Makyaj Ürünleri Kozmetik Sektöründeki Hayvan Deneyleri

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler
Ufak bir bilgi paylaşmak istiyorum,lütfen yerlerde gordugumuz sakızları mümkünse kaldıralım çünkü kuşlar yiyecek sanıp yiyor ve maalesef gaga ya da boğazlarına yapıştıklarından boğuluyorlar.

Size katılıyorum, internet bu konuda bilgimizin artması için bir kaynak sadece. Gerçekten hayvanlar için günlük hayatımızda birşeyler yapabiliriz. Derneklere üye olunabilir ve destek verilebilir. Fakat günlük yaşamdaki alışkanlıklarımızı da değiştirebiliriz.

Et yemek zannettiğimiz ve bize lanse edilen gibi sağlıklı protein ve vitaminler taşımıyor. O zavallı bedenler GDO lu yemlerle ve hormonlarla şişmanlatılarak bizim yememiz için yetiştiriliyor ve acı içinde katlediliyorlar. Ben et yemiyorum ve et yememekten kaynaklı en ufak bir sağlık sorunum olmadı, aksine kolesterolüm düştü ağız ve vücut kokularım kayboldu. Et yemeyi bırakırsak hem hayvanların katliamına ortak olmamış oluruz ve yaşamımız boyunca birçok hayvanın hayatını kurtarırız, hem de daha sağlıklı bireyler oluruz

Et cinayettir arkadaşlar ( Bu yazdıklarımı lütfen et yiyenler yanlış anlamasınlar eskiden ben de tüketiyordum çünkü öyle yetiştim)

Ufak bir bilgi paylaşmak istiyorum,lütfen yerlerde gordugumuz sakızları mümkünse kaldıralım çünkü kuşlar yiyecek sanıp yiyor ve maalesef gaga ya da boğazlarına yapıştıklarından boğuluyorlar.

Teşekkürler paylaşım için dikkat edeceğim buna...

Bu ve buna benzer ufak ayrıntıları bu konuda paylaştım.
http://www.kadinlarkulubu.com/evcil...tirmak-icin-yapilabilecek-ufak-yardimlar.html
Siz de aklınıza gelenler olursa bu konuda paylaşın,daha dikkatli olalım günlük yaşamımızda.

Çiftliklerde bitki gibi yaşatılan tavuklar,kesim yerlerinde vahşice kesilen hayvanlar gördükçe ben de bunun gerekliliğini savunuyorum.
Çok zor ama imkansız değil.

Elimizin altında internet var evet ama kaçımız interneti hakkıyla kullanıyoruz ki?
Kaçımız böyle şeyleri merak edip araştırıyoruz....
Kaçımız bunların farkındayız....
Bugün bi topiğe rastlamasaydım hep madalyonun iyi tarafını görücektim ve belkide bu kadar şeyin farkında olmicaktım....
Bu konunun açılması ve bu konuya rastlamam iyi oldu....
Bi çok insan bunların farkında değil... Bi çok insan bunları bilmiyor...
Bunları insanlarımızın gözüne sokmamız lazım ki bilinçlensinler bilinçlenelim....
Bilmemek bu zamana kadar zaman kaybıydı ama bilipte umursamamak insanlık ayıbı olur... Bu yüzden arkadaşlarımızın dediği gibi hayvanlar üzerinde deney yapan markalardan alışverişi keselim ve bu konuda duyarlı olalım...Aman ben almasam ne olcak adamlar yinede satar eder demeyin...herkes bu şekilde düşünürse bi yere varılmaz ama bu vahşeti bilen herkes duyarlı olursa tepkimiz bi çok insan tarafından konmuş olur...

Hadi diyelim barınağa yardım da yapamıyoruz - ne vaktimiz ne de paramız yok çünkü (!)- en azından kötü şartlardaki barınaklar için belediyeden talepte bulunalım! İnanın her talep ciddiye alınıyor en azından bunu yapalım.. Ve sokağa bir kap su bırakalım.... Çöpe atacağımız yemekleri bir köşeye koyalım hiçbir hayvan yemezse kuşlar yer......

yapmadıklrını söyleyeceklrdir:) arkadaşlar!!!! şu heryere mail atma alışkanlığınızdan öncelikle bir kEre vazgeçin...!!!hiç bi işe yaramaz!!!!! neyin ne olduğunu anlamak için bilgi birikiminizi ve ve EVE VEEE .........en önemlisi zekanızı kullanın!!!!! MAİL ATMA İŞLERİNDEN VAZGEÇİN ARTIK,,KİMSE BEN DENEY YAPMIYORUM YADA TEDARİKÇİM DENEY İŞİNE BULAŞMIŞ,BULAŞMAMIŞ DEMEZ......BEN ŞAHSEN BU MARKADAN SATIN ALMAM,,,,ALMAM Kİ BİLDİĞİM BİŞİY VAR!...HERKESİN KENDİ TERCİHİDİR!HİÇ MÜTAVAZİ OLAMICAM DA....BU İŞLERİN UZMANIYIM(HER TÜRLÜ İBARENİN NASIL YORUMLANMASI GEREKTİĞİNİ BİLİYORUM,O WEBSİTELERİNDE GEÇEN HAYVAN DENEYİ MEVZUSUNDA) FAKAT YİNE DE KİŞİSEL TERCİHİNİZ,,,,EK Oolarak; %100 organik ürünleri böyle komik rakamlara satın alamazsınız,,,15lira 10tl..vs......hiç bişiy düşündürmüyorsa bu sizi düşündürsün..!

öncelikle merhaba :) amacım kesinlikle sizi itham etmek değil sadece merak ve öğrenme çabası... 'İŞLERİN UZMANIYIM(HER TÜRLÜ İBARENİN NASIL YORUMLANMASI GEREKTİĞİNİ BİLİYORUM,O WEBSİTELERİNDE GEÇEN HAYVAN DENEYİ MEVZUSUNDA)' böyle söylemişsiniz bilgilerinizi paylaşırsanız çok mutlu olurum

arkadaşım,,,bana laf çarptırmışınız ama:) ben ne dediğimi gayet iyi biliyorum ve de söylediğim şeyin sonuna dek arkasındayım! DOA kozmetiğe güvenmiyorum...olay hayvan deneyi mevzusu da değil sadece!!!!! PETA'yı karalamaları,olağanüstü cehaletleri bile bana yeterince neyin ne olduğunu anlatıyor... AYRICA;hangi yağın fermante olduktan sonra hangi yağla karıştırıldığında atıyorum cildinizde yada gözünüzde,göz altınızda tahribat yapıp yapmadığı,yakıp yakmadığı,alerji reaksiyonu geliştirmediği nerede test ediliyor sanıyorsunuz da,yağları bu kadar masumane görüyorsunuz,,,hala anlayabilmiş değilim? sanıyormusnuz ki o kutu ambalajlanıp satılan bilindik yağların dışındaki türev yağlar hayvanlar üzerinde test edilmiyor? böyle bir ihtiyaç yok deyip, insanları yanıltmayın!

% 100 bitkisel' zehirler de var

“% 100 bitkisel” ne demektir? Daha doğrusu, bir şeyin “% 100 bitkisel” olması, o şeyin başka şeylere göre daha sağlıklı, daha yararlı olduğunun garantisi midir? Bu ibareyi bir reklam unsuru olarak kullanan şirketler, hem bu tür bir algının varlığından yararlanmaya çalışıyor, hem de aynı algıyı güçlendirmeye. Oysa en öldürücü zehirler de “% 100 bitkisel” olabiliyor!

Yalnızca 12 acı bademin bir çocuğu öldürebileceğini biliyor muydunuz?

Siyanürün zehirli bir madde olduğunu herkes bilir. Ama elma, kiraz, şeftali, kayısı ve erik gibi meyvelerin çekirdeklerinin de siyanür kaynağı olduğu pek az kimse bilir. Bu meyvelerin yanı sıra acı bademde de bulunan “amigdalin”, midede geçirdiği değişimler sonucu, hidrojen siyanür açığa çıkarıyor.

Aslına bakılırsa, modern tıbbın kurucularından sayılan Paracelsus’un şu sözü, “bitkisel” maddeler hakkındaki gerçeği de özetller:Bütün maddeler zehirdir. Zehir olmayan hiçbir madde yoktur. Zehir ile ilacı birbirinden ayıran onun dozudur.

Dolayısıyla, bir ürünün “bitkisel” (hatta “organik&#8221 olması, onun bir zehir olmadığını kanıtlamaz. Dahası, insanlık tarihinde, özellikle savaşlarda, insan öldürmek için kullanılmış olan zehirlerin büyük bölümü bitkisel kökenliydi.

Son düzenleme:

tepkinin boyutu yükselirse, paylaşırım belki evet mütavazi değilim ve olmayı da düşünmüyorum....çünki altında 3 dilde yapılan araştırma ve kendi özel dinlenme zamanımdan harcanan onlarca saat var!......ayrıca neyin nasıl bakılması ve okunması gerektiği konusunda yazı yazdım yeterince,,hala görüyorum ki,neyin ne olduğu anlaşılamıyor yada kasten anlaşılmak istenmiyor! bilemiyorum.....fakat hiç kimseye burda kolaycılığı aşılamak maksadım yok,,,,yazdığım hiçbişiyi de tartışmaya açmıyorum arkadaşlar bilginize,,,çünki kimse için yazmıyorum! benim tek derdim hayvanlar! sanırım bazıları hala bunu anlayamadılar!

niyetim kesinlikle laf çarpmak değil. dediğim gibi merak ve bilgi edinmek o kadar... ben bu markayla kadınlar klubü sayesinde tanıştım. şimdiye kadar madalyonun iyi yüzünü gördüm ancak yaklaşık olarak 1 haftadır kafamda bu marka ile ilgili soru işaretleri var. tek amacım olaya her yönüyle bakmaya çalışmak... cevap verdiğiniz için teşekkür ederim...

sokunca da laf sokuluyo işte:) hiç derdim olmasa bile,,,hayır laf sokan konuyu bilse mazur görücem,,bilmeden sokmaya çalışıyor,komik oluyor o zaman

editör demiş ki: kürk,cruelty-free ürün kullanmamakla ve imza platformları ile olay bitmez ve yeterli değil,,katılırım,,,( dünya için ufak ;lys için büyük bir adım çünki ilk defa bir editörün fikrine katılıyorum .....)ben aynı zamanda sokak kedileri ve köpekleri(zaman zaman hasta köpek ve aç kalmışlar olursa )bakıyorum,,,,yaşadığım şehirdeki lokal barınakları ziyaret ettiğimde kuru mama veya konserve götürüyorum,,,,(özel izin aldım)hayvanalrla ilgilenmeye çalışıyorum,,(tabi belediye çalışanalrını ve vetleri tanıyorum,o yüzden işim nispeten kolay)onları okşayıp seviyorum,,ayrıca sokakta herhangi bir hayvana zulmeden,eziyet eden,canını yakan görürsem karakolluk oluyorum(ciddiyim:d) YANİ SANILMASIN Kİ SAYIN EDİTÖR,KLAVYE KAHRAMANLIĞI YAPIYORUM SADECE..REEL HAYATTA DA AKTİFİM BAYAĞI!....FAKAT 250.000 YAKLAŞAN BİR KİTLE İLE DE NET ÜZERİNDEN PETİTİON OLAYIMIZ VAR....Kİ ABD DE 2 ÜNİVERSİTEDE HAYVAN DENEYLERİNİ YASAKLATTIK...(YANİ PETİTİONSLAR O KADAR DA BOŞ İŞLER DEĞİL,SONUÇ VERİYORLAR)FAKAT YİNE DE HERKESE TAVSİYEM;KLAVYE ŞOVALYELİĞİNİ BIRAKMALARI! ÜZÜLEREK SÖYLÜYORUM Kİ; EDİTÖR DE DAHİL,ÇOĞU KİMSE DE TUTKU,HIRS VE YETERİNCE UYARANLARA KARŞI TEPKİ GÖRMÜYORUM, KONU HAYVAN İŞKENCESİ OLDUĞUNDA,,,,,BUGÜNE AKDAR SÜREKLİ ENGELLEMEYE ÇALIŞTINIZ BENİ! ARTIK GEREK YOK!KENDİM GİDİYORUM! BU DAVAYA GERÇEKTEN GÖNÜL VEREN ARKADAŞLAR SİZE SONSUZ ŞÜKRANLAR! VAGEÇMEYİN!
BİR İNSAN GELİR,DÜNYA DEĞİŞİR DEMİŞLER!.....KENDİNİZİ KÜÇÜMSEMEYİN! BİR TEK SİZLE DE OLUR!....VAZGEÇMEYİN!

EDİT: İMLA

Son düzenleme:
ben de bu konuda fazlaca hassasım bilinçlendiğimden beri
yani güzel olmak,temiz olmak için bi canlının acı çekmesi ölmesi fikri
hiç bi şekilde ne vicdanımı ne de insanlığımı temizleyebilir diye düşünüyorum
internette çok fazla kirli bilgi olduğunu da düşünmüyo değilim
yani bazı kuruluşlar çıkıp şu şu marka bunu yapıyo dediklerinde
koşulsuz bi güven oluşmuyo bende açıkcası
sadece merak ettiğim unilever markası bilindiği gibi temizlikte kozmetikte vs
tanınmış bi marka acaba hayvan deneyleri yaptıkları ürünleri var mı
ya da duruş olarak bunun karşısındalar mı?

Hanımlar,
konu hem çok bilgilendirici hemde kadınların tartışması gereken öncelikli bir konu, hal böyleyken birbirinize muhalefet olmak, kırmak yerine konuyla ilgili bilgilerinizi paylaşsanız, neler yapılabilir, atılması gereken adımlarda izleyeceğimiz yol ne olmalıdır bunları ortaya serseniz çok ama çok daha faydalı olacaktır...

Ben yapıyorlar diye hatırlıyorum ama yanıltmış olmak istemem... Sadece aklımda öyle kalmış...

Daha önceden yazıldı mı emin değilim ama Türkiye'de satılan markalardan glominerals da test yapmıyor. Peta'nın test yapmayanlar listesinde. (gloprofessional)

Benim size veya bir başkasına laf çarptırma gibi bir amacım olamaz, sadece kanıtlara dayanmadan zan altında bırakmamamız gerektiğini söyledim çünkü bu ciddi bir suç ve karşı tarafa yanıt hakkı doğar. Yoksa kimseyle tartışmaya girmekten hoşlanmam forumda beni bilen bilir. Ayrıca munenin dediği gibi burasını verimli hale getirmek ve ikili tartışma yapmamak elimizde. Bu yüzden başlıktan çekiliyorum size iyi paylaşımlar

Son düzenleme:

benim kendi evimde 4 hayvanım var 3 kedi 1 köpek sokaktakılerede bakıyorum anaokulumuzda 2 kediye yuvamızı açtık zaten sabahtan aksama kadar oynuyorlar dısarda aksam onlara kalacak yer sağlamış oluyoruz sadece ve karınlarını dolduruyoruz iş yerinde çocukların yemediği bir sürü yemek artıgı oluyor ertesi güne çocuklara yediremeyeceğimizden kalan yemekler oluyor hepsini sokak hayvanlarına kapının önüne parkımıza koyuyoruz
sokaktan birçok köpeği kediyi tedavi ettirdik uyuz kopeğimiz vardı 5 ay uyuzunu iyişetirdik her gün yıkadık ve sahıplendırdık birçok hayvan sahiplendirdik annem ablam ve ben onlar için elimizden geleni yapıyoruz
bazı hayvan sever sitelerinde barınaklara geziler düzenleniyor bagıslar oluyor ben gidemiyorum çok üzülüp kahrolup geliyorum yinede makarnamızı sütümüzü kullanmadığımız halıları gönderiyoruz

ankara hayvan kurtarma derneği var zekiye taş köklü hanım facebooktan takıp edebilirsiniz ara ara elime para geçtikce onlara bağış yapıyorum ellerinde bir sürü ağır vakalı hayvan var tedavi ettiriyorlar borçları inanılmaz çok ve sonrasında sahiplendirme yapıyorlar
bır arsa kıralamızlar köpeklere orada bakıyorlar sahıplenene kadar aşırı derece de mamaya ve bağışa ihtiyaçları var
illa bir derneğe üye olmak zorunda değilsiniz arkadaşlar elime 20 tl de geçse ben bagıs yapıyorum damlaya damlaya göl olur birinin tedavisine katkıda bulunuyorum
zaten veterinerleri bizim veterinerimizmiş oraya gidip kendinizde onların borcundan düşürebiliyorsunuz isterseniz
elden veya hesaba yatırmak zorunda değilsiniz ankaralı olan arkadaşlar
zaten facebooktan takıp edersenız öyle dolandırıcı vs olmadıklarını göreceksiniz benim birçok problemimde zekıye hanım yardımcı olmuş fikir vermiştir kendisi ölümüne hayvan sever bi insandır
beslediği sahıplendırmeyı beklediği hayvanları zıyarete gidebilirsiniz bilkent kolejı bazı okullar gezi düzenleyip öğrencilerini hayvan sevme ve onlara bakma bilincini aşılamak için geziler düzenlediler sizlerde isterseniz ankarada olanlar yerlerine gidebilir elinizde ne varsa mama süt makarna battaniye kulübe hepsini götürebilirsiniz
siteleri var buradan takıp de edebilirsiniz
DERNEĞİMİZ HAKKINDA « HAYVAN KURTARMA DERNEĞİ

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…