Köylülüğüm nasıl geçer

Vallahi en sevdiğim aktivitelerden biri köylü pazarında doğal ve el yapımı ürünler aramak.Acayip seviyorum,biri bana böyle şeyler getirirse çok mutlu olurum.Marketten çikolata almayı ben de biliyorum.
Güzel ablacım ben de severim sevmesem evde reçel turşu yapmam bana gelse ben de sevinirim. Fakat bu samimiyet her ortama gitmiyor işte çikolatayı da evde yaparım ayrıca o bir örnekti sürekli bunun gündem olmasına gerek yok bir örnek vermek amacıyla dedim sadece

Başlık o kadar çirkin ki valla kendimi tutamadım o
Gerçek köylüler anladı bu başlığı sadece
Kesinlikle. Bide biraz içe kapanık biriysen vay haline. Terapi almak cidden iyi gelebilir; ben yaşamayı baştan öğreniyor gibiyim çok ağır aksak gidiypr bide.. demiştim hatta. Ancak ilk koşul kaçmamak ve kendini de sevmek bir yerde. O sevmediğiniz ortamlarda bol bol bulunup rahat hissetmeyi tecrübe edip adım adım, bide süreçte kendinizi geliştirmeye çabalarsanız sorununuz kısmen çözülür sanki. İnsan ilişkileri de yaşayarak ancak öğreniliyor; eğitim seviyesi maddi gelir gibi konuların, istisnalar dışında, sosyal ilişkileri belirlediği de inkar edilemez. Evet ailenin ilk eğitimli nesli olarak bunları aileden öğrenenlerden bir adım gerideyiz bu konuda, ama yapabiliriz ben anlıyorum sizi

Çevrendeki kişileri ele o zaman,kendini kötü hissetiren ve burada bu konuyu açmaya teşfik eden herkesi.Vallahi eleye eleye kimse kalmadı çevremde.

Dedi ve banlandı

Tabi ki üst ortamlarda sakil durmamak isterim bunu herkes ister bence ortamın yıldızı olayım değil genel adaba uygun davranıp rezil olmamayı kim istemez ki

ben de köylüyüm ama tüm arkadaş ortamlarında en çok bana sorulur, benden fikir alınır.. siz neden öyle hissettiniz acaba kendinizi de geliştirmişsiniz halbuki.. bence tamamen psikolojik sizinki.. elle yemek mi yiyorsunuz ne biliyim helaya gidiyim falan mı diyorsunuz? anlamadim

Tabi ki üst ortamlarda sakil durmamak isterim bunu herkes ister bence ortamın yıldızı olayım değil genel adaba uygun davranıp rezil olmamayı kim istemez ki
Sakil değil farklı durursun. Neye göre kime göre üst ortam. Hayatında canlı kanlı inek görmemiş insan köye gelse o da farklı durur mesela. Ha nerede ne konuşulur bilmek öğrenmek de zamanla olur ve pek köylülükle alakası yok. Çok emin olamıyorsanız sessiz kalırsınız

Bunun köylülükle ne alakasi var, görgüdür bu. Size 2 dönem leydilik kursu yaziyorum bxbxhxh. Ayrica eşin çok biliyo

Bir de şu var ben de diksiyonum tam İstanbul Türkçesi değil şive yok ama vurgu ve tonlamalar istediğim kadar düzgün değil konuşma şekli de bence önemli ailesi öğretmen ya da okumuş olanlar daha güzel konuşurken ben bunlar için düşünmek zorundayım

Bunların hepsinin çözümü var; ama öcelikli sanırım psikolojik destek alıp bunu neden istediğinizi, gerçekten isteyip istemediğinizi (misal diksiyon dersi alabilirsiniz) sorgulamalısınız. Geçen şiveli konuşan bir şarkıcıya sordular şarkı söylerken şiveniz yok ama konuşurken var, düzelmiyor mu diye? Adam kendinden emin düzelir de neden düzelsin, böyle daha güzel, dedi. O kıvama gelmek güzel konuşmaktan daha önemli bence,

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…