Makyaj Ürünleri Kozmetik Sektöründeki Hayvan Deneyleri

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler
avon,oriflame network sistemi ile çalışan ve deney yapan markalar....(bunus adece size değil herkese hitap ederek yazıyorum: araştıırsanız ikisinin de Çin'de fabrikaları var..bazıları Türkiye'ye gelen ürünler polanya'da imal edilmiş diyorlar,,,,ne farkeder arkadaşlar,,sonuçta yine deney yapan firmayı paranızla fonlamış oluyorsunuz,,,,deney yapılan ürün gamı değil deney yapan firmalar kıstasınız olucak!)

Arkadaşım sen yazdıkça ben takip ediyorum yazdıklarını ne kadar güzel bilgiler paylaşıyorsun.. İnsanların bilinçlenmesi adına bu kadar faydalı bilgilerin için teşekkürler... Bu arada sormak istiyorum tüm bunları nereden biliyorsun tamam ürün üzerinde sembol oluyor ama mesela bir markanın asıl sahibini ya da türk markaların yurt dışına yaptırdığı deneylerden haberdarsın... Bunlar tabii ki araştırarak bulunacak şeyler fakat topluca bulabileceğimiz bir site var mıdır acaba.. Link vermeden söyleyebilir misin...

güncel bilgi: ALMAY markası ki(Türkiyede satışı mevcuttur)revlon tarafından satın alındı geçtiğimiz aylarda..biliyosnuz REVLON DENEY YAPIYOR,,ARTIK almay DE TEMİZ DEĞİL YANİ!....

LYS, bu sorum sana; Burada daha önce bahsedildi mi bilemiyorum eğer bahsi geçtiyse bulamadım.. Malum burada bir konu var Doa kozmetik diye acaba o ne durumda Doa nın da hayvan deneyleriinde parmağı var mıdır???

Arkadaşım sen yazdıkça ben takip ediyorum yazdıklarını ne kadar güzel bilgiler paylaşıyorsun.. İnsanların bilinçlenmesi adına bu kadar faydalı bilgilerin için teşekkürler... Bu arada sormak istiyorum tüm bunları nereden biliyorsun tamam ürün üzerinde sembol oluyor ama mesela bir markanın asıl sahibini ya da türk markaların yurt dışına yaptırdığı deneylerden haberdarsın... Bunlar tabii ki araştırarak bulunacak şeyler fakat topluca bulabileceğimiz bir site var mıdır acaba.. Link vermeden söyleyebilir misin...

SLM,,, tek bir link mecut değil tabi ki,,bu konuya çok odaklanıp,2-3 ay boyunca gecelerimi buna ayırdım,,2 yabancı dilim avr haliyele,netin altından girip üstünden çıktım,,,avrupa birliği parlemento komisyonu kozmetik mevzuatına akdar heryeri deştim,,,,haklısnız,,türkçe kaynak pek yok,,olanlar sadece türk kozmetik bloglarında,,onlar da açık söylüyüm yalan yanlış,,çünki bloggarlarrın bazı markaları deşifre etmeme istekleri ağır basıyor(para tatlı geliyor,etik değerlerden,çünki sponsorları o markalar) örneğin shiseido,mac,nars gibi markalar deney yaptıkları halde,yapmıyor gibi gösteren çok türk blog var,hepsi olmasa bile,,,en güvendiğim site uncaged .............co.......uk.............sitesi mesela,,link verdimd aha önce 6 ay ceza yedim bu siteden,,ihtiyatla yaklaşıyorum şimdi,,,,,bi tarafıma..takmam ama......konu hayvanlar olunca egoizmimi rafa kaldırdım,,,hala siteye giriş yapıyorum! açıkçası konuya alakadar kimseleri görünce de çok mutlu oluyorum,,,,,dediğim gibi link bildiğim yüzlerce var ama nafile,,burda yasak,,,,ama öğrendiklerimi hızlı hızlı girip yazmaya çalışıyorum..onednele de dikkat ederseniz hep imla hatası ile yazıyorum,,affola!

LYS, bu sorum sana; Burada daha önce bahsedildi mi bilemiyorum eğer bahsi geçtiyse bulamadım.. Malum burada bir konu var Doa kozmetik diye acaba o ne durumda Doa nın da hayvan deneyleriinde parmağı var mıdır???

doakozmetik organik yada organiğe yakın ürünler ürettiğini ileri süren bir firma amaaa,,,,incelediğim akdarıyla ürünleri çok ucuz:) gerçekten organik olan ürünler asla ucuz olmazlar!!!! bunu bi ekre bir yere yazın,,,,,kullanmadım,malumatım yoktur fakat DOA grubunun hayvan deneylerine ilişkin olarak PETA'yı suçlayan bir yazısına sanırım denk gelmiştim,,,açıkcası bu da bana üretim politikalarında gerçekten samimi olmadıklarını çağrıştırdı,,,,kişisel olarak satın almam,,,,gerçekten organik ürünler bu akdar ucuz zaten olmazlar...işin burasında kesinlikle bir numara döndürüyor DOA....
alıntı:KK70:OA ayrıca seçim hakkı bulunmayan hayvanlar üzerinde yapılan kozmetik araştırmalarına da karşıdır.(kendi sitesinden)
böyle demesi de masum olduğunu göstermiyor biliyorsunuz,,hayvan deneylerine ilişkin yasal ve hukuki bir açıklama mevzuatın kaynak maddeleri gösterilerek yapılır,,,,,yani bilen biri için bu alıntı söz değersizdir....DENEY YAPAN BİR SÜRÜ YABANCI MARKA DA SİTELERİNDE BUNUN İNGİLİZCESİNİ YAYINLIYORLAR!......DEMEK İSTEDİĞİM ANLAŞILDI SANIRIM!

Son düzenleme:
doakozmetik organik yada organiğe yakın ürünler ürettiğini ileri süren bir firma amaaa,,,,incelediğim akdarıyla ürünleri çok ucuz:) gerçekten organik olan ürünler asla ucuz olmazlar!!!! bunu bi ekre bir yere yazın,,,,,kullanmadım,malumatım yoktur fakat DOA grubunun hayvan deneylerine ilişkin olarak PETA'yı suçlayan bir yazısına sanırım denk gelmiştim,,,açıkcası bu da bana üretim politikalarında gerçekten samimi olmadıklarını çağrıştırdı,,,,kişisel olarak satın almam,,,,gerçekten organik ürünler bu akdar ucuz zaten olmazlar...işin burasında kesinlikle bir numara döndürüyor DOA....
alıntı:KK70:OA ayrıca seçim hakkı bulunmayan hayvanlar üzerinde yapılan kozmetik araştırmalarına da karşıdır.(kendi sitesinden)
böyle demesi de masum olduğunu göstermiyor biliyorsunuz,,hayvan deneylerine ilişkin yasal ve hukuki bir açıklama mevzuatın kaynak maddeleri gösterilerek yapılır,,,,,yani bilen biri için bu alıntı söz değersizdir....DENEY YAPAN BİR SÜRÜ YABANCI MARKA DA SİTELERİNDE BUNUN İNGİLİZCESİNİ YAYINLIYORLAR!......DEMEK İSTEDİĞİM ANLAŞILDI SANIRIM!

Evet anlaşıldı... Herşey için teşekkürler bu çabanız bile takdire şayan...
Deney yapmayanlar bile yapan firmalar tarafından satın alınıyor- ya da yaptırıyor... Aslında tepki çok daha büyük olsa gitgide azalır bu deneyler ama..................................

Evet anlaşıldı... Herşey için teşekkürler bu çabanız bile takdire şayan...
Deney yapmayanlar bile yapan firmalar tarafından satın alınıyor- ya da yaptırıyor... Aslında tepki çok daha büyük olsa gitgide azalır bu deneyler ama..................................

rica ederim,,,EVET,,ÖNEMLİ BİR NOKTAYA VURGU YAPTINIZ,,ŞUAN DENEY YAPMADIĞINI BİLDİĞİNİZ herhangi bir firma yarın deney yapan bir grup tarafından satın da alınabilir,,örnekleri yok mu...çokk var.....

burt's bees.....clorox satın aldı..clorox deney yapar...
the body shop...loreal satın aldı......loreal deney yapar!
almay....revlon satın aldı......revlon deney yapar!
nars....shiseido satın aldı.....shiseido deney yapar!
clinique.....Estee Lauder satın aldı...EL deney yapar!
Origin ...Estee lauder satın aldı......EL deney yapar!
Jo Malone( ki uzun süre cruelty-free idi,,,yani deney yapmayan firma idi)...Estee Lauder satın aldı...Estee deney yapar!!!

buna benzer onlarca yazabilirm....SIKI TAKİP ETMEK GEREKİYOR,,,HER AN HER FİRMA KARANLIK TARAFA GEÇEBİLİR! O NEDNLE GÜNCELLEMELER ÇOK DEĞERLİ!....

Son düzenleme:
rica ederim,,,EVET,,ÖNEMLİ BİR NOKTAYA VURGU YAPTINIZ,,ŞUAN DENEY YAPMADIĞINI BİLDİĞİNİZ herhangi bir firma yarın deney yapan bir grup tarafından satın da alınabilir,,örnekleri yok mu...çokk var.....

burt's bees.....clorox satın aldı..clorox deney yapar...
the body shop...loreal satın aldı......loreal deney yapar!
almay....revlon satın aldı......revlon deney yapar!
nars....shiseido satın aldı.....shiseido deney yapar!
clinique.....Estee Lauder satın aldı...EL deney yapar!
Origin ...Estee lauder satın aldı......EL deney yapar!
Jo Malone( ki uzun süre cruelty-free idi,,,yani deney yapmayan firma idi)...Estee Lauder satın aldı...Estee deney yapar!!!

buna benzer onlarca yazabilirm....SIKI TAKİP ETMEK GEREKİYOR,,,HER AN HER FİRMA KARANLIK TARAFA GEÇEBİLİR! O NEDNLE GÜNCELLEMELER ÇOK DEĞERLİ!....

Her an bir firma para için kendini ve tüketicilerini SATABİLİR...

Her an bir firma para için kendini ve tüketicilerini SATABİLİR...

siteden ceza yemediğim sürece,son en güncel bilgileri edindiğim kadarıylaburda paylaşmaya çalışacağım,,,,yanlız tabi bundan da emin olamıyorum,,daha önce sırf bu hayvan deneyleri gerçeği yüzünden 6 aylık siteye girmeme cezası aldım,,yine atılmazsam,,mutlaka bildiklerimi paylaşmaya devam edicem arkadaşlar....buarada watson's mağazalarında superdrug markalı ürünler var.....BUAV sertifikası taşırlar.....üzerlerinde sıçraya tavşan avrdır......marka %100 güvenlidir,bilginize...her tavşan logosuna aldanmayınız,,,,bir ürünün tavşan logosu taşıması bazen tüketiciyi yanıltmaya yönelik olabiliyor...fakat BUAV(british union for the abolition of vivisection) tavşanına %100 güvenebilirsiniz,,,,

siteden ceza yemediğim sürece,son en güncel bilgileri edindiğim kadarıylaburda paylaşmaya çalışacağım,,,,yanlız tabi bundan da emin olamıyorum,,daha önce sırf bu hayvan deneyleri gerçeği yüzünden 6 aylık siteye girmeme cezası aldım,,yine atılmazsam,,mutlaka bildiklerimi paylaşmaya devam edicem arkadaşlar....buarada watson's mağazalarında superdrug markalı ürünler var.....BUAV sertifikası taşırlar.....üzerlerinde sıçraya tavşan avrdır......marka %100 güvenlidir,bilginize...her tavşan logosuna aldanmayınız,,,,bir ürünün tavşan logosu taşıması bazen tüketiciyi yanıltmaya yönelik olabiliyor...fakat BUAV(british union for the abolition of vivisection) tavşanına %100 güvenebilirsiniz,,,,

Bunları unutmayacağım... Gerçekten teşekkürler... Yazdıklarınız takipdeyim- ne derece uyabilirim bilmiyorum ama elimden geleni yapacağım....

kırmak sitemem tabi de;ayyuka çıkmış isimlerin hala deney yapmadığını zannedenleri görünce ifrit oluyorum...ki clinique,EL'ın 4.büyük iştirakidir,,,bide twitter sitesinde aynı şeyleri onbinlerce kez twitleyince biraz sabrım taşmış olabiliyor,,,özür,,,,,tepkilerim asla şahsi olmaz,,,

Ben sadece kürk ve çiftlik hayvanlarının uğradığı zulüm ve işkenceyi biliyordum bu nedenle kimine komik gelse de ufacık bir parça taşıyor olsa dahi gercek kürklü hiç bir akseuar almak bir yana 2,5 senedir market tavuk ve yumurtası yemiyorum.O hayvanlara bir faydası olmuyordur belki ama vicdani olarak kendimi iyi hissettiriyor.burda yazdıklarınız sayesinde bu işkencelerin ne kadar geniş alanda yapıldığını öğreniyorum ve bu markaları da elimden geldiğince almamaya gayret edlyorum.tekrar tekrar teşekkür ediyorum bu nedenle ortada özür gerektirecek hiç bir durum yok.asla anlıkta bıkkınlık yaratmak istemem asıl bunun için siz kusura bakmayın.

Ben sadece kürk ve çiftlik hayvanlarının uğradığı zulüm ve işkenceyi biliyordum bu nedenle kimine komik gelse de ufacık bir parça taşıyor olsa dahi gercek kürklü hiç bir akseuar almak bir yana 2,5 senedir market tavuk ve yumurtası yemiyorum.O hayvanlara bir faydası olmuyordur belki ama vicdani olarak kendimi iyi hissettiriyor.burda yazdıklarınız sayesinde bu işkencelerin ne kadar geniş alanda yapıldığını öğreniyorum ve bu markaları da elimden geldiğince almamaya gayret edlyorum.tekrar tekrar teşekkür ediyorum bu nedenle ortada özür gerektirecek hiç bir durum yok.asla anlıkta bıkkınlık yaratmak istemem asıl bunun için siz kusura bakmayın.

estafurullh,,dediğim gibi onbinlerce kez aynı şeyleri söyleyince asıl bana bıkkınlık geliyor,,,sizden kaynaklı bişiy değil yani,,,,en azından veganlığa doğru yol almaya başlamışsınız gördüğüm kadarıyla,,,bu takdire şayan bişiy bence,,,,,faydası olmuyor demeyin,,,,az çok herkesin çabası birleştiğinde mutlaka anlamlı bir yanıt oluşuyordur sektörlere,,,,örneğin dikkat ediyormusunuz bilmiyorum P&G nin dünya bazında satış ciroları azalmaya başladı,,,,,,tüketiciler artık tepki verdiğinden sonuçlar da gelmeye başladı,,,,keza bazı kozmetik markalarının fiyatları talep olmadığı için düşmeye başladı,,,,en basitinden avonunkiler,maybelline vs.....mevzu daha çok bilindikçe daha çok anlamlı tepkiler üretilecek sektörlere,,,,tabi bu zaman meselesi,sabır meselesi,,,,ha mesela p&G düşen ciroları için türkiye piyasasında bir formül buldu: bizdens atın alın,olimpiyat ve sporları destekliyoruz,mutlu-anne mutlu çocuk saçmalığını reklam edip tvlerde yayınlanmasını sağladırlar,,,,ne güzel bir tabloydu demi o,,,,,,,,onca pisliği kaptmak için göz boyama,,,,demek ki doğru yoldayız arkadaşlar.....sadece yaymaya devam edin.....bildikleriniz kendinize saklamayın,,,yakın çevreniz,sosyal medya sitesindeki hesaplarınızda bilgilendirme yapın! kimse ben biliyorum deyip köşeye çekilmesin,,,,,,önemli olan şahsın vicdanı değil,hayvanalrın kurtulmasıdır,,,,,firmalr tepkiyi ölçüp,politika değişikliğine gideceklerdir.....dünyada örnekleri bol,,,en son örneği URBAN DECAY,,,,bunu da ek olarak belirtmek sitedim,,,

Bir arkadaşımıza DOA KOZMETİK 'ten gelen bir bilgilendirme e-malinde şöyle geçiyor: 3-5 deney hayvanı(DOA KOZMETİK,CEHALETİN BU KaDARINA PES)..................eee bee cahil,cuhela...senin 3-5 dediğin hayvan sayısı süreğen şekilde laboratuvarlarda tutulan fare ve maymun primatlarını dahil etmezsem; yılda 220 milyonun üzerinde hayvan katlediliyor,,,(deney sonrası bunlar ölü,220milyondan fazla ölü hayvan düşünün)....doz kozmetik'in bu olayalr hakkındaki bilgisi bu kadar arkadaşlar..daha fazla yorum yapmaya gerek duymuyorum....:KK37:

Doa nın deney yaptığını mı söylüyorsunuz? Ben kişisel bakım ürünü adına ne varsa bu firmadan alıyorum ve aileme de kullandırıyorum. Bunun öncelikli nedeni ise hayvan deneyi yapmamaları. Cidden saçımın başımın güzelliğinden çok bunun için doadan alıyorum

Eğer hayvan deneyi yaptığını veya yapmadığını söylüyorsak bunu kanıtlara dayandırmamız gerek, çünkü eğer yapmadığı halde yaptığını söylersek masum birini cinayetle suçlamaya denk gelir

Ben hemen doaya mail atıyorum bu konuyu aydınlatmak gerek

Bir arkadaşımıza DOA KOZMETİK 'ten gelen bir bilgilendirme e-malinde şöyle geçiyor: 3-5 deney hayvanı(DOA KOZMETİK,CEHALETİN BU KaDARINA PES)..................eee bee cahil,cuhela...senin 3-5 dediğin hayvan sayısı süreğen şekilde laboratuvarlarda tutulan fare ve maymun primatlarını dahil etmezsem; yılda 220 milyonun üzerinde hayvan katlediliyor,,,(deney sonrası bunlar ölü,220milyondan fazla ölü hayvan düşünün)....doz kozmetik'in bu olayalr hakkındaki bilgisi bu kadar arkadaşlar..daha fazla yorum yapmaya gerek duymuyorum....:KK37:

Lys ben bu konuyu özellikle sordum çünkü doa bu konuda gerçekten duyarlı bir firma. Arkadaşına gelen mailin tamamını okudun mu bilmiyorum ama orada bir orandan bahsetmişler, gerçek anlamda 3 deney hayvanından değil tabii ki.

Şöyle ki: hayvanlar üzerinde deney yapılırken 3 deney hayvanı zehirlenirken, kullandığımız sülfat yüklü şampuanların denizlere ve göllere ulaşması sonucu 10 hayvan zehirlenir. Bu da demek oluyor ki hayvan kardeşlerimize sadece deney yaparken değil, kullandığımız maddelerle de zarar veriyoruz buna dikkat etmemiz gerekiyor

Son düzenleme:
Bunlara ek olarak sattıkları doğal yağlarda ve bitmiş hammaddelerden yapılan ürünlerde kesinlikle deney söz konusu değil. Zaten deneylere karşılar fakat aynı zamanda böyle bir ihtiyaç da yok

Doğal yaşama ve evrendeki diğer canlılara saygılı çok çok az firma varken lütfen olanların kıymetini bilelim arkadaşlar, eğer bilgimiz kanıtlara dayanmıyorsa lütfen yorum yapmayalım çünkü bu çok hassas bir konu, sevgiler

Bir de ilaç sektöründe kozmetikten çok deney yapılıyormuş arkadaşlar, yani nereye elimizi atsak bir sömürü söz konusu insanlardan nefret ediyorum bazen

Zaten et tadı alırken binlercesinin canına kıyıyoruz, ilaç, kozmetik, yavrularının besinini çalmak derken hergün sayısız suça ortak oluyoruz kafayı yiyecem:KK14::KK14:

Tavuk ve yumurta tüketmeyerek yüzlerce tavuğun yaşamını kurtarmış olursunuz çünkü çok küçük hayvanlar. Bu çabanızı okuyunca çok mutlu oldum sevgiler

Clinique yapmayanlar listesindeydi ve birkaç ürününü almıştım.
Revlon da aynı şekilde,artık onları da kullanmayacağız demek ki.

Aubrey Organics adlı markayı keşfettim,ürünlerini kullanan var mı bilmiyorum ama hayvan deneyi yapmadıkları konusunda ısrarcılar.
Denemeye karar verdim.
Açıklamaları;

Leaping Bunny – Cruelty Free Logoları

Tüm Aubrey Organik ürünleri “cruelty free (zalimlikten uzak)” kozmetikler için tanınmış bir sembol olan “leaping bunny (tavşan sıçraması)” logosunu taşımaktadır. Sekiz ulusal hayvan koruma derneğindeki bir grup tarafından kurulan Kozmetiklerde Tüketici Bilgisi (CCIC) için sıçrayan tavşan tek ve kapsamlı bir standardı temsil etmektedir. Bu logoyu görür görmez, ürünün ya da içindekilerin hiç birinin hayvanlar üzerinde test edilmediğinden emin olabilirsiniz.

Son 40 yıldır Aubrey Organik ve onun CEO’su ve kurucusu olan Aubrey Hampton ürünlerin hayvanlar üzerinde denenmesinin muhalifi olmuştur.Bizler hiçbir zaman hayvanlar üzerinde test yapmadık, yapmayı da asla istemeyiz.

Temiz listemize ekliyoruz,Peta listesinde de var.
Hem de yüzde yüz organik ürünlermiş.

Vegan Logo

Tüm Aubrey Organik ürünleri %100 doğal ve neredeyse hepsi bitkiseldir. Vegan logosu hemen hemen tüm şişelerde açıkca görülmektedir

Son düzenleme:
Bu arada sadece kürk giymemekle,hayvan deneyi yapmayan ürünler kullanmakla veya internet üzerinden imza kampanyaları toplamakla olmuyor.
Gözümüzün önünde gerçekleşen sokak hayvanlarına yapılan zulümlere de sessiz kalmamalıyız.
Herkesten aktivist olmasını beklemiyorum elbette fakat sadece klavye başında çalışmak da yetersiz kalıyor.
Barınak yardımı yaparak(sadece maddi değil manevi yardımdan da bahsediyorum),sokak hayvanlarına yapılan-gördüğünüz,şahit olduğunuz- zulümlere sessiz kalmayarak,ilinizde bulunan kar amacı gütmeyen hayvansever derneklerine destek vererek onların hayatını kolaylaştırmalıyız.

Malum yaz aylarındayız,sokak hayvanlarının suya çok ihtiyacı var ve çok zor su temin edebiliyorlar.
Lütfen kapımızın önünde bir kap su,yemek bulunduralım her zaman.
Susuz sadece 48 saat yaşayabiliyorlar.

X