Köylülüğüm nasıl geçer

niye 48 gibi bilmiş bilmiş yorumlar yazıyorsun canımıniçi
Canıminici ben görümce ve elti karıştıran insandım bir aileye düştüm hiç sorma Kızılcık şerbeti Pembe gibi bir kaynanam oldu . Canım kk kadınları olmasa hapislere düşecektim birilerini parçalayıp iki kat yaşına girdim . Hızlandırılmış kursa tabii oldum .

Evlenene kadar sobalı evde yaşadım kışın sular donar her yer donar öyle bahçemizde mevye falan da yoktu boşa çektik köyün kahrını yiter ya şehir seviyom ben askfkfkfk
Köyü sevmeme sebebin bile köylülük. Sen olmuşsun.

Ayy sanki Türkiye'de İngiltere ve Almanyada olduğu gibi hanedanlar, çeşitli ünvanlar var Çoğu kişinin 2 bilemedin 3 kuşak öncesi köyde yaşayan insanlar zaten. Kendisinin olmasa dedelerinin köy bağlantıları var. Milli Mücadele hareketini başlatan,yoktan var edilmiş ilk şehir olan Ankara'yı oluşturan da gayet köylü insanlar. Çok evlere şenlik bir konuymuş nasıl kaçırmışım ya

Kars’ın köyü mü bu, niye bu kadar çok kaz gördün ki? Nils ve Uçan Kaz dışında kaz görmeyen ben…
Kars'a çok uzağız ama bizim burada da kaz çok yaygındır. Kaz sürüleri olur yaşlı kadınlar onları güder. Toplu halde tıslayarak kovalarlar insanı ay korkunç

Kars’ın köyü mü bu, niye bu kadar çok kaz gördün ki? Nils ve Uçan Kaz dışında kaz görmeyen ben…
Yokk malesef Íc Anadolu şehir veremiyorum o kadar yorum yapıyorum ki bazen şehir de versem tanırlar beni . Az atmadim şimdi arkalarından ifşa olmayım hele yer sofrası oturunca iki dk sonra ayağım uyusuyor yemek bile yiyemiyorum ne zaman gitsem iki üç kilo verip geliyorum. Mis gibi diyet.

İlk köy görmem 27 yaşında evlendiğimde eşimin köyüyle oldu. Ama ben pandemi ve çocuktan sonra köyü sevdim.
Ben sevmiyorum valla.
O da son görüşüm oldu 8 senedir de bir daha adım atmadım. Tozlu bir kere. Her yer toz. Konfor desen yok. Bahçeye çıksan börtü böcek, türlü çeşit hayvan. Beni alıp fındık bahçesine soktular öyle fındık böceği mi ne varmış o da içime düştü. Çığlık çığlığa soyunuyordum milletin içinde de amaan dediler. Hç benlik değil.

Kars'a çok uzağız ama bizim burada da kaz çok yaygındır. Kaz sürüleri olur yaşlı kadınlar onları güder. Toplu halde tıslayarak kovalarlar insanı ay korkunç
Kaz tıslaması nasılmış diye baktım resmen.

Kaz tıslaması nasılmış diye baktım resmen.

Gece rüyama girecek kknin bu köylü kadınları yüzünden neler öğrendik vallahi hanimlar. Hayatta benim şu kazla işim olmazdı, kaz benim için yağlı ciğeri antre olarak yaninda beyaz sarapla yenen bir yemektir, kaza bak köylü köylü tıslıyor.

Ben elimi hiçbir işe sürmem. Ne onlar talep eder, ne ben yaparım. Ev de mütemadiyen temiz, normal şehir evi gibi. Böcek falan görsem ben de çok huylanırım ama ilaçlama mı yapıyorlar nedir, öyle böcek de görmedim pek. Bizimkilerin köyü ilçe gibi. Parkı falan var. Bahçesinde meyve ağaçları var. Semaverde çay var. Taze, sıcak, ocakta pişen gözlemeler var. Çocukla ilgilenenler var. Benim için 10/10luk ortam.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…