın görevi olmalı bunlar
2 gün önce 30 lıra daha bağış yaptım öğrenci harçlığımla ancak bu kadar oluyor bizim kedi köpeklerde olunca bu bağış düşük miktar oluyor malesef ama damlaya damlaya göl olur misali birlik olunursa çoğalacağına inanıyorum
ben beledıye sölemek zorunda kalırsam takibini kesin yapıyorum bazı hayvanların ciddi probleri oluyor mecburen beledıyeye solemek zorunda kalıyorum tedavisi için
takibini yaparsanız sorun çıkmıyor
ben ilk başlarda çok korktum belediye bakmaz öldürür kafese hapis eder vebaline giricem diye
ama bu hayvan kurtarma derneğinde ki ablamız zekiye taşköklü hanım bana yol gösterdi
uyuzu olan bi köpek için aramıştım
onlar daha ağır vakaları aldıkları için örn büyük kırıklar tranvalar kanser vs gibi
beni beledıyeye yönlendirdi
fikir paylaşımı yaparak bilmeyen herkese sesimizi duyurursak hem kendimizi hemde baskalarını bilinçlendirebiliriz

30 yıllık bu ömrümde konu ile alakalı çıkaracağım sonuç şudur: çocuklar hayvan ve doğayı sevmedikçe bu vahşet engellenemez. hepiniz(miz) kadınız. şimdiden başlayalım. evde kedi köpek kuş timsah vs..bi canlı besleyip bir ağaç dikelim.

malesef anneler çocuklarını köpekle korkuttuğu kediye pis dediği müddetçe çocuklar hayvanlara ve doğaya saygı duymayacaklar
ben çevremdeki eş dost çocuklarına elimden geldiğince bu bilinci vermeye çalışıyorum
hayvanların kılına tüyüne takacaklarına
merhametli vicdanlı ve sosyal bi çocuk yetiştirmek keşke öncelikleri olsa
eskiden her doğan çocuk için ağaç dikilirdi
babamın dut ağacı benim incir ağacımın yaşlarımız kadar olması kadar güzel bi şey olamaz
inatla çekirdek ve tohumlardan fide yetiştirmeye çalışıyorum
bahçeli bi evim mutlaka olucak hayali bile güzel.

Evet, naçisane size kesinlikle sonuna kadar katılıyorum. Bu konuda altın anahtar olabilecek kadar önemli ve yerinde bir tespit olduğunu düşündüm daha okur okumaz.

Aslında bazı şeylerin en azından orta ve uzun vadede düzelip daha iyiye gitmesi, düzelmesi eğer insanlar isterse her konuda, aynen sizin yukarıda da belirttiğiniz gibi aslında çok ama çok basit tedbir, adım ve uygulamalarla sağlanabiliyor.

Ben bu dünyanın en masum en tatlı varlıkları sevimli canlılar için öyle çok fazla ve çok öncelikli birşeyler yapanlardan değilim. Genel tutumumuz ne yazık ki.

Evet çok duyarlıyım ve kendimce küçük küçük birşeyler yapmaya çalışıyorum, yapanların yönlendirmelerine iştirak etmeye çalışıyorum falan hepsi bu.

Ama yazınızı ve önerinizi okuyunca, hemen şu anda 19 yaşındaki oğlumu gözden geçirdim bu hususlarda. Bizim evimiz o çocuk doğduğundan beri, ama kuş, ama kaplumbağa, ama hamster, gündüz evde yalnız kaldığı için stres yaşamasını istemediğimiz için daha rahat edebileceği sahiplerine teslim ettiğimiz,kısa süreli evimizin ve ailemizin bir üyesi olan üç köpeğimiz, yaz kış sokaktan kucağa alınıp getirilerek günlerce bize onlarla ilgilenme mutluluğunu tattırmış olan sayısız kedi ve köpek yavrularımız, hiç bir şeyimiz olmadığı zamanlarda en azından fanusta iki veya üç japon balığımız mutlaka ve mutlaka evimizde bulunmuştur.

Abidin'imizi yani yaklaşık iki buçuk yıldır bizimle olan hamsterımızı üç ay önce kaybettik. Sadece bir buçuk ay hayvansız kalabildi oğlum. Şu anda ortamımız ve evimiz aslında çok müsait olmamasına rağmen, oğlumun çok güzel turuncu tüylü, 7 aylık ama kocaman gövdeli bir çin aslanı, cici mi cici bir kızı var. Adını da cinsi olsun diye aynı koydu. Cow cow.

Bu arada dışarıdaki hayvanlar için hiç olmazsa cam önümüze bir avuç bulgur da olsa, hep koyar çocuk, yine özellikle et ve kemik sözkonusu olduğunda nasıl ki dönüştürülebilir maddeleri ayırıyoruz, aynı o şekilde ayırıp evimizin yakınına hayvanların ulaşabileceği şekilde götürüp bırakır çocuk.

İnsan özellikle düşünmeyince belki farkına varamıyor ama yazdığınız şeyle bağdaştırınca ve en son bir şekilde çocuk uzun süre hayvansız kalamayınca ve onlara olan sevgi ve ilgisini görünce demek ki herşeyde olduğu gibi bu konuda da çocukken edinilen duygu ve alışkanlıkların önemi çok büyük diye düşündüm. Ve bu çok basit ama çok can alıcı husustaki bu tespit ve tavsiyeniz için ve paylaştığınız için size teşekkür etmek istedim. Hani ağaç yaşken eğiliyor ya. O misal demek ki.

Onlar, her konuda olduğu gibi bu konuda da bizlerden çok ama çok daha iyi yerlerde ve çok daha ileride olacaklardır inşallah.

Yaratılmaya değer bulunan her bir zerrenin, her bir hücrenin, her bir molekülün, küçük büyük her bir canlının ve varlığın hakettiği değeri bulabildiği, sevgi, saygı, anlayış, paylaşım, hoşgörü ve barış dolu bir dünya umut ve temennisiyle ve sevgimle.

malesef anneler çocuklarını köpekle korkuttuğu kediye pis dediği müddetçe çocuklar hayvanlara ve doğaya saygı duymayacaklar
ben çevremdeki eş dost çocuklarına elimden geldiğince bu bilinci vermeye çalışıyorum
hayvanların kılına tüyüne takacaklarına
merhametli vicdanlı ve sosyal bi çocuk yetiştirmek keşke öncelikleri olsa
eskiden her doğan çocuk için ağaç dikilirdi
babamın dut ağacı benim incir ağacımın yaşlarımız kadar olması kadar güzel bi şey olamaz
inatla çekirdek ve tohumlardan fide yetiştirmeye çalışıyorum
bahçeli bi evim mutlaka olucak hayali bile güzel.

Hayali olmayan bir şeyin gerçek olabilmesi asla mümkün değildir. Ve hiç bir gerçek yoktur ki hayali kurulmamış olsun.

İnşallah en kısa zamanda olucaktır. Çünkü bu konudaki hayalinizin güzelliğinin size verdiği mutluluk ve heyecanı okuduğumda bana bile yansıdı.

Hepimiz için gerçekleşsin bu dileğiniz inşallah. Gerçekleşsin ki, hem fideler sere serpe yerleşsin, hem de buralar bir çok canlıya barınak olabilsin.

inanıyorum öyleyse olacak
teşekkür ederim iyi dilekleriniz için

Çocuklara hayvan sevme bilinci aşılamak çok önemli gerçekten.
"Biz küçükken ne çok kedi kovalardık,kuş taşlardık" şeklinde anılar yerine "küçükken kaç hayvan besledik kaç can kurtardık" diyen bir yetişkin kitlesi ne zaman var olacak acaba.
Biz görecek miyiz ülkemizde canlara "can" muamelesi yapılacağı günleri.

Son düzenleme:

Olumsuz ve sevgisiz egoları olan insanların bunları tatmin edebilmek için en kolay başvurabildikleri şeyler, sadece hayatta kalabilecek kadar yiyecek ve içecekten başka hiçbirşey için hiç bir canlının kılına bile zarar veremeyecek olan bu güzel varlıklar değil mi??? Ne kadar trajik ama gerçek.

Hayvanlara zarar verenleri gördüklerimde ben de onlara aynen bunları söylüyorum.
Ama anlıyorlar mı bilemem.
Kedi kovalayan çocukları gördüğümde onları sevmek kovalamaktan daha mı zor diyorum.
Savunmasız bir canlıya zarar vermek öldürmek çok kolay bu sizin güçlü olduğunuzun kanıtı değil.
Gücünüzü göstermek için onlara zarar vermeyin fayda sağlayın diyorum.
Bu sayede birçok çocuğu kazandık mahallemizde.
Artık hasta hayvanlara bakıyorlar,durumları kötüyse gelip bize haber veriyorlar.

Evet. Hiç bir konuda iyiden, doğrudan vazgeçmemek lazım. Değil çocukların biz büyüklerin bile sürekli birbirimizden öğrenecek çok şeylerimiz var. Hatta çocuklardan çok daha fazla öğrenmemiz gereken şeyler var. Bakın ne güzel söylemişsiniz, ben de doğru olmayan bir davranışta bulunan hangi çocuğa onun olumlusunu yapabileceğini hatırlattıysam, mutlaka tercihini olumluda kullandığını defalarca gözlemledim.

Demek ki aslında çocuklarla iş kolay, ama bunca yerleşik şeyleri kazıyıp törpüleyip yeniden şekillendirilmesi gereken biz erişkinlerin değişip düzelmesi hakikaten çok daha zor ve çocuklara model olabilmek açısından ise oldukça önemli ve acil bir mesele gibi görünüyor.

arkadaşlar merhaba liste sürekli değiştiğinden soruyorum ilk sayfada yapmayanlar arasında nivea varken şimdi yapanlar listesinde diye konuşmuştuk bu markayı arkadaşımdan yeni duydum
belki yazışmalarınızda bu markadan bahsetmişsinizdir ama ben kaçırmış olabilirm
bourjois markası yapmıyor dedi arkadaşım doğalmış dogru mudur
memnun kaldım ürünlerinden dedi
ben ankaradayım alıs verıs merkezlerı harıcınde kosmetikcilerde fln fazla bsy bulunmuyor hatta büyük mikrpsta bıle dediğiniz diş macunundan bulamadım eczanede de yok sanırım pek satılmadığı için tercih etmiyorlar
artık oriflamede satmıycam için bana en yakından alabıleceğim fiyatıda uygun makyaj malzemesi örnek rimel fondöten pudra ruj
ve yüz göz kremi arayışına girmem lazım
arkadaşımız watsonda bı markayı önermişti o marka makyaj üzerine mi kurulu yoksa krem fln var mı sormak istedim
göz temizlemeyi bebak alacağım artık o tamamen doğal
yüz göz kremi almam gerek
makyaj temizleyici ve makyaj malzemeleri nereden ulasabılırım yapmayan markalardan uygun fiyata olanlardan öneriniz ve bulabıleceğim yerler söylebilirseniz çok çok sevinirim
sizlerin sayesinde şampuanımıda değiştirdim down onder alıyorum artık ve memnumum bıraz sertleştirsede memnunum
diş macununa çözüm bulamadım
makyaj malzemelerimde yavaş yavaş bitmek üzere onlarade kesin çözüm getirisem ve aldıklarımdan da memnun kalırsam devam edersem içim ve vicdanım rahat kullanmaya devam edeceğim inş

Kızlar uzun zamandır hiçbir rimel bana yakışmıyor diye rimel kullanmıyordum,eskiden hayvan deneylerini bilmezken loreal kullanırdım,memnundum da.ama kötü gerçekleri öğrendikten sonra bıraktım elimi sürmüyordum.Ama bayagı övülmüş bir maskara olduğu için bugün lorealin teleskopik maskarasının testerını denedim,kirpiklerim eskiden olduğu gibi çok güzel göründü. Ama almadım. Almamak için kendimi zor tutuyorum. Sanırım sizden vicdani bi onay,izin gibi bişey almaya geldim. almayacağım büyük ihtimalle,ama alırsam da bir almayla bir şey çıkarmı?lütfen yardım edin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…