Köylülüğüm nasıl geçer

Eklentiler

• IMG_1171.jpeg
    IMG_1171.jpeg
    72,2 KB · Görüntüleme: 92
Ben köylüyüm ve mutluyum hiç de gocunmam çok samimi gelir millete.

Kardeşim utanır şehirli davranmaya çalışır kimse sevmez onu.

Kendini olduğundan farklı gösterince itici oluyorsun.

Herkes demiş ama ben de diyim ev yapımı -köylü ürünler >>>> hazır çikolatalar.

Birinin evinde ev yapımı acur turşusu görünce kavanozun içine giresim geliyor o kadar seviyorum ki 🙃

Sizde utanmayın sadece kaba olmayın yeter. Köylü olmak ayıp değil.
Köylü olmak niye ayıp olsun yahu Atatürk "Köylü milletin efendisidir." demiş nokta.

Ben de köye gidince kilo alıyorum. Çünkü köy Antep’te -malum yemekleri güzel- ve bahçesinde masa sandalye var. Temiz hava insanın iştahını açıyor, bir de yemem için ısrar edilince +2 ile dönüyorum eve. 🫠
Hayvanın her turlü yangını kullanıyorlar. Kuyruk, iç yağı hersey ortaya konuluyor ben tabak alıyorum bir tuhaf oluyor. 😂

Köyler de kendi içinde daha gelişmiş gelişmemiş diye ayrılıyor. Arkadaşın köyüne gitmiştim. Çoğu ev villa tipi zaten kızlar erkekler yaz geceleri köyün meydanındaki parkta oturuyorlar, içiyorlar ki muhafazakar bi şehirdir normlade. Hayatımda birayı yakından ilk orada görmüştüm anneme de x'lerin evinde kuran okuması var oraya gittik demiştim. Ergenliğimde iyi çarpılmamışım ben ha askdkfkfk
[/QUOTE]

maraşa gitmişsiniz ama pazarcık'a gitmişsiniz gibi olmuş.

gelişmişi gelişmemişi başka konudur, değişkenlik gösterir.

ama benim kendi köyüm adına: bizde zaten zor bir iklim var, tarım için uygunsuz.

üretim olarak bişey kalmadı. hala köyde yaşayan da var ama köylü gibi üretmiyorlar. onlar da sütü yağı ekmeği şehirden alıp getirip yiyorlar. büyük oranda böyle. üreten de kendisi için üretiyor.

köye, köy yaşamına öykünen, organik ne güzel vs diyen kişiler ne kadar gerçekten üretim süreçlerini biliyor. ne kadar tarımdan ilaçtan tohumdan gübreden haberleri var bunu merak ediyorum mesela....

benim ortamımda sık sık konuşulan şeyler bunlar yavv

ortamımda tek %100 köylü benim bu arada
tek göz, kerpiç, yolu suyu kanalizasyonu vs olmayan bir köy evinde doğdum ben...arkdaşlarımın hemen hemen hepsi şehir çocuğu. bazısının hiç köyü yok.

ben severim böyle büyük büyük sosyolojik çıkarımlı işleri (çok biliyorum ya!)
ama iyi geyik dönmüş hakketen...

Ya bence de çok zevkli konular. Ben hiç anlamam sosyolojiden ama sevdiğim muhabbet tarzı da bu nedense. Benim annem köyde doğup 3 yaşında buyuk şehire 17 yaşında istanbula gelmiş babam da kasabada doğup 17 yaşında İstanbula gelmiş. Ailede şeriatı savunan da var kemalist takılan da var bir de yerlerinde durmamislar Türkiyenin her şehrinde akrabam var diyebilirim. Arkadas çevrem de her telden çalıyor. Bir erkek arkadaşımın babası Diyarbakır'da cezaevinden firar etmişti başka bir erkek arkadaşımim annesi doğu Perinçekin partisinden aday adayı olmak için uğraşıyordu 🤣 bir erkek arkadaşım st josephliydi ama ailesinin zengin olmasından utanırdı ve yaz kış aynı giysiyi giyer ve kendisinin halkın ta kendisi olduğunu iddia ederdi. Bir halam Almanyaya göçmüş kuzenlerimden biri berlinde eroinden ölü bulunmuştu ben küçükken. Diğer bir kuzenim tarikata girdi çarşaf giyiyor şu an. Bunları neden anlattım onu da bilmiyorum anlatasım geldi nedense 🤣🤣🤣

Köyler de kendi içinde daha gelişmiş gelişmemiş diye ayrılıyor. Arkadaşın köyüne gitmiştim. Çoğu ev villa tipi zaten kızlar erkekler yaz geceleri köyün meydanındaki parkta oturuyorlar, içiyorlar ki muhafazakar bi şehirdir normlade. Hayatımda birayı yakından ilk orada görmüştüm anneme de x'lerin evinde kuran okuması var oraya gittik demiştim. Ergenliğimde iyi çarpılmamışım ben ha askdkfkf

ama benim kendi köyüm adına: bizde zaten zor bir iklim var, tarım için uygunsuz.

üretim olarak bişey kalmadı. hala köyde yaşayan da var ama köylü gibi üretmiyorlar. onlar da sütü yağı ekmeği şehirden alıp getirip yiyorlar. büyük oranda böyle. üreten de kendisi için üretiyor.

köye, köy yaşamına öykünen, organik ne güzel vs diyen kişiler ne kadar gerçekten üretim süreçlerini biliyor. ne kadar tarımdan ilaçtan tohumdan gübreden haberleri var bunu merak ediyorum mesela....

Bu şiire ne zaman denk gelsem adamların ölüsüne sıkmış derim. 😁
Gsgsgsgsgsg dünyanın en güzel şiiri ama 😃

Latife eme çok eli bol bir kadındı ( un yediği için ineği önce dövüp sonra kestirmiş )
Ali amcanın üstümüzde çok emeği var ( komşusunun kedisini bahçeye giriyor diye tüfekle vurarak öldürmüş )
Ayşe çok misafirperver ( düğünde sıfır kollu elbise giydiği için akrabasına orospu damgasını yapıştırdı şak diye)
Biz eskiden köyde hep beraberdik birlik beraberlik vardı ( babannen gelinlerini babana dövdürüyordu)

Yemin ederim köye ne zaman gitsem övdükleri kişilerin cv bu şekilde .
Sohbetleri dinlerken şöyle oluyorum

Eklentiler

• IMG_9385.jpeg
    IMG_9385.jpeg
    26,1 KB · Görüntüleme: 91
Köyler de kendi içinde daha gelişmiş gelişmemiş diye ayrılıyor. Arkadaşın köyüne gitmiştim. Çoğu ev villa tipi zaten kızlar erkekler yaz geceleri köyün meydanındaki parkta oturuyorlar, içiyorlar ki muhafazakar bi şehirdir normlade. Hayatımda birayı yakından ilk orada görmüştüm anneme de x'lerin evinde kuran okuması var oraya gittik demiştim. Ergenliğimde iyi çarpılmamışım ben ha askdkfkfk

[/QUOTE]
Evet işte gerçekten köydeki insan beden gücüyle çalışıyor bazı iklimlerde kışı sert sadece ay gittim yeşillik ne güzel köyler değil.

Amaan bu dediğim köyde en yakın markete gitmen için ilçeye gitmen gerekiyor. Canım bir şey çekse alamazsın bakkal bile yok. Çay, yiyecek, börek çok ama bu yoksunluk durumunda yemişim gözlemesini.
Benim ablamın yaşadığımız şehirin köylerinden birinde böyle yazlık ev gibi havuzlu sitede evi var. Haftada bir bakkal manav gezici arabası gelir. Onda bile üç günden fazla kalamıyorum. Çıksan yürüyecek yer yok. Bir yoksunluk hali. Benlik değil bu işler cidden. Bağ bahçeye özeniyorum yalan yok ama şehir içinde villam olsa bana yeterdi 😁
Karadeniz köyleri öyle oluyor yamaçlara ev yaptıkları için her yersen uzak

E egecell hanım hakim diye hatırlıyorum bence sırf köylülerin değil sehirlilerin de dahil tüm insanlığın en kötüsüne denk gelmiştir yahu. 😅
İsmini vermeyim güneydoğunun iç Anadolu’ya yakın bir ilçesindeyken ben, savcı arkadaşlarım kafayı yerdi bunların düğününden sünnetinden. Jandarmaya talimat verirsin git uyar şunları silah atmasınlar diye gözünün içine baka baka atmaya devam ederler uzun namlulular bir de. Kaymakam mı duymuş savcı mı duymuş umurlarında değil tüm ilçe inler. ( uzun namlulu silah ne ruhsatlı ne ruhsatsız olarak sivil elinde olamaz tabanca gibi değildir , terörden işlem görülür ) gidip el koymak istesen hepsi birden taşkınlık çıkarır. Mukavemetten gözaltı yaptırsan ertesi güne 50 tane bilmem ne ilçe başkanı , bilmem ne gençlik kolları başkanı aratırlar. Ne düğünleri düğündür ne cenazeleri cenaze.
Tarla davasından tüm kuzenler birbirine düşman zaten. Mala zarar en sıradan günlük rutin suçları. Kadın dövmek burada. Hayvanı söylemiyorum bile.

Öfff gelişmemişlikten nefret ediyorum nefret

Gsgsgsgsgsg dünyanın en güzel şiiri ama 😃

Latife eme çok eli bol bir kadındı ( un yediği için ineği önce dövüp sonra kestirmiş )
Ali amcanın üstümüzde çok emeği var ( komşusunun kedisini bahçeye giriyor diye tüfekle vurarak öldürmüş )
Ayşe çok misafirperver ( düğünde sıfır kollu elbise giydiği için akrabasına orospu damgasını yapıştırdı şak diye)
Biz eskiden köyde hep beraberdik birlik beraberlik vardı ( babannen gelinlerini babana dövdürüyordu)

Yemin ederim köye ne zaman gitsem övdükleri kişilerin cv bu şekilde .
Sohbetleri dinlerken şöyle oluyorum
Yüzde yüz olmasa da buna ben de katılıyorum ya acı ama böyle maalesef

Köy bile değil ilçe. Bir de Gerçekten köyde büyüsem ay kızlar ne o öyle çorba çatalla yenir bu bir kuraldır, lütfen kölüleri almayın siteye diye elitlik kasardım adkfkfkgk
Ablacım ne kompleksli çıktın sen de yav 😂😂

Görgüyü, elitliği aşağılayacam diye kendinden geçtin. Bana dokunuyor mu, yok valla. Memnunum ben elitliğimden de elit çevremden de. Senin bu kadar kompleks yapmana gerek yok ama. Sen öylesin ben böyle. Ne yapayım mutlu ol diye senin gibi yer sofrası mı kurayım?

X