Köylülüğüm nasıl geçer

Çok değişik bir site iki dakikada herkes nasıl saldırmış köylülüğümden utanıyorum demedim buraya da belirttim zaten aksine becerilerim konusunda mutluyum fakat atıyorum bir iş yemeği ya da resmî bir ortamda bazı şeylerden emin olamıyorum mesela eşimin akrabası hakim onlar tatillerinden bahsediyordu ben de ne kadara mal oldu demiştim aslında bir bayanın böyle şeyler sorması hoş değil para sorma demişti eşim benim aklıma kaba olacağı gelmezdi , bu tip detaylar demek istiyorum anlatabildim inşallah

Bayan mı yok ben kesin emin oldum köylü değil görgüsüzsün.

Ben sizin demek istediğinizi anladım sanırım. Konu özgüven sahibi olmaktan geçiyor, öncelikle köyde büyümemiş insanlardan değersiz olmadığınızı kendinize kabul ettirmelisiniz , yani kendinizle barışın bir kere.

Onun dışında çok okuyun , çok gezin, çok da izleyin derim. Oturup 2.5 saat pavyon dizisi izlemeyin tabii ki

Sokakta kim köylü, kim ne ben anlamiyorum acikcasi. Şehirlerin her yeri çok mu kulturlu insanlarla dolu?
Kültürlü, kibar olmak şehirle, köyle alakali degil.

Yeni tanistiginiz, ilk kez evine gittiginiz insanlara el yapimi ürünler iyi fikir değil. Herkes tanimadigi insandan gelen yemegi yemek istemeyebilir ama samimi oldugunuz insanlarin hoşuna gidebilir belki.

Üniversite okuyup kendinizi geliştiremediyseniz bu sizin eksikliğiniz, doğdunuz yer ile alakası yok. Sonuçta diğer insanlarla aynı eğitimi aldınız.Benim köyde doğup büyümüş bayağı kültürlü tanıdıklarım var. Reçel götürdüğünüz için köylü olduğunuzu düşünen zaten şehirli de olsa görgüsüzdür. Şimdi bu konuyu açtığınız ve linçlendiğiniz için de "ben köylüyüm bu yüzden linçlendim" diye düşünürsünüz, bakış açınızda problem var.

Bayan mı yok ben kesin emin oldum köylü değil görgüsüzsün.
Kız niye saldırıp duruyorsun kadına.Köylü olmak kötü ayıp utanıyorum dememiş ki kendimi biraz yetersiz hissediyorum kentli arkadaşlarımın yanında demiş. Bu da tamamen konu sahibinin kendi kendini eziklemesi ile alakalı. Kurban olsunlar o eli açık kalbi temiz köylülere

Ben de köylüyüm. Ancak çok değer verdiğim kişilere giderken köyden gelen ürünlerden veririm. Diğer kişilere satın alınmış ürünler. Siz köy ürünlerinin de köylünün de değerini tam kavramamışsınız.o Ben sizin köy ve şehir hayatı arasında sıkış kaldığınızı düşünüyorum. Daha doğrusu tercih yapmak zorunda hissettiğinizi. Buna gerek var mı? Siz gibi milyonlar var köyde büyüyüp yetişen ve güzel meslekler edinen.

Ne diyorsun bayan ilerle.

Özünüzdeki köylülük neden silinsin ki?
Kendinizi geliştirmek için uğraşmaniz başka geldiğiniz yeri, yaşamı yok gibi göstermeye çalışmak, bundan rahatsiz olmak başka şeyler.
Şehirde doğup,büyüyen tabiri caizse ot gibi yaşayan bir sürü insan var.
Sizin ilk önce bu kompleksinizden kurtulmanız lazım. Ilk defa girdiğiniz ortamlarda yabancılık çekebilirsiniz bunu direkt köyde yetişmiş olmanıza bağlamaya gerek yok.

Yav bırak Allah aşkına. Bunlar gibi iş yerimde 1729293365 tane var.

Bence sen olanı biteni yanlış yorumlamışsın. Verdiğin örnekler köyde doğup büyümekle alakalı değil. Sen alakalı olduğunu düşünüyorsun, köyde değil de şehirde doğup, büyüsem aslında bunu bilirdim, daha ince davranırdım diye düşünüyorsun galiba, ben öyle anladım.

Eşinin senin soruna öyle tepki vermesi çok kaba olmuş. Bir kadın sohbet sırasında gayette böyle sorular sorabilir.

Hayır sorulmaz , nasıldı ne yediniz ne içtiniz ne gördünüz diye sorulur

Aynisini yapan sözde şehirli tipler biliyorum. :))) Şu sorulari normal sohbet sanan o kadar kişi var ki.
Bu gibi sorulari sohbet konularinizdan cikartmakla başlayin.

Ev kendinizin mi kira mi? Kiraysa ne kadar? Sizinse ne kadar?
Cocuk dusunuyor musunuz? Yoksa eden dusunmuyorsunuz? Varsa 2. Yapacak misiniz?
Geliriniz ne kadar?
Bunlara benzer seyler...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…