Kötü insanlar.. Uzak olsun artık..

Lunatix

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2015
247
139
Ne kadar kötü insanlar var ya.. Gerçekten ben çok masum kalıyorum bu dünyaya. Hayatımın son 2 senesinde yaşayıp gördüklerim kendi babam dahil, beni insanlardan o kadar soğuttu ki artık, kendimi bu dünyaya ait hissetmiyorum.

Konularımı biliyorsunuzdur. Yakın zamanda aldatılarak terk edildim. Beni aldattığı kişi de iş yerinden bir kızdı. Bu ara arkadaşlarımla görüşmeye çalışıyorum, eskiden vakit bulamadığım insanlarla buluşuyorum vs. yine öyle eski iş yerimden bir kız arkadaşla buluştum. İş yerinde sürekli birlikte çalıştıkları bir çocuğu (çocuğu ben de tanıyorum) zamanla sevmeye başlamış ve çocuğa yaklaşmanın yollarını yaptıklarını falan anlatmaya başladı bana. Çocuğun da 2 yıllık falan sevgilisi var üstelik. Ama çocuk da meyilliymiş güya, kızı evine davet etmiş. Sonra bu gitmiş çocuğun yanına yatmış, yakınlaşmışlar falan. Çocuk da baya karşılık vermiş yani.. Bunlar bana öyle rahat anlatıyor ki. Tabii ben de öncesinde kendi aldatılma ve ayrılma hikayemi hiç anlatmadım ona.. Ama gözlerimin içine baka baka öylesine rahatça anlatması öyle ağrıma gitti ki elimdeki kahveyi suratına çarpıp gitmek istedim. Bir de diyor ki “benle yakınlaştıktan sonra, kızın yanına gitti, vicdan yaptı”. Birebir yaşadım bunu. Eski sevgilim de ben şehir dışındayken kızla buluşmuştu, ben dönünce koşa koşa bana gelmişti. Tabii sonradan öğrendim bunu.

Bi süre sonra çocuk buna “ailemle tanıştırdım kız arkadaşımı” falan diye gelmiş anlatmış. Kahrolmuş bu da. Sonra “ben çok iyi niyetliyim de hep kötüler mutlu oluyor” diyor bir de. O aldatılan kızın şu an hiçbir şeyden haberi yok yazık ki. Ama o kadar kendime yakın hissediyorum ki..

Laf arasında benim ayrılık konuma geldi, fazla irdeletmedim. "başkası olabilir" falan dedi. "İlahi adalet var, herkes yaptığını bulur" dedim. Hiç uzatmadım, ağzına pay vermedim.

Ne pislik insanlar var. Allah’ım sana havale ediyorum. Benim vicdanım rahat. Yalan söylemedim, kötülük yapmadım kimseye. Elbet çektiğim bu acının, üzüntünün haksızlığın karşılığı güzel günlerle olacak.

İçimi dökmek istedim yine.

“Sizi sizin gibiler sevsin”…

Son düzenleme:
Geçecek geçecek bu günler de geçecek. Neler neler duyup şahit oluyoruz. Bazen çok dokunuyor insana ama mecbur yüz yüze bakıyorsun o insanlarla. Kafana fazla takma. Oku, gez, dolaş, ibadet et, dua et. Kafan rahatlar.

ilişkiler çok laçka oldu artık. yani bu anlattığınız şey o kadar normal geliyor ki. hani kız muhtemelen evli değil bişey değil diye düşünerek yaşıyor. heyecan arıyor belki. boşverin.

Keşke tepki verseydiniz arkadaşınıza. Yaptığının yanlış olduğunu anlatsaydınız.

ilişkiler çok laçka oldu artık. yani bu anlattığınız şey o kadar normal geliyor ki. hani kız muhtemelen evli değil bişey değil diye düşünerek yaşıyor. heyecan arıyor belki. boşverin.

Haklısınız. O kadar normalleştirilmiş ki. Böyle rahatça anlatmasına şaştım kaldım. Bir de yakın zamanda yaşadığım için bu olayı.

Geçecek geçecek bu günler de geçecek. Neler neler duyup şahit oluyoruz. Bazen çok dokunuyor insana ama mecbur yüz yüze bakıyorsun o insanlarla. Kafana fazla takma. Oku, gez, dolaş, ibadet et, dua et. Kafan rahatlar.

Neyseki bir daha görüşeceğimi sanmıyorum zaten o insanla. Yaptığını bulur elbet o da, diğer çocuk da. Diğer kıza yazık..

Eski çalıştığım yerde evli çocuklu bir adam için kendini parçalayıp bir süre birlikte olmuş bir iş arkadaşı vardı yani insanlar evliymis diye bile geri çekilmiyor sevgilisi olması da çok önemli olmuyor bazıları için. Tepki gösteriyor yaptığının yanlış olduğunu söyleseydiniz daha güzel olurdu.

Muhatap olmak istemedim açıkçası yüz göz olmak istemedim o yüzden hiç yorum yapmadım.

Ben yaptığının ne olduğunu yüzüne vururdum galiba.ya da alttan altta giydirirdim lafları.Allah bu zihniyette birini kendi gibi biriyle karşılaştırsın yasattiginin bin mislini yaşasın inş böyle insanlar

Ben de öyle yaptım "kötülük yapan kötülük bulur zaten," minvalinden bir şeyler söyledim. Anladığını düşünüyorum ama fazla muhatap olmak istemedim..

Sanırım ben yaptığının yanlış olduğuna ve tasvip etmediğime yönelik bir şeyler söylerdim. Çünkü bu tarz durumlarda fazlaca sessiz kalmak karşındakinin yaptığını normalleştirmesine yol açıyor iyice. En azından berbat bir insan olduğunu uygun bir dille düşündürtmek isterdim. Görüşmeyeceğim bundan sonra demişsin. Eğer görüşmeme ya da mesafe koyma sebebini sorarsa "geçen gün ki anlattıklarından sonra sana karşı bakışım değişti sanırım" tarzında bir konuşma yapmanın uygun olduğunu düşünüyorum. Tabi bu benim fikrim. Çünkü benzer şeyler yaşamışsın en azından bu tarz insanlara,karşısındakileri aptal yerine koymak yerine oturup düşünmelerine sevk edecek şekilde davranmak gerekiyor.

ben insanlari tanidikca insanlardan sogudum.her gun birinin gercek yuzunu goruyorum haa ben melek miyim degilim.her insan gibi hatalarim var ama cikarci iki yuzlu degilim ve allah hep karsima bu tip insanlari cikariyor benimde imtihanim bu sanirim

İğrenç ya. Sevgilisi olan kişinin ilgisini çekmeyi başarı olarak görüyor bazıları.
Benim de tanıdığım iki kişi sevgili olmuşlardı. Arkadasim çocuğa, siz x'le mi berabersiniz ben x'in sevgilisi vardı diye biliyordum demiş. Çocuk da vardı ama ben teklif edince onu bıraktı beni seçti demişti. Bunu gurur duyarak söylemişti.,

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…